Rapid in Cupa Romaniei

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Rapid in Cupa Romaniei

Mesajde BloodOnMoral » Mie Dec 07, 2005 8:56 am

Stau si ma intreb de ce nu exista un asemenea thread aici :) Cred ca ar fi absolut necesar, pentru ca si aceasta competitie este foarte importanta pentru noi, in felul ei, si consider ca trebuie sa ii acordam o oarecare atentie.

Asadar, astazi jucam cu Politehnica Iasi. Nu stiu ce impresie sa-mi manifest fata de acest meci, pentru ca nu pot spune ca stiu prea multe despre echipa ieseana, insa sper sa fie o partida care sa nu le puna probleme alor nostri. Razvan glumea zilele trecute si spunea ca i-ar placea sa ajunga la lovituri de pedeapsa, stiut fiind in ce hal au reusit sa rateze cei de la Poli in ultima etapa de campionat. Nu cred insa ca va fi necesar sa se ajunga pana acolo. Singura problema reala ar fi terenul de proasta calitate (de fapt, vesnicul dusman al echipelor romanesti, atunci cand joaca "acasa"), desi nu stiu cum se prezinta acesta la Iasi. Sper ca nu a fost o vreme urata acolo in ultimele zile si ca li se va permite jucatorilor nostri sa presteze un meci de buna calitate, soldat cu o victorie :D

EDIT: Am atasat caseta cu formatia probabila ce va fi aliniata astazi in partida cu Iasiul. Imaginea este preluata de pe http://www.gsp.ro. Multumesc :)
Asadar, multa bafta pentru ai nostri, multe goluri, si sper intr-o victorie!

Voi ce ziceti?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

1-0 cu Poli Iasi

Mesajde haifi » Mie Dec 07, 2005 6:40 pm

am ascultat meciul la radio, pacat ca nu s-a televizat
Ilyes e marcatorul, in ultimile secunde
inteleg ca Popa reclama arbitrajul, am inteles ca Iasiului i s-a anulat un gol
nu cunosc detalii
mergem mai departe
:dir:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Joi Dec 08, 2005 11:09 am

Tot ce am vazut au fost secventele de aseara, de la stiri. Nici macar RRA nu am putut asculta, fiind la scoala :( ... in fine, facultate. Razvan a fost trimis in tribune dupa ce a patruns in teren pana aproape de centru, in momentul in care Onut l-a palmuit pe Burdujan :D ( ranjetul e in amintirea lui Razvanel, tarat delicat afara din teren de un arbitru de doua ori cat el). Restul partidei, 20 de minute adica, a dat indicatii prin telefonul mobil.

Cum o fi, cum n-o fi, oricat de contestati am fi, noi sau arbitrajul, mergem mai departe. Daca nu ma insel, vom juca impotriva Petrolului (o mai veche cunostinta a lui Malda ;) ) in urmatoarea faza, Petrolul eliminand Poli Timisoara, scor 3-2.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

cred ca

Mesajde haifi » Joi Dec 08, 2005 6:19 pm

trebuie sa asteptam o tragere la sorti, nu ?
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde iubarezu » Vin Dec 09, 2005 10:03 am

rapid rapid rapid rapid!!!
iubarezu
 

Mesajde BloodOnMoral » Vin Dec 09, 2005 3:56 pm

Asa ma gandeam si eu initial, dar m-a derutat aranjamentul amplasat de cei de la stiri pe ecran ... mi se pare totusi normal sa se traga la sorti. Totusi. Asa a fost pana acum. Doar nu or fi schimbar ei regulile ...

In alta ordine de idei, ce se petrece cu acest colt dedicat Rapidului? De ce nu vin oamenii aici? Unde au plecat toti? In vacanta? In tari mai calde? Aici sunt 12 grade, veniti cu totii in Cluj daca vreti, numai postati, mi-e dor de dispute aprinse, dar camaraderesti, de controverse, de faze, de ironii subtile si de multa, multa afectiune dedicate echipei noastre de suflet :)

Rapid - Iubire Fara Sfarsit
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Dec 09, 2005 4:44 pm

mi-e dor de dispute aprinse


nu zii de doo ori ca acu intra stelijtii si dinamovijtii de va fac tredu varza :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

rapid, iubire fara sfarsit

Mesajde haifi » Sâm Dec 10, 2005 12:39 am

patima tuturor stelistilor,dinamovistilor, sportisitilor, etc...
nu-i bai, poa' sa vina cine doreste
:eat:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Sâm Dec 10, 2005 12:26 pm

Macar s-ar crea putina actiune, si nu am dormita cu totii aici ...

Asta este, se pare ca trebuie sa avem rabdare si sa construim un forum interesant si atractiv, ca sa priceapa oamenii ca ne pasa si vrem ca ei sa vina si sa isi exprime parerile. Am sa ma gandesc la niste idei si am sa fac incercari de prospectare a pietii :D
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Dec 10, 2005 1:21 pm

patima tuturor stelistilor,dinamovistilor, sportisitilor


te-nseli amarnic cu sportijtii mai ales ca nu jtiu cum v-ar afecta "patima" celor 14 suporteri ai sportului (bineinteles incluzandu-i aici pe ingrijitoru care tunde iarba in regie si pe femeia de serviciu de la vestiare) ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 10, 2005 2:55 pm

ala de tunde iarba e tot ala de pune tzasnitorile pe teren?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Dum Dec 11, 2005 10:58 am

Altfel ar fi fost 15, asa-i?

(suntem off-topic, by the way ... imi placea discutia, dar trebuie sa ne conformam cu regulile, daca se poate :) )
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Mie Dec 21, 2005 9:24 am

All right. Jucam cu Petrolul Ploiesti in semifinalele Cupei Romaniei. Meciul-tur va avea loc in 22 martie, cel retur in 19 aprilie (de ziua lui Malda, asa cum remarcam aseara).
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm


Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator