Care vi se pare cel mai spectaculos jucator din NHL ?

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Care vi se pare cel mai spectaculos jucator din NHL ?

Mesajde Red_Mustang » Mar Ian 20, 2004 7:50 am

Pun si eu aceasta intrebare fara un sondaj ca lista jucatorilor este foarte mare si nu am timp sa creez sondajul...

Care vi se pare cel mai spectaculos jucator din NHL si de ce ?

Si ca sa fiu eu primul care sparge gheata declar ca sunt fan Niklas Lidstrom(DET) si Vishnevsky(ANA).

Cel mai mult ma impresioneaza portarii : Hasek (DET), Shields (ANA), Brodeur (NJ) si Cechmanek(LA)...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Ian 20, 2004 8:47 am

De vreo 12 ani de cand stiu mai bine ce se intampla prin NHL, lasandu-i deoparte pe Gretzky si Lemioux, m-au impresionat permanent 2 jucatori: Steve Izermann (capitanul echipei ce a adus titlul mondial pentru Canada dupa mai bine de 50 de ani) si Brendan Shanahann, ambii canadieni, ambii joaca la echipa mea preferata, Detriot Red Wings.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Mar Ian 20, 2004 10:05 pm

Pavel Bure este jucaotrul cel mai spectaculos pe care l-am vazut jucand. A marcat de 5 ori mai mult de 50 de goluri intr-un sezon iar in 92 si 93 a marcat 60 de goluri 2 sezoane la rand.

Mie imi plac cel mai mult jucatorii rapizi gen Fedorov, Mark Recchi, Saku Koivu, Theoren Fleury, Mogilny etc. Talentul de vede la cine se descurca mai bine cu pucul nu la cei care au 2m inaltime silovesc tot ce trece (de ex. Eric Lindros)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 20, 2004 10:58 pm

Preferatul meu este Jaromir Jagr care s-a aflat printre cei mai buni la capitolul puncte din liga...sezoane de'a randul, pe vremea cand evolua la Pittsburg Penguins. Avea tot ce ii trebuie : tehnica, viteza, fortza. O faza memorabila care a tot rulat si pe la noi prin Romania,acum vreo 4-5 ani....cand Jagr suteaza este blocat...si datorita puterii cu care suteaza ii smulge crosa din mana jucatorului care a incercat blocajul. Evident inscrie la acea faza.
Imi place si cum saluta dupa fiecare gol. Si mai imi place ca poarta numarul '68...in cinstea anului 1968 (primavara de la Praga).

Foarte mult mai imi plac si Theo Fleury, omul fara dintzi in gura. Stiu ca este foarte mic de inaltime si deosebit de dibaci.
De asemenea un mare jucator este si Paul Karya...dar si coechipierul sau de la Colorado...Selane.

De la rusi imi place de Pavel Bure !

Portari buni sunt multi, dar cu alta ocazie.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mie Ian 21, 2004 8:00 am

Da am uitat sa spun ca imi place si Fedorov, Gonchar...Ma mir...sunt multi care nu imi plac...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Darkie » Vin Ian 23, 2004 9:37 am

Patrick Roy ,
Joe Sakic
Mark Messier (cu toate ca nu mai joaca)
Rob Blake
sunt primii in topul meu al celor mai buni jucatori din NHL .
Darkie
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Ian 23, 2004 9:30 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 1:39 pm

Sa stii ca nici legendarul Patrick Roy nu mai joaca. Chiar inainte de aces sezon s-a retras...si i-a fost retras si tricoul cu nr. 33 de la Colorado Avalanche. Categoric portarul deceniului, alaturi de Dominator.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm


Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron