De ce a ratat RAPIDUL calificarea?

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

De ce a ratat RAPIDUL calificarea?

Mesajde Love2Fly » Mie Aug 06, 2003 11:55 pm

Va invit sa va dati cu parerea despre motivele din cauza carora RAPIDUL a ratat calificarea.
Sa fie moralul jucatorilor? sa fie arbitrul? sa fie campionatul intern? sa fie mircea sandu si dragomir?
p.s: Nu sunt rapidist, repet, NU sunt rapidist!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Joi Aug 07, 2003 12:08 am

Categoric arbitrul !
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Aug 07, 2003 8:06 am

nu mai. eu sunt de vina...
pai cum sa fie mai Dragomir de vina? el a luat 3 boabe intr-o repriza? el a dormit pe gazon? sau a fost Sandu?
singurii vinovati sunt ei jucatorii....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Joi Aug 07, 2003 8:35 am

Si-au respectat porecla, si au transformat-o in renume: Rapidul s-a inecat ca tiganul la mal!

PS: Penibil comentariul lui Emil Gradinita... mai avea un pic si spunea ca arbitrul ala e de vina si pentru cel de-al doilea razboi mondial... Pai ce, a marcat arbitrul vreun gol? Le-a dat vreun penalty? Vreun cartonas rosu la rapidisti? Nu, a arbitrat corect, sau in cel mai rau caz normal... Singura greseala e ca a fluierat sfarsitul cu 2 minute mai devreme...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Joi Aug 07, 2003 10:02 am

ayrton ... tie ti se pare normal sa acorde faulturi dupa faulturi chiar daca nu e cazul ? ... sau sa fluiere chiar cu 2 min mai devreme ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 07, 2003 10:13 am

Rapid a ratat calificarea datorita mentalitatii de looser a poporului roman ...si in bieneinteles...a fotbalistului roman.
Nu este posibil sa nu poti pastra un rezultat de 2-0. Macar 2-2 daca terminau si tot era ceva.
Pai italienii....daca ar fi avut 2-0...se cantonau in aparare....si nici in 1000 de minute nu ar mai fi primit vre'un gol. Chiar mai dadeau ei pe contraatac.

Sa primesti 3 goluri in 45 de minute....e doar vina ta. Nici a arbitrului , nici a lu Mircea Sandu , nici a lu Dumnezeu.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2616

Mesajde baixinho© » Joi Aug 07, 2003 10:22 am

selecteaza, foca
bai, foca, tu vorbesti asa, ca nu ai vazut repriza a doua. este adevarat, golurile au fost primite din prostia proprie si personala a elevilor lui Rednic (la al doilea, insa a fost jco periculos in atac, care nu s-a fluierat), dar cand vine arbitrul si fluiera toate contactele in favoarea lui Anderlecht si da cu darnicie cartonase galbene rapidistilor (apropo, nu a scapat nici unul din aparare, din ce-mi aduc aminte, dar se poate sa ma insel) si vede faulturi care nu au fost - nu mai este chiar asa cum zici tu. italienii s-or cantona ei in aparare, dar ai vazut si tu ce s-a intamplat la mondiale, cand arbitrul a fost impotriva lor la meciul cu sud-coreenii. repet, Rapid a pierdut pe greselile proprii (cred, totusi, ca mai este un motiv, dar nu ma hazardez, sa nu se spuna dupa aia ca mananc excrement), dar in repriza a doua arbitrul a fost pe fata cu Anderlecht.

evident, multumesc pentru atentie


Sopra, ca sa stabilim de la inceput ce si cum: orice post off-topic pe acest forum, indiferent ce contine, va fi taxat prin stergere si premiat cu avertisment.

iti multumesc si tie pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Aug 07, 2003 10:52 am

dar in repriza a doua arbitrul a fost pe fata cu Anderlecht.
nu crezi ca asta e problema fotbalului romanesc? nu mitici si altii. ci faptul ca mereu cand ne-o furam dam vina pe altii...
din fericire nu am vazut meciul, am citit astazi cronici la meci. aseara aflasem ca la un moment era 2-2 si mi-am zis: hai mai se califica rapidul si avem si noi 3 in uefa macar. dar...din pacate s-a adeverit ce am zis mai demult: Rapidul o sa faca un meci mare dupa care or sa-si sape singuri groapa. nu a mai fost ca in ultimii doi ani, pt ca dupa un meci asa si asa (0-0 acasa) urmat o repriza tare: 2-0 la pauza, au continuat cu repriza a doua unde pt a-mi confirma mie spusele o trantesc.
pacat. in maxim 2 ani o sa jucam din turul 3. sa speram ca nu ajungem mai jos...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

2619

Mesajde baixinho© » Joi Aug 07, 2003 1:33 pm

Initial trimis de animaloo
mereu cand ne-o furam dam vina pe altii...

selecteaza, foca
mai nea, decat sa scoti o fraza din context si sa dai senzatia ca ala a fost singurul argument invocat de mine fata de infrangerea Rapidului, mai bine bea un pahar cu apa rece sa te mai linistesti. am scris si ca golurile au fost luate pe greseli personale. si oricum, indiferent ce as fi scris, daca "din fericire" nu ai vazut meciul (si, deci, nu vorbesti in cunostinta de cauza) chiar nu pot sa inteleg cum poti sa fi partial. toate intrarile lui Ziyati au fost fluierate fault si ma indreb chiar cum de arbitrul nu a dat penalty cand Badoi l-a deposedat din spate prin alunecare, in propriul careu, pe Dindane.

evident, multumex pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 2616

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Aug 07, 2003 1:53 pm

Initial trimis de baixinho
Sopra, ca sa stabilim de la inceput ce si cum: orice post off-topic pe acest forum, indiferent ce contine, va fi taxat prin stergere si premiat cu avertisment.

iti multumesc si tie pentru atentie
cata atentie din partea ta... noroc ca exista optiunea search... ca altfel nu stiu cum ti-ash fi gasit postul.

Rapid a pierdut pentru ca are o echipa de nimic in comparatie cu Anderlecht (se observa ca atunci cand belgienii au fortza putin, s-au pishat pe vishinii... cred ca daca Rapidul inscria golurile pana in minutul 35, nu mai intrau la pauza cu 2-0, pentru ca ii mancau belgienii cu fulgi cu tot in 10 min), pentru ca n-au fost bine pregatiti psihic, pentru ca si-a batut joc Copos de Bratu si Dolha... in concluzie, pentru ca sunt de kkt. Asta ca sa nu zica nici un colorat ca-s off topic, intelegi?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde memetshot » Joi Aug 07, 2003 4:23 pm

baixinho : era vorba de fotbalul nostru in general, nu de ceea ce ai zis tu.
Intr-un fotbal ca al nostru e mai greu sa faci performanta, in conditiile in care dupa toate meciurile exista discutii interminabile : a fost fault la 50 m sau nu.
Probabil ca aseara a pus si arbitru un pic mana sa-i ajute. dar dupa cum tu, rednic si multi altii au spus: golurile au venit pe greseli personale.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Aug 07, 2003 9:16 pm

Cum vad eu lucrurile? Simplu, lipsa de orientare. Nu se poate sa joci cu 3 fundashi impotriva a 3 varfuri + 2 altzi jucatori (Bassegio shi Seol) care erau in permanentza in atac. Rapidul s-a rupt in repriza a doua deoarece mijlocul n-a mai mishcat, apararea a fost in inferioritate, iar atacantzii dadeau prea repede drumul la minge. N-am shtiut sa tragem de timp, sa bubuim mingile in tribune. In locul lui Rednic la 2-1 il bagam pe stanga pe Bordeanu, il trageam pe Badoi fundas dreapta si jucam 5-3-2.


Am pierdut calificare cum pierde o baba naiva pensia cand ishi atarna pe geanta o pancarta "totzi raufacatorii sunt binevenitzi"
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde ballooba » Joi Aug 07, 2003 10:31 pm

S-a vazut diferentza de clasa...
Anderlecht a jucat 90 de minute rapidu a jucat 45 de min...
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gizzo » Vin Aug 08, 2003 1:30 am

Dupa 26 de ore de la fluierul final inca nu'mi vine sa cred ce s'a intamplat. In nici un caz nu a fost vina arbitrului, nu a fost vina nici unui jucator. A fost vina echipei aici incluzand'ul si pe antrenor. Din pacate pentru Rapid, Rednic acumuleaza experienta tocmai din meciurile astea. Prin inlocuirea lui Bratu cu Nita s'a vazut ca i'a fost teama, a incercat sa fie precaut, Nita avand sarcini defensive. Nu se poate sa schimbi cel mai bun atacant atunci cand mijlocul nu functioneaza deloc. Primul gol a plecat de pe partea stanga unde suedezul intrat la pauza a facut un meci extraordinar....Rednic nu a facut nimic sa'l anihileze. In concluzie...vina principala a fost a lui Rednic. Nu a gresit grav, insa greselile puteau fi suplinite daca echipa avea mai multa experienta.
Avatar utilizator
gizzo
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Mie Aug 13, 2003 8:42 am

Mentalitatea

Ceea ce comentatorii au numit 'teama de succes' eu as numi 'lipsa de experienta'. Nu teama de succes, ci teama de ei insisi si lipsa unor jucatori suficient de maturi si de 'caliti' pentru a face fata unor alergatori de cursa lunga cum sunt belgienii, obisnuiti cu un campionat dur si solicitant.

Greseli din partea antrenorului au fost, bineinteles, si inca facute incepand din tur. Ca prim exemplu, as da nefolosirea lui Godfroid in tur. Poate o fi fost omul accidentat, si atunci nu am ce-i face. Dar daca nu a fost si totusi a fost lasat pe banca ? E ciudat. Pentru ca Manu face jocul echipei la mijloc si s-a vazut ca fara el nu prea ne merge ('ne' - din cauza ca eu sunt rapidista :D ).

Voi continua mai tarziu, trebuie sa ajung la posta :D
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde gizzo » Joi Aug 14, 2003 12:41 am

Initial trimis de BloodOnMoral

Greseli din partea antrenorului au fost, bineinteles, si inca facute incepand din tur. Ca prim exemplu, as da nefolosirea lui Godfroid in tur. Poate o fi fost omul accidentat, si atunci nu am ce-i face. Dar daca nu a fost si totusi a fost lasat pe banca ? E ciudat.


Tin sa te contrazic aici....Godfroid a jucat in tur tot meciul si a fost unul din cei mai buni de pe teren.
Rezultatul din tur a fost unul foarte bun....nu i'a inspaimantat prea mult pe belgieni care s'a vazut si in prima repriza la Bruxelles erau siguri de calificare si nu s'au intrebuintat prea mult. Cu 0-0 ala nu prea i'am suparat. Insa la pauza s'a vazut ca atunci cand vor, belgienii sunt de neoprit. Daca le dadeam doar un gol poate altul ar fi fost scorul...nu i'am fi suparat asa de tare.

P.S. Anderlecht a castigat asta'seara cu 3-1 in fata celor de la Wisla....care au parut destul de slabi....lucru care ar trebui sa'i faca pe Iencsi & comp sa'si dea pumni in cap ca n'au putut sa tina un avantaj de 2 goluri. Au dat cu piciorul unei sanse atat sportiv cat si financiar. Asta e.....
Avatar utilizator
gizzo
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Joi Aug 14, 2003 7:55 am

Multumesc ca mi-ai adus aminte. Eram destul de obosita cand m-am uitat la tur si ma stresa si maica-mea sa vada nu's ce film :D

Godfroid este oricum sufletul echipei, mai ales de cand a plecat Schumacher. Sper sa il pastram cat mai mult posibil.

I-au invins pe polonezi ? Asta e ceva nou, inseamna ca au o vointa de speriat.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde gizzo » Vin Aug 15, 2003 12:46 am

Asta e ceva nou, inseamna ca au o vointa de speriat.


Nu e vorba de vointa....se numeste pur si simplu "profesionalism" (un cuvant nou pt romani). Belgienii au vazut ca nu joaca numele in locul echipei asa ca s'au mobilizat dupa ce au avut o repriza ("doar"...din pacate) de cosmar in fata unei echipe "estice". Pentru ei vointa nu este ceva lipsit din comun....este o stare de fapt. Ma rog.....ce a fost a fost.....nu e prima oara cand Rapid face asa ceva....si nici nu va fi ultima...de aia e frumos sa tii cu Rapid.
Avatar utilizator
gizzo
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Vin Aug 15, 2003 7:48 am

Da, un argument foarte bun :). Nu inteleg, chiar aseara ma gandeam ce s-a schimbat in fotbalul nostru de ne-am pierdut dorinta de a lupta in asa hal. Ceva ne determina subconstient sa abandonam. Sa fie banii (sau lipsa lor) cauza ?

Vorbeam la modul general, iar in ceea ce priveste Rapidul, mereu sunt capabili de surprize si de rasturnari de situatie, si, adaugand multe alte motive, de aceea ii sustin si eu :)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Danemarca "mon amour"...

Mesajde haifi » Sâm Sep 13, 2003 7:58 am

si Urs Meier "mon ami"....poate ca vedeti acum legatura mioritica intre ai nostri si "ai nostri"...
similitudini duse pana la capat intre meciul Rapidului si al Nationalei
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator