dar de vergeturi ce parere aveti?

dar de vergeturi ce parere aveti?

Mesajde tili » Lun Ian 31, 2005 3:37 pm

eu am o problema cu vergeturile. bine acum sa nu intelegeti ca sunt plina de vergeturi. doar ca am observat ca atunci cand slabesc imi apar automat si vergeturi. voi stiti vreo metoda de a le trata? [-o
alinutza
tili
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 31, 2005 2:57 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Iri » Joi Feb 24, 2005 8:52 pm

eu stiam ca vergeturile apar atunci cand te ingrashi brusc ptr ca ,crapa pielea...!si din cate stiu nu se pot trata...e ca la femeile insarcinate...!

DaCa VrEoDaTa Nu PrImEsTi ZaMbEtUl Pe CaRe Il AsTePtAI,
FII GeNeRoS Si DaRuIeStE PeRsOaNeI ReSpEcTiVe Un ZaMbEt.
DeOaReCe NiMeNi Nu ArE MaI MaRe NeVoIe De Un ZaMbEt DeCaT PeRsOaNa CaRe Nu StIe Sa ZaMbEaScA CeLoRlAlTi.
Avatar utilizator
Iri
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Dum Feb 27, 2005 2:54 am

Nu se pot trata :))
Pot fi prevenite, vergeturile, folosind creme pe baza de vitamina E, dar nu pot fi tratate, eventual doar operate, dar pot sa reapara, daca persoana in cauza nu are o piele tocmai elastica.
Si apar cand slabesti sau cand te ingrasi brusc.
Eu am.. nu sunt mandra de ele, dar sunt fericita ca nu mai sunt rosii, ca aratau chiar urat, acum abia se observa :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde nerutza » Mar Apr 05, 2005 11:21 am

si eu avand i piele f deschisa nu se observa ff tare :D:D
in sf un avantaj al pielii deschise :P
Avatar utilizator
nerutza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 04, 2005 11:00 pm

Mesajde MissBugMafia » Vin Apr 08, 2005 9:49 am

Eu am datorita cresterii bruste la pubertate... am pe coapse si fund.
Ma gandesc sa incerc un tratament cu lase. Stiu ca nu trec definitiv dar macar sa le mai diminueze.Stiti ceva legat de laser? DA REZULTATE?
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde romanianchick » Mar Iun 07, 2005 8:01 pm

Nu cred ca lasere dau resultate ca am citit o data ca nu ii adevarat. Cred ca operatie te ajuta ca scoate bucata de piele. Nu sunt sigura.
romanianchick
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 02, 2005 6:19 pm
Localitate: Florida, USA

Mesajde MissBugMafia » Sâm Aug 13, 2005 2:57 pm

Am facut tratament de o luna cu laserul si sa stiti ca le schimba culoarea, nu se mai vad asa tare. va recomand .si nici nu]i scump. 1.000.000 10 sedinte
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde gigica » Vin Sep 02, 2005 10:52 am

~p
Vergeturile intr-adevar apar de la ingrasat, nu de la slabit. :D
La inceput sunt rosii, si atunci se pot trata (cu creme and stuff), dar din cate stiam eu nu se pot trata de tot (adica sa ramana pielea ca inainte). Apoi cand devin albe, adio si raman pe fund, burta, etc ~p
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde madageoana » Mar Iul 31, 2007 6:33 pm

vergeturile apar datorita neelasticitatii pielii, si nu neaparata de la ingrasat ci si de la slabit brusc. se pot atenua si prevenii cu Supliform care este si anticelulitic sau cu Gel penntru vergeturi de la TIS
madageoana
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iul 31, 2007 4:39 pm
Localitate: buzau

Mesajde heleny » Mar Sep 25, 2007 9:13 pm

Poti trata vergeturile cu laserul dar daca preferi sa previi altele noi ar trebui sa hidratezi pielea cu produse speciale. Eu recomand uleiul de corp si masaj pentru vergeturi de la Alqvimia sau uleiul de masaj de la Kaeline care are la baza uleiul de Argan .
heleny
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 25, 2007 9:02 pm
Localitate: Bucuresti

Re: dar de vergeturi ce parere aveti?

Mesajde betea20 » Mie Apr 20, 2016 9:30 am

Laserul isi face bine treaba, dar e cam scump. Se mai poate apela si la diverse creme sau suplimente care si ele in timp pot sa regleze situatia. Celulita apare si din cauza unor dereglari hormonale din organism ce pot fi reglate prin tratament.
betea20
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Aug 19, 2014 12:23 pm


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori