Help !

Help !

Mesajde kay » Dum Dec 04, 2005 5:53 pm

ma fratilor dati si voi o sugestie care se pricepe ca pe mine ma depaseste(ca si pe medicu de famile de altfel,dupa cum vad )
Deci beau pe zi peste 6 l de lichid(ceai,apa) si urinez ca nebunu si nush ce p mea am(am glicemia 90 deci n am diabet :D)
Daca stiti si cunoasteti lamuriti ma si pe mine plz
kay
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 04, 2005 5:43 pm
Localitate: iasi

Mesajde Fatima » Lun Dec 12, 2005 10:46 pm

kay scrie:ma fratilor dati si voi o sugestie care se pricepe ca pe mine ma depaseste(ca si pe medicu de famile de altfel,dupa cum vad )
Deci beau pe zi peste 6 l de lichid(ceai,apa) si urinez ca nebunu si nush ce p mea am(am glicemia 90 deci n am diabet :D)
Daca stiti si cunoasteti lamuriti ma si pe mine plz

Eu imi spun doar parerea si sa iti precizez cui ar trebui sa te adresezi.
Ar trebui sa iti dea trimitere medicul de familie catre un endocrinolog ,sau daca nu sa mergi la un cabinet cu plata .S-ar putea sa fie o boala care se numeste diabet insipid si care este de natura endocrinologica .In aceasta situatie nu se mai secreta suficient un hormon care se numeste ADH (hormon antidiuretic) .Un endocrinolog poate sa iti faca o dozare de acest hormon ,precum si alte investigatii .Presupun ca esti baiat si nu fata ,si ai pana in 30 ani (cam asa apare). Aceasta sete continua mai apare destul de frecvent in diabet,dar cand sunt glicemii foarte,foarte mari...la 90 cat ai tu...putin probabil sa fie diabet. Iar sa bei 6l/zi lichid..e foarte mult ,.Ar mai putea sa fie o sete de cauza psihiatrica(dar nu cred ca e cazul tau) ,sau insuficienta renala...asta apare de obicei la persoane mult mai in varsta si care au suferit mult cu rinichii de-a lungul timpului... Cauta un ENDOCRINOLOG !
Avatar utilizator
Fatima
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mie Dec 28, 2005 2:24 am

domne pt gat ce imi recomandati? ca ma doare in gat de nu mai pot,am amigdalele umflate ,am luat si antibiotic ,nimic :(
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Vin Dec 30, 2005 12:44 am

vai... da ce saritori ati fost,m-am facut bine pana mi-ati raspuns voi :D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Dec 30, 2005 4:26 am

m-am facut bine


uare? oricum, inportant ie ca iejti optimist :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Fatima » Lun Ian 09, 2006 7:14 pm

Eagle Raider scrie:domne pt gat ce imi recomandati? ca ma doare in gat de nu mai pot,am amigdalele umflate ,am luat si antibiotic ,nimic :(


CUTITUL ! Scoatem tot ce s-a umflat acolo !
Avatar utilizator
Fatima
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Dum Feb 05, 2006 3:01 am

mi-a zis doctorita acum 6 luni ca am lipsa de fier, anemie... am luat pastile Ferrous Gluconate tot timpul ala, am mancat tot ce mi-a fost recomandat gen peste, fasole boabe lima, citrice, am redus numarul de cafele, ca ieri cand am fost la doctor din nou sa vad ca nu a fost nici o imbunatatire si totusi doctorita mea mi-a zis sa continui acelasi regim, aceiasi prostie de medicament cu care mai mult am avut tot felul de alte probleme, va rog sa-mi ziceti si mie daca stiti ce alte medicamente folositi voi daca mai este cineva care s-a izbit de aceiasi problema.
multumesc mult!
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

dureri in gat

Mesajde loreda » Mar Iun 27, 2006 2:15 pm

Eagle Raider scrie:domne pt gat ce imi recomandati? ca ma doare in gat de nu mai pot,am amigdalele umflate ,am luat si antibiotic ,nimic :(



am avut aceeasi problema, ti-as recomanda aloe first, un spray cu aloe si propolis de la flp (pot sa-ti si recomand o persoana care ti-l poate da mai ieftin, altfel e vreo 75 ron). oricum, te poate scapa si de alte belele...
loreda
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 27, 2006 2:02 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Probleme de sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron