ulei de masline ?

ulei de masline ?

Mesajde loran_raul » Dum Iun 08, 2003 8:20 am

Vreau sa stiu daca e adevarat ca uleiul de masline are efect pozitiv pt.ochi,in sensul ca poti sa-l folosesti ca un fel de crema,unguent cu care sa-ti dai in jurul ochilor.Multumesc
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Shaki » Lun Iun 09, 2003 11:38 am

Din cate stiu eu, are efect pozitiv in general pentru piele, dar nu stiu daca e bine sa dai pe la ochi... Te sfatuiesc sa asculti duminica dimineata Radio Mix FM, e o emisiune de o tipa care are un magazin de produse naturiste si raspunde la intrebari. Poti sa suni - o prinzi usor la telefon, din experienta iti spun - si sa intrebi ce vrei. Ai chiar sansa sa castigi ceva...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Niurka » Lun Sep 19, 2005 10:35 am

Pentru ochi...de fapt pentru gene, in mod special, iti recomand uleiul de ricin.Este foarte bun, regenereaza genele(care cad mai ales dca folosesti foarte des rimel).Banuiesc ca are efect bun si pentru piele. Ca sa vezi rezultate aplica pe gene ulei de ricin in fiecare seara , timp de cel putin 2 saptamani(nu uita sa te demachiezi inainte).Poti sa -l folosesti si pentru par, il combini cu ulei de masline si il pui in cap cu o ora inainte sa te speli pe cap...cu cat il tii mai mult cu atat mai bine.
Niurka
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 06, 2005 10:32 am
Localitate: bucuresti

Mesajde madageoana » Mar Iul 31, 2007 6:29 pm

uleiul de masline este foarte bun pentru pile in general, pentru pielea fina din jurul ochilor in recomanda ca sa pui impreuna cu uleiul de masline si cateva picaturi de vitamina E.
madageoana
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iul 31, 2007 4:39 pm
Localitate: buzau


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron