Cea mai buna voce feminina a anilor 2000

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Mesajde ValiEnte » Mar Feb 01, 2005 4:57 pm

Dido =D
(+DE10KARAK)
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde FALCONELU » Joi Apr 21, 2005 3:24 pm

Greu de spus. Cert este ca Shakira le-a eclipsat categoric pe Celine Dion,
Anastacia si Cher l-a Divas Live in Las Vegas.
FALCONELU
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mie Apr 06, 2005 12:06 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde screenager » Lun Mai 02, 2005 5:12 pm

am ascultat cateva piese pe pe albumul "The Disconnection" al Carinei Round si am fost placut impresionat. una din putinele voci feminine pe care le ascult aproape zilnic fara ca elementul de plictis sa isi faca simtita prezenta. chiar isi merita comparatiile cu Jeff Buckley :)
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Mar Mai 17, 2005 3:44 pm

Shania Twain. By far.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde elpis » Mar Mai 17, 2005 4:51 pm

in lume exista mai multe stiluri de muzica ..o cantareata de muzica populara nu ar canta niciodata bine o melodie de lui Celine Dion si invers...de ce?pt ca nu au acelasi timbru vocal...sunt voci facute special pt muzica rnb, sunt voci facute special pt muzica dance, si sunt voci special facute pt a canta opera ...asa ca parerea mea e ca nu pot spune ca Aguilera e mai buna decat Dion ..si asa mai departe, asa cum nu pot spune ca Caragiale era mai bun deact Creanga.. pt ca aveau stiluri diverse aveau stiluri diverse
elpis
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Mai 17, 2005 4:33 pm
Localitate: italy

Mesajde V!z!g0tu » Dum Iul 16, 2006 4:19 pm

celin dion si barbara strisand in duet dar nu mai e valabil pt anii 2000 oricum in anii 2000 sunt voci frumoase dar melodiile lasa de dorit
V!z!g0tu
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Iul 14, 2006 12:18 pm
Localitate: romania

Mesajde Shaki » Dum Iul 16, 2006 4:29 pm

V!z!g0tu scrie:celin dion si barbara strisand in duet
daca e vb de celine dion shi barbra streisand, nu sunt de acord cu tine deloc, ambele avand daru de a ma calca pe nervi. da puate vb de altele... :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Lun Iul 17, 2006 12:52 am

1-Nora jones- ii urasc muzica, e oribula si nu as asculta nici platit, dar are o voce superba
2-Katie Melua- aici pe langa vocea super placuta mai e si muzica destul de cuul so nice.
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde Holden » Vin Ian 05, 2007 3:20 pm

Aici le-as nominaliza pe:

1. Katie Melua - pacat ca uneori compozitiile ei nu sunt atat de inspirate
2. Carla Bruni - o revelatie absoluta, atat din punct de vedere vocal cat si compozitional
3. Lhasa - un timbru vocal inconfudabil si o muzica latino in acelasi timp originala si expresiva
4. Dido - astept cu nerabdare urmatorul album

Bineinteles, am luat in considerare doar vocile lansate incepand cu anul 2000. Altiminteri lista ar fi putut fi foarte lunga.
Holden
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Mar 07, 2005 3:27 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Vin Ian 05, 2007 3:42 pm

Cea mai buna voce nu-s sigur, da' cea mai buna gura: mama lu kant emir cu siguranta.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde gn_castravete » Mar Feb 20, 2007 1:07 am

Hai sa postez si eu un post aici... cea mai buna voce feminina ,... dupa mine.. o are Traistaru ala de la eurovision :P :U
gn_castravete
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Feb 20, 2007 12:29 am
Localitate: acasa

Mesajde AlexandraT » Joi Dec 17, 2009 7:11 pm

elpis scrie:in lume exista mai multe stiluri de muzica ..o cantareata de muzica populara nu ar canta niciodata bine o melodie de lui Celine Dion si invers...


Nu sunt de acord. Cu siguranta ca fiecare are performantele cele mai mari in domeniul in care s-a specializat - dar specializarea nu merge atat de departe incat sa nu poti canta nimic altceva decat propria felie ingusta de muzica. Daca Celine Dion s-ar apuca de populara, pun pariu ca nu ai stramba din urechi cand ai auzi rezultatul - si invers e valabil, daca o cantareata buna de populara isi schimba genul, cu siguranta va iesi ceva incantator. Ca cel mai si cel mai bine le iese ce le-a consacrat e alta poveste...
AlexandraT
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Joi Dec 17, 2009 5:45 pm
Localitate: Unde se duc cocorii, cand se duc

Anterior

Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator