RAPID in UEFA 2005-2006

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

si a fost 1-0

Mesajde haifi » Vin Noi 25, 2005 5:53 pm

nu vreau sa merg cu teroria conspiratiei pana la extrem,dar ocazii au fost si de o parte si de alta
ideea e ca ,la o adica, teoretic ar avea sanse de 6 puncte si PAOK si Rennes...,pana una alta Sahtior ar putea pierde calificare daca pierde tot si isi strica calificarea; si nici cu ai nostri nu sunt sigur;parca vad ca tragem la meci nul cu grecii :)
hai sa ne bucuram , ca meritam :) !
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Noi 25, 2005 6:40 pm

haifi scrie:Sahtior ar putea pierde calificare daca pierde tot

vezi tu pe Şahtior pierzand cu 3-0 la Rennes? nici eu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Noi 25, 2005 11:18 pm

bre, ce plm ati avut in avionu ala? rau de inaltime?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kacio » Sâm Noi 26, 2005 12:09 am

:n: te-ai si gasit pe cine sa intrebi ce s-a intamplat intr-o deplasare

;w ~r
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Noi 26, 2005 1:23 am

tu te-ai pierdt? sau ce-i? inca in cautarea ban-ului? sper sa-l gasesti;)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde bhuttu » Sâm Noi 26, 2005 7:44 am

[quote="baixinho ©"]io sunt circumspect. da dacă]

Nu ma asteptam s-aud vorbele astea de la tine, baix! Bravo, ai crescut in ochii mei.

Bravo si Rapidului c-a reusit, cum-necum, sa stranga 6 puncte in 2 meciuri.

Cat despre meciul de la Donetk, io eram convins de la tragerea la sorti ca Luce ii da punctele lu' ala micu'. Nici macar nu e asa de rau. Omu' a tras tare, i-a batut pe Stuttgart in ceea ce cred eu c-a fost derbyul grupei, si-si permite acu' sa dea si la copii. Si io as fi facut la fel. Toata lumea fericita, Rapid, Sahtior si Stuttgart merg mai departe.

Dar vreau sa spun ca ar fi agasant/patetic/penibil/enervant-jenant sa mai aud texte de genu': "N-a fost nici un blat, Rapidu' a batut pe merit."
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

nu a fost blat

Mesajde haifi » Sâm Noi 26, 2005 8:54 am

si Rapid a batut cu sansa :n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde kacio » Sâm Noi 26, 2005 11:11 am

[quote="Daïmon"]tu te-ai pierdt? sau ce-i? inca in cautarea ban-ului? sper sa-l gasesti]
eu ? de ce ? ... pai dupa capu tau crezi ca a fost vreo unu de aici la meci ? :)

a...si puteti sa-mi dati si ban ca nu sufar deloc :)
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Noi 26, 2005 7:12 pm

hai k nu a fost nici chiar asa pe fata k meciul ala de la euro (suedia cu nu stiu cine),meci in care 2-2 era scor ce califica ambele echipe,scor c pana la urma a fost inscris pe tabela la sfarsitul celor 90 de minute :D

hai rapid , hai romania :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mar Noi 29, 2005 12:40 pm

Ma intreb ce se intampla daca Badoi nu era silit sa execute cornerul acela de trei ori la rand ... cred ca e prima data intr-un meci pe care il urmaresc cand ceata este de mare ajutor ;) Dar, totusi, trebuie sa ii recunosc meritul lui Malda pentru modul in care a trecut mingea printre picioarele adversarului, procedeu deseori intalnit in formula "scolara" de "craci" :D A fost un gol dat cu stil, si la momentul oportun!
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

welcome back

Mesajde haifi » Mar Noi 29, 2005 8:02 pm

hei, bine ai revenit! pe unde ai bantuit atat vreme? vezi ca forumul nostru se cam paragineste in lipsa fanilor valorosi si inspirati.La treaba!
:n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 01, 2005 11:38 pm

Felicitări, RAPID!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bismark » Joi Dec 01, 2005 11:43 pm

Hai rapid:D ce noroc ca e mai e un rapidist nu sunt singuru:D
Avatar utilizator
bismark
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Noi 30, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 01, 2005 11:48 pm

cum-necum, avem nouă puncte din tot atatea şi un golaveraj de 4-0. suntem pe primul loc şi putem rămane acolo dacă:
1) invingem la Stuttgart
2) facem egal
3) pierdem la limită.
dacă pierdem la două goluri diferenţă, terminăm pe locul 2, iar o victorie a gazdelor de la trei goluri in sus ne duce pe locul 3. personal, aş prefera primul sau ultimul loc, ca să evităm drept adversar in 16-imile de finală o echipă venită in Liga Campionilor.

bismark, pe viitor incearcă să nu mai postezi off-topic.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Dec 02, 2005 1:14 am

Felicitari, RAPID!!!==D==D==D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde BloodOnMoral » Vin Dec 02, 2005 11:12 am

haifi, iti multumesc tare mult pentru primirea facuta, ma simt mult mai bine acum! :)

Pe unde am bantuit, intrebi tu. Facultate. In cantitati exagerate, dupa parerea mea, dar ce sa-i faci,trebuie sa si traiesti in lumea asta, nu-i asa? :D

Din nou o mare dezamagire pentru mine, deoarece nici meciul asta nu l-am vazut, ceea ce mi s-a parut o mare nedreptate. Pana la mijlocul saptamanii era vorba sa fie transmis de Antena 1, dar de miercuri s-a schimbat chestiunea si l-au dat pe TVR 2. Ce folos ca m-am chinuit eu o ora sa tot mut antena dintr-o parte in alta si sa gadil telecomanda? Nimic nu a functionat cum trebuie. M-au tinut la curent prietenii cu scorul, asa ca pe la 12 fara 20 azi-noapte eu topaiam de mama focului prin camera, de una singura, tot boscorodind ceva in genul : bravo,Malda, bravo, Razvanel :D :D :D

Si chiar asa. Bravo! Sunt mandra de voi. De voi toti!
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Dec 02, 2005 11:14 am

bravo bre. asa da.
deci, dupa victoria vuastra sentampla ceva tare ciudat: "Romania pe prima poziţie in Europa intr-un clasament al coeficienţilor calculat pentru sezonul 2005-2006."
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Dec 02, 2005 11:24 am

aş prefera primul sau ultimul loc, ca să evităm drept adversar in 16-imile de finală o echipă venită in Liga Campionilor.


de ce? dupa cum vad sunt echipe destul de slabe si acolo, multe chiar mai slabe decat cele din uefa
uite niste formatii posibile Club Brugge, Thun, Udinese, Bremen, Betis, Rangers, Artmedia,
io zic ca se poate

felicitaru rapid
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Dec 02, 2005 12:12 pm

memetShol scrie:dupa victoria vuastra sentampla ceva tare ciudat

nue chiar aşa. e vorba de toate cele trei echipe, nu doar de Rapid. am scos acum rezultatele şi o să scriu despre asta. pe scurt vine cam aşa: in actuala ediţie a cupelor europene (tururi preliminare, turul I al Cupei UEFA, faza grupelor), Romania are 14 victorii, 6 remize şi 5 infrangeri (defalcate avem Steaua -> 5-3-1 20-6; Dinamo -> 3-1-3 10-6; Rapid -> 7-2-0 20-2; Rapid este singura echipa romaneasca ce a obţinut numai victorii la 0). s-a intamplat treaba aia "ciudată" după victoria Rapidului, pentru că Rapid a jucat ultima din cele trei echipe romaneşti şi a terminat mai tarziu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Dec 02, 2005 12:22 pm

poi asta ziceam si io...ca dupa voi ca voi jucaratz mai tarziu.
oricum: sa fim pe primu loc taman de ziua nationala, desi nu inseamna fuarte mult, da bine :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

victorie italiana

Mesajde haifi » Vin Dec 02, 2005 5:21 pm

calificare romaneasca :)
Razvan trage cam mult cu ochi la italieni ;) , stilul asta catenaccio ma seaca de nervi dar bina ca a iesti cum trebuie
cu frica nu facem nimic, prudenta e mama intelepciunii dar grecii erau de batut la 3,4-0 si asta cu putin mai multa atentie
adevaratul examen va fi la Sttutgart
oricum, suntem echipa paradoxurilor...sincer nu ma asteptam in visele cele mai optimiste sa ajungem lideri, si cu maxim e puncte...
ne trebuie intariri urgente si de valoare, nu doar 1=un titular sigur, noua promisiune a lui copos...asta daca vrem sa mergem mai incolo, daca nu, facem ca romanii :) si ne multumim cu ce avem si gata....
ps
blood :) regret ca n-ai vazut meciul, poate e mai bine ca te imbolnaveai :), asa...ai scapat de calul troian din repriza secunda [-o
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Sâm Dec 03, 2005 11:54 am

Nu, nu e bine ca nu l-am vazut :P Sa stii ca nu ar fi fost prima data cand as fi suferit, in orice fel, in fata ecranului, la un meci de fotbal. Recordul meu in aceasta pricinta dateaza din momentul cand Juve a pierdut finala CL impotriva lui Milan, la lovituri de pedeapsa ... am plans cam o ora dupa aceea, si am decis sa nu dorm toata noaptea. Nu am dormit. M-am culcat pentru prima data abia seara urmatoare la ora 23:00, insumand 42 de ore de nesomn ... pentru Juve (nu stiu cu ce i-o fi ajutat pe ei, insa mie sigur mi-a dat ameteli!)

Ma bucur macar ca am reusit sa urmaresc stirile de aseara, am cam alergat ca sa apuc sa le vad, dar le-am prins, asa ca am vazut atat golul lui Malda (jos palaria! de trei ori!), cat si reactiile de dupa meci. Am ras din toate inima cand am vazut cum il azvarleau pe Razvanel in aer, si plonjonul pe burta a fost de toata groaza :D :D :D

Cat despre petrecerea de dupa ... no comment. :D
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

si e jale

Mesajde haifi » Mie Dec 14, 2005 10:41 pm

la pauza, 2-0 pentru nemtii de la Stuttgart
suntem pe nicaieri
parca jucam sa se joace si gata
probabil ca...sigur :) iesim pe 3 in grupa
:x
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Dec 14, 2005 11:48 pm

şi, totuşi, nu este jale.

RAPID 4 3 0 1 5-2 9
Şahtior 4 3 0 1 4-1 9
Stuttgart 4 3 0 1 6-4 9
PAOK 4 1 0 3 6 5-3
Rennes 4 0 0 4 1-10 0

Rezultate consemnate:
Şahtior - PAOK 1-0
RAPID - Rennes 2-0
Stuttgart - Şahtior 0-2
PAOK - Stuttgart 1-2
Şahtior - RAPID 0-1
Rennes - Şahtior 0-1
RAPID - PAOK 1-0
Stuttgart - RAPID 2-1
PAOK - Rennes 5-1
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

a iesti bine

Mesajde haifi » Joi Dec 15, 2005 9:42 am

pana la urma, cu mult sansa,desi...stand stramb :) si judecand drept
in prima repriza, linioru' :) ne-a mancat doua contraatacuri
apoi, baiat bun a anulat golul 3 al nemtilor
tre sa recunosc ca golul lui Burdujan mi s-a parut a fi din preluare handbalistica, asta ca sa se vada ca si la baieti avem valori, nu doar fetele de la Peterburg :)

in rest, Messina a tras suficient cu nemtii, cat sa castige si sa incerce sa iese :) lideri
regret ca Vasilache a intrat tarziu, baiatul stie si poate mai mult
Niculae ..dezamagire, Minca...bine ca a iesit bine
daca nu facem transferuri de acoperire de posturi si mai ramanem si fara oameni...avem viata grea la anu
Pana atunci ,sa fim sanatosi si
Felicitari Rapiduletzu !
HAI RAPID !
:n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 15, 2005 10:29 am

haifi scrie:mi s-a parut a fi din preluare handbalistica

preluare cu mana a fost, dar distanţa dintre ăla care a lovit mingea şi Burdujan era mai mică de jumătate de metru. practic, Burdujan nu a făcut decat să-şi ferească faţa, după care a continuat meciul. in mod sigur că dacă faza se petrecea după minutul 85 nu validau golul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Dec 15, 2005 12:27 pm

felicitari lucescu jr,felicitari jucatori,felicitari rapid.

eu zic k rapidul are mai multe sanse k steaua sa acceada in fazele superioare,nu de alta,dar lumea nu prea se uita serios la o echipa k rapid in uefa,nu de alta ci din cauza palmaresului. :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde tzache » Joi Dec 15, 2005 1:15 pm

ar fi o problemă de mentalitate a jucătorilor, mai degrabă.
ce zice lumea şi ce aşteptări au de la echipă, e mai puţin important şi ei ştiu asta.
dar sint sigur că ţi-a venit in minte exemplul CFR Cluj in Intertoto.

Insă atmosfera din trupa lui Junior nu cred că este una de outsider. Au moral considerabil. Asta ii va impulsiona, şi nu faptul că este privită ca o echipă mică.

Mă surprinde cum urcă echipele in clasament ba fără să joace, ba să piardă :D
Bravo Rapid! Ne-aţi făcut mandri, chiar dacă in campionat ne uram de moarte.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde cr3tz » Joi Dec 15, 2005 1:23 pm

scuze pt off topic dar nu ma pot abtine :D

Tzake scrie:in campionat ne uram de moarte.

tie c ti-a facut rapidu?te'a lasat orfan? :ban:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

pai

Mesajde haifi » Joi Dec 15, 2005 9:35 pm

[quote="baixinho ©"]preluare cu mana a fost, dar distanţ]
daca era craciunescu era chestia cu pozitia nefireasca a mainii :dir: ...ce cauta cu mana pe sus, doar nu se incheia la sireturi ?
A-)
si inca un lucru: copos e te tot r....
pune presiune ,zice el? o sa-l rada si curcile
inteleg ca-l luam pe camerunezul armean ca portar si ,al transfer previzibil : Iencsi
Moldovan, cumva ...ceva? ne intarim, nu gluma ...intinerim si echipa :eat: :dir:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron