ten curat,culoare diferita...

ten curat,culoare diferita...

Mesajde retxed » Joi Sep 07, 2006 6:15 pm

De ce nu am pielea fetzei ca si cea a bratzului de ex?
1.Pe fata am tot felul de impuritati,am si cosuri si urme de cosuri,ce sa fac?
2.De ce culoarea fetei e diferita de cea a corpului,dupa cateva sedinte de solar pe corp ma inegresc iar pe fatza ma inrosesc mai mult,ma inegresc foarte putin,de ce?
retxed
Junior Member
 
Mesaje: 87
Membru din: Mie Dec 24, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Joi Sep 07, 2006 8:18 pm

la faza cu culoarea nu stiu ce sa iti raspund, la cea cu cosurile sper sa iti dau niste sfaturi pe cat de bune se poate.

In privinta cosurilor depinde si de ten (eu am tenul gras), oricum putine persoane sunt cele care nu fac cosuri, am avut probleme cu cosurile de pe la 13 pana pe la 17 ani (aveam cosuri si urme de ale acestora pe fatza, sincer te simti cam prost cand stii ca ai bube multe pe fatza), recomand spalare pe fatza de cel putin 2 ori pe zi, nu conteaza ce fel de sapun folosesti dar ar fi indicat sa folosesti clerasil, ceaiul de musetel face minuni in privinta cosurilor (e bine sa impoi niste vata din cand in cand in ceai de musetel si sa te dai pe fatza, sa nu te stergi dupa ce te dai sa il lesi asa pana se usuca de la sine). Daca ai puncte negre pune pe cineva sa ti le scoata fiindca acelea nu trec cu nici un fel de solutie.
Sunt anumite creme sau solutii de ten pe piata destul de bune dar eu nu prea folosesc, foloseam in anii trecuti o solutie preparata special pt. ten(foarte buna_ de la o farmacie, daca ai farmacii care au si laborator acolo in oras intreaba de "solutie pt. ten" (e putin probabil sa nu aiba)
Sper sa iti fie de ajutor sfaturile mele.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde retxed » Lun Sep 18, 2006 11:31 pm

Am auzit ca este un tratament care iti inchde tenul,il face mai "bronzat"..un tratament cu suc de morcovi si mai este unul cu catina????sititi ceva?
retxed
Junior Member
 
Mesaje: 87
Membru din: Mie Dec 24, 2003 12:00 am

Re: ten curat,culoare diferita...

Mesajde olismari » Lun Iul 11, 2016 9:27 am

Daca avem grija de tenul nostru cu siguranta vom imbatrani mai greu. Ridurile pot fi inlaturate daca se urmeaza un program de infrumusetare corespunzator.
olismari
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 12, 2014 11:13 am


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori