Noutati

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

mansour?

Mesajde haifi » Lun Iul 11, 2005 10:51 am

se aude ca va veni la Rapid.Stie cineva cat este speculatie sau reclama personala a lui dinu vama ?
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde SkA » Lun Iul 11, 2005 12:20 pm

Nu cred ca-l lasa Dobos sa plece. Sau nu pe cat a oferit Rapid. Mansour mai are un an contract cu Poli...
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

you'll never know

Mesajde haifi » Mar Iul 12, 2005 10:07 am

cine stie cu siguranta, incurcate sunt caile Domnului...patrice :)
wait and see! :calm:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Uefa

Mesajde haifi » Vin Iul 29, 2005 4:06 pm

Rapidul joaca cu macedonenii de la Vardar Skopje in turul doi preliminar al Cupei UEFA, mansa 1 la ei
sanse ar fi :n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Răzvan Lucescu, dat afară!

Mesajde Eagle Raider » Lun Aug 15, 2005 9:09 pm

Răzvan Lucescu, dat afară!

Răzvan Lucescu a fost destituit in această seară din funcţia de antrenor principal al giuleştenilor. Noul tehnician al Rapidului va fi Mircea Rednic
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 16, 2005 2:24 am

curios ca a acceptat Rednic, ca doar el sustinea dupa ce a fost data afara ultima oara ca spre deosebire de Copos el e "ardelean cu blazon" iar Copos "ardelean fara blazon".Si de ce l`au dat afara pe Razvan?Ptr un meci mai slab?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Aug 16, 2005 5:56 am

detalii se gasesc aici si aici.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Aug 16, 2005 7:58 am

pacat ca l-au dat afara pe lucescu
este un antrenor foarte bun, pararea mea
cu el antrenor rapid era favorita la titlu alaturi de dinamo si steaua poate si poli timis.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mar Aug 16, 2005 12:24 pm

Rednic amenintat cu decapitarea ,dak revine in Giulesti
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mar Aug 16, 2005 12:35 pm

Rasturnare de situatie in Giulesti

Răzvan Lucescu a rămas antrenor la Rapid

Preşedintele FC Rapid, Dinu Gheorghe, a anunţat azi că Răzvan Lucescu va ocupa in continuare funcţia de antrenor principal al echipei, deşi luni seara fusese demis de patronul George Copos.
Decizia păstrării tehnicianului a fost luată de Consiliul Director al FC Rapid, după ce Copos s-a consultat marţi dimineaţă cu jucătorii rapidişti, care l-au susţinut pe Răzvan Lucescu. Preşedintele Dinu Gheorghe, care demisionase luni seara, a precizat că nu ştie deocamdată dacă va rămane in funcţie: "Am preaviz 30 de zile şi am timp să mă decid dacă continuu aici". Patronul George Copos l-a demis luni seara pe Răzvan Lucescu, făcandu-le oferte antrenorilor Mircea Rednic şi Ladislau Boloni.
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

pacat

Mesajde haifi » Mar Aug 16, 2005 7:23 pm

putea fi cea mai buna decizie a lui copos
pentur mine razvan nu inseamna nimic ca antrenor
cel putin nu are valoare de divizia a
cu oricare altul - exagerez - puteam castiga la pas campionatul trecut
chiar si cu hizo :) care facuse traba buna anul trecut
il regret pe rednic iar ceea ce au facut "suporterii" rapidului ma oripileaza
mi-e rusine ca sunt rapidist
si nu e prima data
[-o
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Aug 16, 2005 10:54 pm

haifi scrie:razvan nu inseamna nimic ca antrenor

asta am scris-o si eu cand a fost numit, dar nu mai gasesc postul. faptul ca in campionatul trecut am invins acasa toate echipele bucurestene nu-mi spune nimic din punct de vedere al valorii antrenorului. este adevarat, inspiratia lui Razvan a contat foarte mult la meciul cu echipa din Sos. Stefan cel Mare, cand l-a bagat pe Burdujan care a marcat golul victoriei la 4-5 minute de la trimiterea lui pe teren. in rest - cam nimic. in meciul cu gruparea din Ghencea am jucat o repriza intreaga in zece oameni si nu am primit gol. asta nu cred ca tine de antrenor. cu FC National am jucat din minutul 30 in superioritate si am catigat cu 3-0. sa vedem ce va face in acest campionat, cand i-au fost adusi jucatori capabili (Mara, Romeo Stancu, etc), nu a plecat vreun jucator de baza deci exista omogenitate.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Aug 17, 2005 9:04 am

il regret pe rednic iar ceea ce au facut "suporterii" rapidului ma oripileaza

bre, oi fi io stelist, dar la faza asta "suporterii" rapidului chiar s-au facut de cacao.
iar nea copos nu difera tare fatza de Berbecali, nu vorbeste atatea tampenii dar le face.

bafta in uefa...si cam atat :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

momentul s-a ratat

Mesajde haifi » Mie Aug 17, 2005 4:08 pm

Rednic ...imi pare rau de el
putea fi solutia salvatoare
citesc ca jucatorii au renuntat la primele de victorie
pana la urma o sa joace gratis
tot echipa saracilor am ramas
si,ce nu-mi place la razvan : credeam ca are caracter, numele de lucescu nu-i da dreptul sa-i ia la pertu ;) pe cei din presa ( la atatea conferinte de presa "tu", etc) , sau sa isi ia jucariile si sa plece de la conferintele de presa
rushine!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

ce are razvan

Mesajde haifi » Vin Aug 19, 2005 4:49 pm

cu rednic, de unde atata ura si ,la urma urmei invidie ?
daca stiti amanunte despre molima asta de la Rapid... :dir:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Vin Aug 19, 2005 7:26 pm

cred ca de data asta lucescu jr. are dreptate
nu a fost deloc fair din partea lui rednic sa se apuce sa comenteze (contra)performantele lui...

iar pe site-ul gsp gasesti urmatoarele:

[B]Lucescu despre Rednic: „Nu mi-am putut imagina că există un om atat de josnicâ€Â
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

nu sunt deloc de acord

Mesajde haifi » Sâm Aug 20, 2005 5:28 am

cu razvan
si Rednic a fost data afara intr-un mod rusinos
razvan, ca vrem sau nu, n-a avut performante, dimpotriva
echipa "merge bine", zice el...dar din primavara merge din ce in ce mai prost
joc batranesc, poate cel mai batranesc si lent joc
dam dovada de lipsa de pregatire fizica, lipsa de idei tactice si de imaginatie
acum fara 2 atacanti,Niculae & Burdujan, vma zice ca n-are nevoie de sabin ilie
si il, are pe constiinta si pe zyiati
rezultatele recente, prin comparatie cu cele ale noastre, facute, de ex. de cfr cluj sunt evident defavorabile noua -si vorbesc de campionat
cel care este mahalagiu si josnic, foarte josnic e razvan, pe care numai numele de lucescu il mai tine in giulesti
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

si a fost ziua a treia

Mesajde haifi » Dum Aug 21, 2005 7:47 am

National - Rapid 1:0
corabia ia apa, capitanul a facut gauri in cala,nu vede nimeni?
scapa cine poate !
:dir:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Sep 14, 2005 7:58 am

in dimineata asta la radio (contact sau kiss, nu mai stiu care) s-a difuzat o noua farsa a lui buzdugan
farsa ia fost facuta lui viorel hizo
nu am retinut cine erau complicii
un impresar ( impresarul fiind buzdugan) ia propus lui hizo banca tehnica a echipei aek atena, cica la recomandarea lui nicusor (cred, parca un vicepresedinte de la rapid)
hizo a dezvaluit impresarului ca in contractul cu pandurii a introdus o clauza prin care poate pleca in orice moment la o echipa mare , fie din tara, fie din strainatate
hizo a mai dezvaluit ca este posibil sa preia banca tehnica de la rapid, cica are o oferta serioasa de la copos
copos vrea sa-l demita pe razvan lucescu dupa meciul din cupa uefa
copos crede ca echipa nu se va califica si considera ca rapid are sanse putine la titlu, avand in vedere diferenta de 7 puncte fata de steaua
mai mult dupa spusele lui hizo razvan lucescu e considerat un copil, incapabil sa antreneze o formatie ca rapid
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Sep 14, 2005 8:16 am

demiterea lui razvan va fi mai dificila decat pare la prima vedere datorita lu taticu care detine actiuni la grupu ana. demiterea pe motivu necalificarii in grupele uefa atunci cand ai in fata feyenord mi se pare o aberatie insa rezultatele din divizia ar putea fi un motiv serios. in plus dupa 5 etape nu poti spune ca ai pierdut sansele la titlu insa este evident ca la rapid trebuie o schinbare urgenta da oricum io personal nu-l vad pe hizo sa faca ceva deosebit. io unu l-as incerca pe cartzu :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mie Sep 14, 2005 8:26 am

io personal nu-l vad pe hizo sa faca ceva deosebit.


hizo era antrenor la dinamo cand steaua a invins dinamo cu 5-0, care este si......
io il consider unul din cei mai mediocri antrenori
cum naiba de a crezut ca cineva e capabil sa-i ofere baca tehnica de la aek atena?

poate un antrenor strain la rapid? poate copos va face o miscare inteligenta

poate chiar rednic si el are o clauza in contract gen "plec cand vreau la o echipa mare"
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Sep 14, 2005 8:35 am

poate copos va face o miscare inteligenta


~p

io nu prea il vad capabil de astfel de mijcari
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Sep 14, 2005 9:44 am

hizo a luat echipa de pe penultimul şi a dus-o pană in turul trei (parca) al cupei uefa acum cateva sezoane (o să mă uit să văd cand). hizo a preluat echipa anu trecut cu cinci etape inainte de final şi nu a pierdut nici un punct. este antrenor bun, să nu facem pe noi că pute urat. a fost singuru (in afar de mircea lucescu) care a ştiut cum să-l convingă pe dănuţ lupu să joace, nu să frece menta pe teren. este singuru din romania care ar face treaba la rapid, indiferent de lotul pe care il are la dispoziţie şi locul in clasament.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Sep 14, 2005 10:22 am

nu se merita sa vii antrenor la rapid fiindca copos nu este un patron in care trebuie sa te increzi si mereu el nu va face lucruri bune pt echipa ci va face lucruri care sa ii aduca lui profit sau care sa nu ii scurga multi bani, dupa mircea lucescu copos si-a batut joc de toti antrenori pe care i-a avut la rapid si pot sa zic ca si de echipa, a vandut cei mai buni jucatori si vroia ca echipa sa joace ca inainte cu toate ca piesele grele au plecat.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Mie Sep 14, 2005 9:55 pm

[quote="baixinho ©"]hizo a luat echipa de pe penultimul ş]

ok. cum zici tu insa io nu pot uita acel meci dinamo-steaua 0-5, hizo era antrenor ( asa cum nu pot uita si dubla mansa cu pescarii), personal am o parere incredibil de proasta despre hizo, dar tu le stii mai bine

tu crezi ca hizo poate aduce la rapid un sistem de joc modern ? unul care sa duca rapidul intr-o vara europeana.
la capitolul asta dinamo si rapid se pot lua de mana, de aceea io sunt impotriva lui andone
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Malda

Mesajde haifi » Lun Dec 19, 2005 9:02 pm

vreau sa remarc aici prezenta lui Maldarasanu-opera lui Mircea Lucescu aceasta lucrare, insa meritata si cu atat mai remarcabila - la meciul de caritate de joi,Beckham's Team vs. Zidane's Team :)
Aud ceva lideri de campionat sau ros-albastri ?
==D
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mie Dec 21, 2005 8:54 am

Initial nu voiam sa ma uit la meciul respectiv (da, am ajuns acasa si da, beneficiez de servicii complete de cablu :D ), insa cand am auzit ca va juca si Malda, am spus ca numai pentru el merita sa urmaresc partida respectiva. Asadar maine, la ora 20:15, ma voi instala confortabil in fata TV-ului si ma voi pregati sa il urmaresc in actiune ;)

Vorba lui : "N-a venit Mos Craciun, a venit Mos Mircea."
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mos Geroge

Mesajde haifi » Mie Dec 21, 2005 8:50 pm

Pai, se pare ca avem parte de Sarbatori visinii cum a fost mai tot anul : Maldarasanu, Ilyes si Badoi vor sa aibe echipe...noi! Dalbe flori si lerui ler, le urez un bun...transfer! :n:
Si asta deoarece Hagi Tudose ,alias Mosu G e preocupat de obiective...care se ating singure...probabil ca vom fi denumiti National 2, nu suntem prea departe de ziua aia...fianciar vorbind...si poate ca progresistii o duc chiar mai bine...noi suntem bogati in istorie si suporteri :*
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Joi Dec 22, 2005 9:32 am

Am vazut si eu aseara un fragmentel de interviu, in care Malda declara ca a venit timpul sa se gandeasca si la familie (interesanta scuza, de parca pana acum nu s-a gandit) si ca ar vrea sa plece afara, cel mai probabil la Shakhtior. Pacat. Am sa-l plang mai mult decat iti poti inchipui, mi-e tare drag ...

Insa pana atunci, zic mersi ca mai are 6 luni de contract si sper sa faca minuni in timpul asta.

Ai vazut cumva Om la om cu Dinu Gheorghe, acum 2 zile? Nu am prins decat o parte, asa ca nu am aflat nimic despre ideile lui de transferuri posibile.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Wisla

Mesajde haifi » Joi Dec 22, 2005 4:11 pm

Ilyes inteleg ca e ofertat de Wisla, Dan Petrescu..si e la final de contract
cred ca si de Malda "scapam", decat sa plece gratis...moshu are nevoie de bani
Eu visez....aiurea...sa revina Bratu, Tibi Balan de la Sportu si...macar atat si ar fi bine :)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron