RAPID in Uefa Cup /2006-2007

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Cat de departe ajunge Rapiduletzu, in UEFA Cup anul acesta?

Ne calificam pentru faza grupelor
5
50%
Iesim victoriosi din grupe
1
10%
Trecem la pas de shaisprezecimi
0
Niciun vot
Lasam in urma faza optimilor
2
20%
Depasim faza sferturilor
1
10%
Rupem in semifinala
0
Niciun vot
Sa vina cupa, sa vina cupa, sa vina cupa in Giulesti!!
0
Niciun vot
Nu trecem nici macar de al doilea tur preliminar.
1
10%
 
Voturi totale : 10

RAPID in Uefa Cup /2006-2007

Mesajde h0va » Vin Iul 28, 2006 7:30 pm

Deci da, iata'ne din nou in Cupa UEFA, sa dea al de sus un parcurs cel putzin la fel de lung ca cel de anul trecut.

Am inceput bine, am trecut la pas de baietzii din Malta, Sliema Wanderers scor general 6-0 (5-0 / 1-0), urmeaza FK Sarajevo. Detalii despre urmatoarea partida in quote-ul de mai jos.

sursa: Onlinesport scrie:FK Sarajevo: prezentare

In turul II preliminar al Cupei UEFA la fotbal, Rapid Bucureş]10 august in deplasare[/B] şi pe 24 august pe teren propriu.

Cupa UEFA: Program/Rezultate preliminarii
VIDEO: Dinamo - Hibernians 5-1 | Sliema-Rapid 0-1
Asa am trait: Sliema-Rapid 0-1, Dinamo-Hibernians 5-1
Forum: Dinamo-Beitar | Rapid - Sarajevo | EuROpa

FK Sarajevo joacă pe stadionul Olimpic "Kosevo" (34.600 locuri), are culorile roşu şi alb şi a fost infiinţată pe 26 o ctombrie
1946.

In palmaresul său figurează un titlu de campioană a Bosniei (1999), trei cupe (1998, 2002, 2005) şi o Supercupă (1997). De asemenea, FK Sarajevo a cucerit două titluri ale Iugoslaviei (1967, 1985).

In ediţia precedentă de campionat, echipa antrenată de Husref Musemic s-a clasat pe doi, cu 60 puncte (30 partide, 18 victorii, 6 egaluri, 6 eşecuri, golaveraj 57-26), la trei puncte de campioana Siroki Brijeg.

In primul tur preliminar al Cupei UEFA, FK Sarajevo a trecut de andorrezii de la Ranger's, cu 3-0 (Obuca 2, S. Duro) şi 2-0 (Hadzic, Obuca).

Lot:
Portari: Enin Bajramovic, Elvis Karic, Irfan Fejzic, Muhamed Alaim;
Fundaşi: Haris Devic, Haris Kaljanac, Mirzet Krupinac, Safet Nadarevic, Ajdin Maksumic, Muhidin Zukic, Vule Trivunovic, Veldin Muharemovic, Semir Comaga, Elvis Ismirovic, Zdravko Saraba, Marinko Mackić;
Mijlocaşi: Mirzet Alagic, Alen Basic, Edin Dudo, Ferid Idrizovic, Aldin Janos, Almir Janjos, Adnan Osmanhodzic, Damir Hadzic, Faruk Ihtijarevic, Senad Repuh, Adis Kapetanovic, Samir Duro, Eldar Masic, Emir Janos;
Atacanţi: Alen Avdic, Nidal Ferhatovic, Nedim Hiros, Predrag Stoiljkovic, Almir Pliska, Emir Obuca, Admir Hasancic, Samir Saric.

Formaţia tip este: Muhamed - Saraba, Muharemovic, Trivunovic, Mackic - Samir Duro, Ihtijarevic, Saric, Hadzic - Hasancic (Senad Repuh), Obuca.


Si cum abia suntem la inceput de drum, hai sa vedem care sunt ashteptarile voastre de la acest sezon de UEFA Cup..

Hai Rapidu!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Iul 28, 2006 7:39 pm

cred ca ai gresit numele in titlu,nu trebuia rapid in loc de steaua?

eu sincer sper sa ajunga iar in primavara europeana.valoare au,daca prind si culoar e si mai bine.
in cazul in care ajung in grupe,vor fi cap de serie?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Iul 28, 2006 7:40 pm

multzam cretz :) shi il rog pe nea baixu sa modifice numele Poll-ului..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Iul 29, 2006 5:24 am

modificat insa daca nu trece de liej ierea bun si titlu pus de voinic :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 12, 2006 11:05 am

rapid a fost varza cu carne in meciul cu Sarajevo, pierdut cu 1-0, in mintuul 90+2. culmea este ca am jucat mai bine in 10 oameni. cu toate ca in acest inceput de sezon Rapiduleztii nu joaca nimic, astept cu incredere mansa a doua. iar daca e sa nu trecem nici macar de turul doi preliminar al Cupei UEFA, nu va fi nici un dezastru. decat sa-i duci grija Cupei UEFA, mai bine ii duci dorul. si, indiferent de rezultat, exista o anumita echipa in aceasta tara care este de excrement.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 12, 2006 1:05 pm

jijica, ie nevoie pe-acolo de-un tibi balan si-un mazilu, iti zice nen-tu aiu :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Aug 13, 2006 7:07 am

tati, stii foarte bine parerea mea vizavi de tibi balan, pe care-l bag (dupa cum ti-am spus de miliarde de ori) in aceeasi galeata cu sanmartean si lupu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Joi Aug 24, 2006 10:34 pm

Rapid Bucuresti 2 - 0 Sarajevo (Aggregate: 2 - 1)

Un meci slab, cu un Vali Negru catastrofal, cu un Grigore la fel de impiedicat si cu un Zicu deplorabil. Remarcatii partidei sunt Nae Constantin care a facut un meci mare la fel shi Karamian. Baetzii ailantz, de la Sarajevo, n'au jucat mai nimic shi cu toate astea a fost nevoie de Baba ca sa inscriem golul calificarii..Rapidul sufera in continuare la mijloc iar in atac ie inca vraishte..poate poate cu Grifiths sa facem ceva, drept dovada ca el a pasat la faza golului doi insa cam atat..Vasilache bagat 10 minute in repriza a doua a pasat foarte prost shi tare mi'e teama ca n'o sa'l mai vedem prea mult pe la Rapid..

Despre arbitru nuj ce sa zic, a cam inchis ochii la nishte faulturi rapidiste, n'a acordat lovitura indirecta cand portarul advers a prins mingea din pasa unui coechipier (sa ma corecteze cei care au vazut reluarea) shi n'a prea scos cartonashu hepatic mai deloc.

Bosniacii au fost lamentabili. Incepand cu jucatorii care s'au tavalit pe jos juma de meci, n'au jucat absolut nimic din ce'am vazut eu in primul tur, au parut realmente sedati. Continuand cu suporterii, in numar de, atentie! 2. Saracii au stat la tribuna 1 cu un steag pe care scria "hoardele iadului", repet erau doar 2!

In concluzie, o calificare meritata insa o forma slaba aratata de ai nosh. Sa vedem ce'o sa fie maine la tragerea la sortzi. Poate ne spune baix daca suntem sau nu capi de serie sau ceva de genu asta si poate avem norocu sa evitam Ajaxu sau echipe de genu asta. Oricum la o privire sumara pe site'u UEFA am vazut cateva nume tari printre cei care s'au calificat mai departe in primul tur preliminar: Basel, Hertha, Marseille, Grasshoppers sau Ajax.

Cam atat, numa bine shi sa ne auzim fericitzi dupa meciu urmaretz.

lateredit: tocma am vazut ca ne'au poznat ashtea de la prosport..in ordine: 1. eo 2. dan 3. tata
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 25, 2006 7:07 am

mi-a placut golu lu buga, ce sanje-n baschetzi a avut s-o dea la jmecherie
in rest meci de cacat dar nu se pune atata tinp cat rapidu s-a calificat
brava!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Vin Aug 25, 2006 9:41 am

presupun ca e cap de serie, avand in vedere ca Dinamo e cap de serie.

felicitari pentru calificare.
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Sep 15, 2006 6:34 am

brava rapid

firav 1-0 insa puate fi aparat
eficienta, futu-i mama iei
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 15, 2006 7:56 am

aiulicutzelu, sa mor de viu daca pricep ce ti-a placut la capriori. merluc. sau ai zis brava pentru ca au castigat? vazand prestatiile de miercuri si de joi, cred ca ne bate steaua dumineca de ne cicí£m pe noi.

in ceea ce priveste meciul cu nacional madeira, stau si ma intreb daca zicu a fost transferat, intr-adevar, la Rapid.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Sep 15, 2006 3:35 pm

jijiculitzelu, am zis si repet, rapid anu asta ie o unbra palida a rapidului care batea anu trecut echipe de marca in uiefa. ie adevarat, echipa ie aceiasi mai putin niculae. nu jtiu, puate in juru lu niculae si ale sclipirilor lui gravita succesu rapidului. puate iel ierea liantu, nu jtiu, speculez duar. grifith e varza, poate si mazilu va fi la fel insa victoria de-asear ie victorie si poate fi aparata chiar daca in portugalia va fi greu, chiar fuarte greu.

sa fim optimijti ca poate aveti noroc, aia sa traga de 19 ori spre puarta si sa marcheze o data si voi de 5 ori si sa marcati de 4 ori (vezi kiev-steaua) :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 15, 2006 3:44 pm

de calificat (cred ca) ne calificam, ca aia sunt cam varza cu carnitza. ai prefecta dreptate, Rapid este umbra echipei de anul trecut, dar am la aparare stam foarte bine. nu am primit in nici un meci mai mult de un gol.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Sep 28, 2006 11:21 pm

sa traiasca nenea aiu care a zis ca capriorii bate cu 2-1. e minutu 108 si tabela exact atat arata. cu stilul asta de joc, insa, mare minune de-om castiga vreun meci in grupe. cat priveste meciul de dumineca, mi-e groaza sa ma gandesc ce ne asteapta. fara niciun fel de caterinca.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Sep 29, 2006 12:00 am

bre, mai vad cel putin doo meciuri in giuleshti..beton!

Acum vad ca s'au stabilit shi urnele pentru tragerea la sortzi de maine:

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seeduc2006.html

Mi'ar place o grupa de genul:

Sevilla - Lens - Rapid - Livorno - OB Odense

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Oct 03, 2006 3:33 pm

Programul Grupei G:
Prima etapă, 19 octombrie: RAPID - PSG, Panathinaikos - Hapoel, Mlada stă.
Etapa a doua, 2 noiembrie: Hapoel Tel Aviv - RAPID, Mlada - Panathinaikos, PSG stă.
Etapa a treia, 23 noiembrie: RAPID - Mlada, PSG - Hapoel, Panathinaikos stă.
Etapa a patra, 29/30 noiembrie: Panathinaikos Atena - RAPID, Mlada - PSG, Hapoel stă.
Etapa a cincea, 13/14 decembrie: Hapoel - Mlada, PSG - Panathinaikos, RAPID stă.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Oct 03, 2006 3:41 pm

RAPID stă


bre, sper ca la meciurile celelalte sa nu stea :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Oct 03, 2006 4:33 pm

veri fani, ochilă, veri fani (c. SOD).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Oct 03, 2006 4:41 pm

pacat ca nu vin grecii la noi :(
ar trebui sa avem asigurata calificarea dupa primele 3 meciuri.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde memetshot » Mar Oct 03, 2006 4:59 pm

I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Oct 19, 2006 9:51 pm

sa-mi bag cucu, nimic nu jucam. este minutul 75 si nu am tras nici un sut pe spatiul portii, cu exceptia reluarii lui moldovan din 2-3 metri, daca ala poate fi numit sut. sa-i spunem sutulet.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Oct 19, 2006 10:43 pm

baixule, baixule, da' de ce te repeti te repeti?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Oct 20, 2006 9:42 am

ca nu mergea forumul. am dat de doo ori "Scrie Mesaj Rapid", n-a vrut s-o ia, dupa care mi-am bagat plm si am inchis forumu. orcum, am dat "SMR" de vreo 4-5 ori, dar a aparut doar de doo.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Noi 02, 2006 6:18 pm

mai sunt 15 minute pana la fluier
hai capriorii!
un 1-0, gol marcat de buga mi se pare scoru ideal
multumesc
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

due

Mesajde haifi » Joi Noi 02, 2006 8:36 pm

2:2 scor de rasu-plansu
cine mai crede in minuni e copil
si cine crede ca Rapid joaca fotbal si ca razvan e antrenor....IDEM
:calm:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Joi Noi 02, 2006 9:07 pm

un joc penibil...suntem realmente de cacat :(

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Noi 02, 2006 9:08 pm

asa cum au jucat, jidanii iereau de batut, pacat
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Joi Noi 02, 2006 9:34 pm

un 1-0, gol marcat de buga mi se pare scoru ideal

buga a marcat... da' cam putin ;)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde h0va » Joi Noi 02, 2006 9:57 pm

ca sa nu mai zic ca am scapat shi fara un penalty acordat pentru jidani la hentzu in careu a lu' Sapunaru :(

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron