trucuri

trucuri

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 8:14 am

cum va faceti mai frumoase cu ajutorul fardurilor si al cosmeticii, ce trucuri folositi in machiaj?
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Salma » Dum Iun 08, 2003 9:11 am

Nu l-as numi chiar truc, ci mai degraba un machiaj corect, cu toate "ingredientele": fond de ten, pudra, rimel, putin ruj. Cel mai important este sa nu exagerezi cu prea multe culori, trebuie sa fii machiata in asa fel incat abia sa se observe, chiar daca tu ai stat 30 de minute in fatza oglinzii. Cat despre "trucuri", eu am cateva impotriva cearcanelor: anticearcanul plus o linie fina cu creion alb sau bej sub ochi si in coltzul interior al acestora, care aduce privirii multa luminozitate, iar pleoapele in nici un caz colorate cu maro sau albastru inchis, ci cu bleu sau alte culori calde si cat mai discrete.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Crystalized » Mar Iul 01, 2003 10:04 pm

Prea multe produse cosmetice nu mascheaza nimic,s-ar putea sa inrautateasca situatia.Eu as propune creionul negru si par taiat la varfuri ca mici trucuri.Nu e nevoie de rujuri licitoare sau cine stie ce farduri.
Crystalized
 

Mesajde truli » Dum Iul 04, 2004 11:15 pm

fetele is mai faine nemachiate
truli
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 11:12 pm
Localitate: acasa

Mesajde gigica » Vin Sep 02, 2005 10:59 am

Eu ma dau cu pudra de obraz pe pleoape inainte sa ma machiez, ca sa nu se mai formeze linia aia de machiaj cand se strange...well, girls, ya know what i mean ;)
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde strumph » Sâm Ian 28, 2006 10:37 pm

eu folosesc f rar produsele de machiaj, doar la anumite ocazii. in schimb, nu ma dezlipesc de lippglos.
strumph
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 10:26 pm
Localitate: brasov

Mesajde madageoana » Mar Iul 31, 2007 6:26 pm

machiajul este chiar un truc , daca stii cum sa-l folosesti. O buna prietena de-a mea este make-up artist si am vazut fete cu fel si fel de impreferctiuni, iar dupa machiaj sunt absolut perfecte
madageoana
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iul 31, 2007 4:39 pm
Localitate: buzau


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron