RAPID in UEFA 2005-2006

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Mesajde baixinho© » Vin Sep 30, 2005 9:57 am

piskesule, te-ai uitat aseară pe Eurosport la rezumatele meciurilor din manşa a doua a primului tur al cupei UEFA? ce a facut Zicu in meciul cu Farul a fost nimic pe langă unele ratări pe care le-am văzut. era unul la 2 metri de buturi, cu poarta goala in faţă, şi a şutat la vreun metru peste. hai, totuşi, să păstrăm decenţa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Sep 30, 2005 10:10 am

intai felicitari rapidului ca a trecut de o echipa mare si sper sa ajunga si in primavara, acolo sunt adevaratele meciuri
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Oct 04, 2005 12:37 pm

Grupa G
VfB Stuttgart
PAOK Salonic
Sahtior Donetk
Rennes
RAPID
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Oct 04, 2005 12:49 pm

3 antrenori romani, razvan lucescu, mircea lucescu si boloni in aceiasi grupa. stuttgartu si salonicu sunt mancate. incepe cooperativa ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Oct 04, 2005 12:51 pm

io zic ca dacă Rapid joacă cu Şahtior in ultimu meci şi are nevoie de victorie rezonabilă (2 goluri diferenţă ) să se califice, nu ar fi exclus să se pună de-o tranteală.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Oct 04, 2005 1:00 pm

la o prima aruncatura de geana, fara a studia indeaproape adversarele echipelor romanesti sunt mari shanse se trecem in bloc de grupe

mai najpa baicsule ar fi ca rapid sa fie calificata si shaktior sa aiba nevoie de victorie in ultima etapa ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Oct 04, 2005 1:57 pm

Programul echipelor romaneşti din grupele Cupei UEFA:
20 octombrie: Steaua - Lens, RAPID - VfB Stuttgart, Dinamo - ŢSKA Moscova
3 noiembrie: PAOK - RAPID, Marseille - Dinamo, Sampdoria - Steaua
24 noiembrie: RAPID - Şahtior, Dinamo - Heerenveen
1 decembrie: Steaua - Halmstad, Rennes - RAPID, Levski Sofia - Dinamo
15 decembrie: Hertha - Steaua
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Oct 04, 2005 3:34 pm

Programul actualizat al echipelor romaneşti din grupele Cupei UEFA:

20 octombrie: Steaua - Lens, Dinamo - Heerenveen
3 noiembrie: RAPID – Rennes, Levski Sofia - Dinamo, Sampdoria - Steaua
24 noiembrie: Şahtior - RAPID
30 noiembrie: Steaua - Halmstad
1 decembrie: RAPID – PAOK Salonic, Dinamo - ŢSKA Moscova
14 decembrie: Vfb Stuttgart - RAPID, O. Marseille - Dinamo
15 decembrie: Hertha – Steaua
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Tv

Mesajde haifi » Vin Oct 28, 2005 8:25 pm

cine stie daca si pe ce post se televizeaza meciul cu Rennes ?
TVR da steaua si dinamo...
sa nu ne dea deloc? ar fi nasol
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Oct 28, 2005 10:22 pm

il dă antena 1.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

10x

Mesajde haifi » Sâm Oct 29, 2005 8:23 pm

e ok,sper sa avem ce vedea
(si ce aplauda)
:n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Noi 03, 2005 9:32 pm

felicitari fratilor rapidisti pt rezultat si pentru joc. cred ca a fost mishto atmosfera :beer:
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

greu,dar a fost bine

Mesajde haifi » Joi Noi 03, 2005 10:18 pm

Rapid - Rennes 2:0 ( Niculae,Buga) si se arata pricina cainilor
cu regretul provocat de infrangerea lor-suntem romani,totusi - nu pot sa nu vad barna din ochiul altora si paiele de la poarta noastra :)
cu cele 2 bare frantzuzesti...mai avem si noi noroc, ocazii ratate cu nonsalanta in repriza 1 si un public de UE,de data asta
Hai Rapidu'!
==D
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Noi 03, 2005 10:35 pm

ete p00la noroc
vorbiti aiurea bre
cine ie rennes ?
cate cupe uefa, cupa cupelor sau cupa canpionilor au?
nu bre, ecuatia ie sinpla, o echipa obscura din franta a intalnit o echipa de top din romania. rezultatu ierea evident asa ca nu o mai frecati, rapidu n-avea cum sa nu cajtige acest meci. case closed.
vede-ti meciu urmator, plm
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Noi 03, 2005 11:38 pm

care meci următor va fi la şahtior acasă, in condiţiile in care şahtior are, deja, şase puncte şi este calificată in proporţie de 80 la sută. paok n-are nici un punct şi golaveraj 0-1 după un meci (in etapa a doua a stat), rennes are 0 puncte cu golaveraj 0-4 după doo meciuri, stuugart are 3 p şi golaveraj 2-2 după doo meciuri, RAPID are 3p şi 2-0 după un meci, iar şahtior are 6p şi 3-0. ceea ce este foarte bine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

care echipa obscura?

Mesajde haifi » Vin Noi 04, 2005 5:07 pm

campionatul francez e asa slab?suntem cumva fosti campioni mondiali si europeni, cu bugete serioase si arie de selectie pe cel putin doua continente?
hai sa nu aberam...aveam petrentii :)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Noi 04, 2005 6:48 pm

bre haifi, hai să n-o zguduim atata! in ultimii ani ren a făcut dure intre prima şi a doua divizie, in timp ce RAPIDULETZU se bătea cu Liverpool, PSG, Anderlecht şi alte alea. aici nu se bate campionatul Franţei cu cel al Romaniei şi nici naţionalele intre ele.

altă tampenie pe care nu pot s-o suport este comparaţia intre bugetele celor două echipe. una-doua, numai asta auzi la tv. de parca ar intra in teren banii lu Rennes şi ăia ai RAPIDULETZULUI. pai dacă era pe d-astea, ne elimina Feyenoord la scor de ruibi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Noi 04, 2005 6:50 pm

bre haifi, nu jtiu cat folbal ai fazut matale la veatza ta, cat ai mancat pe paine si cate nopti nedormite ai la activ din cauza folbalului insa aceasta echipa rennes este la prima aparitie europeana in obscura iei ezistenta si reprezinta un fel de pandurii tg jiu raportat la canpionatu frantei

atata tinp cat rapid a scos o echipa de talia lu feyenord, in mansa dubla, o echipa cu blazon si traditie in folbalu european, personal am considerat ca rennes nu poate emite mai multe pretentii si chiar am pronosticat , fara dubiu, un 2-0 lejer. putea fi mai mult dar asta e o alta poveste...

ce nu-ntelegi tu este ca io nu minimalizez perforamnta rapidistilor ci incerc sa va conving pe toti ca , incet, incet, fotbalul romanesc incepe sa emita pretentii in europa si nu mai suntem duar echipe de unplutura pentru tururile de calificare ca sa facem "cifra" ci chiar am inceput sa EMITEM PRETENTII. un rennes, un stuttgart, o sampdorie, un everton, un feyenord, un lens , au devenit echipe batubile de catre echipele romanesti. nu tresa ne mai speriem de nume si blazon, tresa gandim alfel, tresa inoculam jucatorilor dar si suporterilor mentalitatea de invingatori, de mai buni ca aialalti astfel ca atunci cand joci cu rennes sa spui "da-i in plm de francezi handicapati, le trajem 3 buabe de nici n-o sa le vaza". io asa am vazut meciu cu rennes, insa m-am limitat duar la doo buabe ~p

si da, tuate canpionatele sunt la fel, si francez si englez si italian si german si olandez etc sunt slabe...de la locu 8-10 in jos orice echipa de top din romania ii puate fute :D

hai sportu :D

leita edit: baics, acu no da cotita, tu si h0va tresa dati berea aia ca vam scapat de suferinta, vam zis de la ora 10 ieri ca face-ti(c.tu) 2-0 ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

si totusi

Mesajde haifi » Vin Noi 04, 2005 9:49 pm

dincolo de performanta de moment,daca nu exista continuitate in rezultate-si joc- (ca si la sportu,dealtfel), toate astea sunt baloane de sapun
cu heirupisme rapidiste nu ajungem departe
chestie de 'baterii'
n-avem duracell....si nici alcaline de altfel...se va vedea in curand
echipele de divizie secunda din Europa,vorbesc de campionate serioase,se pot bate oricand pentru primele locuri la noi in A
si ca sa vezi asta nu trebuie sa pierzi noptile
unii vede putin da bun
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Noi 04, 2005 9:57 pm

haifi, scuze ca-ti zic asa direct, da matale esti dus nene, matale tine in continuare cu rapid , ie dreptu tau, da te rog io, nu incerca mai mult ca te faci de excrement. hai pa!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Noi 04, 2005 11:11 pm

eyewitness scrie:baics, acu no da cotita, tu si h0va tresa dati berea aia ca vam scapat de suferinta, vam zis de la ora 10 ieri ca face-ti(c.tu) 2-0 ~p

dacă trecem de faza grupelor, i-ţi unplez piscina cu bere şi stau langă tine pană o bei pe toată, berea, nu piscina.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Noi 04, 2005 11:23 pm

aiul scrie:hai pa!

ce imi place mie replica asta sa o aplic lu unu sau lu una dar ma oftica la culme cand mi-o aplica altul :(
bravo rapidului ca a castigat si faza ca echipele din italia de divizie secunda pot sa castige oricand un campionat la noi este cam exagerata campionatul nostru a crescut si se vede prin rezultatele avute de echipele noastre in europa, putine echipe din italia sau orice alt campioat din europa se poate bate la titlu in campionatul nostru.
Dar bineinteles fara blaturi
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

hai ca eshti simpatic

Mesajde haifi » Sâm Noi 05, 2005 9:41 am

eyewitness scrie:haifi, scuze ca-ti zic asa direct, da matale esti dus nene, matale tine in continuare cu rapid , ie dreptu tau, da te rog io, nu incerca mai mult ca te faci de excrement. hai pa!

de mult nu m-a facut cineva sa rad asa
:n:
vom trai si vom vedea,raman la parerea mea.
cat despre diagnostic :x cred ca esti diplomat in chestia aia de-i zice medicina,ca de doctori in fotbal nu ducem lipsa
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

prgonostic tonite

Mesajde haifi » Joi Noi 24, 2005 6:36 pm

Sahtior - Rapid 0:0.si prevad un meci de uzura, urat
;k
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Noi 24, 2005 8:25 pm

cum poate ca o echipa sa rateze in halul asta ?!? cum e posibil??
la rapid nimic nu se schimba. se rateaza incredibil in meciuri decisive. cum e posibil
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Noi 24, 2005 8:37 pm

jenant, pe cuvantul meu. nu vor nici unii să marcheze de teamă că nu mai egalează ceilalţi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Joi Noi 24, 2005 9:57 pm

na ca s-o intamplat!
0-1!

brava!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Noi 24, 2005 9:59 pm

io sunt circumspect. da dacă stăm bine să ne gandim, căpriorii (trăejt, nae, mersi! ~p~p) a jucat in 12 (că duar n-o fi uitat Raţ c-a mancat o pită in Giuleşti) ş-a avut şi doi antrenori.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Joi Noi 24, 2005 10:12 pm

amu aduc faza golului de la gazeta!
n-o fo rau!

baix, cand merita, jos palaria!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Joi Noi 24, 2005 11:12 pm

BV RAPID !!! rapidu e in primavara !
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator