Rapid in campionatul 2004/2005

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

2-0 cu Bacaul

Mesajde haifi » Lun Apr 18, 2005 6:49 pm

si jocul a scratzait groaznic,la 3 zile dupa steaua...cred ca trebuie sa luam si noi pastile din alea de ia dorinel munteani de fuge ca un pusti de 18 ani!!!
nu vi se pare ceva,cumva in prospetimea unora si in neputinta noastra ?
e doar o idee... :fuck:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Apr 21, 2005 10:02 am

nu vi se pare ceva,cumva in prospetimea unora si in neputinta noastra ?


cam ce maestre?????
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

prima victorie...

Mesajde haifi » Vin Apr 22, 2005 8:54 pm

...afara, una a la Pyrus
chinuita, ratari, teren desfundat, Brasovul atacand la baioneta in ceasul al XII-lea, iar lui Ilyes ar trebui sa-i sarute bocancii restul jucatorilor + copos (primul)
in ritmul (a se citi "halul") asta, la disperare si la sansa, nu avem vita longa
cat despre nea sholmemet :)
ai intels si singur despre ce stimuli poa' sa fie vorba
chiar sunteti orbi ?
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

minutul...

Mesajde haifi » Sâm Apr 23, 2005 3:56 pm

..si scorul
a fost 1-0 pentru Rapid in meciul cu FC Brasov
Ilyes :fuck:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Apr 25, 2005 8:55 am

ai intels si singur despre ce stimuli poa' sa fie vorba
chiar sunteti orbi ?


detaliaza te rog....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Apr 25, 2005 9:14 am

ete maciuci. vezi cazu "dinapoia lui ficus". este cel ami elocvent exemplu.

ps: memetule, incepi sa ma inervesi cu nervii, pe ochii mei.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Mie Apr 27, 2005 9:23 pm

ma arunc pe giam..3-0 la paosa..de la labarii aia?!?..breee, s'au tampit de tot ai nosh..duamne agiuta sa reushim sa egalam macar..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

forfait cu Timisoara

Mesajde haifi » Joi Apr 28, 2005 4:53 pm

Rapid-Poli Timisoara, final 0-3
meci ciudat
bara, arbitrul nu da 11m la fault in careu la Buga, apoi luam 2 goluri (erori individuale, fara dublaj, aparare de 3 oameni & 2 lei), intr-un minut, apoi, bomboana pe coliva, tot eroare personala...
lipsa unor jucatori de valoare, lot neechilibrat si indecizia lui Razvan- incapatanarea de a juca cu 3 fundasi ne-a costat destule puncte - sunt cateva dintre "cheile" esecurilor
in plus, ghinionul proverbial pe care-l avem
(a se citi management de cartier)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde SkA » Vin Apr 29, 2005 8:50 am

y0ung_h0va scrie:3-0 la paosa..de la labarii aia?!?


:nope: nu asta e relatia pe care o au suporterii celor doua echipe intre ei... X-(
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde h0va » Vin Apr 29, 2005 9:09 am

bre ska..ce vrei..am buala pe coman, pe asta shi pe pitu i'ash spanzura de tabela :D..plus ca timishuara in prima repriza a avut noroc cu caru' iar ai nosh au dat cu stangu' in dreptu'..tre sa intzelegi shi tu supararea mea..acu' treaba cu suporterii ie oabla: suntem fratz bre deci pardoneaza atitudinea mea rogu'te!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde SkA » Vin Apr 29, 2005 10:12 am

Eh, io inteleg supararea...e normal, da' sa ne faci labari... :nope: In fine, nu-i bai, se mai intampla!
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

tata Jean

Mesajde haifi » Sâm Apr 30, 2005 9:15 pm

Gloria B-ta - Rapid 0:2
Grigore (baiatu' asta e bun la toate) & Jerry Gane
de 2 bani speranta, stelistii au batut Sportu' cu 1-0 ( cateva semne de mirare, pretenia cu Zenga a lui Dan Petrescu,razbunarea pe Rapid a ultimului, dorinta unor sportisti de a trece-eventual din vara in Liga campeonilor :) , banii ciobanului)...
asta e viata...avem lot subtire si accidentati cat valizii ...de valoare :)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Mai 01, 2005 10:42 am

nu ma gandeam ca o sa batem la Bistritza, in conditiile in care erau destui accidentati, iar Bistritza este cam in galeata. ma voi dumiri dupa meciul Gloriei cu Dinamo de acasa daca partida cu Rapid poate ridica suspiciuni.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Lun Mai 02, 2005 10:30 pm

Din pacate la meciul asta in minutul 55 am inchis tv-ul de nervi din cauza jocului haotic......dar am batut pana la urma.
Ceva ca amintire as dori totusi de la acest meci!
O fotografie cu lotul Rapidului impingand la autocar. ~p
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Mai 03, 2005 7:37 am

e tot ce pot sa ofer: Razvan Lucescu (plan indepartat), Marius Sumudica si Dinu Gheorghe.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Mar Mai 03, 2005 7:47 am

loooool....ms mane, dar am gasit ceva mai original.... ;-)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

care e faza

Mesajde haifi » Mar Mai 03, 2005 4:20 pm

cu autocarul?...parca am auzit ceva dar nu ma pot pronunta
cumva a fost prima de Pasti de la copos? :T
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Ok

Mesajde haifi » Mar Mai 03, 2005 7:26 pm

s-a lamurit, am aflat ca autocarul a ramas in pana pe drumul de intoarcere de la B-ta la Buc.
O chestie insa ma nelamureste : Aliuta s-a intors, avem nevoie de el,jocul nostru e cum e si facem fitze (Razvan, Vama)...si-l dam la Rapid II sa se antreneze...
istoria asta se tot repeta si undeva miroase urat de tot pe sus acolo :nope:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Mar Mai 03, 2005 7:36 pm

hm...conteaza prea mult ca joaca sau nu Aliuta?io zic ca bine ii fac, se intoarce la noi cu coada intre picioare dupa ce nu a jucat nimic nici aici si nici acolo si vrea direct titular?ce-i la noi, cos de reciclare?
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Mai 04, 2005 10:25 am

io raman la ideea ca Aliutza este unul dintre cei mai buni coordonatori de joci din Romania (chestie pe care o susztineam shi cand individul juca in alta parte). toata treaba este sa-l struneze cineva si sa-l faca sa joace ceea ce trebuie, nu ceea ce vrea. asta pentru ca mi-e greu sa cred ca mai reusheshte vreo persoana sa-i bage mintzile in cap.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

avem nevoie

Mesajde haifi » Vin Mai 06, 2005 4:23 pm

de oricine poate ajuta Rapidul in acest retur...inteleg ca s-a accidentat si portarul Coman,Ilyes e suspect de hepatita A...tot inainte!
:(
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Vin Mai 06, 2005 9:23 pm

nu stiu ce parere au altii dar eu cred ca dusmania asta a conducerii nu ne face bine. Voi ziceti de Aliuta si aveti dreptate. Dar Constantin Schumacher?
Cand a venit in tara prima data la RAPID a venit dar se pare ca nu aveau nevoie de el, si sa dus omul la craiova. Din cele trei-patru meciuri ale universitatii pe care le-am vazut Schumacher a tinut toata echipa. hmm
~r
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde h0va » Vin Mai 06, 2005 9:26 pm

eo zic ca Schumi ar trebui adus in lot..despre aliutza nuj ce sa zic..m'a dezamagit prin jocul practicat in perioada in care a jucat la noi..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

nerecunostinta

Mesajde haifi » Sâm Mai 07, 2005 12:05 pm

nu e prima oara in istoria recenta sau mai veche a Rapidului cand celor care si-au facut datoria la noi si vor sa revina si sa isi aduca din nou contributia la starea de rapidism li se intorce spatele....e blestemul nostru si trebuie sa il ducem in spate
despre Schumacher...numai de bine...dar cred ca trebuie sa ne uitam la viitor...si, daca ar are caracter,odata ce i s-a dar "peste bot"( citat exact si propriu) nu cred ca ar avea de ce sa mai incerce odata...
vezi cazuri recente (si "celebre" prin faima care ne-au adus-o : Zyati, Mircea Rednic,chiar si Sabin Ilie...Fane Nanu, Dan Coe...o tempora..nu vreau sa imi mai amintesc de asa ceva...cred ca trebuie facut ceva in sensul asta...poate n protest al galeriei, al fanilor...suntem prea saraci (cu patroni bogati) pentru a ne permite luxul de a da cu picioare unor jucatori de fotbal valorosi (atat cat sunt ei) care traiesc rapidismul la intensitate maxima...
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Rapid ..echipa nebuna...

Mesajde haifi » Lun Mai 09, 2005 6:31 pm

..sau echipa dementa,innebunitoare,cauzatoare de dureri de cap si de insomnii
Rapid - Apulum 2:2 si platim tribut superficialitatii, patimii,lipsei de inconstientza(Vezi Andone :) ) si de valoare a unora...
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Mar Mai 10, 2005 2:13 am

cred ca daca il mai vad pe Stancu o singura data pe teren o sa fac spasmofilie si paracocarlicoza-cronica. Las-o draq de treaba, da omul asta nu a jucat nimic de la inceputul turului si crede ca cu un gol isi poate cumpara locul de titular se inseala. In tot meciul nu a reusit o pasa. Parca dormea.
:dir: bah si sa moara mortu daca il mai baga pe juma` de buletin ala in poarta. Pey ala a fost gol ca sa il ia Rapid. Rad si curcile de noi.....ce mai incolo si incoace suntem cu capra......si mai vrem sa luam si campionatul.

P.S. oameni buni ati vazut conferinta de presa a lui razvan??? ;a
cica: "Nu am ce sa reprosez baietilor au jucat bine"!!!
CEEEEEEEEEEEEE???????????? Mane vezi ca ne uitam la meciuri diferite.
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde TorsionGril » Mar Mai 10, 2005 6:02 pm

cred ca Dolha juca mai bine daca il baga..faza cu tinutul lui pe banca este o ambitie prosteasca a lui Razvan cum este si titularizarea lui Stancu si Burdujan...bine ca si-au revenit Nico, Karamian si Ilyes..poate ne scapa de ei..
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

si pe cine

Mesajde haifi » Mar Mai 10, 2005 7:15 pm

sa bagam in loc?
e vina lui Razvan ca sunt oscilatii de forma si diferente de valoare intre jucatorii titulari si rezerve?
cred ca nu le putem cere sa fie jucatori de Champions League,desi as vrea si eu sa aiba o valoare mai mare...astia ii avem, cu ei defilam...
meritul lui Razvan este ca i-a asezat in teren- mai bine, mai rau- si a incercat sa faca o echipa
nu cred ca salvarea vine de la Niculae sau de la Karamyan, am luat bataie si cu ei in teren ; fiti realisti!
si pe mine m-a scos din pepeni :) ultimul meci dar trebuie sa mergem mai departe
la urma urmei e doar un joc si suntem fanii Rapidului si la bine si la rau,nu?

;-)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Mar Mai 10, 2005 9:03 pm

sunt si voi fi mereu un fan al Rapidului, si chiar mandru de asta, dar cate o data parca ne merge numai pe dos. Daca te uiti la celelalte meciuri ale contra candidatelor la titlu, de cate ori au pierdut sau au facut egal si aveam o mica sansa am dat si noi cu batzul in balta. Parca este un facut ca nu cumva sa ajungem mai sus.
Ma intreb cu cine tzine D-zeu??? :con:
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Mai 11, 2005 5:13 am

Ma intreb cu cine tzine D-zeu???


cu dinamo, nu ti-e clar? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron