Forum pt fanii Rapid only !!!

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 20, 2002 8:37 pm

daca ramane la no, ca nu este sigur nimic. croatul ala mi-a placut
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 20, 2002 8:44 pm

Pai e sigur, k a semnat azi dimineatza, shi el shi Godfroid. Belgianul este de fapt singura achizitzie a rapidului kre mi-a placut, drept pt kre l-am shi luat in loturile mele pt Divizia Fantastica.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Iul 20, 2002 8:47 pm

cate echipe ai? eu am 20
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Iul 29, 2002 7:54 am

Cica scotienii au fost superincantati de felul in care a jucat Rapid cu Abí£rdin.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 02, 2002 3:53 pm

Personal, nu mi se pare foarte corect ca cele doua echipe (nu le dau numele si nici nu le caracterizez) sa aiba forum pe Sport, iar Rapid doar pe Fotbal Intern. Aceasta ierarhizare s-a facut in functie de ce anume? Dupa numarul de campionate castigate? Dupa ce anume?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 11, 2002 2:56 pm

Am castigat si Supercupa Romaniei. A fost misto pe stadion, in galerie mai precis. In special cand se scanda: "Gigi Netoiu", "Simona Marinescu", "Dinu, nu-i lasa" si alte asemenea chestii. Rapid are jucatori valorosi pe toate posturile, in schimb Dinamo nu are decat portar. Ma rog! A fost superb la finalul meciului. Cand Schumacher a ridicat deasupra capului trofeul nu mai ramasese in tribune decat galeria Rapidului. Si revin iar cu aceeasi intrebare: de ce Dinamo si Steaua au forum special iar noi suntem bagat la Fotbal intern, intre "Dinamo, campioana Romaniei" si "National, FC National"?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Aug 11, 2002 5:25 pm

Pt k stimatul meu domn Petrican, din ultimele 20 de posturi, 90% sunt ale domniei tale precum shi ale mele (stelist declarat), de unde trag eu concluzia, decat un forum rapid separat mai bine un forum petrican pt k oricum ai vorbi de unul singur.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 17, 2002 10:41 am

Nu am inteles nimic din ce ai scris si vreau sa cred ca nu te-ai luat de faptul ca scriu numai eu aici. Am ajuns intr-un final la concluzia ca nu se mai baga nimeni in seama aici (deci forum principal pentru Rapid n-am sa vad), dar nu puteam sa-mi exprim aceasta parere doar de dragul de a mai tranti un post.
Referitor la Rapid. Noi l-am luat pe Badoi, dinamo l-a luat pe Gica Popescu, avantaj (cica) ei. Nu imi ramane sa sper decat ca favoritii mei isi vor continua prestatiile din meciurile de pregatire, lucru valabil si in cazul celor doua "echipe de traditie ale fotbalului romanesc". Azi si maine se deruleaza prima etapa. Forzza Granata!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Aug 29, 2002 9:45 pm

Favoritii mei s-au calificat in primul tur al Cupei UEFA dupa o dubla victorie in fata slovenilor de la NK Gorita. 2-0 la Bucuresti (ambele goluri marcate de Schumacher) si 3-1 in deplasare (golrui - Godfroid, Schumacher 2 / Perja, autogol). Astept cu strangere de inima tragerea la sorti de maine. Sper sa nu avem iar ghinion ca in ultimii doi ani, cand am dat peste Liverpool, respectiv, PSG.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Rolf » Vin Aug 30, 2002 2:36 pm

Rapid joaca in turul I Cupa UEFA cu Vitesse Arnhem. Tur 19 septembrie, retur 3 octombrie. Io sper.....
Numele meu este Rolf si sunt d'a binelea absent.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde baixinho© » Mar Sep 03, 2002 5:13 am

Rapid a suferit prima infrangere din campionat la Brasov, dupa ce a avut doua bare la scorul de 0-0. Etapa viitoare jucam acasa cu "Poli" AEK Timisoara. Sper sa le provocam prima infrangere. NU de alta, dar se duce Universitatea prea departe.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 17, 2002 7:48 pm

Ieeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Extraordinar ! 1-1

Bravo Rapid !

Deci...Vitesse - Rapid 1-1 ! Nici nu va pot spune cat de bucuros sunt. Am urmarit doar repriza a II a a meciului ! Mi s-a parut extraordinar !
Rapid au jucat ca o mare echipa europeana. Rezultatul este pe deplin meritat.
Asadar...Iensci in minutul 92..golul egalizator. In sfarsit..avem si noi o data noroc !

Vorba comentatorilor de la Romania 1 ..meciul retur incepe de la un scor calificabil pt. Rapid Giulesti ! :D

Sper sa ne calificam ! Ba ce buni sunt Rapid astia ! Mare echipa !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Sep 17, 2002 8:30 pm

Da, bravo RAPID! Desi am urmarit doar repriza a doua, ca moshu,
rapidistii mi-au lasat cu adevarat o impresie extraordinara.
Intr-adevar, merita acest rezultat favorabil lor si ce mai...Bravo!!!
Poate pentru prima oara am fost si eu cu sufletul alaturi de rapid si ma bucur mult..Sunt sigura ca ne vom califica si pana atunci..HAi
RAPID!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

craiova-rapid 1-3

Mesajde eyewitness » Mar Sep 24, 2002 7:50 am

nu sunt fan rapid dar trebuie sa apreciez obiectiv jocul rapidului de la craiova in special repriza a doua care m-a incantat si trebuie sa recunosc ca rapid este momentan cea mai in forma echipa a campionatului.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Oct 21, 2002 4:46 pm

Suntem tot pe primul loc. Diferenta nu mai este de doua puncte fata de formatia de pe pozitia secunda, ci de cinci (dar asta, trebuie sa recunosc, si cu ajutorul "societatii Dinamo", cum ii place lui Dinu sa spuna). Ea, insa, poate sa creasca, sa scada (eu sper sa nu) sau sa nu se modifice. Indiferent in ce directie o va lua, sa zic asa, tot Rapid va fi pe primul loc dupa runda a 9-a. Si, mai mult ca sigur, si dupa a 10-a, pentru ca jucam pe propriul teren cu FC Arges.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Noi 18, 2002 9:01 pm

Dupa etapa a 12-a avem 30 de puncte adunate din 10 victorii. Daca batem pe FC National in Giulesti cred ca in proportie de 70 la suta campionatul va fi rezolvat. Asta este. Mi-a placut titlul din ziarul "Gardianul" de azi (luni): "Dati-le tricourile de campioni!". :)
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Lun Noi 18, 2002 10:24 pm

Baixinho, ma bucura optimismul asta... e exact ce ne trebuie!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Campioni Campioni..de toamna

Mesajde MasterGz » Lun Noi 25, 2002 12:47 am

Uite ca i'am batut si pe national..desi a fost penalty clar in min 90 pt ei cred ca victoria nu poate fi pusa la indoiala. De 10 ani de cand ma duc pe Giulesti nu cred sa fi vazut Rapidul jucand asa frumos si eficient. Sper sa nu se intample totusi ca anul trecut.
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

Mesajde MasterGz » Dum Dec 01, 2002 2:36 am

bai ce dracu'...nu scrie chiar nimeni aici. Ma mir ca nu exista o sectiune speciala pt fanii Rapid. Poate nu sunt mai multi "suporteri" decat ai stelei dar in mod sigur sunt mai multi decat a lu' dinamo. Steaua are fani care au auzit de steaua..insa Rapid are suporteri adevarati care isi manaca nervii pt echipa. Ma rog..azi am vazut din nou un Rapid incantator...eficient spectaculos..frumos. Poate o sa luam si noi al 3'lea titlu. suna aiurea..dar noi n'am avut in spate un regim sa ne sustina...whtever.
MasterGz
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:06 am
Localitate: Militari-Bucuresti

Mesajde baixinho© » Dum Dec 01, 2002 9:49 am

MasterGz, eu am vrut sa propun un forum separat, dar mi s-a spus ca sunt prea putini rapidisti. Eu nu mai scriu aici (decat foarte rar) ca am citit unele chestii pe un numit forum (nu dau nume) in care cei de la Rapid erau caracterizati ca fiind ciori, tigani, der daca eu ma aduc acolo si spun despre suporterii echipei cu pricina ca sunt "maidanezi" sau "aurolaci" imi iau avertisment, confom regulamentului. Dar ma pastrez pentru finalul turului (oricum, nu mai este decat o etapa) si atunci o sa spun tot ce am pe suflet! Pana atunci nimeni si nimic nu ma poate impiedica sa scriu ca suntem pe primul loc pe merit! Sunt curios ce o sa mai spuna fostul vanzator de butelii acum, dupa hotia lui Burloiu de la Timisoara!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 26, 2002 9:47 pm

Asadar, s-a terminat turul campionatului. Echipa mea de suflet a obtinut 13 victorii si doua infrangeri, la Brasov si in Ghencea. Am vazut ambele meciuri. Dupa ce echipa lui Marius Lacatus a inceput sa joace asa cum face o echipa de provincie atunci cand are adversar o formatie din Bucuresti si conduce pe tabela de marcaj: mingi aruncate in tribune, trageri de timp la infinit (cu ajutorul copiilor de mingi, care - o data cu trecerea timpului - obosesc si nu mai reusesc sa aduca obiectul de joc inapoi asa cum ar fi facut-o daca echipa gazda ar fi fost condusa pe tabela de marcaj), anti-joc la greu si alte asemenea metode. Referitor la rezultatul din Ghencea, nu stiu daca echipa ros-albastra ar fi meritat sa castige. In primul rand pentru ca Trica trebuia eliminat in minutul 22, cand i-a pus o talpa de toata frumuseatea lui Rat pe glezna, fara sa primeasca nici macar cartonas galben. In al doilea, rand, inainte sa marcheze golul de 2-1, Falemi a facut o superba preluare cu mana, gest care ar fi trebuit sa fie sanctionat cu hent. Dar nu a fost sa fie! Ma rog, ar fi fost absurd ca dupa un tur de campionat Rapid sa aiba 15 victorii!
De partea cealalta, trebuie sa recunosc faptul ca alb-visinii au fost ajutati de arbitraj, dar nu atat de mult pe cat invoca acest lucru oficialii celor doua echipe de traditie ale fotbalului romanesc. Singura mea dorinta este ca in returul campionatului sa nu pierdem in Sos. Stefan cel Mare! In rest, toate cele bune. Daca stau bine sa ma gandesc, nu stiu unde am putea pierde cele patru meciuri de care se tot vorbeste pe la colturi. Plus ca imi este foarte greu sa cred ca Rapid va fi invinsa de patru ori in acest retur de campionat, iar echipa alb-rosie se va impune in toate cele 15 partide.
Astept cu mare nerabdare prima etapa a returului, mai precis meciul de la Piatra-Neamt. Prietenii stiu de ce!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Rapid .......deplasare La Galati !(anunt)

Mesajde PATTEU » Joi Mar 06, 2003 11:40 am

Pentru toti baietii care vor sa mearga la Galati ,acestia sunt asteptati sambata 08.03.2003,la ora 08 .30 in gara de nord !
tren special format din 8 vagoane !intorcerea se face imediat dupa meci !

forza Rapid !:o
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

suntem penibili!!!

Mesajde subzero » Mie Aug 20, 2003 12:19 am

Noi nu cerem clubului sau lui Copos sa ne sustina . Ci doar sa isi faca treaba pentru care sunt angajati , sa se ocupe de imaginea Rapidului si sa nu para ca suntem o echipa de divizia B cum procedeaza acum si ne trateaza ca pe niste simpli platitori de abonamente si bilete. Imaginea pe internet si imaginea clubului Rapid sunt jalnice , sunt josnice pentru un club de talia Rapidului si pentru suporterii sai care sunt intr-un numar destul de mare si unul dintre cele mai puternice cluburi din Romania . Cei din departamentul de imagine nu constientizeaza nici macar acum la 13 ani dupa revolutie la ce este necesar un site pe internet si nu o fac pentru ca nu au nici cele mai elementare cunostiinte in acest domeniu . Avem conducatori niste prostanaci care nu sunt capabili pentru functiile pe care le detin .Avem pe cineva care-si bate joc de numele Rapid si de suporterii acesteia .
Rusine clubului Rapid , nu meritati asemenea suporteri . Poate ca era mai bine sa le vina la usa camatari care sa le ceara bani ca sa vina la stadion cum se intampla la Steaua si Dinamo . Poate c-ar fii bine sa va dam la m..e la urmatoru meci si sa va aratam ca sunteti de rahat .
Oricum duminica aceasta avem sedinta la club cu noi suporterii care sufera pentru niste....
Sunteti asteptati toti RAPIDISTII cu suflet si care vreti sa fie mai bine. Vineri am sa va zic ora la care ne intalnim!
Asta bineinteles daca ma mai lasa sa postez dupa ce am scris (un adevar), dar eu nu mai suport!!!
:mad:
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

2804

Mesajde baixinho© » Mie Aug 20, 2003 10:38 am

selecteaza, foca, selecteaza
la faza cu imaginea pe internet pot sa confirm. noul site a fost facut de unul dintre prietenii mei (ma rog, de firma la care lucreaza el, ar omul s-a ocupat serios de problema, deoarece el a fost intermediarul). ma suna in fiecare seara sa imi spuna ce s-a facut si imi dadea si adresa la care sa vad stadiul din momentele respective al site-ului. este jalnic din cauza lui zotta si a lui costache. de fiecare data cand le cerea poza, date statistice - cei doi spuneau ca nu au, ca este bine si asa cum arata, etc etc etc. m-a socat o chestie: discutia de principiu pentru punerea pe picioare a site-ului a avut loc inaintea startului returului, iar Verdes (directorul de marketing de atunci), care stia ca o a plece de la Rapid la finele campionatului, l-a intrebat pe amicul meu: De cati bani ai nevoie pentru a face site-ul? asta a sous o suma (nu pot sa o divulg), iar Roberto Verdes a replicat: Bine, iti dau atat (de doua ori mai mult). Vreau sa las in urma mea ceva frumos. Intr-o prima faza, site-ul trebuia lansat dupa meciul cu Dinamo, dupa aceea l-au amanat pana dupa meciul cu Steaua, iar la final l-au lansat pe stestache: au anutat evenimentul sec, intr-o conferinta de presa, in care nu au inventat pe nimeni de la firma care a facut site-ul. Cand i-am intrebat de ce nu este si un reprezentant al firmei respective, Cristian Costache (directorul de imagine) a ridicat din umeri si u o fata tampa a repliat: "Nu am considerat ca este important". mai este ceva de spus?

evident, multumex pentru atentie ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde subzero » Mie Aug 20, 2003 9:51 pm

Daca tot spui ca il cunosti pe adminul de pe "fcrapid.ro", ai face un mare bine daca ai vb cu el sa mai deschida si el calculatorul! Nu vreau sa supar pe nimeni dar laso draq de treaba, daca nu are chef sa lase pe altcineva care poate pune suflet! Ceea ce am scris aci` este un mesaj de la toti cei ce intra pe "www.fcrapid.ro".
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

2818

Mesajde baixinho© » Joi Aug 21, 2003 4:51 pm

nu mai selecta, foca, ca cine stie ce dreac mai selectezi
el nu are nici o vina. pune pe site tot ce i se spune si cand i se spune.

evident, multumesc pentru atentie ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

4184

Mesajde baixinho© » Vin Noi 14, 2003 4:24 pm

Patronul clubului Rapid, George Copos, a declarat, vineri, cí£ gazonul stadionului Giulesti se ridicí£ la nivelul celor existente la cluburile engleze Manchester United si Chelsea Londra. "Sint fericit cí£ avem teren de nivel european, iar acest gazon este de talia terenurilor de la Manchester si de la Chelsea. Trebuie sí£ remarc munca firmei romano-italiene Construct Proget. Au fost specialisti italieni si am avut sansa de a avea o canalizare foarte buní£, iar aici nu vom avea niciodatí£ noroi. Vom juca in echipament alb atunci cind va ploua cu gí£leata si nu ne vom murdí£ri. Sper ca echipa sí£ aprecieze acest lucru, sí£ joace bine si sí£ intre in Europa", a spus Copos, care a precizat cí£n astfel de lucrí£ri vor fi demarate, in primí£varí£, si la baza Pro Rapid. Firma Construct Proget SRL din Focsani, condusí£ de Adrian Oprisan, a fost implicatí£ in scandalul legat de refacerea gazonului stadionului National din Complexul Sportiv "Lia Manoliu".
George Copos a participat, vineri, la definitivarea lucrí£rilor pentru refacerea gazonului stadionului Giulesti si a precizat cí£ se simte foarte bine "acasí£", mai ales cí£ gruparea sa a evoluat in meciurile din acest campionat pe stadionul National din Complexul "Lia Manoliu". "Dragostea de casí£ este mare si noi ne pierdem identitatea dací£ nu sintem acasí£. Giulestiul este un loc special. Eu am promis echipei cí£ va avea un cimp de joc de talie europeaní£. Am promis suporterilor cí£ vor asista la un spectacol, nu la lupte in noroi sau nisip, am promis cí£ vom fi gata cu cimpul de joc piní£ pe 15 noiembrie, iar astí£zi este 14 noiembrie. Asta este filozofia celor de la Rapid. Sintem multi, sintem simpli, nu sintem sí£raci cum spun prietenii mei, dar sintem oameni care iubesc mult aceastí£ echipí£", a spus Copos, care i-a multumit si ministrului Miron Mitrea pentru sprijinul acordat. Copos considerí£ cí£ toate comunití£tile locale au obligatia moralí£ fatí£ de oameni sí£ fací£ astfel de terenuri. "Uitati-ví£ ce se intimplí£ la Craiova si in Ghencea, unde se joací£ in noroi si mocirlí£, iar acesta nu este fotbal, nu este spectacol", a adí£ugat patronul rapidist.
Patronul clubului giulestean a afirmat cí£ dací£ presedintele FC Steaua, Gigi Becali, va gí£si intelegere la fel ca si el, atunci si gruparea militarí£ ar putea avea un astfel de teren. De asemenea, Copos a subliniat cí£ echipa nationalí£ are toate conditiile pentru a evolua pe gazonul din Giulesti. "Cred cí£ Iordí£nescu poate veni aici si poate vedea stadionul. Sint convins cí£ are toate conditiile de a juca pe acest cimp de joc. Nu trebuie sí£-i fac o invitatie lui Iordí£nescu pentru cí£ este un om harnic, care vede foarte multe meciuri si sint convins cí£ va fi interesat de acest cimp de joc", a afirmat Copos. Acesta nu a fost de acord cu afirmatia unui lider a suporterilor rapidisti, conform cí£reia, prin aceastí£ investitie, Rapid a "pus gheatí£ la inimí£ dusmanilor". "Prin acest gazon am demonstrat cí£ avem grijí£ de imaginea noastrí£. Dupí£ meciul Steaua-Liverpool, in toate ziarele din Anglia a apí£rut mocirla din Ghencea si este pí£cat. Romania este o tarí£ frumoasí£, bogatí£ si am demonstrat cí£ sintem oameni talentati. Jucí£torii de la Steaua, care au salarii de 30-50.000 de dolari s-au bí£tut cu vedetele de la Liverpool, care au salarii de milioane", a afirmat Copos, care si-a exprimat regretul cí£ echipa Rapid nu s-a calificat in Liga Campionilor.
Copos nu a dorit sí£ comenteze afirmatiile presedintelui FRF, Mircea Sandu, care a criticat politica de transferuri a clubului Dinamo. "In Europa, federatia si liga ajutí£ mult cluburile de fotbal, iar in Romania nu se intimplí£ asa ceva", a declarat Copos. De asemenea, Copos a spus cí£ nu este firesc ca presedintii de cluburi sí£ critice arbitrii. "Steaua nu are probleme cu arbitrii. Rapid a avut probleme mari cu arbitrii, dar nu am spus si nu o s-o spunem. Nu este firesc intr-un fotbal din mileniul trei sí£ ne luí£m de arbitri. Sint si ei oameni, pot sí£ greseascí£, multi au gresit premeditat si impotriva noastrí£, dar nu am spus-o", a adí£ugat patronul rapidist. Intrebat dací£ Steaua este favorizatí£, Copos a replicat: "Nu vreau sí£ spun lucrul acesta, pentru cí£ azi pentru mine este sí£rbí£toare".
George Copos a spus cí£ lucrí£rile pentru gazon au durat cinci luni, investitia cifrindu-se la citeva sute de mii de dolari. Copos s-a plimbat pe gazon si a dorit chiar sí£ se fací£ o demonstratie de udare a gazonului. "Putem uda gazonul o orí£, iar apoi stí£m pe el si nu ne udí£m", a comentat Copos. Patronul formatiei giulestene le-a spus muncitorilor cí£ dací£ vor termina lucrí£rile la stadion piní£ pe 21 noiembrie, atunci le va da de zece ori mai mult decit le-a promis. Inainte de a pí£rí£si arena, Copos s-a intors si a spus cí£ aceasta seamí£ní£ cu celebrul stadion Wembley. Rapidul ar putea juca meciul de pe teren propriu cu FC Arges, din ultima etapí£ a turului, pe Stadionul Giulesti.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori