Rapid in sezonul 2003-2004 (campionat si cupa), rezultate si comentarii

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Mesajde baixinho© » Dum Mar 14, 2004 10:08 am

haifi scrie:sa mai avem rabdare(!?)

vreo 4-5 meciuri, zic eu.


miercuri, cu Otelul in cupa. avem nevoie de 3-0 pentru a ne califica. sper sa nu se mai rateze ca la meciul cu Oradea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

cupa

Mesajde haifi » Mar Mar 16, 2004 6:24 pm

freamatul ierbii ce iese pe ici si colo ca un dinte stirb de baba si aroma de pamant reavan framantat de crampoanele idolior visinii cu nume de zei razbat dinspre templul Giulestiului...
vuietul de talaz al galeriei prevesteste zorii victoriei
avem nevoie de forfait maine,cand prin vene ne va curge sampania din Cupele antelebelice degustate la Luther...
o tempora!
:t
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Apr 03, 2004 5:51 pm

azi Rapid a avut meci la Galati si a castigat cu 1-0, golul fiind marcat de Sabin Ilie in minutul 1 (de fapt, trecusera cateva secunde). fara Ilyes si Zyiati la mijlocul terenului, Rapid a aratat ca o echipa rupta in doua. nu a construit nimic si a aruncat toate mingile pe varfuri. in fata a jucat numai Sabin, Badoi fiind folosind mai mult extrema. a jucat si pe stanga si pe dreapta si a dat de multe ori batai de cap apararii adverse. din pacate, insa, nu a avut cui sa centreze, pentru sa Sabin nici de acum in zece ani nu o sa reuseasca sa se dezlipeasca de adversarul direct pentru a lovi cu capul.
apararea a fost la inaltime si nu a fost depasita nici macar o singura data. singurele ocazii ale gazdelor au venit in urma unor faze fixe, meteahna noastra din tur. sa speram ca pana la meciul urmator sa-si revina si Niculae si Ilyes, pentru ca avem mare nevoie de ei.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

despre tactica de joc

Mesajde haifi » Sâm Apr 03, 2004 6:08 pm

ce parere ai?
;y
dupa cum schimba formula de joc de la meci la meci -mai ales "schemele" din aparare,echipa nu se va "suda" niciodata...e o regula de baza pentru ca 11 jucatori sa formeze o echipa:trebuie sa existe un 11 de baza...nu prea se profileaza nimic
senzatia e de improvizatie,nicidecum de stil englez :D sau italian ;S
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Dum Apr 04, 2004 11:09 am

dupa mine cred k este aceasi situatie k si la chelsea! Sistemul asta de rotatie nu prea este bun si desi rapidul are jucatori ff bun cred k tactica de joc nu este adecvata dar deocamdata rezultatele sunt de partea lui petrescu...sa vedem ce va fi in continuare!desi sunt stelist cred k rapid va invinge pe dinamo...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 10, 2004 8:46 pm

Nu mi se pare corect sa se strige "demisia" pentru Dan Petrescu. Asta e mentalitatea suporterului roman de fotbal. Dupa 2-3 rezultate negative...imediat striga "demisia".
Sunt curios ce parere au suporterii rapidisti prezentzi pe acest forum.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Apr 10, 2004 9:11 pm

Nu am priceput la meciul de azi de ce l-a inlocuit pe Zyiati (coordonator de joc) cu Vasilache (mijlocas de banda). in rest, Sarbatori fericite.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Yellow Pinkie » Mar Apr 13, 2004 7:47 am

Parerea mea, apropo de ce zice Oribilul, este ca izgonirea lui Rednic a fost si o magarie, si o greseala.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Mesajde gizzo » Mie Apr 14, 2004 11:54 am

Poate ca nu a fost corect sa se strige demisia asa devreme, insa echipa nu joaca nimic. In momentul asta jocul este incalcit fara nici o perspectiva fara nici o idee tactica binedefinita....este pur si simplu un joc plictisitor. Nu e vorba ca nu o sa luam campionatul jucand asa, dar sunt sanse foarte mici sa prindem macar o cupa europeana. Plus ca nu se poate uita nici cum a fost data afara Rednic fara un motiv intemeiat. A fost pur si simplu un lucru josnic si suporterii nu pot uita atat de repede un om care a avut rezultate notabile cu Rapid, iar in momentul de fata nu este justificata aceasta magarie.
Avatar utilizator
gizzo
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

UEFA sau ....

Mesajde haifi » Sâm Apr 24, 2004 6:16 pm

lupta in subsolul clasamentului ;s
dupa 0-2 la Brasov toate vorbele sunt de prisos
raul s-a produs mai demult din cauza unei politici falimentare a lui copos despre care am tot scris si la care subscriu si acum
cu "venetici" si mercenari nu se face treaba in Giulesti
bomboana pe coliva a fost becali & clica
ce este ma rau ca fotbalisti de frunte ai generatiei de aur, de la care aveam probleme de verticalitate si de morala ( nu mai dau exemple ca sunt nume cunoscute de toti) "dau cu saru-mana" unui neica nimeni, vanzator de bilete la suprapret la Patria in vremuri apuse si care dupa cateva tunuri s-a vazut mare in fotbalul romanesc, pe munca si valoarea altora
uite ca nu mai merge, la noi s-a spart buba si s-a vazut valoarea
o sa-mi spuneti ca n-a avut timp si ca Dan Petrescu n-a fost lasat sa faca treaba; pe Rednic,cu rezultatele cele mai importante din istoria clubului,de pana acum de ce nu l-au creditat?poate ca este blestemul lui si ne meritam soarta
echipa a mers prost de la bun inceput cu Petrescu si suntem pe "val", pe tobogan....si inca n-ati vazut nimic....sper sa ma insel dar deruta e generala
X-(
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator