Rapid in campionatul 2005/2006

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

dinastia Lucescu

Mesajde haifi » Lun Sep 19, 2005 5:09 pm

la Rapid ar fi cel mai bun lucru posibil acum; cu Mircea 'sfatuitor' si director tehnic + un presedinte capabil, ar fi bine si pentru ei (Lucesti) si pentru rapidisti
dixit :dir:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Sep 19, 2005 6:49 pm

ar fi foarte bine pt rapid daca ar deveni rusul patron si mircea "sfatuitor" cred ca ar deveni cea mai buna echipa din divizia a
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Sep 20, 2005 4:56 am

din ce jtiu io rusu vrea 50% iar copos nu vrea sa cedeze decat macsim 49% si de-aici discutiile au ramas in...plop
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

dezmintire

Mesajde haifi » Mar Sep 20, 2005 6:37 am

adevarat au ba,copos dezminte ca nu e vorba de vreo vanzare de actiuni, Rapid cica e non-profit
mai bine zis, profitul e doar al lui, din vanzari de jucatori
:(
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Sep 20, 2005 8:47 am

copos ramane la rapid numai dintr-un singur motiv, nu acela ca este fan inrait si ii place rapid-ul motivul este acela ca scoate bani de pe urma rapidului si asta o stiu toti, degeaba a declarat el ca a pierdut bani cu rapid-ul din contra a castigat fiindca toti bani care ii lua din vanzarea de jucatori ajungeau in buzunarul lui.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Sep 20, 2005 10:02 am

Sica_wine scrie:din contra a castigat fiindca toti bani care ii lua din vanzarea de jucatori ajungeau in buzunarul lui.

ai perfectă dreptate, mai ales in condiţiile in care nu a făcut nici o investiţie (nu plăteşte salariile sau primele de joc), masa este achitată de jucători din banii lor (am auzit că in deplasări işi iau hrană rece la pachet), iar cand au meciuri in afara Bucureştilor işi achiziţioneză benzină in schimbul unor autografe.

ps: l-am vazut mai demult pe Bădoi prin Piaţa Crangaşi. cred că avea meci cu Hienele din regie şi s-a dus pe jos, să mai facă economie la bani/benzină.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Sep 20, 2005 10:28 am

din cauza asta si merge rapidul asa rau in campionat si cine stie eu tot nu prea cred ca o sa ajunga in grupe, nu daca copos ar investi bani in echipa si nu ar incerca sa faca el profit rapid-ul ar fi de 2 ori mai puternica
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Sep 20, 2005 10:35 am

şi incă ceva: am auzit că pentru refacerea gazonului, au făcut suporterii chetă.

Sica, eşti incoerent, pe cuvant.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Sep 20, 2005 10:44 am

~p lol acum am recitit si eu ce am scris mai sus ai dreptate, normal imi recitesc mesajele ca sa corectez ce scriu gresit la asta m-am grabit si am uitat :(
on topic: daca este adevarat ceea ce ai spus de gazon inseamna ca copos nu are ce cauta la rapid
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Sep 20, 2005 10:56 am

si nu ar incerca sa faca el profit rapid-ul ar fi de 2 ori mai puternica


aha si voi aveti inpresia ca actionarii lu manchester, juve sau shaktior merg la pierdere?
nici vorba.

problema este alta. orice investitie presupune un capital, capitalul investit trebuie in timp sa aduca profit. maximizarea profitului nu se poate realiza fara maximizarea investitiilor astfel ca in fotbal este la fel. ce le lipsesc atat lui copos cat si lui gigi becali sau grupului de actionari de la dinamo sunt capitalurile initiale de investitii. toti traiesc de la o zi la alta de fapt de la un sezon la altul. inchipuiti-va ca copos dispune si este dispus sa investeasca anual 50-60 mil euro in rapid sau gigi in steaua. pe langa o politica de achizitii adecvata, jucatori mai scumpi deci mai valorosi si salarii mai mari, cu profit pe termen scurt sau mediu o buna parte din bani se poate investi in atragerea talentelor si formarea acestora cu profit pe termen lung, o pepiniera proprie (vezi ajax). in aceste conditii o echipa isi poate asigura campionatul intern si un loc permanent in grupele CL de unde vin ulterior banii si contractele, deci profitul. deci fara un capital de rulaj de peste 50 mil euro este greu sa razbati in lumea fotbalului mondial

la 5-10 mil euro anual investiti nu exista nici macar acei bani pe care spuneti voi ca-i baga in buzunar copos. in romania din pacate, fotbalul, pentru multi actionari este inca un hobby si nu o afacere profitabila.

mai exista o varianta, acea a transformarii unui club de fotbal in societate pe actiuni, actiuni negociabile la bursa care in faza initiala sa atraga capitalul de pe piata si intreg fondul obtinut sa fie investit in echipa. sistemul a dat roade in italia dar a si falimentat in unele cazuri:D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

se pune si cupa ? ;)

Mesajde haifi » Mie Sep 21, 2005 6:56 pm

vreau doar in coltul asta de jurnal sa remarc cu toata emotia de care sunt in stare un rezultat MARE al unor jucatori neglijati,ignorati si tratati cu apa de ploaie : RAPID II :Steaua 8-7 dupa loviturile de departajare (0-0 in 120 min)
bravo baieti!!!
si, un rezultat "preizibil" Resita: Rapid 0-1 (Ilyes)..inteleg ca ratam, de ce?
mai rau e ca gafam in aparare
inca o data felicitari celor "mici"...jocul lor mi-a placut mai mutl decat al celor "mari"
ma credeti ca eram sigur ca-i batem pe Steaua?

:n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Sep 26, 2005 12:51 pm

pot sa zic APLAUZE pt meciul cu dinamo in special domnului copos, care inca nu vrea sa renunte la actiuni sa ajunga si rapidu-ul o echipa mult mai mare si la care primul obectiv e sa se intareasca si sa fie din ce in ce mai competitiva nu sa castige bani patronul de pe urma ei
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

in groapa

Mesajde haifi » Lun Sep 26, 2005 3:54 pm

la propriu si la figurat 2-5 cu dinamo;cel mai interesant lucru mi s-a parut declaratia ,cred diplomatica,a lui piturca

"Felicit echipa Dinamo, dar scorul mi se pare prea dur. Atacanţii dinamovişti au avut spaţii mari, naivitatea apărării giuleştene a fost principalul atu al «cainilor»."
Victor Piţurcă, selecţioner Romania
????
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Sep 26, 2005 4:01 pm

misto declaratie se vede un om cu carte cand vorbeste, oare lui becali nu i-au luat interviu cu ce crede despre meci ~p is foarte curios ce mai spune "cavaleurl dreptatii" ~p
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

la Bacau

Mesajde haifi » Dum Oct 16, 2005 8:33 am

FC Bacau -Rapid 0:1 (Buga, 10)
si ratam exasperant de mult
e..spre bine
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Oct 16, 2005 10:31 am

prea multe ratari la bacau dar din pacate bacaului i-a fost refuzat un penalty iar gol-ul vostru a fost dat dintr-o faza cu un noroc imens pt voi, trebuie ca rapidul sa invete sa dea goluri bune ca nu o sa aiba in fiecare meci noroc ca la bacau si nu se stie ce veti face
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Oct 16, 2005 11:33 am

Sica_wine scrie:bacaului i-a fost refuzat un penalty

bacăului i-a fost refuzat un excrement. distanţa dintre ăla care a şutat şi Buga era mai mică de un metru, iar mingea a atins inainte piciorul şi după aia mana. dacă ăsta e henţ intenţionat mă fac coşar.

despre gol: după biliardul de rigoare, Buga a şutat slab spre poartă, iar mingea a revenit de la el din piciorul unui băcăuan, nu din al lui Niculae, care, intr-adevăr, era in ofsaid. dacă ar fi atins mingea atacantul rapidist atunci s-ar fi putut spune că golul a fost marcat din ofsaid.

sică, ce noroc, mă? la cele două ratari ale lui Niculae din prima repriză? la capul lui Nae Constantin la o palmă pe langă poartă? la şutul in cros, pe langă, al lui Buga din repriza a doua? Rapid a avut alte patru ocazii clare de a marca, iar gazdele numai două. in concluzie, cine a avut noroc?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Oct 16, 2005 12:39 pm

la faza cu golul putea sa se dea offsaid fiindca niculae a influentat faza cat de cat cu toate ca nu a atins mingea dar nu zic ca golul nu a fost meritat daca bacauanii nu au reusit sa incsrie din faza pe cara au avut-o ghinionul lor, oricum rapidul ar trebui sa faca ceva sa nu mai rateze in halul asta ca va fi de rau pt ei, ca sa nu reamintesc meciul cu dinamo in care au ratat de au rupt iar dinamo nu.
le-ar mai trebui un atacant langa niculae
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Oct 16, 2005 2:39 pm

Sica_wine scrie:niculae a influentat faza cat de cat

cum a influenţat-o? mingea venea spre el şi primul care a lovit-o a fost fundaşul din faţa lui. nu a strigat, nu i-a luat faţa fundaţului băcăuan, nu s-a ferit ca să-l incomodeze pe portar. pur şi simplu a vrut să joace mingea, dar omu lu Cristi Popovici a fost mai iute de picior.

atacant langă Niculae există. şi nu unul, ci chiar mai mulţi: Buga, Burdujan, Nae Constantin, iar uneori Vasilache şi chiar Bădoi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Oct 16, 2005 2:47 pm

una peste alta la rapid lucrurile au reintrat in normal
rapid incepe sa obtina victorii, lucescu jr e sigur de post (cel putin 2 luni)
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

tuuuuuuuuuuudooooooooooooore!!!

Mesajde haifi » Lun Oct 24, 2005 4:01 pm

meciul asta a fost al tau si al zabaucilor ,de ambe parti
nul peste tot
Rapid - Steaua 0:0
in loc de victorie, cat se poate de probabila, fiasco total
asteptam suspendarea ..evenatual 0-3 si noi si ei, asa, sa moara dinamo de necaz ca nu au si ei parte de asa ceva
:n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Vin Oct 28, 2005 12:25 am

Sa mor daca stiu unde trebuia pus postul asta. Am zis ca, in calitate de stelist infocat ce ma aflu, nu prea am ce cauta pe forumul rapid. Numa' ca si bauxitho s-a facut remarcat pe forumul Steaua, si nu o data. Asa ca zic:

Trec io azi, ca mai mereu de fapt, pe langa stadionul - daca se poate spune asa - Giulesti. Si ce-mi vad ochii? Pai, ca de obicei, marele banner intins pe exteriorul tribunei I, ala cu "80 de ani de legenda visinie". Desi, daca ma gandesc bine, aia 80 de ani stau de vreo 2 ani acolo. Nu s-au facut 82? Nu asta e important. Important e ca nici nu se termina bine cuvantul visinie, ca si incepea un banner, poate la fel de mare, si extraordinar de verde. Pe el scria Connex. 8 ani de legenda verde. Pun asta cap la cap cu bannerele Coca-cola de nea' Copos le-a agatat de nocturna acu' ceva saptamani. Alea, rosii. P-o parte, il inteleg pe om, ca acu', ajuns ministru de mortii ma-sii ce e el, probabil o duce mai prost cu banii, trebuie sa bage reclama mai multa.

Da' nelamurirea mea e alta. Nici verdele, nici rosu, nu sunt visinii. Deci nu se incadreaza. Asa ca ma gandesc ca si verdele, si rosul, sunt culori rezultate din visiniul amestecat cu doza potrivita de urina ros-albastra. Vorba cantecului: "Pe culoarea visinie/Ne pisam o vesnicie..."
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Oct 28, 2005 7:09 am

da, butule, corect, şi pe banii lu steaua / ne pişăm toată viaţa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Oct 29, 2005 3:15 am

bhuttu scrie:le-a agatat de nocturna


si de cubu nu?



In alta ordine de idei chestia asta cu rapidu e ceva gen rapperi aia care apar la tv cu lanturi de aur de gat si canta despre saracie. Dar sa nu fim off-topic ... cine ia puncte de la rapid etapa asta?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Oct 30, 2005 2:27 am

Dar sa nu fim off-topic ... cine ia puncte de la rapid etapa asta?


se vede ca jucatorilkor din giulesti le lipseste increderea in sine
dupa parerea mea scandalul declansat de copos inca se mai resimte putin, cred ca e super naspa sa nu ai liniste in club ( ca antrenor )
mai decret rapid merita sa bata steaua ( ca si dinamo :D) ( concluzie: steaua e foarte norocoasa :D ) si a demonstrat o revenire de forma. de ce crezi ca cineva ar trebui neaparat sa ia puncte de la rapid?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Oct 30, 2005 4:47 am

mai decret rapid merita sa bata steaua


la`cum au jucat, nu meritau. egalu a reflectat perfect jocu din teren.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

care joc?

Mesajde haifi » Dum Oct 30, 2005 9:07 am

eyewitness scrie:la`cum au jucat, nu meritau. egalu a reflectat perfect jocu din teren.

ala a fost joc ...de fotbal sa nu mai vorbim
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Oct 30, 2005 9:21 am

Iar despre rapid-Steaua? Credeam ca e lamurita problema. Fara Radoi si Nicolita, Steaua nu mai avea cum sa joace la capacitate maxima. Si pentru ca cioroii au fost incapabili sa profite, io zic ca rezultatul a fost ok. Desi, daca batea Steaua, la fel, nu cred ca se vaita nici un om cu scaun la cap.

Iar scandalul din tribune a avut o singura mare cauza: Alexandru Tudor.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Oct 30, 2005 12:02 pm

din cate stiu eu scandalul din tribune incepuse muuult inaintea partidei.. asa ca...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde bhuttu » Dum Oct 30, 2005 12:16 pm

Stii prost. Pana pe la jumatea reprizei intai nu s-au rupt/aruncat mai mult de 2-3 scaune. Dar alea erau incidente razlete, absolut normale la absolut orice meci. Ca de, asa-i in tenis.

Sau la ce te referi cand zici scandal? La faptul ca galeria Stelei a inceput sa cante cu 2 ore inainte de meci? Atunci avem acceptii diferite asupra termenului.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori