Lecitina

Lecitina

Mesajde loran_raul » Dum Iun 15, 2003 9:48 am

Cat de sanatos este sa folosesti lecitina pt. imbunatatirea memoriei? Se poate crea dependenta de lecitina? De ce va intreb toate aceste lucruri? Pt. ca atunci cand eram in scoala se intampla in perioada examenelor (bac, admitere, sesiuni-mai putin)sa iau lecitina, pt. ca aveam eu impresia ca retineam mai usor tot ce invatam! Nu am mai folosit lecitina de cativa ani, dar am ajuns in momentul asta, cand am senzatia din ce in ce mai puternica ca uit de la mana pana la gura.
Va multumesc anticipat.
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde the_curse » Vin Feb 11, 2005 11:05 pm

lecitina...fromenomul am inteles ca este cel mai bun de la versioara mea care este anu 3 la med:) Insa metapsihanalitic vorbind psihicul te ajuta sa inveti! mai pe romaneste "lasa domne ca am luat lecitina si memorez mai usor" este o auto sugestie
Avatar utilizator
the_curse
Junior Member
 
Mesaje: 181
Membru din: Dum Mar 28, 2004 12:00 am

Mesajde strumph » Vin Feb 03, 2006 4:46 pm

la mine n-a prea avut efect. pana la urma nu e decat un supliment alimentar. mananca bine, dormi bine si-o sa vezi ca astea te ajuta!
strumph
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 10:26 pm
Localitate: brasov

Mesajde Crazy Babe » Dum Feb 05, 2006 3:04 am

si eu iau lecitina de vreo 5 ani si inca nu simt absolut nici o imbunatatire. :)
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Bucky » Dum Feb 05, 2006 5:46 pm

nush cat de buna e... din moment ce nu se vede nici o "perfectionare" a memoriei. Eu am luat intr-a IX-a MemoPlus... e destul de bunicel.....!!!
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo


Înapoi la Probleme de sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron