Comentarii la concursul de interpretari

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Comentarii la concursul de interpretari

Mesajde kahlan » Dum Ian 09, 2005 10:02 pm

Avezti de comentat la concursul de interpretari? bagatzi aici:
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 09, 2005 10:05 pm

Mi se pare exceptional Vince Carter.
Fara nici o gluma...interpretarea sa mi se para mai buna decat originalu !
Nu stiu de ce ne-am mai inscris si noi astia.
Sa i se dea aur lu Vince, argint lu bad bad Annie...si sa plecam acasa... :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vadim » Dum Ian 09, 2005 10:54 pm

Supertare Vince! Pe o scara de la 1 la 10, 9,50! Chiar ai voce, ar trebui sa incerci ceva in domeniul asta.
Vadim
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:40 pm
Localitate: B

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 10, 2005 12:02 am

Totusi nu vreau sa se exagereze... mai ales cand e si interpretu cu tine... e mult mai usor, te ghidezi dupa el.

Oricum, e bine ca pot sa fac cam orice voce, de la groase (daca se pot numi asa) gen Tom Jones, Andrea Bocelli, Directia 5, Elton John spre medii, Underdog Project, Savage Garden, George Michael si altii spre subtiri (femei cam oricare) Jennifer Lopez (unele melodii), Brandy (din America), Fun Factory, DJ BOBO, pana pe la Christina Aguilera (doar ca acolo ma chinui (logic)). Oricum depinde, dar in general e bine, sau asa cred.

E clar ca n-o sa-i enumar pe toti aici. Voci care nu pot sa le fac : RAP si HIP HOP (cu unele exceptii extrem de rare), Prince, Queen, Mariah Carey (cand e cat de sus poate) si altele.

Dar asta e doar parerea mea personala. De ex Jennifer Lopez - Play o fac destul de bine (cred).
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Iri » Lun Ian 10, 2005 1:35 pm

bad bad annie....cum de cu o ashea voce ..nu esti pe la tv? sau eshti si nush eu :)

DaCa VrEoDaTa Nu PrImEsTi ZaMbEtUl Pe CaRe Il AsTePtAI,
FII GeNeRoS Si DaRuIeStE PeRsOaNeI ReSpEcTiVe Un ZaMbEt.
DeOaReCe NiMeNi Nu ArE MaI MaRe NeVoIe De Un ZaMbEt DeCaT PeRsOaNa CaRe Nu StIe Sa ZaMbEaScA CeLoRlAlTi.
Avatar utilizator
Iri
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Dec 20, 2004 12:00 am

Mesajde bad bad Annie » Lun Ian 10, 2005 3:52 pm

Thanks lalala!

argint lu bad bad Annie...


naughty naughty moshule, am luat-o ca pe o jignire, sa stii!

Vince, ai voce buna, cam haotic si cu o engleza infioratoare dar ai de unde sa te dezvolti, baga ceva a capella, sa te-auzim pe tine, nu vibratourile Shaniei la final de fraza. Una e cind iti incepe Mariah Carey refrenu' si-alta e cind trebuie sa gasesti tu singur gama corecta, nu?
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 10, 2005 3:54 pm

Asta ma gandeam si eu. Daca aia e vocea ei cu adevarat, atunci... :D . Bine, nu a cantat exact asa cum trebuie (in sensul ca mai are "de la ea" bagate... "ondulatii") dar pana una alta foarte bine, daca pui originalitate in ceea ce faci. Eu prefer totusi sa ii fac (sau imi propun) vocea exact celui pe "care-l cant". E un fel de provocare a mea da' ma rog.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde bad bad Annie » Lun Ian 10, 2005 5:21 pm

Mersi de aprecieri, dar inca nu sint destul de buna sa apar la televizoru-ala la care-mi doresc eu, si la altul nu vreau!
Da, aduc multe schimbari la ce cint, interpretul este si el la rindul lui un artist care adapteaza cintecul la personalitatea si crezul lui. Cel care doar cinta ca cineva se numeste imitator.
Si daca vrei s-o "faci" pe Shania, incepi cu scaparile-alea misto de voce gen country care-ti dau fiori, cu coboririle bruste de ton inainte de cuvintele cheie si mai pune niste sensibilitate in voce si nici atunci nu se poate chema c-a iesit bine. Mai bine vii cu varianta ta, cintata in cheia care te-avantajeaza cel mai bine, ca slava domnului, corzile vocale te-ajuta!
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 10, 2005 5:48 pm

Eu oricum fac asta ca HOBBY, nu ma bag in ... cheie si alte alea. Stii tu mai bine ;) In orice caz, fiecare are stilul lui dar apreciez ca imi dai anumite "puncte de reper". E bine sa stii ce cred altii si daca altii observa ceva "mai ciudat" in interpretare. Bine... oricum e ciudat ca un baiat sa cante pe voce de fata... lol da' oricum :P ... don't hate me because I'm beautiful hahahaha. Just kiddin' ;)
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde bad bad Annie » Dum Ian 23, 2005 7:49 pm

Care va mai aruncati o privire pe-aici, scoateti-ma si pe mine din concursu-asta mort!
Renunt, cedez argintu' lu' Katzy sau Iri, de-acum cint numa' iestra, in afara competitiei!
Don't hate me because I'm beautiful!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Ian 23, 2005 7:57 pm

nu se mai tine nici un concurs...asta e. k@tzy ...slaba organizare ~(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Ian 23, 2005 7:58 pm

Scuze annie, vroiam sa fac anuntzul aceasta de mult.

concursul se amana pe motiv de lipsa de participantzi shi ca trebe sa rezolv o chestie inainte pentru a'l face cum trebe.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Vince Carter » Dum Ian 23, 2005 8:36 pm

E de la varsta... :D
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania


Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron