RAPID în campionatul 2006-2007

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Mesajde baixinho© » Joi Oct 05, 2006 10:43 pm

Constantin Zotta este noul director general al Rapidului
George Copos a anunţat in această seară, la ieşirea din şedinţa Consiliului de Administraţie, că Dinu Gheorghe nu mai este preşedinte executiv la Rapid: “Dinu Gheorghe a venit la mine luni şi mi-a spus că a obosit şi că nu mai poate continua. L-am inţeles. Asta e viaţa!”. Acelaşi Copos a anunţat şi persoana care va prelua atribuţiile lui Dinu Gheorghe: “In şedinţa Consiliului de Administraţie s-a hotărat ca domnul Constantin Zotta să ocupe poziţia de director general la Rapid pentru o perioadă. Dacă echipa va avea rezultate, este posibil să rămană in această funcţie.”

Constantin Tampiza: "Nici un om nu este de neinlocuit"
In această seară a avut loc Şedinţa Consiliului de Administraţie al Rapidului la care au participat Constantin Tampiza, George Copos, Constantin Zotta. Pe langă alte probleme s-a discutat şi despre situaţia lui Dinu Gheorghe, care a decis să părăsească Rapidul. Unul dintre sponsorii alb-vişiniilor, Constantin Tampiza, a declarat la ieşirea din şedinţă: "Din cate am discutat cu Dinu Gheorghe mi-a spus că este destul de hotărat să renunţe. Eu sunt in relaţii bune cu el şi am discutat mai mult". Tampiza speră ca Dinu Gheorghe să se mai gandească, insă consideră că nu este de neinlocuit: "Nici un om nu este de neinlocuit. Este decizia dansului, dar vom mai vedea, vom mai discuta această problemă". Sponsorul giuleştenilor spune că nu se pune problema ca antrenorul Răzvan Lucescu să părăsească şi el gruparea giuleşteană: "Situaţia lui Răzvan este bună, el este rapidist".

George Copos: "Răzvan a dorit o clauză pentru continuitate"
George Copos a vorbit la ieşirea de la şedinţa Consiliului de Administraţie despre noul contract al al antrenorului Răzvan Lucescu: "In noul său contract, pe care l-am discutat azi, Răzvan a vrut să aibă şi o clauză suplimentară pentru continuitate. Răzvan are un caracter deosebit, este un om pe care il apreciez şi la care ţin foarte mult", a spus Copos. Oficialul giuleştean a discutat cu tehnicianul alb-vişiniilor, intr-o intalnire avută astăzi la pranz, despre contractele jucătorilor rapidişti: "Trebuie să discutăm şi contractele catorva jucători, pentru că, din păcate, lucrurile nu sunt in ordine. Mă refer la Maftei şi la alţi caţiva, care in comparaţie cu noii veniţi au contracte mai mici. Mai trebuie să scoatem din buzunar cateva milioane de euro, ca să asigurăm un buget bun pentru club", a spus principalul acţionar al Rapidului.

Zotta: "Am preluat o parte din atribuţiile directorului general"
Noul director general al Rapidului, Constantin Zotta, a declarat: “Eu sunt in continuare secretar general la Rapid, dar pentru o perioadă limitată am preluat şi o parte din atribuţiile directorului general”. Zotta regretă faptul că Dinu Gheorghe a decis să părăsească gruparea giuleşteană: “Domnul Dinu Gheorghe a contribuit mult la realizările noastre de pană acum”, a spus noul director general al giuleştenilor.

si o veste buna, dar care nu are legatura cu fotbalul:
handbal feminin: Rapid Bucureşti - HC Zalău 27-26 (14-14)
Giuleştencele au reuşit cea de-a doua victorie in noul sezon al Ligii Naţionale la handbal feminin. Intr-o partidă disputată, in sala Giuleşti, in compania echipei HC Zalău, in etapa a VI-a, Rapid s-a impus cu scorul de 27 la 26, după ce la pauză scorul fusese egal, 14-14. Oaspetele au condus in repriza a doua chiar şi cu 3 goluri diferenţă, 17-20 (min 40) şi 20-23 (min 48), dar elevele lui Vasile Mărgulescu au revenit şi au inscris golul victoriei cu un minut inainte de final, prin Alina Dobrin. Au marcat: Alina Dobrin - 7 goluri, Mirela Nicolescu - 7 goluri, Nicoleta Dincă -6 goluri, Oana Catrinoiu - 3 goluri, Elena Pavăl - 2 goluri, Gabriela Chiţulescu - 1 gol, Iuliana Geană - 1 gol. Partida a fost arbitrată de cuplul Dordea/Zaulet, din Sibiu. Rapid se află pe locul 10 in clasament, avand 4 puncte in acest sezon.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Noi 20, 2006 11:26 am

in sfarsit am resusit sa vad un meci cu rapid din liga 1
am o intrebare: de ce rapid ia cumparat pe viorel moldovan si zicu ?
nu au fost buni pentru timisoara si dinamo cum pot fi buni pentru rapid ???

oricum rapid recupereaza 5 puncte fata de dinamo si o ajunge din urma pe steaua
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Noi 20, 2006 1:14 pm

pai pe moldovan la cumparat fie sa dea goluri (cum s-a intamplat la inceputul sezonului), fie sa hartuiasca apararea adversa pana fundasii nu mai au aer in plamani, dupa care sa intre Buga si sa dea doua pase de gol (pentru 1-0 si 3-0) si sa deposedeze inaintea celei de-a doua reusite a lui Mazilu. pe Zicu l-a luat ca sa dea doua goluri cu Otelul, sa scoata penaltiul in meciul cu Dinamo, sa marcheze pentru 3-0 la Piatra-Neamt.

moldovan a fost bun la timisoara, dar el a plecat e acolo, pentru ca voia sa fie aproape de casa. marian iancu nu a vrut sa-i dea drumul, dar i-a permis sa plece dupa ce moldovan a avut un deces in familie.

altceva?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 20, 2006 1:22 pm

imbucurator ie ca rapid a-nceput sa juace folbal, ie pe val
cei doi venitit de la sportu, lazar si mazilu, incep sa se integreze. deja lazar ie de baza iar mazilu a-nceput sa faca ce facea la sportu, adica s-o vare in gaura. mai tresa se acomodeze in formula lu lucescu cu 3 varfuri, in rest e acolo, pe felie
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator