celulita

celulita

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 7:05 am

as vrea sa stiu cum se trateaza celulita
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde dirklady » Dum Iun 08, 2003 11:10 pm

Dupa cat stiu eu mai intai tre' sa afli unde ai celulita. Pe urma tre' sa folosesti o crema pentru celulita ........care sa contina cafeina. Pe urma mult sport. Celulita se formeaza cand corpul nu mai asigura corect eliminarea grasimilor si drenajul apei. Astfel pielea se relaxeaza si are aspectul coajei de portocala. Deci.....multa miscare...Daca te tine buzunarul probeaza " L'OREAL-PERFECTSLIM". Rezultatul va aparea in jur de o luna daca te tii de tratament. Ciao....
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde Crystalized » Mie Iun 11, 2003 6:45 pm

Celulita e unul dintre dusmanii mei,doar cu exercitii poate sa se atenueze,dar nici atunci.Alimentatia e cheia succesului,totul se leaga de copilarie,cum ai fost invatat sa mananci,mesele imbelsugate au consecintele lor.O modalitate de a elimina celulita este masajul profesionist executat la saloanele de specialitate.
Crystalized
 

Mesajde isabo » Lun Iul 05, 2004 6:37 pm

Cred ca cel mai sigur se trateaza cu indiferentza (hi...).
Totusi, n-ar strica sa incerci masajul anticelulitic si impachetarile cu parafina shi alte bazaconii.
La fitness nu indraznesc sa te trimit, ca eu nu am nici o tragere de inima.
Dar am observat ca si baietii&barbatzii au celulita. Ne afecteaza pe toti afanatorii shi hormonii bagatzi in carnuri&legume, nu?
isabo
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Iul 03, 2004 6:27 pm
Localitate: Romania

Mesajde Addianna » Joi Iul 15, 2004 11:58 am

Eu am o prietena care e destul de slaba(are cu 15kg sub inaltime) si tot are celulita. Face fitness, nu poti spune ca nu are muschi si totusi are celulita mai ales pe coapse.
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde MissBugMafia » Dum Aug 01, 2004 9:28 am

Eu timp de 3 luni am fost in fiecare saptamana la masaj anti-celulitic.
Ca a dat f multe roade nu pot spune....am slabit cam 4 kg dar aiai cu siguranta nu de la masaj.

Totusi... cremele cu cafeina, sportul, dusurile reci sau alternativ cald-rece.
Masajul anti-celulitic anyway ajuta doar in primul stadiu... de formare a celulitei.

Celulita ca celulita...dar cu vergeturile? Ce`i de facut?
Vergeturile nu apar doar dat. slabirii bruste... ci si datorita ingrasarii si cresterii bruste.
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde ssonja » Dum Sep 19, 2004 4:42 pm

femeile au celulita shi barbatzii nu pentru ca au o alta dispunere a fibrelor musculare.
cremele anti-celulitice dau rezultate mai mult in cazul prevenirii aparitziei celulitei decat in cazul disparitziei ei, oricum sunt chestii de moment.
doar cu sport/masaj se poate rezolva ceva, pt cele care au suficient de multa vointza. dar majoritatea suntem doar oameni. :D
shi bineintzeles, un regim alimentar adecvat.
nu disperatzi...peste 90 % din femei au celulita. iar vergeturi au shi barbatzii :D
asta e viatza moderna. deshi ma indoiesc ca inainte femeile nu aveau asha probleme...nu shtim noi nimic din perioadele alea
i kjærlighet med bubuletz og dra fremme inn i B
Avatar utilizator
ssonja
 
Mesaje: 152
Membru din: Mar Aug 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Sunny Morning » Lun Sep 20, 2004 2:35 pm

Pe de o parte m-am bucurat rautacios vazind la vestiar ca pina si antrenoarele de la fitness, alea care maninca numai morcovi si mere si se-agita toate ziua la aerobic, au fundul dospit si gaurit de celulita, dar pe de alta parte m-am ingrijorat...Pai daca si ele sufera de asa ceva, atunci noi, muritoarele de rind...? Sigur ca aproape toata lumea, barbati si femei sint victimele celulitei, ea hranindu-se regeste mai ales cu stres si cu festinuri neregulate, prea grase si prea tirziu seara. Pe unii putin ii intereseaza ca in timp corpul lor ajunge sa semene cu o budinca, dar mie mi se pare cu adevarat dezgustator.
La mine grija anticelulitica e permanenta. Nu fac nimic deosebit, ci doar urmez instructiunile de pe cutiile de crema anticelulitica de la farmacie. Asta inseamna exercitiu fizic (ceea ce nu presupune neaparat sala, ci chiar si plimbari lejere prin parc), de doua-trei ori pe saptamina un masaj exfoliant cu o crema de peeling sau cu un burete aspru (lufa de ex), si pe linga aplicarile zilnice de crema anticelulitica, o mare atentie la grasimile si dulciurile consumate, in principal masa de seara trebuie sa fie cit mai saraca in calorii si sa aiba loc cu cel putin doua ore inainte de a merge la culcare.
Atita vreme cit ma tin de el, tratamentul asta da rezultate nemaipomenite.
Avatar utilizator
Sunny Morning
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Ursu Mihai » Joi Mar 03, 2005 4:45 pm

Celulita se trateaza in feliul urmator : dupa parerea mea dar sa nu te superi
nu sunt doctor ,,dar eu daca as fi in cauza asa as proceda as reduce alimentatia pe fiecare zi as face sport ,fotnes fff mult iti urez succes la slabit
Ursu Mihai
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:03 am
Localitate: BUCURESTI

Mesajde outwatcher » Joi Mar 03, 2005 5:19 pm

Daca hormonii feminini nu ar contine aceasta predispozitie la celulita ar fi usor, tutunul este iar unul dintre "catalizatorii" celulitei asa ca ai putea sa incepi da acolo daca esti fumatoare, daca nu atunci miscare mai multa pentru zona afectata sauna este iar foarte buna si consuma produse bogate in magneziu si oxidanti.
outwatcher
 

Mesajde catakate » Dum Mar 20, 2005 9:40 pm

celulita nu poate fi eradicata dar prin tratament se poate ameliora. masajul e de neinlocuit in aceasta "lupta", alti factori fiind dieta si stresul. check http://www.femina-line.ro
catakate
 

Mesajde nbm » Dum Mar 20, 2005 10:20 pm

masajul e de neinlocuit in aceasta "lupta", alti factori fiind dieta si stresul.


sa intzeleg CA CA sa scapi de celulita trebuie sa te stresezi, pe linga regimul tinut cu sfintenie?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Dum Mar 27, 2005 12:00 pm

cel mai nasol lucru care i se poate intampla unei femei,recomand fitness-ul ,dar nu facut in dorul lenii
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde nerutza » Joi Apr 14, 2005 12:07 pm

pe langa masaj si sala recomand uleiul anticelulitic utilizat inainte ;) it really works ;) pupici
prietenele mele il folosesc pe cel natural de la Hemel Cosmetics
if u want it, if u need it buzz me @ Y mess la puffyslc
Irina
Avatar utilizator
nerutza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 04, 2005 11:00 pm

Re: celulita

Mesajde lilypo » Mie Ian 20, 2016 10:48 am

Masajele sunt cele mai raspandite metode de combatere a celulitei, dar sunt putin cam invasive pentru corp. Mai nou am vazut si pilule cu vitamine care se iau pentru ameliorarea celulitei. Solutii exista, si cu sport si alimentatie, vointa sa fie...
lilypo
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 20, 2015 9:49 am

Re: celulita

Mesajde delyastamate » Vin Apr 01, 2016 10:10 am

Metode pentru eliminarea celulitei sunt destule. De la laser si masaje pana la impachetari sau pilule. Depinde de fiecare persoana in parte sa-si aleaga metoda care il avantajeaza cel mai mult.
delyastamate
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 28, 2015 10:39 am


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron