Divele momentului

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Diva momentului sau diva divelor

Britney Spears
8
30%
Shakira
5
19%
Celine Dion
4
15%
Cher
1
4%
Mariah Carey
0
Niciun vot
Madonna
0
Niciun vot
Ashanti
1
4%
altcineva
8
30%
 
Voturi totale : 27

Divele momentului

Mesajde balancutu » Mar Sep 02, 2003 11:10 pm

Diva divelor. Care sa fie oare? Britney, Shakira, Christina, Cher, Celine? Ar putea oare o artista din Romania sa ajunga atat de departe?
balancutu
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Lun Sep 01, 2003 4:30 pm
Localitate: hmmm...

Mesajde mihaitzu » Mie Sep 03, 2003 4:48 pm

Mie imi place Brit si sincer habar nu am daca o vedeta romaneasca ar putea ajunge atat de departe. Deoarece se face playback, si totul se face pentru bani. Andreea Balan a inceput sa cante live, si va avea un turneu in decembrie la Budapesta, si poate la Tel Aviv. In rest nu cred.
www.andreeabalan.20m.com e site-ul oficial al fanclub-ului Andreea Balan din Cluj-Napoca. Va asteptam sa treceti si pe la noi.

Daca mi-ai cere/ As fugi de-acasa/ Adio as spune/ De nimeni nu-mi pasa Dedicatie speciala ptr. AB si NM
Avatar utilizator
mihaitzu
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Vin Mar 07, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Sep 05, 2003 4:22 pm

Am votat cu Shakira, pentru ca o admir extrem de mult, si merita cu adevarat sa fie numita DIVA. E o superba, o scumpica, si are o voce unica.
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Amaya » Dum Sep 07, 2003 11:26 pm

Si eu am votat tot Shakira nu numai pentru ca imi place ci si pentru ca este o adevarata cantareata care are o voce splendida!
Amaya
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:19 pm
Localitate: Japonia

Mesajde gabuba » Mie Sep 17, 2003 10:07 pm

MIHAITZULE , nu ne mai stresa postand cu clona BALANCUTU!
Duh...
si cum ne poti intreba de christina aguilera cand n-ai bagat-o in sondaj? christina e o artista pt care am mare respect, pt ca e intr-adevar un talent, un artist si o femeie "veritabila". mai e mult pana stoarfele, ca sa nu zic care, or sa ajunga la rangul ei.


no offence, dar nu stiu ce e idolatrizarea asta pt shakira. ha... mie mi se pare ca ea canta doar intr-un singur fel, iar live e cam nasoala...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Sep 18, 2003 11:57 am

Gabizzu, nu inteleg cum poti tu sa spui ca Shakira nu canta live ca lumea, mie imi place mult mai mult de cand am auzit-o la un MTV awards cantand live. NU vezi ca in toate sondajele de pe forum cu privire la cantarete, Shakira e prima? De ce oare? Sa fie pentru ca e cu adevarat deosebita?
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Sep 18, 2003 12:08 pm

tocmai asta e! am auzit-o cantand si acolo si in afara de loviturile de glota (alea cu haaa.. haaaa) nu mai face nimic! da, are un timbru special nimic de zis, dar nu vad ce e asa o mare voce. sunt voci mult mai bine lucrate! ce cauta ashanti in sondaj? :rolleyes:
si inca ceva: calitatea nu e mereu ce voteaza lumea! ;)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Oct 07, 2003 2:08 pm

Te rog mult sa-mi dai si mie un exemplu de cantareata vocea mai "bine lucrata" decat a Shakirei, serios vorbind...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde SCORPY » Mie Oct 08, 2003 9:56 am

Initial trimis de Gabizzu
tocmai asta e! am auzit-o cantand si acolo si in afara de loviturile de glota (alea cu haaa.. haaaa) nu mai face nimic! da, are un timbru special nimic de zis, dar nu vad ce e asa o mare voce. sunt voci mult mai bine lucrate! ce cauta ashanti in sondaj? :rolleyes:
si inca ceva: calitatea nu e mereu ce voteaza lumea! ;)



Gabizzule, Gabizzule, ia pune-o tu pe preferata ta, Andreea Balan, sa canta ca Shakira, si atunci cand va reusi sa ma anunti si pe mine. Pana atunci, tat Shakira-i fruncea!
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Oct 08, 2003 11:01 am

alondra - inceteaza sa mai faci pe desteapta. stiu f bine ca ab nu e o artista in adevaratul sens al cuvantului, si asta din cauza talentului pe care il are si al stilului pe care il canta; si nu e preferata mea. sa iti fie f clar.

pt shaki - de exp. christina aguilera! :rolleyes:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Kyliebaby » Joi Oct 09, 2003 10:30 am

eu am votat cu Britney o perfecta combinatie dintre cantec, dans, prezenta scenica, stil si frumusete ceea ce face din ea una dintre cele mai mari staruri al tuturor timpurilor!
Kyliebaby
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 7:04 pm
Localitate: I don't know

Mesajde scobarul » Joi Oct 09, 2003 11:07 am

Initial trimis de mihaitzu
Mie imi place Brit si sincer habar nu am daca o vedeta romaneasca ar putea ajunge atat de departe. Deoarece se face playback, si totul se face pentru bani. Andreea Balan a inceput sa cante live, si va avea un turneu in decembrie la Budapesta, si poate la Tel Aviv. In rest nu cred.

si daca o sa vina la tel-aviv cine crezi ca o sa mearga la concertul ei???????????de fapt cred ca pt.bani e dispusa sa cinte si in fata unei sali mai goale ....
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde Shaki » Vin Oct 10, 2003 3:45 pm

Gabizzule, sper ca n-ai vorbit serios cu Christina Aguilera!!! Ce esti nebun, Shakira are o voce de mii de ori mai interesanta, si mai deosebita. Nu ca Christina n-ar avea voce, dar nu incape comparatie, sper ca oricine isi da seama!!!!!!!
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Oct 11, 2003 11:43 am

du-te la gara cu tot cu sharkana ta!!!!!!! :mad:

pai ba, tu ai ascultat albumele christinei? sau macar ultimul? shakira am recunoscut ca are un timbru special, si da acele lovituri de glota cu care a cucerit lumea, dar totusi oameni buni ea numai d-alea face, si atat.
si nu, nu toti sunt de acord cu tine. pana si cel care le-a prezentat pe madonna, christina, shakira si j.lo. intr-un show la mtv, cand a vb. de albumu christinei a zis ca e mai talentata ca toate. fii serioasa, christina are niste showurile live de ramane si papa de la romana :eek: .
sharkana m-a dezamagit cand am vazut in ce hal a cantat la VMA 2002.
chiar ca nu exista termen de comparatie intre vocea din canal, shakira si christina ...
in definitiv e vb. de studii, si de ce ai auzit-o tu cantand pe christina. si tot in definitiv ea a fost aleasa in 2002 cea mai buna voce a anilor 2000 (ca si subiectu de altfel..) la grammy. nu shakira... (care aparuse de ceva vreme pe piata internationala).

sa fie clar! :mad:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Bubbels » Sâm Oct 11, 2003 10:18 pm

bai dragilor iar ajungeti sa va certati de la voci! Parca era un topic pentru subiectul acesta!

Christina are voce dar si-o foloseste numai la zbierat si cand canata live nu-i prea iese! (plus canta dublat: vocea live peste vocea inregistrata, asa a cantat si la EMA anul trecut si la VMa anul asta! )
Bubbels
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 26, 2002 6:50 pm
Localitate: Turda

Mesajde gabuba » Sâm Oct 11, 2003 10:35 pm

uite la ce se rezuma pt asta vocea aguilerei... ma rog, pai daca dubla la ce ii mai trebuiau trei backing vocals pe scena? asa pt show? penibil...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde SCORPY » Joi Oct 16, 2003 12:04 pm

Aguilera este chiar talentata, spre deosebire de fufele de la noi pe care le admira toata pustimea!:cool:
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Oct 26, 2003 10:29 am

Am votat cu Britney....cu toate k shi X-Tina ar fi un fel de diva...
Iar de Shakira mai vb. cand scoate ceva nou...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde mortisha_vdv » Lun Oct 27, 2003 6:32 pm

bah n-ai pus nici o"roackera" :D
mortisha_vdv
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Oct 18, 2003 9:16 pm
Localitate: sibiu

Mesajde Shaki » Mar Dec 16, 2003 11:20 am

Gabizzu, las-o mai moale ca nu vreau sa ma cert cu tine. Nu ascult X-tina ca sa nu mor de plictiseala, nu are nimic interesant, nu-mi spune nimic. Daca a fost aleasa pe undeva cu cea mai buna voce, nu prea inteleg de ce, ca aveau de unde sa aleaga, nu-s de acord absolut deloc ca X-tina ar avea cea mai buna voce... Si ca stil mi se pare absolut de duzina.
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Delphyna » Mar Dec 16, 2003 8:54 pm

Am votat Cher, de departe cea mai cea dintre ceea ce se vrea a fi "diva". Si tinerimea deocamdata nu are cum s-o concureze la vreun capitol. Cat despre o vedeta romaneasca... ar putea ajunge asa sus ... de ce nu dar asta numai teoretic... practic nu cred ca se va intampla prea curand.
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Mesajde Faded Existence » Joi Dec 25, 2003 6:09 am

Diva momentului: Beyonce
Nu are legatura cu preferintele mele personale....Doar uitati-va la premiile si la succesul inregistrat anul asta...Plus ca la toate emisiunile gen "20 most wanted celebs" Beyonce e tot timpul #1
Shakira anul asta, nu prea a aparut pe nicaieri...Britney sa zicem ca-i pe locul 2 (N-o inghit de nici o culoare, dar deh preferintele publicului...analizez statisticile) pe locul 3...parca Ashanti...
Hmm Cher n-are ce cauta la divele momentului, nici Mariah Carey...avand in vedere ca anul acesta au avut 0 activitate....Madonna a reaparut...:) oricum ea nu dispare niciodata :lol:
Cam atat
"The distance grows
I'm sinking down
And what I lost, it can't be found
Although I try, can't find my way
Avatar utilizator
Faded Existence
Junior Member
 
Mesaje: 251
Membru din: Dum Mai 26, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Dec 26, 2003 4:00 pm

shaki... nu a fost aleasa "pe undeva" ... ci la grammy. anyway, si aguilera si shakira sunt voci f bune .
aguilera are mult mai mult volum , urca mai sus si are niste showuri mai complexe.
shakira da niste lovituri de glota faine, si e iesita din comun.

ambele sunt f bune, au timbre speciale, ramane la latitudinea fiecaruia care e mai buna... eu zic ca mai buna e christina.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde seandreea » Lun Ian 05, 2004 9:31 pm

Initial trimis de Shaki Devil
Te rog mult sa-mi dai si mie un exemplu de cantareata vocea mai "bine lucrata" decat a Shakirei, serios vorbind...


Did I miss anything?

Serios uite cel mai simplu raspuns: ....Celine... (oare nu ti-a trecut prin cap?) Poate ca Shakira canda o muzica mai catchy dar la voce tot Celine e nr 1.

si eu am auzit-o odata pe Shakira live si mi-a fost de ajuns (poate ca nu ma pricep eu, poate ca nu a fost cea mai buna zi a ei..dar mie nu mi-a prea placut)
Mie imi place mai mult vocea Christinei dar nu am auzit-o live asa ca nu ma pronunt.
seandreea
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 21, 2003 10:44 pm

Mesajde Shaki » Vin Feb 13, 2004 8:21 pm

Nu contest faptul ca Celine are voce... dar mie personal nu-mi place. E doar o chestie de gusturi... Oricum, am auzit ca Shakirei ii place mult vocea lui Celine, vroia chiar sa scoata o melodie impreuna cu ea... deci ai dreptate.
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sand_o » Lun Feb 23, 2004 10:53 pm

Sa incerc sa lamuresc putin lucrurile.
Dupa cum stiti, 'Objection (tango)' este melodia cu videoclipul. La VMA 2002 Shakira nu a cantat Objection Tango!! De obicei in evloutiile sale live canta Objection afropunk, melodie care ati auzit-o si la VMA si cautati pe site-uri shakira (cred ca pe http://www.shakirafan.com) si o sa gasiti iregistrarea din studio, iar dupa ce veti asculta inregistrarea sa comentati asupra evolutiei ei.
Cat despre Cher, s-a retras, de curand a fost pe HBO concertul de adio, Celine are voce buna, nimic de zis, dar ma plictiseste. Si Christina are voce buna...nimic de zis.

Adeseori mi-am pus intrebarea: ''oare vedetele noastre cu putina sustinere ar putea ajunge in topurile internationale?''
Sincer: NO WAY (inca)...cel putin nu vom ajunge niciodata cu anumite fenomene: Sexxy, Blondy, Spicy, Body& Soul, Andreea Balan sau Antonescu. Marcel Pavel sau 'batranii' mult prea cunoscuti de genul temisan, enache etc
(sper sa nu starnesc certuri)



Toate cele bune si nua va mai certati ca n-are rost!
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Feb 27, 2004 9:29 pm

nu starnesti certuri pentru ca n-ai zis nimic. dar nimic.
in fine, deja intram in clisee cu faze de genu "noi n-avem material de exportat". de acord, dar mai opriti-va ca nu pareti destepti spunand chestia asta.
si ma amuza afirmatiile de genu "nu contest talentul lui x" sau "are voce, nimic de zis..." de parca ati putea voi sa puneti intr-o scara valorica (adicatelea de la valoare) voci precum Celine, Mariah, Aguilera, Jewel, Cher, etc.
voi puteti sa faceti un top al preferintelor asa ca evitati sa va hazardati in afirmatii care mai de care, caci din cate vad n-aveti nici macar una bucata cunostinta in muzica (si aici ma refer la notiuni elementare de canto).
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde sand_o » Vin Feb 27, 2004 10:25 pm

Pai cam ai dreptate, nimeni de aici nu cred ca e in masura sa faca un clasament si astfel au intervenit preferintele si subiectivitatea...si totusi daca nu si-ar da nimeni cu parerea ar ramane gol sondajul ;)
Pana la urma fiecare cu parerea si gusturile lui...
Avatar utilizator
sand_o
Junior Member
 
Mesaje: 172
Membru din: Mar Iul 08, 2003 11:00 pm


Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron