Produse Schwarzkopf care merita incercate

Produse Schwarzkopf care merita incercate

Mesajde Lilic68 » Dum Aug 21, 2011 10:25 am

Ceea ce m-a impresionat la produsele GLISS ULTIMATE REPAIR-sampon, balsam si masca, a fost prezentarea acestora. Inspira profesionalism dar si faptul ca ar fi ...unisex. Culoarea neagra a ambalajelor sugereaza totusi ceva barbatesc. Al doilea lucru remarcat a fost cantitatea de masca, 300 ml este mai mult decat la alte produse pe care le-am avut. Forma ambalajelor este inspirata la sampon si balsam, sunt plate si se pot impacheta mai bine in bagaje in calatorii, plus ca modul de depozitare le face usor de deosebit desi ambalajul seamana.Ceea ce mi s-a parut fantastic a fost timpul de actiune: 1 min. la masca si clatire imediata la balsam este grozav de rapid, eu ma plictisesc de obicei sa astept sa-si faca efectul o masca deci, jos palaria la acest capitol! Eticheta mi se pare destul de clara, este inspirata imaginea cu firul de par, nu toata lumea stie cum actioneaza aceste produse! Mi-a placut faptul ca produsele nu au un parfum exagerat si, din nou, aroma tinde sa fie unisex. Din partea mea nu e nici o problema, conteaza efectul, mai putin parfum inseamna mai putine chimicale. Si, nu in ultimul rand, ba dimpotriva!, ingredientul de baza, keratina, imi sugereaza efectul asupra parului, mai putin par rupt, intarirea firului si regenerare. Dupa spalare parul nu ramane incarcat de la masca sau de la balsam si nici flescait, lipit de cap, chiar dau stralucire si un aspect sanatos...repara bine parul dupa vopsire, potenteaza culoarea. Dupa doua zile parul e in continuare matasos. Cui ii sta parul ca o "matura" aceste produse chiar il imblanzesc.
ATENTIE BAIETI : produsele merg si la barbati, incercati-le cu incredere!
Lilic68
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Aug 21, 2011 10:23 am
Localitate: ploiesti

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori