Cum sa fac paru sa creasca

Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde CrEaZy_BiAtCh » Mie Iun 30, 2004 6:37 am

m-am mutat in canada acu 3 luni ji am schimbat ambientu', apa, ji totu'.. paru' a inceput sa imi cad cu pumnii, sa ishi piarda luciu' ji nici nu mai imi creste...l-am taiat de doua ori pana acu', am schimbat destule shampoane da degeaba.. vreau sa creasca lung la loc... ma putetzi sfatui cu ceva??? sunt disperata rau de tot.... mersi in avans pt sfaturi
CrEaZy_BiAtCh
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 30, 2004 6:06 am
Localitate: Toronto, Canada

Mesajde Aylin » Mar Aug 03, 2004 12:30 pm

nu am aceasta problema dar o prietena de-a mea a patit ceva asemanator. nu stiu cat de bune sunt rezultatele , nu pot sa garantez ca va functiona shi in cazul tau dar eu a cumparat Beauty hair. Sunt niste capsule shi se ia cate una pe zi. Costa in jur de 200000mii.


Calitatea parului este data de foarte multi factori, externi si interni. Parul, pielea si unghiile sunt oglinda sanatatii organismului. Deficientele alimentare sunt rapid resimtite in alterarea calitatii parului. S-a constatat ca scaderea aportului de biotina este resimtit si prin ingrasarea mai rapida a parului .Aportul insuficient de zinc si seleniu se asociaza cu caderea accentuata a parului.
SUCCES!
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Nemanelista » Joi Apr 13, 2006 10:10 pm

M-am confruntat si eu cu o astfel de problema si am luat un sampon romanesc la recomandarea unor tipe de pe un alt forum, Favisan. Contine ceva extract de nuca (dupa asta m-am ghidat, ca stiam leacuri babesti de la buni a mea, care fierbea frunze de nuca si-si dadea cu apa aia pe cap) si se gaseste in farmaciile naturiste. Acum daca poti sa dai de asa ceva si prin Canada, nu pot sa te asigur.

Rezultatele la mine s-au vazut extrem de repede, deja intr-o luna nu-mi mai cadea fir de par, plus ca peste cateva luni a inceput sa se vada un "pufulet" semn ca apareau fire noi...

Bafta!
Avatar utilizator
Nemanelista
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Sep 28, 2005 11:00 pm

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde sanzianapetre » Sâm Mar 31, 2012 3:25 pm

Interesant e ca apar din ce in ce mai multe si sotisficate Aparate de Tuns, insa solutii pentru cresterea parului sunt prea putine si extrem de costisitoare...
Avatar utilizator
sanzianapetre
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 13, 2009 12:00 am

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde nelugpop » Joi Iul 09, 2015 9:08 am

Si eu am probleme cu caderea parului si vreau neaparat sa reusesc sa opresc caderea parului. Iau acum tot felul de vitamine, dar pana acum nu vad vreun rezultat notabil. Poate ca o sa incerc si sa iau ceva suplimente care ajuta la asa ceva. Am inteles ca conteaza foarte tare si alimentatia.
nelugpop
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 09, 2015 8:58 am

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde lolori » Lun Aug 24, 2015 12:22 pm

Daca incepe sa cada mai greu il opresti. Tratamentul indiferent cu cel faci trebuie sa fie de durata daca se doreste sa se obtina rezultate.
lolori
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 24, 2015 12:09 pm

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde olismari » Lun Sep 28, 2015 10:47 am

Sunt produse care de asta sunt creeate ca sa opreasca caderea parului si sa contribuie la indesirea lui. Daca o sa intrebi un endocrinolog sau un dermatolog o sa te lamureasca pe partea aceasta.
olismari
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 12, 2014 11:13 am

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde jojino » Mar Mar 22, 2016 1:47 pm

Am gasit informatii ok despre cauzele caderii parului pe topicu asta
www.fanclub.ro
Ultima oară modificat de kant emir pe Joi Mai 26, 2016 9:49 pm, modificat 1 dată în total.
Motiv: nu-i frumos sa postezi DOAR ca sa faci reclama altor forumuri!
jojino
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 29, 2015 2:09 pm

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde ioneli » Joi Mai 26, 2016 10:15 am

Parul poate sa fie ajutat sa creasca printr-un aport mai insemnat de magneziu sau fier. Si acidul folic am inteles ca este bun.
ioneli
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iul 24, 2015 12:00 pm

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde Crina_Pau » Lun Sep 12, 2016 12:44 pm

La mine a functionat cu un produs de ingrijire a parului de la Bottega Verde. Nu este ceva destinat acestei probleme, dar este un produs minunat. Se numeste elixir rafinat cu extract de flori de musetel si l-am comandat de pe site-ul lor. Ideea este ca eu am parul blond si foarte subtire, iar acest elixir a fost pur si simplu magic. Ca sa nu mai zic de stralucirea pe care o confera parului si cat de frumos se reflecta in razele soarelui. Daca te hotarasti sa il incerci, anunta-ma cum functioneaza. Si, inca ceva, e mai bine sa il comanzi de la ei de pe site decat daca l-ai cumpara de la farmacie pentru ca aici este mai ieftin si oamenii astia ofera si cadouri la fiecare comanda. :hatoff
Crina_Pau
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Aug 03, 2016 11:51 am

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde rorrotea » Vin Sep 16, 2016 9:33 am

Despre caderea parului informatii pretioase se gasesc si la linkul asta
viewtopic.php?f=150&t=21417&p=539782&hilit=follixin#p539782
rorrotea
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 16, 2016 9:27 am

Re: Cum sa fac paru sa creasca

Mesajde Simonaradulescu » Dum Sep 18, 2016 3:32 pm

Șamponul .......... nu are aproape nici o chimie. În general, am spălat capul și rezultatul m-a șocat. Părul a devenit mul mai moale şi mai ascultător. Problema mătreţii a dispărut aproape imediat! Sunt bucuroasă că am decis să-l procur.
Ultima oară modificat de kant emir pe Dum Sep 18, 2016 8:39 pm, modificat 1 dată în total.
Motiv: reclama
Avatar utilizator
Simonaradulescu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 05, 2016 1:18 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator