Echipa 2003/2004

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Echipa 2003/2004

Mesajde BloodOnMoral » Joi Aug 14, 2003 3:39 pm

Exista un lucru care pe mine ma deranjeaza la formatia actuala.

Un aflux prea mare de stranieri, asta ar fi problema mea. Nu stiu daca erau neaparat necesari si cine ce a vrut sa demonstreze prin cumpararea lor.

Pana acum, l-am vazut la treaba in primul rand pe Zyiati (imi cer scuze daca i-am gresit numele). Un ijlocas de calitate, cred, dar stau si ma gandesc daca este potrivit pentru rolul de play-maker, in care il vad toti comentatorii. Poate i-as acorda mai degraba aceasta misiune lui Godfroid, sau, de ce nu, lui Ilyes. A aratat ca e in stare.

Dossey e alta problema a mea. Desi el are statut de stranier
"autohton " :D. Tare mi-as mai dori ca problema lui Dolha sa se lamureasca si sa fie din nou titular sigur. Nesigurantele lui Dossey ma cam sperie.

Voi ce parere aveti :) ?
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Joi Aug 14, 2003 4:17 pm

Pai problema lui Dolha s-a lamurit: Copos i-a transmis ca pana in vara lui 2004 este suspendat si nici sa se antreneze cu prima echipa n-are voie.
Rednic s-a reorientat catre francezul Romulard Peisere (ex-rezervele lui PSG, ex-rezervele lui Leverkusen), poreclit "Noul Lobont" pentru calitatile asemanatoare portarului roman. Calitati pe care le are doar in ceea ce priveste aspectul fizic, ca in rest e departe... :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Joi Aug 14, 2003 5:13 pm

Multumesc pentru opinie. Imi pare foarte rau pentru ce i se intampla lui Dolha si nu prea mi se pare corect. Cred ca niciodata nu voi afla de fapt dedesubturile acestei afaceri :(.

Am auzit si eu despre Romuald sau "Romica", dupa cum l-au poreclit baietii. A trecut si pe la Leverkusen la viata lui, dar nu a facut prea multi pui pe acolo. Sa vad de ce e in stare.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 14, 2003 10:33 pm

Felicitari , Bloody (eu asa iti voi spune, pentru ca este prea lung numele tau) pentru acest subiect. Ai debutat in fortza ca moderator al fanclubului Rapid.

Te vad o buna cunoscatoare a fotbalului intern , in special al baietilor de sub Grant. Mai sunt putine ore mana la startul meciului cu Steaua. Cum ti se pare actualul lot al Rapidului fata de cel al ros-albastrilor ?
Si cam ce prevezi ca se va intampla in meciul de duminica ? (meci la care sper sa asist pe stadion)

Eu am vazut cateva meciuri cu ambele echipe in acest inceput de sezon...iar Rapid mi s-a parut o echipa mult mai bine compartimentata, mult mai bine asezata in teren si mult mai valoroasa decat a Stelei.
As paria oricand pe victoria giulestenilor in meciul de duminica. Bine , eu sunt doar un amator si probabil nu am sesizat esenta problemei. Te astept pe tine cu o mica analiza.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gizzo » Vin Aug 15, 2003 1:05 am

Lotul Rapidului, teoretic ar trebui sa fie mai bun decat anul trecut. Insa lipseste un element esential pe care steaua il are.....play-makerul. steaua il are pe aliuta.....Rapid nu are pe nimeni. Zyiati e mai bun ca inlocuitor al lui Bisconti (adica joaca mai bine la recuperare). De Lutu ce sa mai zic....e si el pe acolo...fuge fuge si iar fuge iar cand prinde mingea pare obosit de cat a fugit. Bine ca macar....fuge. In rest lotul per total e mai bun ca al stelei cu un singur element (din pacate e cel mai important).



P.S.Cred ca e prima data cand ii tin partea lui Copos....insa Dolha greseste. Sa nu uite totusi ca, clubul i'a platit toate cheltuielile cand a fost accidentat, tratament....tot. Mi se pare cam necurata treaba asta cu refuzul....miroase a impresar.
Avatar utilizator
gizzo
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Vin Aug 15, 2003 7:43 am

Moshule, iti multumesc pentru urari si pentru 'functie' :), sper sa ma achit onorabil de noile mele indatoriri.

Parerea mea referitoare la meciul cu Steaua. Gizzo are dreptate si m-am plans si eu la inceputul acestui thread de faptul ca Rapid nu are practic un conducator de joc suficient de capabil ca sa faca legea la centrul terenului. Bisconti este, cred eu, un jucator de forta mai degraba, nu prea 'finutz' si nici prea tehnic. Godfroid are aceste calitati, dar se pare ca va juca mai degraba un fel de extrema ofensiva, in orice caz nu chiar playmaker. Zyiati mi se pare cam confuz, nu stiu daca pot sa ii acord suficient credit. Si cum nu il mai avem pe Schumacher si nici Rat nu mai este, cu centrarile lui foarte bune :( ... Nu prea stiu cum se va rezolva.

Steaua vine dupa o victorie cu 4-0 contra Brasovului, o echipa deloc rea si care a avut un succes neasteptat in sezonul trecut. Imi pare rau mai ales de Prunea, nu merita, dar asta e deja alta poveste.

Rapidul vine dupa un egal in deplasare, care pe mine m-a surprins in mod neplacut, a fost totusi vorba de o echipa nou-promovata. Dar, sa zicem ca a fost vina esecului din CL.

Ma ingrijoreaza Bratu si Iencsi. Sa ii fi afectat chiar atat de mult ratarea acelor transferuri ? Totusi, nici unul nu pare in apele lui.
Sper sa isi revina cat se poate de repede, ar fi o datorie de onoare sa ne luam revansa cu Steaua fata de sezonul trecut.

Despre Dolha nu as mai vrea sa zic nimic, pana nu se linistesc apele. Ieri am auzit spunandu-se ca ar fi inca portar de rezerva. Valoarea lui (comparativ cu Dossey) nu ii permite asta :(.

Atat deocamdata.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

3061

Mesajde baixinho© » Vin Sep 05, 2003 12:34 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

in Gazeta de azi este un material despre Dossey. pe scurt, antrenorul portarilor, Ion Ionita (unul dintre cei mai mari portari pe care i-a avut Rapidul) face pregatiri suplimentare cu Dossey, ca sa nu mai prinda mingea "ca pe un penene". fac o paranteza: pentru cei care nu stiu la ce se refera respectiva afirmatie, mentionez ca Dossey incearca sa priunda mingea la piept,nu cum faci cei mai multi dintre portari, atenunadu-i viteza punand mainile in fata mingei. Dossey incearca sa retina obiectul de joc, "ingropandu-l" la piept cum fac altii cand directia mingei este spre abdomenul lor. aici, este mai simplu sa "ingropi" mingea, deoarece poti sa te arcuiesti inspre inapoi, dar la piept este mai greu, aproape imposibil. de aceea, Ionita incearca sa-l determine pe Dossey ca, atunci cand mingile vin pe sus, sa le prinda in maini (intinzandu-le in fata si, ulterior, indoindu-le; sper sa fi expolicat destul de clar). ca sa nu mai lungesc mult vorba, Ionita a spus ca Dossey este capabil sa-si corecteze aceasta mica problema. in plus, ghanezul are un foarte bun plasament, care compenseaza, pe moment, priza mai slaba la minge.

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Vin Sep 05, 2003 1:43 pm

Interesant articol.

Aventaj Dolha IMO : e mult mai inalt decat Dossey (1.95 daca datele mele sunt corecte), are mai mult curaj si usurinta in a sari la mingile inalte, de la corenere de exemplu. In plus, cu tot gabaritul, reuseste reactii foate bune la penalty-uri. Ceea ce il face sa fie titular sigur in fata lui Dossey, daca revine :)

Sunt curioasa de unde tendinta asta a lui Dossey ...
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde haifi » Vin Sep 05, 2003 4:51 pm

sa fiu putin malitios ( nu mi-o luati ca rautate)
poate ca Dossey se batea cu nuci de cocos cu maimutele in copilarie si asa a ajuns la fotbal...naravul din fire :-)

redevenind seriosi, cred ca la banii pe care i-a dat pe el Rapid...putea sa se orienteze la un portar adevarat..adik complet...

adevarul e ca nici Dolha nu prea iese la centrari si are si el minusurile lui...vezi meciul de la Bruxelles cand putea macar un gol sa-l scoata...

mie -desi am retineri fata de dinamovisti- imi place acum de Prunea...cu el cred ca ne calificam daca apara in dubla cu belgienii..
99%

edit by baixinho ©: haifi, numai da quote la tot postul. data viitoare iti iei avertisment.
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Sep 05, 2003 4:55 pm

Initial trimis de haifi
Prunea...cu el cred ca ne calificam daca apara in dubla cu belgienii..99%


asa cum ne calificaram si in sua 94 in meciu cu suedia...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Sâm Sep 06, 2003 9:27 am

(Nu suntem putin cam off-topic vorbind despre Prunea ? :P Dar fiindca tot ai adus vorba, parerea mea coincide cu a ta, si imi place mai mult cum apara acum decat cum apara prin 1994, dupa cum a amintit eyewitness).
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

3086

Mesajde baixinho© » Sâm Sep 06, 2003 1:32 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

ca sa revenim la subiect, nu-mi amintesc sa-l fi vazut vreodata pe Dolha iesindpe centrari in zona punctului de la 11m, cum face Dossey de cateva ori pe meci (evident, cand are motiv sa o faca, nu sa iasa de nebun din poarta :D ). stiu ca am luat campionatul cu Dolha in poarta dar sa nu uitam, insa, ca intr-un meci crucial, cel de pe teren propriu cu FC Arges, in poarta a fost Razvan Lucescu. el a avut o interventie excelenta, la 0-0, cand scapase un pietstean pecont propriu. daca marca ala, nu stiu ce ne-am fi facut. in plus, daca am fi pierdut meciul ala, intram rau de tot in prapastie, deoarece echipa scartaia din toate incheieturile.

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

dolha no 1

Mesajde PATTEU » Sâm Sep 06, 2003 2:31 pm

Eu il vreau pe dolha in poarta e mult mai sigur ca dossey !
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

de acum inainte...

Mesajde haifi » Sâm Sep 06, 2003 4:42 pm

...cu sau fara Dolha...sperand totusi sa revina pentru ca suntem cu un lot nu prea grozav, orice ati zice....trebuie sa mergem mai departe...
oe mine ma ingrijoreaza faptul ca dam jucatori buni si ne carpim cu cirucuri ieftine ( ne ieftinim la malai si ne scumpim la faina...sau cam asa)...
politica asta e ,daca nu paguboasa, greu de inteles....
copos daca vrea sa se retraga sa ne lase...mai bine saraci si curati decat "bogati" si dezbinati...

Initial trimis de eyewitness
asa cum ne calificaram si in sua 94 in meciu cu suedia...


2003 - 1994 = 9 ...ani
si conditiile sunt altele,campionatul a saracit si era vorba de aria de selectie interna...nici mie nu mi-a cazut bie "evenimentul"...
dar traim in 2003 si avem ocazia sa vedem cam tot campionatul la tv...numai cineva legat la ochi sau de rea credinta poate sa spun ca unul din cei mai in forma portari este acum Prunea...
punct

edit by baixinho ©: haifi, daca vrei sa postezi de doua ori pe acelasi thread intr-un interval mai mic de trei ore, editeaza primul post. forumul iti ofera aceasta facilitate.
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Sep 08, 2003 12:10 pm

haifi , era sa vinzi faina ieftin si sa cumperi taratzele scump...
chestia cu prunea e relativa, cert este ca in ultima perioada ne confruntam cu o acuta criza de portari, prunea fiind doar ceva mai rasarit la o medie care tinde spre mediocru.

on topic

am auzit ca sabin ilie a semnat sambata cu rapid un contract pe un an umpland golu lasat de bratu. o fi bine ,o fi rau...vom vedea.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

3104

Mesajde baixinho© » Lun Sep 08, 2003 12:16 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

a semnat pe trei ani si Rapid mai cauta un atacant.

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Sep 08, 2003 12:18 pm

inseamna ca redactia sport din tvr culege stirile pe la colturi de strada...vazui io cu ochii mei si ascultai io cu urechile mele de 1 an tocma ca m-a mirat ca rareori se semneaza numa pt un an...

intelesei ca cioroiu ce veni vineri pleca cum a venit ca-i prea scump si nu-i mai ramane lu copos de shaorme sau care-i dedesuptu?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Lun Sep 08, 2003 1:49 pm

Sabin Ilie nu ma incanta deloc. Nu as putea oferi cele mai solide argumente, dar pur si simplu nu imi place ideea. La fel cum nici Lutu nu ma multumeste, si de la inceput nu mi-a placut venirea lui la echipa. E ceva putred in aceste asa-zise mini-vedete de care cluburile abia asteapta sa scape si trebuie tocmai noi si Nationalul s ale cumparam (macar Savu a fost eficient cu Galata). Sunt cam suparata, va rog sa scuzati daca am fost prea acida :)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

la atac

Mesajde haifi » Lun Sep 08, 2003 3:34 pm

de acord ca Sabin e branza buna...da cam miroase...nici la altii n-a facut pureci
la noi a ajuns sa fie un fel de azil de noapte,ceva nu e in regula
pt eye
eu raman la parerea mea despre Prunea...orice poti spune despre el da' nu ca este peste media de mediocri ( si vorbesc de cele bune LOL)
un portar bun iti castiga un meci sau scoate meci nul daca atacul nu-si face datoria..la Bacau a scos destule puncte :-)


De varu' lu' Suca din Africa o fi auzit X din Asia....
de George Weah s-a auzit bine si in Liberia si la AC Milan...da chiar asa....daca are Hagi vreu var sau frate sa-l luam si p-ala,macar e roman :-)))
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde BloodOnMoral » Mar Sep 09, 2003 10:49 am

(La partea cu verii si unchii ai dreptate. Macar nu cumparam jucatoare, precum Perugia.)

Nu inteleg un lucru : de ce ne omoram atat cu stranierii. De ce nu gasim si noi un tanar mai promitator de prin diviziile B sau C, ceva in gen Vrajitoarea sau mai stiu eu cine, trebuie neaparat sa sune numele a vest ? Nu stiu unde vom ajunge. Asa, ca olandezii, cu 10 straini pe teren ? Macar ei stiu sa aleaga. Si isi permit.
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

3113

Mesajde baixinho© » Mar Sep 09, 2003 12:17 pm

Initial trimis de BloodOnMoral
De ce nu gasim si noi un tanar mai promitator de prin diviziile B sau C?

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

pentru ca daca afla ca este cerut de Rapid, s sau d, sefii clubului (cluburilor) respectiv (respective) cer o caruta de bani,

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: 3113

Mesajde eyewitness » Mar Sep 09, 2003 12:25 pm

Initial trimis de baixinho ©
, s sau d,

te rog exprima-te corect: echipele de traditie ale fotbalului romanesc

pai cum spunea altcineva , la un moment dat in meciu cu lux erau numa fosti sau actuali rapidisti. asta spune f multe pentru cine are bunul simt sa fie obiectiv
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm


Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori