Prodigy

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Prodigy

Mesajde Heavystone » Vin Apr 16, 2004 7:45 am

In sfarsit, cica de data asta e pe bune... noul album vine in Iunie \:/ ... de-abia ashtept!!!! :rulz:


-----------------------------
I'm the troublestarter,
Punkin' instigator!.. yeah :rulz:
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde Predator » Lun Iun 21, 2004 1:43 am

Noul Album Prodigy : "Allways Outnumbered Never Outgunned" va apare in August 2004 in Europa si Septembrie 2004 in USA.

Tracklist & Order pe http://www.amazon.co.uk, http://www.hmv.co.uk, etc

Albumul va avea un cu-totul-un-nou stil. Single-ul 'Girls' -deocamdata decat varianta airplay- este disponibil pe internet.
Colaborari anuntate : Oasis, Twista, Juliette Lewis, Kool Keith

Mai multe info pe forum-urile de la http://www.nekozine.co.uk...
Predator
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iun 21, 2004 1:18 am
Localitate: Matrix

Mesajde catharsis » Lun Iul 12, 2004 12:27 am

am downloadat "Allways Outnumbered Never Outgunned" si daca intr-adevar e Prodigy si e versiunea finala, atunci e lejer cel mai slab material Prodigy de pana acum, chiar mult sub "Baby's Got a Temper". cred ca o sa fie o mare dezamagire a anului. slab de tot, iar vocile lui maxim si keith flint nu apar pe album...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Sandman » Lun Iul 12, 2004 1:10 pm

Am ascultat albumul, e o maaaaaaaaaaare aiureala. Nu seamana cu nimic din ce au scos ei pana acum (in sensul rau al expresiei). Slab rau de tot :(
- Father?
- Yes, son?
- I want to kill you.
Sandman
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Dec 30, 2003 5:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Mar Iul 13, 2004 12:37 am

m-am mai linistit un pic. albumul e mediocru in sens general si f slab in comparatie cu ce a scos prodigy pana acum. oricum, dupa atatia ani de asteptare trebuia sa iasa ceva mult mai bun sau nu mai trebuia sa iasa nimic...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Addianna » Mie Iul 14, 2004 4:36 pm

Stiti cumva de unde as putea sa fac rost de cateva melodii care fac parte din acest album de pe net?
Addianna
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mie Iul 14, 2004 2:57 pm
Localitate: @Bucuresti

Mesajde Heavystone » Mie Iul 14, 2004 9:18 pm

Mda, nu degeaba se spune ca "femeia schimba omu'"(barbatu', ca sa nu par sexist..)... yo banuiesc ca nevasta-sa, Natalie Appleton, pardon, Howlett... a jucat un rol in alcatuirea unui album mai "feminin"... sau poate ca incidentul cu "Smack My B**** Up" din ultimul album l-o fi marcat in asa hal????????? :con: (:|
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Concerte video the prodigy

Mesajde sciende » Dum Ian 23, 2005 10:39 am

Ma intereseaza si pe mine cine are concerte live video...in orice format cu the prodigy. Eu am numeroase videoclipuri si cateva bucati de concerte live. Acum 3, 4 ani am avut un concert din '97 de Phoenix. O capodopera. Dar...nu-l mai am ;j. Asta e acum! Poate sa ma ajute cineva cu un concert ceva?
sciende
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 23, 2005 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Irk » Mar Mar 15, 2005 6:19 pm

Ba.. Hotride nu suna naspa :-)
Adevarul e ca nu au nici o melodie stralucita pe album. Failure. Am vazut pe mtv mai demult un interviu cu ei... "stil nou" cica. "Mai bun, adaptat anilor 00". Un kkt. Mai bine faceau un album de remixuri sau ceva.
Avatar utilizator
Irk
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde Dee-Dee71 » Vin Mar 18, 2005 4:09 pm

mie imi place mel girls si videoclipul. este ca un vis. stie cineva cumva vreun review (mai profesionist, eventual chiar facut de prodigy) la acest videoclip? ii fac cinste...
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde bogy » Vin Apr 01, 2005 7:13 pm

prodigy nu mai sunt ce au fost, dar inca mai merg... de ce nu canta keith si maxim pe albumul nou si au o multime de featuring-uri?
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde Predator » Sâm Apr 09, 2005 9:22 am

Vai de capu vostru de romani aberantzi care nu stiu decat No Good, Firestar si eventual una doua in plus !

Toti asteptati FOTL2 :P

Prodigy sunt singurii care au ramas excelenti si au ceva de spus in materie de beats ! Noile albume Chemical Brothers si Fatboy Slim cu adevarat dezamagesc in sensul asta.

Anyone who cant relate at least to Spitfire, Girls, Hotride can FUCK OFF !
Predator
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iun 21, 2004 1:18 am
Localitate: Matrix


Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron