NBA All Star Game, Los Angeles 2004

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

NBA All Star Game, Los Angeles 2004

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 01, 2004 9:04 pm

Acesta va fi subiectul oficial al All Star Weekend-ului din acest an, care va avea loc in februarie in Los Angeles, California.

In primul rand sa va spun cu cine am votat eu :

West
  • extreme : Garnett (Wolves) , Harpring (Jazz)
  • fundasi : Nash (Mavericks) , Sprewell (Wolves)
  • pivot : O'Neal (Lakers)

East
  • extreme : Carter (Raptors) , O'Neal (Pacers)
  • fundasi : Kidd (Nets) , James (Cavaliers)
  • pivot : Wallace (Pistons)


In Est jucatori cam slabutzi....tocmai d'aia l-am ales pe James, poate ne incanta cu ceva frumos. Plus ca de multa vreme nu a mai fost un debutant la All Star Game. Stie cineva sa imi zica de cand ?

Eu zic ca Jazz merita un titular....ori Harpring ori rusul. Alte extreme nu si-ar avea locul in vest, fatza de alea propuse de mine.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

oribilul mosh ma daca o sa fie asa o sa fie fain

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 9:07 pm

oricum ma uit la superbowl.
Vroiam sa si merg acolo da biletele bune 5-6 mii$....
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Re: NBA All Star Game, Los Angeles 2004

Mesajde codrutc » Vin Ian 02, 2004 6:17 am

Stie cineva sa imi zica de cand ?


Anul trecut a fost Yao Ming si chiar a inceput meciul.

Codrut
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Vince Carter » Dum Ian 04, 2004 2:03 am

Pai cred ca si eu ca a fost Starter Yao Ming la catzi chinezi sunt pe lumea asta... Ma mir ca nu-i si acuma! :sperm: :mad: . Anyway, astia-s jucatorii votatzi de mine:

WEST:

C-Shaquille O'Neal
PF-Tim Duncan
SF-Kevin Garnett
SG-Kobe Bryant
PG-...Ray Allen lol (adica am dat vot tot la un Shooting - Guard).

EAST:

C-Ben Wallace
PF-Jermaine O'Neal
SF-Vince Carter
SG-Tracy McGrady
PG-Allen Iverson
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

votul meu

Mesajde codrutc » Dum Ian 04, 2004 6:08 pm

Ok, votul meu a fost urmatorul, bineinteles partinitor si subiectivist:

Est

Jason Kidd
Allen Iverson
Ron Artest
J. O'Neal
Jamaal Magloire


Vest

Mike Bibby
Kobe Bryant
Peja Stojakovic
Kevin Garnett
S. O'Neal
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 14, 2004 12:28 am

Daca voturile pt. All Star Game s-ar termina astazi, echipele ar fi urmatoarele :

EAST : Vince Carter, Jeremaine O'Neal , Alen Iverson , Tracy McGrady , Ben Wallace

WEST : Kevin Garnett, Tim Duncan , Kobe Bryant , Steve Francis , Shaquille O'Neal

---

Vince Carter (userul de pe fanclub,nu jucatorul de la Raptors) va avea exact ce si-a dorit...cu exceptia Steve Francis in loc de Ray Allen.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Ian 14, 2004 6:24 pm

Jucatorii care i-a mentionat moshu mai sus mi se par cei mai buni la ora actuala din punct de vedere statistici si popoularitate.

Sper ca Vince Carter sa participe la dunk contest.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Vin Ian 16, 2004 1:47 am

Pai da ar fi super-marfa un "duck-contest" cu mine, cu Ricky Davis, cu Deshawn Stevenson, Gerrald Wallace, D-Mase si J-Rich. Franchise and LeBron would make a nice addition. Dar nu cred sa se intample... ;P
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dj_jaxxx » Vin Ian 16, 2004 9:00 pm

Pana una alta Carter s-a accidentat in meciul de ieri nu NO si nu e sigur cat de grav s-a accidentat deci nu e sigur daca participa la all star
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Vin Ian 16, 2004 11:26 pm

IL BAT! Adica ma bat singur... lol
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Darth » Sâm Ian 24, 2004 1:02 pm

treaba mai nasoala e ca iar nu o sa transmita nimeni meciul....asa ca noi astia de prin bucuresti o sa plangem iarasi. In provincie exista telesport care transmite NBA, dar nesimtitii astia de la tvsport nu vor sub nici o forma sa dea....ce ne facem fratilor?
Darth
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 16, 2004 11:02 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 24, 2004 1:47 pm

nu sunt nesimtiti telesport. daca nu au contract cu NBA...ce vrei ? si asa dau prea multe cate dau ! (o sa fie All Star-ul de la NHL in direct pe TV Sport. eu sunt f. bucuros ca pot urmari asa ceva LIVE ! )

ce sa facem ? o sa facem si ce am facut in ultimii ani. vom intra pe internet luni dimineatza si vedem acolo statisticile.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 04, 2004 12:40 pm

As'noapte s-au stabilit si rezervele pt. All Star Game...asa ca acum cunoastem toti cei 24 de jucatori.

Eastern Conference
Allen Iverson (Philadelphia 76'ers)
Tracy McGrady (Orlando Magic)
Vince Carter (Toronto Raptors)
Jeremaine O'Neal (Indiana Pacers)
Ben Wallace (Detroit Pistons)
------------------
Ron Artest (Indiana Pacers)
Baron Davis (New Orleans Hornets)
Jason Kidd (New Jersey Nets)
Jamaal Magloire (New Orleans Hornets)
Kenyon Martin (New Jersey Nets)
Paul Pierce (Boston Celtics)
Michael Redd (Milwaukee Bucks)

Western Conference
Steve Francis (Houston Rockets)
Kobe Bryant (Los Angeles Lakers)
Kevin Garnett (Minnesota Timberwolves)
Tim Duncan (San Antonio Spurs)
Yao Ming (Houston Rockets)
-------------------
Ray Allen (Seattle SuperSonics)
Sam Cassell (Minnesota Timberwolves)
Andrei Kirilenko (Utah Jazz)
Brad Miller (Sacramento Kings)
Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks)
Shaquille O'Neal (Los Angeles Lakers)
Peja Stojakovic (Sacramento Kings)

Interesant faptul ca nu a fost selectat LeBrown de la Cleveland, pe care toata lumea il lauda. Personal ma bucur ca e cineva de la Jazz.
Si ma intristez ca nu voi putea vedea acest meci de mare spectacol.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mie Feb 04, 2004 4:11 pm

E nasol ca fiecare echipa are decat 12 jucatori si multi care sunt la fel de buni nu au fost inclusi, spre exemplu Steve Nash. Ma rog...in mare sunt de acord cu selectiile.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Feb 04, 2004 4:42 pm

Da, merge selectia... dar chinezoiul ce procentaje are anul asta? Chiar merita locul de titular sau voturile s-au datorat galbejitilor de la el de acasa?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Feb 05, 2004 3:45 pm

Avand in vedere ca Shaq nu a jucat toate meciurile pt ca a fost accidentat, banuiesc ca s-a hotarat ca Yao a contribuit mai mult desi teoretic Shaq e cel mai bun din liga pe pozitia aceea.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 05, 2004 4:20 pm

nu sunt nici foarte corecte nominalizarile. Spree trebuia sa fie si el. La fel si debutantul ala miraculos de la Denver Nuggets...pe nume Carmelo Anthony daca nu ma insel.

eu nu voi vedea acest All Star...dar in ultimii ani nu stiu cat de marfa a fost. Imi amintesc si acum primul meci din NBA...urmarit LIVE....All Star Game 1992, comentat de Bogdan Stanculescu de la fatza locului. MVP atunci a iesit Earvin Magic Johnson.
Iar in '93...All-Star-ul din Salt Lake City...cu Stockton si Malone co-MVP. Iar inainte de meci..Isaiah Thomas a dat un scurt interviu pt. TVR. Momente unice.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Lun Feb 09, 2004 10:00 am

Dupa cum vad echipele West-ul pare mai solid mai ales la rezerve.

O greseala este lipsa lui Lebron . Pt el ar fi contat enorm sa fie aici la debutul in NBA
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

yao

Mesajde codrutc » Lun Feb 09, 2004 5:30 pm

Pe mine ma revolta selectionarea lui Yao inaintea lui Shaq.
Eu cred ca trebuie facut ceva pe viitor in ce priveste voturile fanilor, mai ales a celor din afara Statelor Unite. Normal ca chinezii pot vota pe cine vor ei, fiind atit de multi.
Ceva de genul unui coeficient care sa tina seama de populatia unei tari ar fi binevenit.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

East Side

Mesajde SKIP » Vin Feb 13, 2004 1:12 pm

SALUT!Baieti poate puteti sa inregistrati ALL STAR GAME-u de anu asta de pe net pe CD sau poate aveti rude sau prieteni afara spuneti-le sa il inregistreze...va platesc daca faceti rost de el oricum cred ca si voi sunteti la fel de disperati ca si mine...MERCI!!
SKIP
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 07, 2004 10:04 am

Mesajde santaclaws » Dum Feb 15, 2004 5:45 am

unde se poate vedea all star game-ul in romania ?? asta daca se poate. desi sincer as prefera sa vad finalele, ca all-star-ul a devenit un mare concurs de slam dunk fara pic de defense. defense RULLZ.

ca selectii, steve francis nu merita sa fie selectat de loc. are un sezon mizerabil. in est nu merita magloire. in locul lui trebuia sa fie lebron james care are un sezon exceptional pt un pusti de 19 ani.

dar cum in vest sunt prea multi PF de valoare: Duncan, Garnett, Nowitzki, Kirilenko, Randolph (daca nu era Chris Webber accidentat probabil ca Kirilenko ar fi stat acasa, desi merita sa joace in all star game) si pivoti: Shaq, Yao, Brad Miller. in est sunt prea multi SF si SG excelenti - McGrady, Carter, Iverson, Pierce, Redd, Artest.

cred ca cel mai corect era:
West:
PG - Cassell
SG - Kobe (sezon slab dar nu prea sunt SG de valoare in West)
SF - Garnett (e PF de fapt, dar cum el si Duncan sunt cei mai buni jucatori din NBA la ora actuala, nu poti sa il lasi pe vreunul pe banca de rezerve)
PF - Duncan (el joaca mai aproape de panou decit Garnett, asa ca Garnett e mai potrivit ca SF)
C - Shaq (e inca cel mai bun desi e cam in scadere de forma)
=======================
Yao
Rudolph
Kirilenko
Miller (are un sezon excelent, s-a adaptat perfect la jocul celor de la Kings)
Nowitzki
Stojakovic
Mike Bibby (Nash a avut un sezon mai slab)

Ray Allen a fost in mare parte accidentat asa ca ar putea sa lipseasca din echipa.

East:
PG - Kidd
SG - Iverson (la mm de McGrady, dar parca are un sezon mai bun; desi ambele lor echipe merg execrabil)
SF - Carter (desi are un sezon nu chiar fantastic, e bine ca si-a revenit dupa 2 ani de accidentari)
PF - O'Neal (Jermaine, evident)
C - Wallace
=======================
McGrady
LeBron James
Redd
Pierce
Artest
Davis
Martin (sau Boozer, dar Nets stau mai bine in clasament decit Cavs si asta conteaza)

evident ca asa estul ar parea niste liliputani fata de vest, dar astia sunt cei mai buni jucatori din fiecare conferinta. parerea mea ;-)
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Dum Feb 15, 2004 11:51 pm

Cred ca Stojakovic ar fi meritat locul lui Kobe in starting five ca Shooting Guard, kit ca el e Small Forward.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Lun Feb 16, 2004 12:48 am

Corect. Nu stiu ce a fost in capul meu de l-am omis pe Stojakovic cind ma gindeam cine l-ar putea inlocui pe Kobe in starting 5....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Lun Feb 16, 2004 5:04 am

E da uite ca Kobe joaca bine, 3/4 FG, 1/1 3 PT deocamdata la half time, 7 puncte el in 7 minute, 5 puncte in 5 minute pentru Stojakovic...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Lun Feb 16, 2004 8:36 am

unde vezi tu meciul ??? undeeeeeeeeeeeeeee ?? ca eu din ce am vazut nu il da nimeni la tv ....
:-(((
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Feb 16, 2004 10:17 am

santaclaws scrie:. in est nu merita magloire.


...dar totusi el a facut o partida exceptionala, fiind principalul marcator al esticilor. A terminat cu 19 puncte si 8 recuperari.

Shaq s-a razbunat ca nu a fost ales titular. Bravo lui.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mar Feb 17, 2004 3:03 am

LOL. Pai da ma da' Magloire a avut 11 aruncari in 6 minute, vorba lu Azur de pe onlinesport. Pacat ca Vinsanity n-a avut minute mai multe.

PS . Nu am vazut meciu, m-am uitat la FLASH pe nba.com (live stats).
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Mar Feb 17, 2004 3:19 pm

chiar daca nu a jucat rau, sa fim seriosi .... in all star game nu se apara mai nimeni. e practic concurs de dunk cu jaloane. daca era sa se joace serios nu stiu ce facea magloire impotriva lui yao, shaq, duncan etc. nu prea cred ca avea sanse.

in alta ordine de idei cica nesimtitul :-P ala de McGrady iar si-a aruncat singur mingea la alley-oop. pacat ca pe nba.com nu poti vedea decit cu IT (inside ticket). nu mai dau astia nimic gratis sa vada si amaritii care traiesc in tari cu oameni cretini care cumpara drepturile si dupa aia nu transmit meciurile ca nu au cum ...... it makes me sick !!!
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Feb 17, 2004 4:23 pm

Nu m-am uitat la skills de loc...iar la meci numa ultimele 2 reprize. Shaq a jucat bine de tot si Yao Ming la fel. McGrady si Magloire au jucat bine pt est si Carter de altfel pana ce s-a hotarat antrenorul sa nu-l bage de loc in a 4a repriza. In loc..l-a bagat pe Michael Redd care e destul de bun dar parca Carter ar fi trebuit sa fie in teren cand vestul avea 2 puncte in fata si mai erau 10 sec. Oh well...:) Oricum eu prefer sa vad un meci normal decat un meci de allstar pentru ca macar in meciurile normale se lupta sa castige.

p.s. Unele faze/dunkuri de la allstar, cred o sa fie disponibile pe kazaa in curand, deci cautati.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mar Feb 17, 2004 4:30 pm

si eu zic la fel .... mai bine vad finalele decit all star game-ul.
si daca e minesotta in finala, sau macar sacramento ..... cu atit mai bine. sau mavericks. oricine decit san antonio care nu joaca de loc spectaculos .....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori