cum sa port ciorapii de dama?

cum sa port ciorapii de dama?

Mesajde bianca_dx » Joi Iun 16, 2005 10:35 am

as vrea sa stiu daca nu apar ceva efecte negative..stiu si eu daca port ciorapii direct pe piele fara chiloti.A remarcat ca majoritatea prietenelor mele si mama mea (care de altfel m-a invatat ca se poarta cu chiloti) isi i-au si chiloti la ciorapi, dar mie nu-mi place si am incercat de mai multe ori fara(ca pe ambalaj) si mi se pare mult mai bine.
Puteti sa-mi dati niste sfaturi..?
Poate e o intrebare prosteasca pt varsta mea(16), dar m-am gandit ca ma poate sfatui cineva,
Multumesc
Ca sa nu se creeza confuzii, eu vorbesc de ciorapii lungi(nu cei cu banda)
bianca_dx
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 15, 2005 11:00 pm

Mesajde bianca_dx » Lun Iun 20, 2005 8:43 am

chiar nimeni nimik? pt mine e important
bianca_dx
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 15, 2005 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Mar Iun 21, 2005 6:12 am

Sinteticul nu lasa pielea sa respire. De aceea consider ca un dres trebuie obligatoriu purtat cu un chilotzel din bumbac, mai ales pe timp de vara, parerea mea.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde madageoana » Mar Iul 31, 2007 6:38 pm

Dupa cum stii vaginul prezinta o secretie..care de cele mai multe ori se aseaza pe chilotei, daca nu iti iei si chilotei risti ca sa-ti "patezi " ciorapi sau de ce nu si fusta. Apoi nu cred ca este prea igienic, deoarece dresul fiind prea subtire si din fibre sintetice risti sa te iriti daca ai pielea sensibila, daca ai fost atenta majoritatea chilotilor sund dublati in partea de jos de regula cu un material din bunbac.
madageoana
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iul 31, 2007 4:39 pm
Localitate: buzau


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator