parfumul preferat

Mesajde Mamaitza » Sâm Ian 20, 2007 11:27 am

La parfum, ca la orice altceva, de altfel, eu nu cred in legatura reala intre pret si calitate, adica nu neaparat. Asta apropo de Avon sau Oriflame. Am in colectia de parfumuri, fiindca e una din slabiciunile mele, flacoane care costa intre 50 RON si 400 RON. Fiecare iri are rostul lui si nu le aleg in functie de pret, ci in functie de ce simt atunci cand il miros. Le folosesc la fel...dupa cum sunt imbracata, ce stare am, cum e vremea afara, etc. E o chestie de stil, cred, nu neaparat de reguli. Sigur ca nu merge un Poison la primele ore ale diminetii. Desi, daca exista cineva caruia mirosul unui parfum tare, de seara, sa ii faca foarte bine dimineata, sa ii dea tonus, putere de munca si pofta de viata, nu vad de ce nu l-ar folosi. Cum citeam mai sus despre parfumurile barbatesti folosite de dame. E foarte bine, desi multe sfatuitoare profesioniste ar stramba din nas. Eu asta nu inteleg. De ce trebuie sa respectam reguli si in cazul asta...cine ne poate judeca, cine face legea si cine ma amendeaza? Mirosul e ceva ce trebuie sa imi placa mie, sa ma faca sa ma simt bine. Nu ma imbrac, fardez, parfumez ca sa se simta bine cei de langa mine, ci eu.
Mamaitza
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Dec 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde maruska » Lun Feb 19, 2007 10:51 pm

parfum preferat??? dolce&gabanna,ck truth,miracle for ever,jean paul gaultier,thierry mugler angel,sensi de la armani....
maruska
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 25, 2006 8:26 pm
Localitate: campina

Mesajde tarzan » Sâm Mar 10, 2007 7:21 am

Dolce&Gabbana Pour Homme cu note masculine de santal,levantica,tabac ,salvie
tarzan
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Mie Oct 04, 2006 11:00 pm

Mesajde tarzan » Dum Dec 09, 2007 11:10 pm

Diesel
Fuel for Life ==D

http://www.parfumuri-romantic.ro/produs.php?pid=265&text=Diesel%20Fuel%20for%20Life

acesta e ulimul care a aparut recent, va recomand
tarzan
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Mie Oct 04, 2006 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron