Rapid in campionatul 2004/2005

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Mesajde baixinho© » Mie Mai 11, 2005 8:07 am

intrebare de baraj pentru suporterii Rapidului: ati prefera ca zvonul care circula in ultima vreme printre oamenii de fotbal, mai precis ca gazdele meciului de duminica, de pe stadionul de langa Spitalul de Urgentza (dinapoia lu ficus) sa dea trei puncte oaspetilor in contul victoriei de anul trecut (3-2 in Giulesti, in retur), sa prinda contur?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Mie Mai 11, 2005 11:31 am

asta nu se va intampla niciodata..e o scuza in caz ca iau bataie...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

nu cred...

Mesajde haifi » Mie Mai 11, 2005 8:35 pm

...ca zvonul e adevarat
la ora asta Dinamo are 1-0 cu Farul in finala Cupei si cred ca vor castiga, Farul e echipa de contraatac..
daca vom invinge- cu Curca in poarta :( - va fi pe merit
daca vom pierde....Dinamo ia campionatul iar noi stam acasa si anu' asta
:nope:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Sâm Mai 14, 2005 6:51 pm

Din cate se aude pentru meciul de maine va juca Coman si cel putin in privinta portii sunt mai linistit, dar cum trebuia sa fie si o veste proasta cica Burdujan a devenit si el indisponibil. Daca vom invinge este pentru ca suntem mai buni decat cainii dar daca vom pierde ii vom agatza lui copos de gat un fular......(). [-(
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

dupa victoria Stelei

Mesajde haifi » Dum Mai 15, 2005 7:52 am

facuta cadou de arbitru -sau mai stiu eu de cine - incep sa ma tem ca azi,cu Dinamo vom avea parte de surprize...cu o echipa carpita si fara un marcator pe masura, nu emitem pretentii la campionat
ramane doar sa asteptam-in cazul cel mai nefavorbil - ca Steaua ia campionatul si ca nu vom parasi pozitia a 3-a pana la final
cat despre fulare...glume proaste ale "conducatorilor" dinamovisti..pe masura subculturii lor si a entelectului
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

adio...

Mesajde haifi » Lun Mai 16, 2005 5:23 pm

...si n-am vorbe
Dinamo-Rapid 2-2
Tactica falimentara a lui Razvan ne-a privat (chiar si cu o echipa in carantina si cu moralul la nivelul marii) de o victorie...
In conditiile in care Razvan nu voia sa-i sperie pe caini cu Karamyan si cu Niculae, incepand cu formula ultimelor meciuri...chiar si cu Curca in poarta (primul gol are scris pe el "Danut Coman-nerefacut") trebuia sa inceapa cu Vasilache titular si cu exasperantul Burdujan...
Sansele de loc 3 (de la sanse mari de castigare a campionatului asta amarat, irosite cu seninatate in Giulesti sau aiurea) sunt mari :) ca si cele de a nu juca nici Intertoto.
Eu zic sa organizam un turneu de vara cu echipe bulgaresti sau sarbesti, gen Cupa Balcanica,poate castigam si noi ceva.
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Mar Mai 17, 2005 9:20 pm

acum as dori ca cineva experimentat in ale fotbalului sa imi explice de ce am avut nevoie de arbitrii straini???? :con:
Dupa cum ati vazut la meci arbitrajul a fost lamentabil.....am avut un penalti care si un arbitru de div C l-ar fi vazut dar nu si de olandezi......pacat.
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde subzero » Mie Mai 18, 2005 9:36 pm

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL......
la la la la, haide rapid.....in padurea cu alune aveau casa doi pitici, vine pupaza si zice * steaua e e e..... ;-)
1-0 V. negru......hai baietzi ca se poate
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

Mesajde subzero » Mie Mai 18, 2005 10:04 pm

GOOOOLLLLL.......si craiova a facut si celalalt pas in divizia b.....pacat, dar asta este fotbalul......
2-0 . Burdujan, si nu cred ca se mai poate intampla nimic.....2 pct de steaua si daca mai face un singur egal......Campioniiii....Campioniii....ole ole ole... =D

P.S. 3-0. tot Burdujan..... hai ca nu mai apuc sa scriu postul asta.... ~p
P.S. (II) 4-0 V. Maftei......bah lasatzii draq, sa respire.... A-)
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

degeaba

Mesajde haifi » Joi Mai 19, 2005 5:31 am

rateaza Niculae cu seninatate-macar iesea golgetter pe ultima suta de metri - campioana blaturilor (dinamo,clar) isi face datoria si se pregateste pentru un nou titlu..asta daca nu cumva steaua mai aduce si ea ceva malai pentru adversari gen cfr cluj, "fratii nostri cei desculti"
sunt aproape convins ca locul 3 nu ne poate scapa :)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mai 19, 2005 8:11 am

partea proasta este ca daca echipa de dinapoia lu ficus castiga campionatul (adica realizeaza eventul), iar noi terminam pe locul trei, sarim si anul asta cupele europene. nu ca am face vreo branza pe acolo.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mai 19, 2005 8:32 am

io zic ca in prima faza sa-l aduceti pe rada inapoi in giulesti :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Mai 19, 2005 9:24 am

si sa si fie folosit.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

sa nu fie...

Mesajde haifi » Joi Mai 19, 2005 4:39 pm

...doar un foc de paie Rada
oricum e imprumutat acolo si...am inteles ca a "tras" pentru Rapid
pot spune ca a fost omul meciului cu Steaua
stiam ca locul 3 si Dinamo nu ne aduce nimic...poate ca e mai bine asa,sa se mai faca inca odata cainii de ras in Europa...au sustinere la fiecare guvernare
poate o plezni buba odata
:fuck:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

adio...2005

Mesajde haifi » Sâm Mai 21, 2005 6:53 pm

0-0 la Pitesti dupa un meci slab si in care s-a vazut ca avem jucatori nejudecati..lui Coltescu i-a fost usor sa le dea galbene celor care aveau deja si care nu vor juca etapa urmatoare
de ce atata tensiune,nu stiu...
in schimb stiu ca ori de cate ori conducerea a facut valuri si a scos vorbe fara rost...echipa a jucat prost
aud ca Steaua -jiji- le da 60 000 de euro pitestenilor ca ne-au stopat in lupta pentru titlu...ii da degeaba...mai bine ii premiaza pe ai nostri ca n-au fost in stare si...inclin sa cred ca nici n-au vrut
la final razvan injura de mama focului...partea lui de vina este maaaaaaare
;a
sa ne (re-) vedem sanatosi ! :T
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Sâm Mai 21, 2005 11:58 pm

pacat, pacat, pacat.

inca un sezon in care titlul mai bine nu s-ar da...
n-am vazut meciul Rapidului dar e de neconceput sa pierzi titlul la Pitesti. cred ca ce le lipseste giulestenilor e mentalitatea de invingatori. si mai cred ca intr-adevar lucescu jr. a cam dat-o in bara. sa fie asta nivelul lui?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde subzero » Dum Mai 22, 2005 1:20 am

dar mai bine sa nu il ia, oricum stelistii au dat 2-0 si se mentin in top. :T
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

chiar credeti

Mesajde haifi » Dum Mai 22, 2005 7:58 am

ca mai este vreo sansa?
sau ca mai erau sanse?
D-zeu iti da,nu-ti baga in traista ...si am avut atatea sanse sa fim lideri si sa terminam asa.
Asta e valoarea...lot&razvan [-(
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Mai 22, 2005 8:09 am

pe autostrada bucuresti-pitesti, la intuarcerea spre casa, suporterii echipei rapid au oprit autocaru jucatorilor pentru a le aplica acestora o "corectie" pentru jocu prestat la pitesti.

bah, io zic sa loati modelu columbian, inpushcati-i bre
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

a nu se confunda

Mesajde haifi » Dum Mai 22, 2005 4:08 pm

cu turma din cimitir ghencea pastorita de "al cu cornitze" :)
ne desolidarizam de ei au ba ?
eu am inteles ca a cazut beleaua pe cei de la oltul slatina...
A-)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Dum Mai 22, 2005 8:44 pm

nu cred ca sa intamplat asa ceva. la faza cu autocarul a fost prezenta si presa si au facut fotografii, asa ca sa nu imi spuna ca intre timp gazetarii s-au pierdut pe drum sau au pierdut aparatele foto......asta se trage de pe la alte cluburi care inca fac acest raboi psihologic. cred ca se incearca defaimarea galeriei cu cele mai multe trofee farplay.....
In alta ordine de idei pe mine nu ma intereseaza cate echipe tin cu dinamo sau cu steaua.....daca eram buni trebuia sa ii batem, dar sa nu uitam ca in acest campionat am fost urmaritzi numai de ghinion......cred ca nu a fost etapa sa nu fie cate trei patru absentzi.......si? atunci cu cine sa faci treaba?
........cu Stancu? stitzi ce ma enerveaza la razvan? cand vezi ca echipa nu misca pe teren dc draq nu faci schimbarile pe care le ai la dispozitie.....in ultimul meci, cel cu arges isi rodea unghiile pe banca si schimbarile au venit in min 90-8....... ~r X-(
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

de acord

Mesajde haifi » Lun Mai 23, 2005 4:40 pm

cu tine...un antrenor..care este :) si care se pretinde :) face schimbarile in timp util si la momentul oportun...chiar si din cei nerodati,dar,macar mai odihniti
si inca un lucru:nu-mi explic starea de oboseala a jucatorilor...inteleg ca au jucat 2 meciuri in 3 zile...dar parca "altii" s-au recuperat mai repede...
si...iar :)...Maldarasanu este intr-o evidenta scadere de forma de etape bune..de fapt nu stiu daca il tine forma un meci din 10...si Aliutza sta degeaba... :con:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Mie Mai 25, 2005 11:48 pm

normal......pentru ca razvan pune inaintea echipei interesele lui personale. el nu mai vrea ca mijlocasul rapidist sa mai joace cat el este antrenor.
ma tot intreb taicasu nu la invatzat nimic de bine sau el face intentionat invers.
p.s. miram-as daca terminam pe locul 3. :nope:
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

apa de ploaie

Mesajde haifi » Sâm Mai 28, 2005 7:46 am

meciul cu Farul de azi ne poate lamuri daca mai avem sanse la locul 3-daca batem Sportul,si cred ca Razvan e cam convins ca sansele sunt mici - si daca divizia blAt isi merita renumele si campioana ; in tara orbilor mitica este chiorul :)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Mai 28, 2005 8:20 am

daca batem Sportul


totu are o limita, da? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

marinari la apa

Mesajde haifi » Sâm Mai 28, 2005 7:41 pm

Rapid - Farul 3-1, nu stiu cat de rau e accidentat Niculae ; meciul fost tipic pentru noi....agonie si extaz
cu sportistii avem nevoie doar de un egal pentru locul 3..asta considerand ca stelistii au "pregatit" meciul cu Poli Timisoara
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Sâm Mai 28, 2005 10:57 pm

1/ am un nou favorit: Cristi Ionescu, baiatu' asta ie chiar bun
2/ Grigore shi cu Perja m'au exasperat
3/ Kara, Burdujan shi Buga au alergat de'au rupt
4/ mi'a placut banneru' pt Copos :D
5/ fuarte bune hartiile alea in care se vorbea despre aflilierea galeriei rapidiste la nuj ce organizatzie neinjuraciuasa..mai ales ca iereau murdare rau scaunele :D

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Mai 29, 2005 4:52 am

cu sportistii avem nevoie doar de un egal pentru locul 3


vrabia malai viseaza :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

am omis

Mesajde haifi » Dum Mai 29, 2005 3:41 pm

sa spun ca avem nevoie de un egal daar vom lua 3(trei) puncte!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Lun Mai 30, 2005 4:34 am

Cica Niculae are entorsa dar medicul echipei a spus ca il poate aduce la capacitate maxima pentru meciul din finala UEFA CUP. A-) ;m
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron