Trucuri, sfaturi de frumusete....

Mesajde Nanuka » Lun Iun 07, 2004 7:31 am

Tunsoarea lui Emanuel, este o tunsoare retro, anii 70's...

Fa-ti tzepi*p, inca sunt la moda, funky.

Ti-am vazut poza, iti sta bine si-asa.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Iun 08, 2004 9:00 pm

pai nu ca m-ar interesa prea tare ce e la moda, dar crezi ca tepii inca mai sunt la moda? adica, depinde si ce fel de tepi. ce sugerezi? :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Mar Iun 08, 2004 11:08 pm

Freza pe care o are Emanuel ( sau cum l-o chema ) e faina .. nu cred ca faptul ca nu mai e la moda are vreo importanta ;-)
Gabuba , iti sta fain asa , mie-mi place .. de ce vrei sa schimbi ?
Ai incercat carare pe mijloc ( mijlocul capului :p sa nu ma inteleaga nimeni gresit .. )
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde J'adore » Mar Iun 08, 2004 11:31 pm

gabitule eu zic sa nu iti faci tepi, tepi isi fac toti taranii, deci eu daca as fi in locul tau as evita sa imi fac tepi.
P.S. si mie imi place cum iti sta acum *p
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mar Iun 08, 2004 11:47 pm

Hmm carare pe mijloc chiar ca-si fac toti taranii:yD, asta consider si cand m-am referit la tepi, nu m-am referit la genul prodigist, m-am referit la acea coafura rebela data cu batonul de fixare pe par sa ti-l faca un pic funky*p si un pic tzepos.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mie Iun 09, 2004 12:43 am

Si eu am carare pe mijloc :p Cred ca depinde cum ii sta .. nu de moda , sau cine isi face carare pe mijloc , sau tepi .. Nu cred ca il vad pe Gabuba cu tepi .. nush cat de bine i-ar sta . Gabuba , incearca ambele variante :D si faci poze si ne dam cu parerea A-)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde rpilive » Mie Iun 09, 2004 11:52 pm

Crazy Babe scrie:fetelor va rog din suflet ajutati-ma si pe mine cu ceva retete de slabit care au efect garantat ca am 1.82 m si 70 de kg.. si am cun colac pe burta de zici ca-i colac de salvare..
va implor:)) va raman datoare.. lolz
mac donaldsu si alte localuri de genu asta sunt cauza ingrasatului...
am pus 11 kg intr-un an :(((((((((((((


Salutare.... am vazut mesajele voastre si dicutand si cu o f buna prietena am decis sa fac ceva in acest sens. Mai exact o rubrica speciala dedicata acestul lucru in cadrul forumului din Portal RPI.

Chiar acum am postat deja o prima reteta de ingrajat, urmand ca zilele urmatoare sa revenim cu o noua reteta bazata pe puncte. Intre timp a aparut si ceva indicatii privind Colesterolul ~)

Deci www.portal.rpi.ro si acolo intrati pe RPI Forum la Diverse. Bafta la ingrasat! Arpopo: Daca aveti sau ati gasit si voi o solutie in acest sens impartasiti-o si cititorilor nostri!
=D
rpilive
 

Mesajde rpilive » Mie Iun 09, 2004 11:54 pm

Crazy Babe scrie:fetelor va rog din suflet ajutati-ma si pe mine cu ceva retete de slabit care au efect garantat ca am 1.82 m si 70 de kg.. si am cun colac pe burta de zici ca-i colac de salvare..
va implor:)) va raman datoare.. lolz
mac donaldsu si alte localuri de genu asta sunt cauza ingrasatului...
am pus 11 kg intr-un an :(((((((((((((


Salutare.... am vazut mesajele voastre si dicutand si cu o f buna prietena am decis sa fac ceva in acest sens. Mai exact o rubrica speciala dedicata acestul lucru in cadrul forumului din Portal RPI.

Chiar acum am postat deja o prima reteta de ingrajat, urmand ca zilele urmatoare sa revenim cu o noua reteta bazata pe puncte. Intre timp a aparut si ceva indicatii privind Colesterolul

Deci www.portal.rpi.ro si acolo intrati pe RPI Forum la Diverse. Bafta la ingrasat! Arpopo: Daca aveti sau ati gasit si voi o solutie in acest sens impartasiti-o si cititorilor nostri!
rpilive
 

Mesajde Nanuka » Mar Iun 29, 2004 6:26 am

Bad Annie,

Uite mi-am luat si eu o crema anti-celulitica, dar nu de la Vichy, de la Biotherm...este excelenta, iti lasa pielea f catifelata si are un miros extrem de placut. Din gama Vichy mi-am luat crema pt. tanning, sa te dai dupa ce faci solar. Imi este cam frica sa nu se cojeasca pielea, inca nu am porbleme pt ca ma dau in mod frecvent si vad c-ajuta, bronzul se vede frumos:)

Weety, eu nu ma refeream la tine, scuze in cazul unei eventuale jigniri...anyway fiecare se aranjeaza cum vrea la adik...
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Aylin » Mar Aug 03, 2004 1:22 pm

fetele, spuneti-mi shi mie ce culoare de fard mi s-ar potrivi .eu am ochii de un albastru inchis,gri-albastrui shi sunt cam micuti.in plus mai port shi ochelari pt miopie ceea ce-i face shi mai mici. folosesc shi creion la baza genelor de jos , dar am citit ca nu este indicat pt cei ce au ochelari de miopie, face ochii mai micuti.
pupici anticipati! :* :*
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Evy » Mie Aug 11, 2004 8:36 pm

HY!Sunt relativ noua pe aici si deja imi place la nebunie de voi!
Toate chestiile de care vorbiti reprezinta pasiunile mele inca de cand eram little!
Bine ...si acum sunt little dar oricum.Pot sa spun ca am suficienta experienta in domeniu.Acum as vrea sa spun si eu cateva chestii..
In primul rand despre vergeturi...stiu destul de multe despre ele pentru ca am si as face orice sa scap de ele.Dar nu se poate.Vergeturile sunt rupturi ale piele datorate lipsei de elastina.In prima faza ele sunt rosii apoi,odata cu timpul devin sidefii si aspectul lor se mai diminueaza.In prima faza ele se pot trate prin peeling chimic dar ,daca sunt vechi nu ai ce sa le faci.Totusi ele pot fi prevenite cu acele creme(doar prevenite)...A..si mai este metoda indepararii(prin chirurgie)a pielii afectate-asta in cazul celor de pe burta.
Acum am si eu o intrebare in legatura cu vopsitul?Mama ma cearta si imi tot spune sa nu ma mai vopsesc pentru ca pigmentul parului va disparea si la 20 si cava de ani voi avea fire albe.Chiar asa e?
I hate everything......
So what?
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mie Aug 11, 2004 8:53 pm

Nu chiar , nu o sa ai parul alb , dar firele de par o sa fie foarte subtiri , parul o sa inceapa sa cada , oricat de buna ar fi fost vopseaua ( daca a fost pe baza naturala , atunci riscurile sunt mai mici ) . Nu am citit nika , nu am raspunsuri bazate pe carti ( sau google ) , dar e logic : vopselele contin amoniac , care ataca firul de par ( nu mai stiu cine folosea amoniac ca sa curete wc-ul .. parca , nu mai stiu ) . Din cate stiu eu ( poate stiu gresit ) pigmentii nu se afla in firul de par , poate in radacina ( cei care se tund zero , pierd culoarea parului ? doar cu trecerea anilor :p ) deci vopselele "doar" distrug parul .

Nu cred ca e bine sa te vopsesti des , si mai ales cu vopsele pe baza de amoniac si in general , cele care coloreaza parul pentru lunga durata .

De ce crezi ca dupa ce iti faci parul permanent nu e recomandat sa iti vopsesti parul ?
Am avut parul permanent ( cum il aveam lung , nu statea ca la o oitza :p ) si cica domnisoara in cauza a folosit nush ce produs de protectie a parului ; un kkt ! la un an si ceva dupa , am vrut sa refac permanentul si o stilista mi-a zis ca ea nu o sa mi-l faca , pentru ca parul e ars foarte rau . Si uite-asa dupa 2 ani juma , parul meu si-a revenit . L-am vopsit o singura data si vopseaua in cauza s-a dus destul de repede dar si frumos , parul nu a crescut , asa incat sa am doua culori :yD
No , gata !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Evy » Joi Aug 12, 2004 8:07 pm

Nu stiu daca intrebarea e pt. mine dar voi incerca sa-ti raspund.
Solutia de permanent ataca parul.Chiar si dupa primul permanent parul ramane deosebit de ars chiar daca unele persoane au noroc si nu se observa.
Nu stiu cum ai avut tu permanent(bucle din acelea mici-mici?)dar tin minte ca mai demult am vazut prin magazine diverse prafuri si solutii pentru bucle.
Poate data viitoare cand iti faci permanent vei gasi o alternativa la solutia aia criminala...Nu stiu ,poate a aparut ceva mai putin daunator.
Oricum daca iti faci eu zic ca dupa aceea sa-ti faci un tratament puternic pentru par...
AAA,de ce nu ai voie sa te vopsesti dupa permanent?
Tocmai pentru ca parul e f. sensibil dupa permanent si daca il mai si vopsim...vai de el.
In privinta vopselei sa stii ca ea nu se va decolora cu totul.Daca te deranjeaza f.tare poti sa-ti cauti o vopsea care sa fie nuanta parului tau-sau cat de cat asemanatoare si sa te faci.Dar daca nu mai ai de gand sa te vopsest mai bine il lasi asa ,sa creasca.
I hate everything......
So what?
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Aug 12, 2004 8:28 pm

Eu incercasem sa-ti dau tie sfaturile *p
Stiu de ce nu e bine sa te vopsesti dupa ce faci un permanent si nu cred ca exista o solutie mai putin criminala pentru a face parul permanent ; eu il facusem la un salon si aveam incredere in tipa respectiva .. vax albina ! am ajuns cu parul ars ( nu , nu erau bucle mici , pentru ca aveam parul destul de lung si ar fi luat un secol si nu cred ca mi-ar fi stat bine , s-ar fi desfacut repede oricum , ca avand parul lung era si greu .. asa ca am ales niste bucle medii .. nici prea prea , nici foarte foarte ) .

Nu cred ca are sens sa folosesc o vopsea care are aceeasi culoare ca a parului meu .. nu am par alb inca , deci nu are sens .. doar de dragul de a ma vopsi ? neah ! Ma vopsisem bruneta si vopseaua chiar s-a dus fara sa lase urme , si nu m-a deranjat ; bine , intre timp am stat destul de la soare si poate ca s-a si decolorat , nush , bine ca nu am avut parul in doua culori , mi se pare nashpa .

Si despre vergeturi .. nu am incercat sa le tratez in prima faza , am crezut ca o sa dispara , cel putin roseata .. mie mi-au aparut pentru ca m-am ingrasat rapid ( de la 40-45 de kg am trecut la 60-65 , in vreo 10 luni ) si au fost rosii pentru ceva vreme , dup-aia au disparut , acum au inceput sa fie rosii iar .. nici nu ma mai agit .. o sa incerc sa fac iarasi miscare , poate sa si stau la soare si sa incerc sa slabesc ( sau sa ma ingrash ) incet-incet .. if possible .
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde supermouse » Vin Aug 13, 2004 6:19 pm

Evy
eu am 29 de ani shi ma vopsesc de la 17. nu am nici un fir alb
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Evy » Vin Aug 13, 2004 8:03 pm

Supermouse!
E bine ! Eu iti doresc sa nu ai niciodata fire albe !
Si eu imi doresc sa nu am fire albe never...vom vedea
I hate everything......
So what?
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Vin Aug 13, 2004 10:25 pm

depinde de multe chestii. calciul te ajuta mult
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde kahlan » Sâm Aug 14, 2004 7:50 am

Am o dilema: mi s-a spus ca imi sta mai bine nemachiata decat machiata.
Mama a fost cea ace a inceput, apoi au continuat amici, de tuate varstele: ca sa nu ma mai machiez, ca am frumusete naturala.
Eu inca nu prea concep asta:D sinu as prea iesi nemachiata, nu pe strada...sa zicem cand ma vad cu prietenii...
Ce sa fac pana la urma???
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Aug 14, 2004 8:14 am

Pai pune poze : machiata si nemachiata ca sa stim :yD

Oricum , esti inca mica , iti strici tenul cu machiaje .. Si poate o sa ajungi sa patesti , sa vina vecinu' la tine , dimineata , inainte sa te machiezi si sa te intrebe daca Ioana e acasa *p
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde kahlan » Sâm Aug 14, 2004 8:19 am

~p
aia cu vecinu a fost tare
cu mine machiata am tot pus...in asta sunt nemachiata, si se vede si strungareatza:D
spuneti-mi acum:p
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde 7vies » Sâm Aug 14, 2004 8:29 am

o sa intregesc randurile celor care iti spun ca iti sta mai bine nemachiata...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Sâm Aug 14, 2004 8:37 am

Aia cu vecinu' a fost pe bune , i s-a intamplat unui tip .. vecin cu doamna in cauza de vreo 10 ani si nu a recunoscut-o fara machiaj .. trist dar adevarat !

Si da , iti sta mai bine nemachiata .. de ce vrei sa te machiezi ? cearcane , riduri , cosuri nu ai , ce-ti trebuie machiaj ? Esti frumoasa asa :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde kahlan » Sâm Aug 14, 2004 8:49 am

10x guyz A-)
acum o sa-mi fie mai greu sa ma dezobisnuiesc...cre ca am fost influentata de lookul 'avril lavigne' la machiaj:yD
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Aug 14, 2004 9:14 am

Si ai vazut poze de-ale ei fara machiaj ? Cred ca ea are ce ascunde .. ca si Britney spears .. dar tu , n-ai ce :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde kahlan » Sâm Aug 14, 2004 9:41 am

Am vazut...am vazut:yD
nush...am avut impresia ca altfel nu se vad ochii prea bine....
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Weet-weet » Sâm Aug 14, 2004 9:49 am

Ochii se vad intotdeauna , imagineaza-ti cum ar fi sa fii chinezoaica *p
Daca vrei sa subliniezi ochii .. e ok , dar nu in fiecare zi , adica o sa devina obicei si cand nu o sa fii machiata , nu o sa fii recunoscuta sau o sa te intrebe lumea ce schimbari imense ai facut ;)

Cred ca multe persoane arata bine fara machiaj , dar s-a obisnuit sa se machieze in fiecare dimineata .. sunt prea lenesa pentru sportul asta si machiajul nu rezista foarte mult la mine ... il sterg din greseala , de cele mai multe ori . Pentru mine a fost un atu ca nu eram obisnuita sa ma machiez in liceu , profu' de franceza facea mere scandal .. asa ca , mai bine fara :)

( dar trebuie sa recunosc ca m-am machiat destul cand eram mica ... errr m-am mazgalit *p cu toate prostiile alea pe care le avea mama .. acu' mi-a trecut :yD )
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde supermouse » Sâm Aug 14, 2004 11:07 am

katzy- contrar a ceea ce se spune, machiajul excesiv dauneaza pielii
am vazut in Anglia o gramada de tipe, unele mai tinere ca mine, care pur shi simplu au pielea tabacita de la machiaj. Un dermatolog de aici de la Leicester a avut o serie de articole in Leicester Mercury despre efectele excesului de machiaj.
Chestia este ca da, te potzi zugravicomplet pe strada sau la serviciu. dar facand asta, porii nu mai respira shi pielea imbatraneshte. in materie de machiaj, eu folosesc numai ruj shi dermatograf. Nu am nevoie de mai mult- shi nici nu am timp.
eu personal cred in frumusetzea naturala. daca o femeie are nevoie sa se machieze doua ora inainte sa se duca la piatza- atunci are o problema
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde kahlan » Sâm Aug 14, 2004 11:40 am

aaa...pai eu in zece minute eram gata!:yD
acum ce as putea folosi???...ca de tot nu pot renunta...cel putin pentru moment.
la creion renunt...dar in rest cum fac?
ati vazut poze cu mine...puteti sa-mi dati sfaturi in legatura cu culorile&co?
ps- rujul nu-mi place, ma dau doar cu balsam de buze.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde supermouse » Sâm Aug 14, 2004 11:44 am

creion nu e bai, io ma refeream la fond de ten, pudra shi in general farduri de obraz
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde kahlan » Sâm Aug 14, 2004 11:46 am

asa ceva nu foloseam decat inainte... mai ales anticearcan...iesea ca o masca, mai ales ca nu prea stiam sa le folosesc~p
mama face urat cand ma vede cu creionu:yD
zupar, zii tu , ce culori sa folosesc, referindu-ma la fardul de pleoape.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron