Acneea

Mesajde ssonja » Dum Sep 26, 2004 10:47 am

pt coshuri din alea care mai apar din cand in cand din diverse motive, in cazul in care sunt observate din timp (adica inainte sa se coaca bine) merge shi batonul ala corector de la oriflame, teatree or something. coshul da inapoi destul de repede, oricum, nu mai creshte shi'nfloreshte shi pana la "vindecarea" definitiva se poate masca cu ceva farduri.
i kjærlighet med bubuletz og dra fremme inn i B
Avatar utilizator
ssonja
 
Mesaje: 152
Membru din: Mar Aug 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Sep 26, 2004 10:57 am

mie nu-mi apar coshuri decat cateodata...da cand imi apar,apar vreo 2-3 mari :)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

acneea

Mesajde _BitterMoon_ » Lun Aug 22, 2005 6:44 pm

Incearca Mibazon!!! Este o crema pentru uz veterinar dar combate repede si eficient acneea.
_BitterMoon_
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 22, 2005 6:37 pm
Localitate: nowhere

Mesajde gigica » Dum Sep 04, 2005 5:43 pm

Mdea...am citit si eu cam ce ati scris voi pe acolo.
Majoritatea medicilor dermatologi recomanda Diane35 pentru tratarea acneei. Dar oricum in combinatie si cu creme. Mi mi-a recomandat Skinoren si Smooderm.
Eu am renuntat la Diane pentru ca toata lumea (inclusiv vreo 3 medici ginecologi) mi-au spus ca au o concentratie foarte mare de hormoni comparativ cu alte anticonceptionale. Am facut pauza de o luna la ele (dupa ce le-am luat un an), si mi-a aparut un chist hemoragic...le-am dt naibii imiediat, pentru ca exista posibilitatea sa fie de la ele ;)
Acuma iau Mercillon ca are o concentratie mai mica de hormoni (mi l-a recomandat ginecologul), si am tenul super... :D nici creme nu mai imi trebuie...ma spal seara cu apa (FARA sapun), si ma dau uneori cu Smooderm. :)
:D
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde the_curse » Vin Sep 30, 2005 2:03 am

hai sa va salvez..tot n am intrat de mult pe forum
cumparati va SENSIBIO (sunt 3 feluri) costa cam 700.000
e cea mai buna crema de pe pamantul asta :)
Avatar utilizator
the_curse
Junior Member
 
Mesaje: 181
Membru din: Dum Mar 28, 2004 12:00 am

Mesajde Padr3 » Dum Ian 29, 2006 7:42 pm

K orice adolescent am si eu o problema..acneea..de ceva timp am gasit un remediu:Smooderm si sapunul igienic de la Sebamed..insa dupa utilizare pielea mi se usuca si apar niste cojite albe..ce ar trebui sa folosesc sa imi hidratez pielea?
Padr3
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 29, 2006 4:05 pm
Localitate: Romania

Mesajde strumph » Vin Feb 03, 2006 4:36 pm

incearca garnier!
strumph
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 10:26 pm
Localitate: brasov

Re: Acneea

Mesajde costeld » Lun Sep 14, 2015 1:52 pm

In majoritatea cazurilor acneea apare pe cale genetica sau hormonala. Un tratament luat la timp poate sa indeparteze in totalitate aceasta problema fara sa produce vreun efect advers sau vreo neplacere.
costeld
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 01, 2015 9:14 am

Re: Acneea

Mesajde olismari » Mie Dec 30, 2015 1:16 pm

Sunt si suplimente care pot sa mai elimine din cosuri. Faza e ca multe produse au in compozitie si substante chimice si de asta e bine sa se incerce a inceput eliminarea cosurilor cu metode mai putin invasive pentru organism.
olismari
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 12, 2014 11:13 am

Re: Acneea

Mesajde likurici » Mie Aug 03, 2016 11:45 am

O atentie sporita trebuie sa fie acordata si igienei zonei afectate. Daca ne tot infectam zona respectiva e normal ca sa nu mai scapam niciodata de cosuri.
likurici
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 25, 2014 2:18 pm

Re: Acneea

Mesajde teodora.tea » Mar Aug 09, 2016 4:51 pm

Buna!
Cel mai bun tratament impotriva acneei este vaccinul!
Este o solutie 100% sigura si te scapa garantat de aceasta problema, deoarece este personalizat.
Daca sunte-ti din Timisoara sau din apropiere aceste vaccinuri se fac la Shanti Beauty Clinic.
Pentru informatii puteti intra pe www.beautyclinic.ro
teodora.tea
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:45 pm
Localitate: timisoara

Anterior

Înapoi la Probleme de sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron