Trucuri, sfaturi de frumusete....

Mesajde bad bad Annie » Mar Mar 30, 2004 1:18 pm

Hehe, ma bucur ca mobilizez... Cum ti se pare crema? Ca un fapt divers, cica spaghetele sint chiar recomandate, si eu m-am mirat sa aflu; tot ce e pe baza de paste, taietei, orez, ba chiar si piinea, mai ales cea neagra, ar trebui sa constituie cea mai mare parte a meniului zilnic. Dupa care urmeaza legume, lapte, fructe (si, la mine, ciocolata!). Oricum, 55 de kilograme e perfect! Iar tu arati foarte bine!
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mar Mar 30, 2004 9:11 pm

Annie,

Umm inca nu mi-am luat crema, am iesit in orash in ziua aceia cu gandul sa-mi iau Vichy dar m-am razgandit. De fapt aveam multe in plan, sa-mi cumpere Flo un parfum Channel Mademoiselle , l-am testat pe o revista si mi-a placut cum miroase dar cand am ajuns la Sears, la raionul de cosmetice si parfum, am zis ca e mai bine sa-mi iau un bra...asa ca mi-am cumparat unu de la "La Senza", si dup-aia am zis no more shoppings ,hai mai bine intr-un bar...hahaha....

O sa-mi iau crema peste vreo saptamana, acum nu pot, umm tre sa-mi iau un wireless card pt laptop, m-am harjonit cu my hubby si am aruncat inspre el laptopu, bine ca a cazut pe canapea, s-a indoit numai cartea....la noi e ficare cu al lui in materie de calcuri haha , nu ma lasa sa-i instalez pe PC yahoo, si alte nebuneli...

Sa-mi lasi pe privat adresa ta de email, sa ti-o adaug la "My contacts", si referitor la crema sunt sigura ca este buna, toate produsele de la Vichy sunt de calitate...:)

Ai zis ca la 55 de kil e bine, umm nu prea pt ca eu cand pun, pun la burtica si la sani, deci trebuie un pic lucrat.

Te pupic si vorbim,

Nanuka.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Apr 01, 2004 11:36 pm

M-am vopsit :yD si va zic o smecherie , care la mine a mers :)
Daca va vopsiti , inainte ar fi bine sa puneti pe frunte , urechi , gat , chiar si maini , o crema mai grasa , chiar daca o sa ajunga vopsea in zonele alea , nu o sa ramana urme ; bine , eu m-am spalat destul de repede , dar nu a trebuit sa insist ;-)
Asa arat eu acum .. huge change !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Vin Apr 02, 2004 12:17 am

Weety-Weet,

Eu nu vad nici o diferenta:(....hmm prima poza este alb-negru din cauza asta.....e un roshcat inchis???..asha il vad..sau castaniu ..spune-ne ce culoare este*p....te-ai vopsit ca sa fii mumoasaa cand te duci in State nu?:yD..

Hai te pupiccc...
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Vin Apr 02, 2004 1:01 am

Ahh , prima poza am facut-o alb negru , cu un alt scop si ma gandeam sa pun pozele in alta parte pe forum , dar m-am razgandit .. si daca tot le-am unit , le-am lasat asa ...
Mai sunt poze cu mine pe forum , unde se vede , zic eu , ca am parul de un castaniu deschis , ash zice .. si shuvitze blonde .. pe care le detestam ..
M-am vopsit pentru ca vroiam sa vad cum imi sta , incercasem in iarna un " aubergine " , sampon , si am zis sa vad cum merge negru si imi place .

Nu merg in State :p merg intr-o insula din mare caraibilor ;) undeva intre cele doua americi ; merg la socri :-S asa ca nu cred ca m-ash fi stresat pentru ei .. in fine ...
Ahh , am flosit Schwartzcopf Briliance sau cum naiba s-o fi scriind ... si mi se pare bun .. sa vad cat tine ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mie Apr 07, 2004 12:09 am

fetelor va rog din suflet ajutati-ma si pe mine cu ceva retete de slabit care au efect garantat ca am 1.82 m si 70 de kg.. si am cun colac pe burta de zici ca-i colac de salvare..
va implor:)) va raman datoare.. lolz
mac donaldsu si alte localuri de genu asta sunt cauza ingrasatului...
am pus 11 kg intr-un an :(((((((((((((
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mie Apr 07, 2004 8:31 am

Crazy_Babe,

Si eu vreau sa mai slabesc, eu fac foamea, mananc o data pe zi, desi am inteles ca nu e bine, mancand rar, organismul retine multe calorii. Secretul este sa mananci des si putin..atunci corpul stie ca ii vei da mancare mereu si nu va mai face provizii.....

Incearca sa nu mai mananci fast food, si eu am pus pe mine tot din cauza asta...ador Mc Donald, Burger King, A&W..yummyyyy.

Fac abdomene in fiecare zi, cam 150...chestia e ca eu am luat in greutate cam 3 kil intr-un an dar nu e bine oricum....

Bea lichide multeeeeeee si fa gimnastica ..de regim forget about it...daca iti place fast food, sa fi sigura ca nu poti tine dieta...ti o saptamana, doua dar dup-aia salivezi cand vezi un hamburger hahaha....

Nanooky:D
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde wwritza » Mie Apr 07, 2004 10:45 am

Dar despre retete de ingrasat de ce nu vorbeste nimeni?? (:|
De mancat ...mananc....numai semipreparate si dulciuri, merg la sala dar nu atat de des cat ar trebui si as vrea. Vitaminele n-au dat rezultat, sexul...ajuta...dar nu la ingrasat ;b .
La 1,63 si 45 kg as vrea inca vreo 3 kg!! Oare chiar nu se poate!?!?!?
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Apr 07, 2004 4:44 pm

Poke, eu la 1.60 am tot 45 de kg, da' pe mine nu ma deranjeaza... depinde si de metabolism acum, eu am perioade in care mananc orice, oricat, si tot nu ma ingras. In general ajuta la ingrasat dulciurile, produse fainoase. Eu cred ca conteaza si cum te ingrasi... sor-mea e doar un pic mai scunda decat mine, are cele 3 kg pe care le vrei tu in plus (48 kg) si eu una n-as vrea sa arat ca ea...cam multe kg pe burtica.

Una dintre problemele mele: parul meu. Imi doresc mult sa am par lung, dar firul de par e foarte fragil si se deterioreaza/rupe foarte repede, desi nu-l vopsesc si ii tund varfurile lunar. Daca stiti voi un sampon mai bun, eu una le-am incercat pe majoritatea si am obosit, numai reclama e de ele. Am citit intr-o revista ca ar trebui sa fac impachetari cu pulbere de cedru, dar n-am nici cea mai mica idee cum s-ar face chestia asta efectiv.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Nanuka » Vin Apr 09, 2004 2:22 am

Pokenita,

O femeie frumoasa, este o femeie slaba, oricat ai da-o...deci nu te mai ingrijora...asa esti tu, sunt persoane care oricat ar manca nu se ingrasha si ar trebui sa fi norocoasa....

Lispa de activitate te ingrasha, asta sigur, sedentarismul si in cazul regimului de ingrashat hahaha nu stiu, nu cred sa fie vreunu, mai ales ca tu mi-ai zis ca mananci oricat si nu pui un gram pe tine, deci ai arderile rapide....e foarte bine..esti frumoasa, esti chiar perfecta..nu te mai ingrijora atat...

Te sarut:)

Nanuka.


PENTRU SHAKI...


Eu am avut parul lung si cu juvite blonde, eram blondina acum trei ani si ce m-am gandit ca ar fi bine sa ma fac si permanent....bineteles ca a iesit o catastrofa, dupa doua luni aratam groaznic...si parul era ars, se incurca, nu mai puteam baga peria in el...Am urmat tratamente de par...incearca tratamentele pe baza de maduva de bou...imi pare rau dar nu mai tin minte numele...dute la Farmacie sau in centrele specializate pt produse de par....fa-ti mashti si da-te cu balsam mult, mereu la fiecare spalare sa iti tratezi parul..

btw parul meu si-a revenit total, este lung si frumos, sanatos, dar mi-a intrat ideea sa-l tund:(...nu sunt inca sigura dar ma oboseste sa am incotninuu aceasta idee...voi ce parere aveti?...
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Sâm Apr 10, 2004 5:47 pm

Pt Crazy Babe...
Eu din august pana in martie anul asta am slabit 16 kg :@) si nu exagerez cu nimic...cine m-a cunoscut a vazut diferentele...ma rog,inca nu sunt multumita,mai am de munca inca vreo 7 kg dar o sa le dau jos si p alea...:ham:
Secretul e sa mananci,dar ce trebuie:in primul rand multe salate,fara ulei daca se poate,sau de preferat ulei de masline,multe fructe(sau salata de fructe pt ca e mai variata si mai buna!dar fara frisca sau zahar,sau alte adaosuri!),fara dulciuri(sunt indicate cele fara zahar care se gasesc si la noi in comertz),acum nu zic ca nu ai voie o prajiturica la o saptamana-doua dar nu zilnic![-X
Eu am inlocuit zaharul cu zaharina cat timp am tinut o dieta mai drastica(vreo 3 luni zile) si mai ales paine deloc sau f putina,ca ingrasha tare!
Carne de pui fiarta sau la gratar,fara grasime sau peste,oricum ceva slab...
Se spune ca e nevoie de multa apa(2,5l pe zi) dar eu oricum nu puteam bea atata apa,mai beam Cola Light(nu prea e buna dar...:D nah!)
Cat despre sport...trebuie si el ca sa modelezi frumos corpul,eu faceam si inca mai fac abdomene si flotari(cate pot,k la jogging nu`s prea rezistenta:p ),dans,ce va face placere...
Si multa vointa si ambitie!! *p
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde bad bad Annie » Mie Apr 14, 2004 10:34 pm

Reteta Reginei o respect si eu uneori, sa mai alung 2-3 kile dupa Paste sau Craciun, si daca te tii de ea, e nemaipomenita. As adauga ca e bine sa nu maninci seara dupa 20, sau sa maninci ceva cit mai sarac in calorii.

Shaki, problema cu parul fin care se despica usor e si cosmarul vietii mele. Numai ca, in urma a nenumarate probe si incercari, am descoperit niste produse cu adevarat bune, iar de un an si jumatate nu am mai fost nevoita sa-mi tai absolut deloc virfurile care inainte se toceau si trebuia sa le retez lunar, iar parul nu-mi crestea niciodata cit de lung voiam. Acum ma spal cu sampon L'Oreal Elvital pentru par uscat si rupt, si folosesc balsam Vella Vivality tot pentru par distrus (sint amindoua galbene-portocalii,asa...), iar uneori imi aplic cite o masca pentru par sensibil, de la una din firmele de mai sus, sau Pantene, etc. Am descoperit de curind o crema tot L'Oreal Elvital, cura intensiva pentru par distrus, un borcanas de asemenea portocaliu, care, pe linga ca-mi protejeaza virfurile, imi mentine si cirliontii proaspeti si frumosi. In general, toate sampoanele si balsamurile de la firme de renume care poarta mentiunea "pentru par uscat" te ajuta. Nu stiu cum anume actioneaza, insa fac virfurile vechi sa arate ca parul nou-crescut!. Neplacut este ca, imediat cum revii la un sampon normal, toceala la virfuri reapare. In plus, trebuie sa ai grija ca si spuma de par si fixativul sa fie tot speciale pentru par uscat si rupt. Eu folosesc, de asemenea, L'Oreal, Elvital sau Elnett.

Va pup, si sa fiti frumoase!
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde ROXANA » Mie Apr 14, 2004 11:34 pm

dar mi-a intrat ideea sa-l tund...nu sunt inca sigura dar ma oboseste sa am incotninuu aceasta idee...voi ce parere aveti?..
Nanuka...parerea mea este sa nu te tunzi...cum ai zis tu ai un par lung,frumos si sanatos....ce-ti mai trebuie?glumesc.....iti sta foarte bine...cu par mai scurt decat pana la umeri NUUUUUUUUUU te vad....dar sa stii ca si eu am avut parul lung asa ca tine si m-am tuns dintr-o data pana la umeri si-n scari...mi-a placut vreo luna,dupa care imi venea sa plang dupa parul lung!!! hiuuuuuuuuuuu....acum am din nou parul lung cum mi-l doresc
P.S nu-mi vine sa cred ca erai cum zici tu blondina....daca ai poze ataseaza-le ...sunt ff curioasa cum aratai
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Vin Apr 16, 2004 5:49 am

Nanuk...nu te tunde!
Si eu am avut o perioada acum vreo 3 ani cand l-am avut foarte lung, si dintr-o data, mi s-a pus pata, si l-am tuns, pana la umeri, si in scari. Iar de atunci tot am zis, ca il las sa creasca, il las sa creasca, si na ca nici pana acum nu am resusit sa-l las, pentru ca eu i`s mai cu "pete" :D de fel, si tot timpul ma mai apuca si iar il tund! SO...nu ti-l tunde, pentru ca o sa regreti!
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde piper1996 » Vin Apr 16, 2004 10:18 am

Aparatul electric este bun pt. epilare, dar hmm pt mustata in nici un caz..parerea mea..ceara este cea mai buna:D..o metoda extrem de rapida si eficienta..
Nanooky.[/QUOTE]


nanuka mama, dar, io credeam ca esti de sex feminin, parca asa aratau si pozele ... dar, creca am imbatrinit io si nu-mi mai aduc aminte ... ca citesc ca acu prezinti mustata ...
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Apr 16, 2004 11:50 am

Ii multumesc mult lui Annie pentru idee... chiar azi, cu o mica parere de rau, a trebuit sa mai tai un picutz din par. Stiam de samponul de la L'Oreal (cel portocaliu), dar aveam impresia ca e ptr. par vopsit. Si eu zic ca Nanuka sa nu se tunda, ii sta bine asa cum e :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mar Apr 20, 2004 6:46 pm

Black_eyes,Roxana,Shaki,

Nu ma tund, aveti dreptate...o femeie cu parul lung si mai ales frumos, este o femeie atragatoare, sexy...sunt sigura ca daca mi l-as tunde, imediat as incepe sa plang, vazandu-ma cu el taiat *p...s-a intamplat odata sa plang iesind de la coafor pt ca il aveam cam scurt hahaha si in fiecare zi masuram sa vad cat mi-a crescut..:yD...

Shaki, samponul de la L'Oreal nutrileum mie nu mi-a priit.Acum nu stiu ce fel de tip de par ai tu, dar mie mi-l electriza foarte rau si chiar mi-l usca in ultimul hal...ma inteleg destul de bine cu Tresseme....e foarte bun...nu stiu daca se gaseste si prin RO...oricum incearca:) L'Oreal nutrileum...ti-am zis depinde de par....

Va sarut.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Problema

Mesajde J'adore » Mar Apr 20, 2004 7:10 pm

Deci acum o luna jumate m`am tuns pana la umeri in scari, problema e ca acum cand vreau sa imi las parul natural (ondulat) sus e f lipit de cap...iar jos sunt ca o oaie, de ce mi`se intampla asta?si ce pot sa fac ca sa nu mai fie asa, sa fie cum era parul meu inainte, ondulat si frumos..imi vine sa imi dau in cap ca m`am tuns, asa cum mama vrea sa imi dea in cap ca sunt roscata, cu toate ca mie imi place culoarea dar nu imi place tunosare pt. ca parul meu frumos va trebuii fi intins de fiecare data dupa ce il spal, daca nu gasesc o solutie sa imi stea buclele ca inainte :-S HELP!!!!!
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mar Apr 20, 2004 8:08 pm

Jadore,

Incearca sa iti umfli si parul de la radacina, acela de care zici tu ca sta lipit....cu o perie rotunda d-aia speciala pt coafat si foloseste si spumele pt volum, mai sunt si spume speciale pt par ondulat, alternativa este sa-ti indrepti parul dar din pacate mereu indreptandu-l cu strightner se distruge:(...se arde..
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde J'adore » Mar Apr 20, 2004 11:00 pm

Nanuka parul meu este foarte des si are foarte mult volum de la mama natura, dar oricum cred ca tampita aia la salon nu ma tuns bine, cu toate ca atunci cand e drept arata foarte bine, dar totusi si cu parul pana la umeri cum il am acum din cauza ca e des si ondulat tot imi ia vro 2 ore sa il intind, sa mentionez ca aia mi`la filat cand m`am tuns , si tot are foarte mult volum ;d Si asa l`am ars pt. ca in ultimele 3 luni m`am vopsit in draci, am fost bruneta, roscata etc, acum am ramas la roscat dar inca nu sa "vindecat" complet, cu toate ca am grija de el ;a Deci de spuma pt. volum eu zic ca nu am nevoie...imi vreau parul lung inapoi :(
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mie Apr 21, 2004 4:55 am

Intr-adevar Jadore,

Parul ondulat, este un par foarte dificil din pacate....cand e scurt sta foarte umflat si este greu de coafat...ma refer la acel ondulat mai mult cretz..deci cea mai buna solutie cum vad eu este sa-l lashi sa creasca f lung...un par lunggg si cretz este extraodrinarrrrrr.....wowwww...
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde J'adore » Joi Apr 22, 2004 12:15 am

presupuneam si eu chestia asta, acum asta e , I made a big mistake, nu il mai tund in viata mea, doar varfurile cand se tocesc si atat.apropo ce se poate face la strech marks pe sani ;P
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Lun Apr 26, 2004 2:20 am

si eu mi-am tuns parul acum doua luni la un tampit de stylist... si mi-a parut rau... m-a tuns intr-o parte mai scurt putin ca-n cealalta.... noroc ca imi creste super super repede parul ca nu prea s-a observat micul-mare defect al tunsorii...in fine acuma am iar parul lung si nici ca il mai scurtez prea degraba

multumesc mult pentru sfaturile legate de slabit.. abia acuma am citit ce ati scris voi pe pagina a doua... am incercat si eu cu infometarea dar nu am rezistat decat 3 zile... mancam numai micul dejun... acuma la micul dejun mananc cereale cu lapte de soia ca nu are atata grasime si imi tai in el si bucati de capsuni... sa nu simt gustu ala ciudat de soia :P si la pranz mananc salate cu salata verde, morcov,rosie, castravete si portocala taiata... am inceput si cu abdomenele dar dupa 10 cam asa gafai de zici ca am o tona...:) oricum am vointa... pana la vara vreau sa slabesc sa ma cuprinda costumele de baie :P:P:P
}[muah
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Apr 26, 2004 4:30 am

[quote="Jadore Mafia"]apropo ce se poate face la strech marks pe sani ]
Cica nu se poate face nika .. eu am vazut reclama la o crema 135$ :shock: Ma indoiesc de cat e de eficienta ... http://www.freedieting.com/stretch_marks.htm
Metode naturiste .. si eu as vrea sa stiu ... numai ca eu nu am pe sani , thanks God , ci pe coapse si pe gambe ... in ultima vreme am vazut ca au disparut , adica nu mai sunt asa de rosii .. ceea ce este bine , dar ele exista ...
Tocmai am vazut , pentru femei gravide , unt de cocos , intins pe burtica , ajuta ca pielea sa fie mai elastica ... nush daca e pe bune sau nu ...
Cica si cremel cu vitamina E sunt eficiente , dar nu stiu daca au un efect dupa ce vergeturile au aparut ...
Cea mai buna cale : laser . Dar costa ! Asa ca ... bafta .. si tie si mie ;P
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde J'adore » Lun Apr 26, 2004 5:28 am

cei drept nu se prea vad, sunt putin rozalii dar imi e frica sa nu se inrautateasca, si nu inteleg de la ce le am ;P
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Apr 26, 2004 12:56 pm

[quote="Jadore Mafia"]cei drept nu se prea vad, sunt putin rozalii dar imi e frica sa nu se inrautateasca, si nu inteleg de la ce le am ]
Imi pare rau sa te dezamagesc , dar cred ca ai sanse sa se inrautateasca :( A fost si la mine asa , pe gambe ... nu erau mari si abia se vedeau , acu' zici ca m-a taiat careva ;P
Apar , de obicei , din cauza ca ai luat in greutate , rapid si daca nu faci ceva , o sa continue sa apara .. asa ca ... nu fa ca mine ;a
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

retete de slabit

Mesajde corina0111 » Lun Apr 26, 2004 1:05 pm

doriti sa slabiti? acum puteti dispune, pentru numai 50.000, de o colectie de peste 100 de retete si sfaturi de slabit ( de exemplu dieta de schimbare a metabolismului, super-dieta mediteraneana, dieta cu paine prajita, dieta cu lapte si albus de ou etc.), care va pot ajuta sa slabiti rapid si sanatos mancand ceea ce va place. Daca doriti aceasta colectie trimiteti un mail la adresa retete_de_slabit@bumerang.ro cu numele dumneavoastra, adresa, localitatea si in cateva zile veti primi prin posta aceasta colectie necesara tuturor celor ce doresc sa slabeasca
corina0111
 

Mesajde corina0111 » Lun Apr 26, 2004 1:08 pm

doriti sa slabiti? acum puteti dispune, pentru numai 50.000, de o colectie de peste 100 de retete si sfaturi de slabit ( de exemplu dieta de schimbare a metabolismului, super-dieta mediteraneana, dieta cu paine prajita, dieta cu lapte si albus de ou etc.), care va pot ajuta sa slabiti rapid si sanatos mancand ceea ce va place. Daca doriti aceasta colectie trimiteti un mail la adresa retete_de_slabit@bumerang.ro cu numele dumneavoastra, adresa, localitatea si in cateva zile veti primi prin posta aceasta colectie necesara tuturor celor ce doresc sa slabeasca
corina0111
 

Mesajde J'adore » Mar Apr 27, 2004 12:17 am

pai intodeauna iau in greutate cand sunt aici pt. ca folosesc mancarea pe post de calmant, am ajuns aici in septembrie cu 48 de kg, si in decembrie aveam 55 jumate, acum am 50, si nu vreau sa ma las pana nu ajung inapoi la 48, ahh daca se inrautatesc ma omor ;P
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Nanuka » Mar Mai 04, 2004 2:26 am

DESPRE VERGETURI:


Vergeturile se pot preveni prin folosirea unor produse emoliente si hidratante, sub forma de creme sau lotiuni de corp. Prevenirea este mult mai simpla si da rezultate foarte bune. Se poate face chiar si in stadiul in care vergeturile sunt in prima faza, cand au aspectul de dungi rosii pe piele. In cea de-a doua faza, in care vergeturile s-au transformat in dungi albe, este destul de dificila corectarea acestora. De aceea, in perioada sarcinii este indicata folosirea unor creme onctuoase, bogate in grasimi. Acestea trebuie aplicate pe sani, coapse si abdomen.

Produse:

Crema antivergeturi de la Lineance (550.000 lei);
Reductor Vergeturi de la Elancyl (747.000 lei);
Tratament Intensiv Antivergeturi de la Chicco (550.000 lei).

Nuka:yD
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron