ridurile

ridurile

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 8:09 am

de la ce varsta se poat folosi produsele antirid ? am 20 ani si cred ca in curand va trebui sa folosesc.
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Salma » Dum Iun 08, 2003 10:03 am

:D Adevarul e ca un barbat cu riduri e nashpa rau :D Ii inteleg pe barbatii care-si ingrijesc aspectul, dar chiar sa te dai cu crema antirid mi se pare putin exagerat. Pentru femei insa recomand cu caldura Nivea cu coenzima Q10, dar sa n-o foloseasca inainte de 25 de ani, ca li se "leneveste" pielea. Oricum, cred ca ridurile tin de calitatea pielii, de exemplu am o prietena care la 22 de ani are deja "laba gastei". In acest caz, merge o crema Nivea (sunt fan:))pentru ochi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Ursu Mihai » Joi Mar 03, 2005 4:35 pm

Parerea mea e ca la varsta pe care o ai esti prea tanar pentru a folosi asemenea creme anti riduri eu cred ca un rid la varsta ta exprima barbatie
fii barbat si nu folosi asa ceva asta e sfatul meu :fuck:
Ursu Mihai
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:03 am
Localitate: BUCURESTI

Re: ridurile

Mesajde betea20 » Mar Dec 15, 2015 11:08 am

Dermaabraziunea e solutia pentru riduri.
betea20
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Aug 19, 2014 12:23 pm

Re: ridurile

Mesajde lilypo » Mie Iun 08, 2016 9:54 am

Exista si multe creme sau chiar suplimente care au vitamine ce ajuta la cresterea elasticitatii pielii.
Colagenul e responsabil de sanatatea pielii si de elasticitatea ei.
lilypo
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 20, 2015 9:49 am

Re: ridurile

Mesajde Crina_Pau » Mie Aug 03, 2016 3:05 pm

Da, ridurile trebuie tratate din timp, asa ca poti incepe de acum sa faci ceva in privinta lor. Sau te poti trezi peste 10 ani, ca mine, cand tenul tau nu va mai face fata presiunilor si va trebui sa apelezi la tehnologii ajutatoare pentru a arata bine. Spre exemplu, eu, desi am zis intotdeauna ca nu voi apela la interventiile chirurgicale, acum am ales sa o fac. De ce? pentru ca m-am trezit intr-o dimineata si fata mea imbatranise, iar ridurile erau extrem de accentuate. Asa ca am apelat la injectarea cu acid hialuronic Teosyal Rha si sunt foarte incantata de alegerea facuta. A meritat toti banii investiti pentru ca acum ma trezesc, din nou, multumita de aspectul tenului meu. Si partea buna este ca pare foare natural! Primesc o multime de complimente despre cat de tanara par si imi este foarte drag sa aud asta. In plus, Teosyal mi-a oferit o garantie de frumusete, un certificat, prin care ei ma asigura de calitatea produselor, dar am vazut si singura pe propria piele rezultatele minunate. Deci da, acum recomand si interventiile cu acid hialuronic!
Crina_Pau
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Aug 03, 2016 11:51 am

Re: ridurile

Mesajde teodora.tea » Mar Aug 09, 2016 4:50 pm

Buna!
Eu mi-am injectat botox in frunte la clinica Shanti Beauty Clinic din Timisoara si am fost foarte incantata de rezutate. Ridurile au disparut ca prin minune.
Il puteti gasi si voi la www.beautyclinic.ro
teodora.tea
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Aug 09, 2016 4:45 pm
Localitate: timisoara

Re: ridurile

Mesajde koko80 » Vin Sep 23, 2016 12:21 pm

In ultimul timp se tot folosesc seruri pentru cearcane cu efecte destul de bune.
Un ser interesant este si Pure.
koko80
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Feb 17, 2015 10:26 am


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron