cum sa scapi de puncte negre

cum sa scapi de puncte negre

Mesajde Mr Teo » Mie Dec 31, 2003 10:09 am

natural...?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde cezadany » Lun Feb 02, 2004 7:11 am

heh..am nishte puncte pe nas..cateva shi nu dispar in nici un chip...am merg la farmacie shi miau dat o groaza de chestii...deloc..asha ac am shi eu probleme asta..ideea e ca eu pot sa le maschez destul de usor...so..sunt puncte negre care pot fi "date la o parte"..altele nuh..:(
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde Mr Teo » Lun Feb 02, 2004 7:30 am

Eu am gasit o chestie aici care o uzi, ti se lipeste de piele si trage afara toata punctele negre , se cheama biore(nu stiu daca e si in Romania).
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde cezadany » Lun Feb 02, 2004 12:04 pm

nici eu nu shtiu daca e in Romania...oricum thx ptr..."sfat" ;-)
"I cannot believe in the immortality of the soul . . . . No, all this talk of an existence for us, as individuals, beyond the grave is wrong. It is born of our tenacity of life - our desire to go on living - our dread of coming to an end."
Avatar utilizator
cezadany
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Feb 02, 2004 12:00 am

Mesajde J'adore » Lun Feb 02, 2004 6:28 pm

dornea pe mine alea de la biore nu ma ajuta cu nik sunt de kkt....si se gasesc si in romania chestii dalea numai ca sunt alta firma...+ ca te scapa de ele temporar,..... ;f
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde samurayjack » Joi Feb 12, 2004 5:19 pm

[quote="Jadore Mafia"]dornea pe mine alea de la biore nu ma ajuta cu nik sunt de kkt....si se gasesc si in romania chestii dalea numai ca sunt alta firma...+ ca te scapa de ele temporar,..... ]
exista o crema pe baza de retinol (adica vitamina A) buna in tratamentul punctelor negre. se numeste Smooderm. Trebuie sa o folosesti alternativ cu o crema hidratanta pentru ca usuca un pic tenul. o seara smooderm, o seara crema hidratanta...si tot asha. se vede efectul cam dupa 2 , 3 luni.
samurayjack
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 12, 2004 5:07 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Crystalized » Joi Feb 19, 2004 6:52 pm

aceste tampenii gen bioteka sau alte porcarii nu folosesc la nimic..doar la stors banii..am incercat acele cum le zice..clear & smooth lipitori pt.nas ,barbie si degeaba ca nu a iesti nimic

Se poate rezolva aceasta problema cu ajutorul unui produs gen scrub?care e destul de tare si scoate impuritatile?as dori sa aflu o metoda naturala..pe care o pot folosi.. :G fara cosmeticiana sau doctor..
Crystalized
 

Mesajde darkshines » Lun Feb 23, 2004 8:09 am

5-10 minute de stat la aburi si apoi folositi masca exfolianta de la asla vital, cam o data pe saptamana si nu mai ai probleme.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Lun Feb 23, 2004 8:15 am

Darky da si pentru emigranti ce solutii ai (nu de alta dar nu se importa asla vital in Alaska:))
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde darkshines » Lun Feb 23, 2004 8:21 am

pai mai e o masca exfolianta de la Avon cu aloe si kiwi, dar nu stiu daca e la fel de buna ca aia de la asla vital. eu zic sa rogi pe cineva din romania sa-ti trimita de-asta :p

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Sâm Feb 28, 2004 8:56 am

Cu exfoliante(nu Avon ci Mary Kay) imi arata mai calumea fata.
Din cate stiu eu exfoliantele ar trebui sa te lase cu o fata deshidratata si aspra nu?
Eu acuma am pielea de pe fata grasa de numa, chiar ma enerveaza.
Ai vreo solutie:)(multumesc in avans doamna cosmeticiana):).
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Sâm Feb 28, 2004 10:20 am

am eu o solutie , am eu , am eu.........
ce-ar fi..............sa-ti dai capul la schimb si sa-ti iei unul fara grasime \:/
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Teo » Sâm Feb 28, 2004 6:36 pm

Bai daca as fi in civilizatia 2200 as face asta.
ca sa nu stricam subiectul astept in continuare raspunsul lui darky... sau a lui jadore daca intra peaici..
Would you like it if you hit Del for your whole life to go away?
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde darkshines » Mar Mar 02, 2004 10:04 am

Pai de obicei daca masca iti deshidrateaza pielea de pe fata prea mult, glandele tale sebacee vor secreta si mai mult sebum pentru a compensa si pielea va deveni si mai grasa.
Daca ai tenul gras, cel mai bine e sa folosesti un gel purificator impreuna cu unul astringent(vezi Pure Zone de la L'Oreal, e cam scump dar e eficace si sigur il gasesti si in state), dimineata sau seara si cam dupa o saptamana-doua vei observa ca tenul tau nu mai e gras. De asemenea, folosite cu regularitate, tratamentele de genul Pure Zone previn aparitia punctelor negre si cosurilor si s-ar putea sa nu mai ai nevoie de masca exfolianta deloc.

love, your local online cosmetics girl. ;D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde isabo » Lun Iul 05, 2004 6:44 pm

Si mie mi se par bune produsele Pure Zone de la L'Oreal. Cu sigurantza nu curatza chiar in profunzime (ar avea si cosmeticiana rolul ei, din cand in cand), dar e o solutzie comoda si mai sigura. Ar trebui sa ai o cosmeticiana buna, dar greu gasesti asa ceva la pretzuri rezonabile.
isabo
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Sâm Iul 03, 2004 6:27 pm
Localitate: Romania

Mesajde Goddess » Mar Iul 13, 2004 9:59 am

taratele de grau..., le folosesti ca orice alt produs de scrub...
I'm not a bitch, I'm THE bitch
Avatar utilizator
Goddess
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 23, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Iul 13, 2004 10:05 am

O chestie ieftina, buna si pt. urme : Lotiune antiacneica de la Elmiplant ( 70 000 -80 000 ), curatza f. bine fatza si previne aparitia cosurilor.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde amore86 » Mie Iun 29, 2005 2:22 am

Mr Teo scrie:natural...?

hy all!...I'm new here..deci,nu stiu cum sa incep..sunt si eu disperata cu punctele negre!Am auzit tot felu de metode si nu stiu cu ce sa incep!am incercat si faza cu aburii,dar degeaba..imi trebuie ceva strong!Am auzit de un fel de plasture care face minuni,dar n`am gasit(parca ar fi cel mai cautat!) pt ca "Nu mai avem"(mi s-a spus).Ce ziceti sa fac?
nu pot sa cred ce fata perfecta au unele!nu stiu cum reusesc!pe mine ma omoara punctele negre!in fiecare seara imi inrosesc nasu`!:))
HELLP!
amore86
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iun 29, 2005 2:01 am
Localitate: timisoara

cosmarul punctelor negre

Mesajde sweet foxy » Mar Iul 19, 2005 7:00 am

nu dispera k ink mai ai optiuni. dak e ceva la kre sunt si eu buna in viata este orice apartine d un salon d frumusete. punctele negre nu sunt ceva d kre poti sa scapi...asta cred k este ceva c multa lume nu intelege. ele pur si simplu se fac pt k ai pori mari si este normal k mizeria sa intre pe acolo. nu incerk nmk biore sau plasturi d nas pt k nu fac nmk. desi ai zis k ai incerkt, cel mai bun tratament este unul cosmetic, facut la aprox 2-3 sapt....chiar odata pe luna si tot e bine. chestia e k desi cosmeticiana ti le va scoate, tu tre sa faci ceva sa le opresti sa mai apara. iti recomand sa te duci la termatolog sa iti dea o crema pe kre sa o pui pe fata dimineata kre practic iti acopera porii si ii protejejeaza astfel inkt nu lasa nmk sa intre in ei. in al doilea rand, dak urmeaza sa iti chinuiesti tu fata, treci pe la christine valmy si cumpara-ti o mik ustensila d scos pori kre nu costa mai mult d 500 d mii...cred k atat am d spus pe mom...succes
sweet foxy
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 19, 2005 6:46 am
Localitate: usa

Mesajde gigica » Vin Sep 02, 2005 11:20 am

Poti sa incerci o crema foarte buna, care se gaseste in farmacii- se numeste Smooderm. Eu cu aia am scapat de ele...problema e ca scapi de el in timp. ;)
Btw, stiu ca existau intr-un timp la L'oreal (dar nu stiu sigur), niste benzi ca leucoplastul care se aplicau pe nas, si cica iesau afara punctele negre. Le-a incercat cineva? Mai exista?
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Sep 02, 2005 12:24 pm

gigica scrie:Poti sa incerci o crema

... de ghete. Neagra. Te dai cu ia pe tot corpu si ai scapat de problema.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde gigica » Vin Sep 02, 2005 7:10 pm

cubu scrie:... de ghete. Neagra. Te dai cu ia pe tot corpu si ai scapat de problema.


Daca eram eu moderator si pe forumu asta, pentru mesajul de mai sus iti dadeam avertisment ;) Daaaaar....asta este....
Sa te dai tu cu crema de ghete, si sa ne spui daca merge, ok? ;)

On topic: o prietena si le scoate cu baia aia de ceai de musetel (baie de aburi...). Eu am incercat doar odata si nu prea a mers... bine ca am fost la dermatolog ca acum am un ten supeeer :D
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 02, 2005 9:13 pm

gigica scrie:o prietena si le scoate cu baia aia de ceai de musetel

pai cred că la fiecare baie d-asta foloseşte un lan intreg de muşeţel.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Niurka » Mar Sep 06, 2005 1:41 pm

......eu am auzit de o metoda cam...batraneasca..dar am incercat si am vazut ceva rezultate: iti sapunesti fatza, iti pui niste malai sau taratze(preferabil taratze) in palme si iti freci bine de tot fatza cu chestiile astea. Daca mai faci si o baitza de aburi iainte..e mult mai bine.
Niurka
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Sep 06, 2005 10:32 am
Localitate: bucuresti

Mesajde gigica » Mar Sep 06, 2005 5:48 pm

@ Niurka... am incercat si eu metoda aia ...ideea e ca de la taratele alea (care de fapt fac peeling), se poate sa iti ranesti fata). :)
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Lun Oct 03, 2005 2:58 pm

ideea e alta cu taratzele, le amesteci cu malai si torni in castronul respectiv ceai d mushetel sau galbenele, cat sa fie toate umede, sa nu ramana nimic uscat, si cu alea iti faci un peeling, dar nu trebuie sa apesi prea tare ca malaiul poate sa te zgarie, poti sa-l folosesti ca peeling pentru tot corpul, mai ales pe picioare, eu de la statul picior peste picior la birou, ma iritam pe partile laterale ale gambelor, dar facand chestia asta o data pe saptamana am scapat si de punctele negre de pe fata si de iritatia de pe picioare... este cel mai indicat pentru puncte negre, puteti dupa asta sa va facei o masca cu miere si argila, sau din apa de taratze cu argila... e super buna si lasa un ten tare frumos! A-)
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde fata_sexxy » Vin Iul 14, 2006 1:03 pm

trebuie sa pui ceai de musetel la fiert si dupa iti pui un prosop pe cap si stai cu fatza spre cratitza cu ceai fiert.sa se duca toti aburi spre fatza dupa iei un inel din argint si dai pe ele.nu am incercat dar si mie mi-a zis cineva.trebuie sa incerc.o fi buna?
fata_sexxy
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 14, 2006 11:32 am
Localitate: acsa

Mesajde madageoana » Mar Iul 31, 2007 5:28 pm

buna fetelor, eu am o metoda destul de eficienta de a scapa de punctele negre si de a nu-mi aparea cosuri, si anume: imi fac un peeling cu o lingurita de malai, o lingurita de miere de alibine de preferat de salcam, o lingurita de ulei de masline si 2-3 picaturi de zeama de lamaie. ma frec bine pe fata apoi cu "masca" stau 10 minute dupa care ma spal cu apa calduta, asta o data pe saptamana, iar apoi imi hidratez fata cu suc de castravete, suc de piersica si ulei de masline. Zilnic folosesc garniere pure si am un ten perfect. peelingul il folosesc si pentru corp. Merita sa incercati A-)
madageoana
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iul 31, 2007 4:39 pm
Localitate: buzau

Re: cum sa scapi de puncte negre

Mesajde likurici » Lun Apr 04, 2016 9:32 am

Pentru puncte negre sunt tot felul de masti care pot sa ajute la eliminarea lor. Stiu persoane care au eliminat complet punctele negre dupa ce au folosit asemenea masti.
likurici
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 25, 2014 2:18 pm

Re: cum sa scapi de puncte negre

Mesajde olismari » Joi Iul 14, 2016 10:01 am

Ceaiul de musetel o fi bun pentru eliminarea punctelor negre? O amica mi-a povestit ca ea a avut rezultate bune dupa ce s-a spalat o luna pe fata cu asa ceva.
olismari
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Dec 12, 2014 11:13 am


Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori