Hainele il fac pe om...

Hainele il fac pe om...

Mesajde IcE QuEeN » Sâm Iun 14, 2003 12:32 pm

De multe ori am auzit aceasta expresie, si acum as vrea sa stiu ce parere aveti si voi!
nU stiu daca acesta este locul potrivit pentru acest subiect (sper ca nu gresesc cu ceva daca il deschid aici).
Sunt extrem de curioasa sa aflu ce parere aveti!
Cat de mult conteaza hainele??
They that love beyond the world cannot be seperated by it.
Death cannot kill what never dies
IcE QuEeN
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Iun 03, 2003 7:53 pm
Localitate: Braila

Mesajde Salma » Sâm Iun 14, 2003 1:37 pm

Felul in care te imbraci spune foarte multe despre tine, mai exact felul in care alegi un anumit stil. Eu judec uneori oamenii dupa felul in care se imbraca, mai exact nu ma impresioneaza cei care baga milioane in haine, daca e posibil in unele de firma eventual cu eticheta pe dinafara, s-o vada toata lumea. Cred ca poti avea stil si cu haine cumparate din Obor si mai cred ca cei care pun accent deosebit pe marca hainelor si pe valoarea acestora o fac pentru ca imbracamintea este pentru ei singurul mod de a iesi in evidenta, neavand alte calitati mai interesante prin care sa se faca remarcati. Intamplarea face sa lucrez intr-un mediu cu foarte multi oameni inteligenti, persoane cu nume in lumea culturala, unii aflati chiar prin manualele de romana, si, deoarece valoarea lor este undeva intre urechi, se imbraca extrem de modest si decent. Tinutele "trandy" sunt pentru pusti teribilisti, nesiguri de personalitatea lor, si pentru adulti care nu pot depasi nivelul de pusti teribilsti. Nu neg necesitatea unor haine deosebite in diverse ocazii, dar mi-e mila de cei pentru care universul se invarte in jurul unor nadragi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 18, 2003 2:55 pm

Da, spune ceva despre personalitatea ta cum te imbraci... Eu port toale sport, mai putin la baierame cand ma imbrac cu bluze mulate si decoltate... Imi place mult sa ma imbrac asa, dar n-as purta imbracaminte provocatoare in viata de zi cu zi...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde dirklady » Mar Ian 20, 2004 8:03 pm

Si eu imi fac prima impresie despre om dupa imbracaminte. De exemplu, daca vad unul mai naspa imbracat e clar ca ala nu e un director de banca sau vreun agent imobiliar. Si la fel cand vad pe unul la 4 ace ma gandesc ca are o functie importanta. E posibil sa ma insel. Eu la munca ma imbrac cat mai lejer. O perche de blugi....adidasi.....o flanea sportiva....geaca de piele sau de blugi. La cumparaturi ma imbrac mai dragut . In sensul...pantalon de stofa, palton, camasa etc.La plimbare la fel clasic. Imi place sa port costumele din fusta si taior sau pantalon din stofa si taior. Cam atat. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde Delphyna » Mar Ian 20, 2004 8:57 pm

Parerea mea e ca haina nu il face pe om, chiar daca uneori haina spune ceva despre om... ceea ce spune haina despre tine este destul de putin relevant. Eu sunt foarte influentata de o poveste moralista in care Nastratin Hogea merge la nunta imbracat simplu si apoi cu hainele de imprumut ale unui prieten (se gaseste pe albumul "In cautarea cuibului pierdut" al celor de la Pasarea Colibri) si se vede si in viata mea.
Am vazut de asemena oameni extrem de bine imbracati "cu stil" cum s-ar zice care habar nu aveau de nici un alt aspect al vietii, dar am vazut si un domn adevarat, avocat de meserie aveam sa aflu mai tarziu, pe care nu dadeai doi bani cand il vedeai pentru prima data: purta un costum extrem de vechi si demodat dar intretinut, asociat cu o caciula ciudata... si asta mai mereu... ma rog!
Imi mai amintesc ceva: dintre oamenii care au insmenat ceva la un moment dat pentru mine in viata, ma refer la unul sau doi profesori si inca ceva cunostinte mai mult sau mai putin aleatoare, nici unul nu punea un pret deosebit pe haine... toti erau decenti si atata tot.
Deci, dupa parerea mea haina e departe de a-l face pe om!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Haina...

Mesajde Aurolacul » Mar Ian 20, 2004 9:19 pm

E o iluzie. Omu e mult mai complex shi mai diferit decat o simpla "carpa" pe care o poarta. Mie cateodata ma imbrac sport, cateodata ma imbrac la costum, shi cateodata cu o pereche de jeans sensibili shi cu un pulover. Adoptez mai multe stiluri, deci asta nu inseaman ca am multiple presonalitati. Desi totu e posibil ;-)
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Mar Ian 20, 2004 11:02 pm

...subscriu in totalitate la cele spuse de salma.
mi-e mila si mie, intr-adevar, de acei ratati adolescentini care se remarca doar prin haine si prin nimic altceva. ma mai dezgusta si aceia care isi aleg amicii in functie de haine.

recunosc ca imi plac hainele, si nu imi place sa arunc orice idiotenie pe mine, de altfel nu accept sa-mi cumpere altcineva hainele. in definitiv, ca vrem sau nu, e imaginea mea care e vazuta de lume, si m-as simtii eu in primul rand stanjenit sa pot o pereche de blugi in V car eimi ajunge deasupra gleznelor si o bluza decolorate pe care sa scrie "me is cool".

ideea e ca nu haina il face pe om, dar ca mie imi place sa ma ocup personal de aspectul vestimentar (chiar daca nu acord timp mai deloc...ma imbrac in 5 min :D si cumpar haine in 30 :D)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dirklady » Mie Ian 21, 2004 1:34 pm

Delphina, da asae nu haina il face pe om dar o prima impresie tot iti faci cand vezi pe unul imbracat de doi bani. Pe urma dupa ce ajungi sa-l cunosti e adevarat ca aparentele inseala. Dar eu cand privesc oamenii pe strada nu pot da incredere absoluta unuia imbracat de doi bani(si el in realitate sa fie avocat), cum as da poate incredere unuia imbracat la 4 ace. Si pe urma poti spune: iar acel om imbracat la 4 ace sa fie de fapt un sarlatan. Adevarat? Asa e nu poti stii ce fel de om e ala imbracat urat sau frumos. Asa e haina nu face pe om.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde IcE QuEeN » Dum Ian 25, 2004 4:24 pm

Observ ca pareriile sunt impartite. Din ceea ce am citit eu, aveti o parere proasta despre persoanele care se imbraca in Versace si Armani. Prin asta, dovediti ca ptr. voi conteaza ft. mult hainele (cel putin,eu asta am neles din ce-ati spus voi)..
Cunosc multe persoane a caror garderoba include numai haine de firme mari,va asigur totusi ca ptr. aceste persoane hainele nu sunt totul, din contra. Se imbraca asa ptr. ca le plac aceste haine, ptr. ca se simt bine in ele, nu neaparat ptr. ca vor sa dovedeasca ceva prin asta. Au dreptul de a purta orice isi dorec, asa cum voi aveti dreptul sa va imbracati cu haine din Obor (am fost si eu de doua-trei ori) sau Cocor. Mii de scuze, dar nu cunosc prea bine magazinele din Bucuresti (cand vin in Bucuresti deobicei merg prin Unirea sau in Mall)
Ceea ce vroiam sa reiasa din mesajul meu este ca nu ar trebui sa judecati oamenii dupa aspectul exterior sau dupa eticheta de pe pantaloni.
...si mai cred ca cei care pun accent deosebit pe marca hainelor si pe valoarea acestora o fac pentru ca imbracamintea este pentru ei singurul mod de a iesi in evidenta, neavand alte calitati mai interesante prin care sa se faca remarcati
te contrazic si din nou spun: cunosc destule persoane care se imbraca in haine de firma dar care ar putea sa se faca remarcati si daca ar umbla pe strada in pielea goala. Culmea fiind ca aceste persoane nu spun nimic daca vad o persoana care si-a cumparat totul in magazine gen Obor, si desi pe blugi scrie mare "VERSACE" sau mai stiu eu ce, nu ii critica pe cei care nu isi permit. Ce ar trebui sa imi spuna mie asta?

Adaug ca eu nu ma numar printre persoanele care au garderoba plina de haine Versace si Moschino.
They that love beyond the world cannot be seperated by it.
Death cannot kill what never dies
IcE QuEeN
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Iun 03, 2003 7:53 pm
Localitate: Braila

Mesajde Delphyna » Dum Ian 25, 2004 5:39 pm

E clar ca daca ar umbla in pielea goala s-ar face remarcat oricine nu numai cei a caror garderoba contine exclusiv haine marca X ... si am vazut si eu cateva persoane care nu ii dispretuiau pe cei imbracati de unde ziceti Obor sau stiu eu (nu sunt bucuresteeanca si am trecut prea rar ca sa stiu despre ce e vorba) ... ideea era daca haina il face sau nu pe om...
Si mai scriu o data ca eu cred sus si tare ca nu! Fie ea Versace... fie ea din second-hand-ul de la colt!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde cezadany » Lun Feb 02, 2004 7:19 am

oricat am incerca sa negam ca HAINA FACE PE OM..are un sambure de adevar...de ex eu..nu dau 2 bani pe cei ptr care marca e importanta..putin ma pasa..din moment ce am un lucru pus pe mine ingrijit si care sami vina cat de cat bine..totul e ok..zic eu ac nu stitul spune ceva de tine..si..nush..cum arata plovarul sau camasa pe acre o porti..de ex eu nu suport baietii/fetele pe plovarele carora vad ghemotoace ...:)...e un fix probabil..asa ca.nu pot spune clar daca haina face sau nu pe om..pot spune ca haide ajuta la formarea unei concluzii despre cineva..
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde truli » Dum Iul 04, 2004 11:47 pm

cele mai faine haine pe care le am sunt de la secon-hand
truli
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iun 26, 2004 11:12 pm
Localitate: acasa

Mesajde Addianna » Joi Iul 15, 2004 12:03 pm

Nu pot spune ca haina il face pe om dar si imbracamintea e o modalitate de a te exprima. Nu am nimic cu persoanele care se imbraca de firma, eu personal desi mi-as permite prefer sa achizitionez haine din magazine gen Titan. Cred ca cel mai important e sa stii sa te imbraci cu gust. Am colege care isi cumpara bluze de firma si incep sa le faca tot felul de taieturi&stuff doar pentru a iesi in evidentza...asta e...teribilismul e la moda!
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde supermouse » Sâm Iul 17, 2004 10:26 pm

1. nu haina il face pe om
2. acestea fiind spuse, de cele mai multe ori ceea ce vedem mai intai dintr-un om sunt hainele
=> suntem ipocritzi
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde Nanuka » Mar Iul 27, 2004 7:59 am

Intr-adevar nu haina il face pe om.

Postul Salmei este foarte inteligent, a spus cam tot ce era de spus si bine in leg cu pushtii teribilisti ce isi etaleaza hainele de firma numai pt a ieshi in evidenta si-a fi in randul celorlalti copii de bani gata, fara ca ei sa se remarce intr-un fel sau altul, prin inteligenta.

In cluburile din Romania, intalnesti des acest gen de oameni, ca ti-e rushine sa mai intrii, eu sunt o persoana clasica..nu pun prea mult accent pe haine..mai mult pe machiaj, asta ma pasioneaza...fiecare cu pasaricile lui...iar de multe ori ma simteam prost fata de alte tipe ce erau super aranjate si imbracate de Armani, Gucci sau Versace....pentru mine un top negru sau un jeans e super bine...nu zic ca n-am si haine elegante, dar nu exagerez...

Admir persoanele curate, consider ca asta e cel mai important, o vestimentatie impecabila e precum o carte de vizita pt individ. Te poti imbraca cu ceva mai ieftin dar daca ai un pic de imaginatie, poti fi la fel de chic, o esarfa funky pusa la gat, sau un accesoriu dragutz, da foarte bine:)
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Aylin » Mar Iul 27, 2004 7:33 pm

haina nu face pe om ci lasa impresia ca il face. insa adesea superficialitatea noastra nu ne lasa sa patrundem dincolo de aceste aparente shi judecam pe cei din jurul nostru incorect dupa norocul pe care l-au avut in viata, dupa posibilitatile materiale. insa sunt de accord curat rebuie sa fii!
bine dar toti intoarcem capul dupa o persoana imbracata super frumos din pacate!
"Opreste trecerea.Stiu ca unde nu e moarte, nu e nici iubire si totusi te rog: opreste ,Domane, ceasornicul cu care ne masori destramarea."
Avatar utilizator
Aylin
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mar Iul 27, 2004 8:00 pm

Eu nu intorc capul dupa o persoana bine imbracata ! Cat de mult ii detest pe cei care se cred mari smecheri pentru ca au o tona de gel in par , un cercel intr-o urache , vreo doua ghiuluri pe deshte si haine care vor sa para ( sau chiar sunt ) scumpe . Mi-e sila de ei si nu ma impresioneaza decat prin prostie . Am cunoscut destui de genu' asta si nu stiu cat de mirati au fost vazand ca nu intorc capul dupa ei , sau nu ma opresc din drum cand ma fluiera . Astea-s chestii de prost gust , teribilism .. prostie .
Nu am vazut doar in Romania asa ceva , exista pe peste tot idioti de genul asta . Si nu consider ca haina il face pe om .. Cred ca povestioara aia " Hainele imparatului " pune in evidenta foarte bine chestia asta . Suntem oameni cu totii si tot ce ne deosebeste cu adevarat , e ce e in spatele hainelor , in spatele imaginii pe care ceilalti o au despre noi ( nu ma refer la partea anatomica , ma refer la inteligenta .. sau lipsa ei ) . Un om care e frumos , e frumos oricand , fie ca are haine scumpe , sau machiaj sau bijuterii . Conteaza atitudinea , conteaza sa stii sa te impui in fatza cuiva prin ceea ce gandesti , nu prin ce haine ai si nici macar prin cati bani ai .

Dar bineinteles , asta cred eu ; exista destui oameni care judeca dupa aparente .. mai trebuie sa evoluam .
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Haina il face pe om!

Mesajde MissBugMafia » Dum Aug 01, 2004 9:45 am

....am citit mesajele voastre si mi se par pline de ipocrizie!
Sa nu imi spuneti voi ca daca mergeti intr-un bar (exemplu) si vine un tip jerpelit, imbracat intr-un tricou cica "DIESEL" (din piatza cu 50 de mii de lei) , cu pantaloni de stofa si cu adidasi il bagati in seama!! Insa daca vine unul imbracat sic si curatel II dati atentie. Vice-versa la barbati! Spuneti care fata imbracata larg si fara gust este placuta?? In schimb una cu gust si stil din prima este vazuta altcumva. Imbracamintea tine de PRIMA IMPRESIE!!
Iar la avocati... sa zicem ca te duci pe coridorul tribunalului...vezi un avocat la costum si unul in trening si adidasi.... SA FIM SINCERI!!! Pe care`l alegi?!?!

Inca ceva.... imbracamintea cica pt voi nu conteaza atat de mult dar la "parfumuri" ati fost toti care mai de care cu armani, gucci si asa mai departe! De aici ce pot intelege? Haina nu`l face pe om dar parumul da??! ....si inca ceva....spuneti ca va imbracati lejer...blugi,flanele etc.... iar la parfumuri cica aveti de seara de sezon si asa mai departe! Parfumurile de voi sut elegante...sunt DE FIRMA!!! NU de piata.... si in orice caz nu merg la flanea sau la trening.
Parfumurile de ce vi`s de firma?
Va spun eu ca pt toata lumea conteaza haina... si sper ca am reusit sa va demonstrez.

Eu ma imbrac elegant, nu port haine sport( nu din snobism...nu ma simt bine in ele) . Am intotdeuna grija de mine si de cum arat .. nu mi`e tot una!....si asta PT CA MA RESPECT!
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Dum Aug 01, 2004 10:00 am

Daca sunt intr-un bar si vine cei doi pe care i-ai dat tu ca exemplu , nu i-ash baga in seama pe nicunul pana nu ar deschide gura ; de ce ash face asta ? Asta e ceea ce cred eu , ceea ce eu ash face , nu vorbesc pentru altii . Si la tribunal .. nu ash alege , niciodata , un avocat fara a vorbi cu el ! Deci mie nu mi-ai demonstrat nimic .
Si spui ca te respecti si ai grija cum te imbraci , etc Nu te iau pe tine ca exemplu , pentru ca nu te cunosc , dar cunosc cazuri de genul : imbracat/a foarte bine , dar cand deschide gura , imi vine sa fug , fie injura ca la usa cortului ( sau ca un tractorist ) fie scoate numai "perle" . Intelegi acum ? Asta e punctul meu de vedere si am invatat chestia asta stand in tara si ajungand aici . Aici , majoritatea au niste gusturi de tot kktul in ce priveste moda , dar pentru asta , nimeni nu ii judeca ; fie ca sunt muncitori ce abia vin de la munca , fie ca sunt oameni de afaceri imbracati la 4 ace , in restaurant sunt serviti la fel de bine , li se acorda aceeasi atentie , pentru ca haina nu face pe om ! Omul face hainele !

Despre parfumuri .. nu pot sa spun nimic , nu folosesc parfumuri de firma , de obicei iau ce imi place , ceva discret ; niciodata nu mi-au placut femeile care lasa in urma lor un miros greu de parfum , mi se pare prea strident , parca urla dupa atentie .
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde MissBugMafia » Dum Aug 01, 2004 12:20 pm

Nu cred ca la restaurant unul imbracat la 4 ace este servit la fel ca unul in treneing. Unu` la mana.... pe cel in trening nici nu`l lasa sa intre in restaurant. (ma refer la unul adevarat)
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Sirhane » Dum Aug 01, 2004 2:36 pm

Stiti ce zicea Don Quijote de la Mancha? "Visette bien, que un palo compuesto no parece palo" adica imbraca-te ca lumea, ca si un batz gatit nu mai seamana a batz.Eu zic ca avea dreptate.
trebuie sa strangi pietrele care ti se arunca, sunt inceputul unui piedestal.
Avatar utilizator
Sirhane
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Dum Mai 01, 2005 10:56 pm

greu raspuns!!! nici eu nu stiu exact,dar un lucru este cert ,hainele conteaza foarte mult!!!
cand te uiti la cineva pentru prima data ,primul lucru pe care il vezi sunt hainele,asadar prima impresie o fac hainele !nu intotdeaUNA
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde weed13 » Dum Mai 01, 2005 11:04 pm

io am vazut o data la una prima data mijmuasca, ca eram la nudisti la mare. am fost la o bere cu ea. da nu am stiut ce parere sa imi fac despre ea, si anume sa stiu daca ii pruasta sau nu ca nu avea haine pe ea. pacat ca am perdut legatura cu ea. deci da, are dreptate igalraidar.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde zircon » Lun Mai 02, 2005 5:54 pm

E greu sa judeci persoanele dupa hainele purtate. Nu e valabil pentru toata lumea faptul ca tzoala reflecta tipul de persoana atat timp cat e si lume care nu baga accent pe vestimentatzie.
Avatar utilizator
zircon
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Feb 21, 2004 12:00 am

Mesajde une helene » Mar Ian 03, 2006 3:23 am

Imaginea pe care o lasa vestimentatia se bazeaza pe nevoia noastra de a cataloga persoanele pe care le intalnim, pe nevoia de a sti daca sa relationam sau nu cu un anumit individ.
Si tocmai de aceea aspectul fizic, hainele si primele cuvinte schimbate cu un om (ceea ce formeaza "prima impresie") conteaza atat de mult pentru unele persoane.
Uneori insa mult mai importante sunt alte amanunte decat strict hainele pe care le poarta un om...pentru ca...desi un batz gatit nu mai seamana a batz...o maimuta imbracata in matase...tot maimuta ramane....parerea mea.
une helene
 

Mesajde Bucky » Vin Ian 13, 2006 3:50 pm

Poate ca hainele itzi spun si ceva despre persoana respectiva....cum ar fi gusturile...nu?
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo

Mesajde sin ella » Vin Ian 13, 2006 4:10 pm

Sandra scrie:nevoia de a sti daca sa relationam sau nu cu un anumit individ.


Sandra, nu stiu ce sa zic. eu cand l-am vazut prima data pe Brad Pitt in filmul ala cu Troia as cam fi relationat cu el (inca de la prima impresie), desi consider ca hainele, mai precis carpele in care era infasurat erau ingrozitoare... parerea mea
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde une helene » Vin Ian 13, 2006 4:31 pm

Pai...da. Dar, draga mea sin_ella...carpele, sumare cum erau...ti-au dat sansa sa-l descoperi pe nenea Brad. Daca de exemplu era imbracat in..."Malibu Barbie" shi nu costumat in "Ahile"? Ma rog...poate unii ar gasi si varianta asta interesanta.
Deci...reluam: hainele, sau lipsa lor in acest caz...ti-au relevat ca musiu Brad Pitt merita asa...o relationare-doua...este?
une helene
 

Mesajde sin ella » Vin Ian 13, 2006 4:47 pm

Sandra scrie:Deci...reluam: hainele, sau lipsa lor in acest caz...ti-au relevat


deci... concluzionam: lipsa hainelor il face pe om.

Dar noi doua "relationam" aici fara sa ne fi vazut reciproc vestimentatia... sau lipsa ei in acest caz... :zambet:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde une helene » Vin Ian 13, 2006 4:59 pm

pai...ce ziceam eu mai demult:

Uneori insa mult mai importante sunt alte amanunte decat strict hainele pe care le poarta un om...

in cazul tau...conteaza ca esti sin patica...ceea ce duce la alte relatii decat alea legate de Bradu' de mai sus...
une helene
 

Următorul

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori