Chirurgia plastica

Atzi apela la chiurgia plastica?

Da
8
31%
Nu
7
27%
Probabil in viitor
11
42%
 
Voturi totale : 26

Chirurgia plastica

Mesajde Hades » Mie Noi 05, 2003 8:44 pm

Pentru ca nu totzi suntem perfectzi... va intreb: atzi apela la chirurgia plastica? Si daca da, ce atzi modifica la voi? Eu unul nu apelez la asa ceva...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Nightmare » Mie Noi 05, 2003 8:59 pm

Nu cred ca as apela la chirurgia plastica.
Daca as apela, mi-as modifica putin nasul.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Mie Noi 05, 2003 9:11 pm

Nici eu nu as apela la aceste metode momentan .. poate cand voi inainta in varsta o sa fie altceva ... nu suport sa am riduri si alte semne ale batranetii ... si atunci voi lasa chirurgia plastica sa isi puna amprenta :rolleyes:
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mie Noi 05, 2003 9:20 pm

nu pot spune azi ce voi face maine ... trageti ce concluzii vreti .
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Re: Chirurgia plastica

Mesajde kally » Vin Noi 07, 2003 12:53 am

Initial trimis de Hades
Pentru ca nu totzi suntem perfectzi... va intreb: atzi apela la chirurgia plastica? Si daca da, ce atzi modifica la voi? Eu unul nu apelez la asa ceva...

PacE


Da as apela cand voi inainta in varsta dar nu pentru a-mi baga silicoane si alte corpuri straine ci pentru a indeparta semnele treceri timpului...Mai complicat este cu mainile pentru ca ele intodeauna tradeaza varsta si chirurgia plastica inca nu are o tehnologie bine pusa la punct pentru a indeparta semnele batraneti de pe maini..Dar cine stie peste 30 40 de ani cand voi apela si asa ceva (poate chiar si mai devreme) vor fi mai buni in acest domeniu.
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Faded Existence » Joi Dec 25, 2003 9:35 am

Da, cum zic toti poate putin pt nas :)
In orice caz, porcaria cu pigmentii pe care a facut-o Michael Jackson ma ingrozeste. Bietul om arata ca o foaie de hartie sifonata :) Sincer, pare un monstru...Asta e s-a nascut negru, sa traiasca cu asta. Nimeni nu e perfect....Morala: Nu te juca cu mama natura

Si mai imi amintesc vorbele unui bun prieten de-al meu in legatura cu chirurgia plastica

"Trecand in fiecare zi pe strazile L.A-ului vad tot felul de doamne in varsta, circa 70, care apeleaza la chirurgia plastica ca sa arate ...he he 70 :) Nu poti schimba semnele timpului. Dar atata timp cat o persoana nu e multumita cu ea insusi si are impresia ca schimband ceva, se va imbunatati, de ce nu, daca o va face sa se simta mai bine si ii va creste nivelul de incredere in sine?"
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde bad bad Annie » Dum Dec 28, 2003 9:50 pm

Desi felul in care arat ma satisface, nu m-as da inapoi de la o corectare de nas, de buze, poate si indepartarea citorva riduri. Le voi face probabil chiar anul asta. In rest, sportul e cel mai bun inlocuitor al plasticianului. Si cremele alea cu colagen, mama-mama, o minune, pe bune!
Sa stii, insa, Faded Existence, ca am cunoscuti si cunoscute de 60-70 de ani care nu-si tradeaza virsta decit dupa mers si miscarile putin rigide, in rest arata ca mine. Eu zic brava lor, e si asta mare vitejie, sa te duci regulat sa te mai taie si sa te mai intinda putin nenea doctoru'. E bine de stiut ca, na, se poate! Intr-un fel, nu-mi mai e asa frica de batrinete...
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Faded Existence » Lun Dec 29, 2003 4:41 am

Timpul trece asta e...De ce sa-si mai bata bietii oameni capu' la 70 ani sa se duca la "operatii de frumusete"? Pur si simplu, nu vad rostul...Imi pare rau ca spun asta, dar la varsta lor, nu cred ca aspectul fizic e problema de baza
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

eu mias face urechile:)

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 8:42 am

Dar lumea are dreptate ajungi la o anumita varsta unde nu mai conteaza sau nu ar trebui sa conteze..
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde I`m With You » Vin Ian 02, 2004 7:54 pm

Eu ash alege...sa`mi fac o kirurgie plastik doar peste ani ... cand voi fi "trecuta" si ... atat.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

acum ca sa fiu mai serios

Mesajde Mr Teo » Vin Ian 02, 2004 9:52 pm

Eu mias modifica urechile.
Ca imi zicea unu acum vreo 4-5 ani cas uni din trobiti.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Ian 09, 2004 10:00 pm

Numai cuvantul "chirurgie" ma cam inspaimanta de la o vreme. Desi nu prea ma dau in vant dupa felul cum arat, eu nu as apela niciodata la asa ceva. Sper sa nu fie nevoie. Nu suport sa stiu ca cineva va umbla la fata mea sau in corpul meu, fara sa fie vorba de ceva vital. :mad:
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Delphyna » Joi Ian 15, 2004 3:17 pm

Pe mine nu ma sperie cuvantul chirurgie dar nici n-as apela curand la una plastica in ciuda faptului ca nici eu nu sunt incantata de fiecare detaliu al fizicului meu. Oricum am votat probabil in viitor in ideea ca daca Doamne fereste! un accident ceva mi-ar desfigura intr-atat chipul incat nu mai seaman nicidecum cu pozele din documente cred ca atunci ar fi momentul...
Cat despre varsta... e relativa oricum si am vazut zeci de oameni care aratau la 60 de ani ca altii la 37 si unii de 35 care aratau a 45... si bineinteles ca nici nu visau chirurgie plastica...
Oricum pentru cei interesati indeaproape noroc!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

de ce unii vor neaparat sa o faca habar nam

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 15, 2004 3:21 pm

De obicei zic ca ar trebui sa faci asa ceva numai in cazuri extreme cum se spune si in postul de mai sus cand te accidentezi sau patesti ceva sau o malformatie din nastere.
Multi apeleaza asa mai mult deaiurea. O operatie de orice fel e totusi o operatie si astea plastice au perioada de refacere de la cateva saptamani pana la cateva luni... Var placea sa faceti asta si sa suferiti pentru un anume timp de" frumusete" daca nu e absolut necesar?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Operatii nu...

Mesajde Aurolacul » Vin Ian 16, 2004 1:52 am

Dar mi-ar place ca in viitor, cand fac implante cybernetice ca sa-mi iau shi eu unul. de exemplu, ca sa vad departe cu un ochi cibernetic, shi sa nu am nevoie de ochelari.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

ce zici tu nu se mai cheama chirurgie oarecum

Mesajde Mr Teo » Vin Ian 16, 2004 1:58 am

E mai mult o tehnologie futurista care sar putea sa existe sar putea sa nu. Vezi mai da o fuga pe la cercetatori si daca stii ce cauti aratele sa cerceteze sa vad si eu implanturi:). Mersi.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde dirklady » Mar Ian 20, 2004 8:07 pm

N-as apela la chirurgia plastica. Dar daca asa apela mi-as reface o cicatrice la buza.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde Delphyna » Dum Ian 25, 2004 12:56 pm

Apropo de cicatrice... si eu am una maricica si latuta drept in frunte usor dreapta... dar se vede de la o posta... si a fost fond pentru mari complexe pe vremea cand eram coplesita de asa ceva si-mi ziceam: "las` ca o sa cresc eu mare si o sa am bani si o sa ma duc la nenea doctoru` sa faca sa dispara asta ca sa am si eu fruntea neteda ca tot restul lumii!" dar... cu timpul mi-am dat seama ca face parte din mine, ca nu a fost intamplator ca am fugit dupa mielutul ala si am dat cu capul de piatra si am obtinut frumusete de urma pe viata!
Mai mult, pe la vreo 15 sau 16 ani un prieten mi-a zis ca e chiar sexy :) haha nu am priceput nici in ziua de azi cum cicatricea poate fi caracterizata asa...
Dar nici aici chirurgia plastica nu si-ar face utila existenta pentru mine... chiar nu cred ca mi-ar place sa ma mai vad fara ea... dupa ce 20siceva de ani am purtat-o cu mandrie:)
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde dirklady » Dum Ian 25, 2004 1:29 pm

Asa e. Si eu cicatricea de la buza o am de la 5 ani. Fugeam dupa un pui de pisica si am cazuta cu buza de scari. La fel ziceam si eu ca vreau sa fac o interventie chirurgicala dar crescand am inteles ca n-are rost. M-am obisnuit cu ea. Si cu putin ruj nici nu se observa.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde IcE QuEeN » Dum Ian 25, 2004 3:19 pm

Uneori ajungi la chirurgie plastica pentru ca nu ai de ales. Acum aprox. doi ani, am fost muscata de cainele unei prietene (pur si simplu a sarit pe mine, nu stiu daca vroia sa se joace sau a avut o 'criza de gelozie') si ptr. ca nu doream sa raman cu semne, am decis sa-mi fac operatie.
They that love beyond the world cannot be seperated by it.
Death cannot kill what never dies
IcE QuEeN
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Iun 03, 2003 7:53 pm
Localitate: Braila

Mesajde Delphyna » Dum Ian 25, 2004 5:42 pm

La asta am zis ca sunt de acord daca e grav accidentul si te simti mai bine asa... bafta!
Ma gandeam numai la cei ce vor sa "stopeze" scurgerea normala a anilor prin diferite matode printre care si ajutorul plasticienilor chirurgi...
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde nirobit » Mar Ian 27, 2004 2:49 pm

am vazut acum catva timp niste femei, erau straine dar care aratau ca niste fetite. pielea neteda, ingrijite dar tot le trada varsta, iar mie nu mi s-au parut atragatoare. mi se parea ca e o frumusete falsa. inteleg te dai cu creme pana la o varsta dar dupa aia chiar nu cred ca mai conteaza asta daca nu astepti un tinerel pe la 40-50 de ani.
nirobit
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Ian 22, 2004 4:41 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Delphyna » Mar Ian 27, 2004 3:53 pm

Aaa... apropo de postul anterior chiar aseara am vazut nu`sh ce reportaj cu o dom`soara de vreo 45 de ani care a recurs la chirurgia plastica pentru a-si corecta nasucul... si de cand s-a intamplat minunea a inceput iar sa isi dea intalniri... si bla-bla-uri... nu a zis daca si-a imbunatatit si viata sexuala.... sau alte compartimente ale vietii dar mi s-a parut jenant. Am urmarit destul de atenta si sincer mi se parea mult mai atragatoare inainte... era mai naturala, nu avea fite-n cap... nu stiu... mai urmaresc sa vad poate gasesc totusi si ceva pozitiv legat de chestiunea asta.
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde piskeshu » Mar Ian 27, 2004 4:05 pm

Io o sa apelez peste cativa ani pt. a-mi scoate pungile adunate cu atata truda, noapte de noapte , sub ochi. Am inteles ca asta-i singura posibilitate de a le elimina.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde dirklady » Mar Ian 27, 2004 4:21 pm

Daca pungile de sub ochi sunt extrem de accentuate cred ca da le poti scoate doar prin operatie. Am vazut odata pe Discovery o operatie in direct. Si a iesit fain operatia. Mai naspa ca sa zic asa imediat dupa operatie (nu mai tin minte cat timp) trebuie sa dormi cat mai ridicata. Practic trbuie sa faci un unghi cam de 40°. Sper sa reusesti sa scapi de pungi ca stiu cat sunt de jenante. Am cateva prietene care au asa ceva dar ele nu au curajul sa recurga la operatie. Ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde piskeshu » Mar Ian 27, 2004 4:35 pm

Stii draga, acuma ca m-ai incurajat tre sa mai recunosc ceva. Am citit io mai demult in Bravo, la pajina da sex, ca potzi satz bagi silicon in Muntele lu Venus ca sa fii mai apetisanta pt. baieti. Si cum la mine muntele asta ii ca o campie si ii doare poola pe pretenii mei cand da cu ea mai sus da pixda, m-am gandit s-o fac shi pa asta. Ce parere ai?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Delphyna » Mie Ian 28, 2004 10:29 am

Abia astept sa vad pozele lu` piskeshu: Inainte si ... Dupa! Atat cu operatia avand in vedere eliminarea pungilor de sub ochi cat si cea cu implantarea siliconului in Muntele lui Venus! Poate ma dezamagesti!
si acuma on-topic: nu sunt sigura daca numai chiar nea doctorul chirurg plastician e singurul care poate umple pungile de sub ochi adunate cu grija si multa atentie in noptile de veghe... desi nici eu nu sunt complet lipsita de asa ceva m-am hotarat ca macar 5 din cele 7 nopti ale saptamanii sa ma duc la somn ceva mai repede 10, 11 , cel tarziu 12 (seara sau nopatea dupa aprecierei!) si am mai gasit eu in Central la parter (sau Sora la etaj) - valabil pentru clujeni, la magazinul ala cu produse oarecum naturiste niste creme si geluri pentru ochi... si la mine functioneste, asa ca eu zic ca mai bine investiti un pic de timp si atentie in felul asta pana sa ajungeti la chirirgie:).
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde Lamya » Mar Mar 16, 2004 6:13 pm

sincer eu as schimba mai multe la mine: in primul rand nasul l as face mai mic , buzele putin mai groase , as indeparta surplusul de grasime( celulita) .
ce nu as schimba: sanii (chiar daca sunt mici) semnele ( ma fac deosebita)
Lamya
 

Mesajde Crazy Babe » Dum Mar 28, 2004 9:12 pm

momentan in nici un caz nu asi apela la asa ceva...
dar probabil cand o sa fiu baba o sa fie necesar... si atunci o sa apelez numai a liposuctie(eliminarea slaninei) :)
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde kyt_pussy » Dum Iun 19, 2005 11:38 am

cand va fi cazul,poate as apela la asa ceva...
Avatar utilizator
kyt_pussy
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mar Apr 19, 2005 11:00 pm


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron