NHL All Star Game, St.Paul 2004

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

NHL All Star Game, St.Paul 2004

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Ian 22, 2004 9:45 pm

Pentru ca am facut subiect cu All Star Game-ul din NBA, nu puteam lasa deoparte All Star-ul din NHL, mai ales ca va fi transmis direct in Romania de TV Sport, pe 8 februarie 2004 de la orele 22.

In acest an meciul vedetelor hockeyului profesionist va avea loc in St.Paul, Minnesota. Un mediu perfect pt. hockey....acolo fiind foarte frig.

Iata titularii :

Eastern Conference
centru : Joe Thornton (Boston Bruins)
aripi : Ilya Kovalchuk (Atlanta Thrashers), Martin St. Louis (Tampa Bay Lightning)
fundasi : Scott Stevens (New Jersey Devils), Scott Niedermayer (New Jersey Devils)
portar : Martin Brodeur (New Jersey Devils)

De Martin St.Louis nu am auzit in viatza mea. Nu stiu cine este si il rog pe jaxxx sa ma informeze in legatura cu el. Chiar merita sa joace la All Star ?
De remarcat faptul ca linia ofensiva este alacatuita din 3 jucatori de la Devils, campioana en-titre NHL. Cei 2 fundasi sunt capitanul si ajutorul de la Devils. Dragutz. :)

Western Conference
centru : Mike Modano (Dallas Stars)
aripi : Bill Guerin (Dallas Stars), Todd Bertuzzi (Vancouver Canucks)
fundasi : Nicklas Lidstrom (Detroit Red Wings), Rob Blake(Colorado Avalanche)
portar : Marty Turco (Dallas Stars)


------------

jaxxx, hai sa comentam putin. De ce crezi ca printre titulari nu se afla cei mai eficientzi jucatori din liga ? Si ma refer la Markus Naslund, Robert Lang si Alex Tanguay.
Iar ca portar vad ca cel mai bun procentaj la suturi aparate il are Miikka Kiprusoff. Si nici el nu e prezent.
Probabil vor fi prezentzi si ei...dar nu ca titulari in prima linie.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 23, 2004 2:18 pm

Astazi s-au anuntat si rezervele.

Western Conference
Forwards : Shane Doan (Phoenix Coyotes), Pavel Datsyuk (Detroit Red Wings), Markus Naslund (Vancouver Canucks), Jarome Iginla (Calgary Flames), Patrick Marleau (San Jose Sharks), Rick Nash (Columbus Blue Jackets), Keith Tkachuk (St.Louis Blues), Joe Sakic (Colorado Avalanche), Alex Tanguay (Colorado Avalanche)
Defenseman : Kimmo Timonen (Nashville Predators), Chris Pronger (St.Louis Blues), Mattias Norstrom (Los Angeles Kings), Filip Kuba (Minnesota Wild)
Goaltenders : Dwayne Roloson (Minnesota Wild), Tomas Vokoun (Nashville Predators)

Eastern Conference
Forwards : Robert Lang (Washington Capitals), Mats Sundin (Toronto Maple Leafs), Marian Hossa (Ottawa Senators), Jaromir Jagr (Washington Capitals), Mark Messier (New York Rangers), Daniel Alfredsson (Ottawa Senators), Jeremy Roenick (Philadelphia Flyers), Keith Primeau (Philadelphia Flyers), Gary Roberts (Toronto Maple Leafs)
Defenseman : Sheldon Souray (Montreal Canadiens), Adrian Aucoin (New Yorl Islanders), Nick Boynton (Boston Bruins), Wade Redden (Ottawa Senators)
Goaltenders : Roberto Luongo (Florida Panthers), Jose Theodore (Montreal Canadiens)

---------

O gramada de nume noi, dar si foarte multe vedete. Avem premisele unui regal hockeyistic. Veteranul Mark Messier se afla la a 15 a prezentza la All Star Game. Iar de la echipa vestului cele mai multe prezentze la All Star Game le are Joe Sakic, centrul celor de la Colorado Avalanche acumuland 11.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Ian 27, 2004 3:52 pm

Martin St Louis este un jucator foarte bun si cred ca merita sa fie in all star game dar nu ca starter. Robert Lang a jucat mult mai bine daca tinem cont ca joaca pentru cea mai proasta echipa din liga (Washington).

Devils sunt considerati ca fiind una dintre cele mai bune echipe in aparare asadar mi se pare normal ca cei 2 aparatori titulari in all star game sa fie de la ei. Iar Brodeur are deja 10 meciuri in care nu a acordat niciun gol si pe departe este cel mai bun portar din liga la ora actuala. Recordul este de 15 meciuri fara goluri acordate (shutouts) si are toate sansele sa-l egaleze sau sa-l depaseasca.

Vezi ca la rezerve ai incurcat conferintele. Prima grupa de jucatori in care este si Naslund sunt din vest iar restul sunt din est.

Jucatorii care au fost selectati ca titulari sau rezerve la all star, au fost selectati pe merit. M-au surprins portarii alesi pentru vest. In primul rand eu nu prea am sansa sa urmaresc meciuri din conferinta de vest pentru ca se joaca tot timpul cand e 11-12 noaptea aici. Marty Turco este destul de bun (22 de meciuri castigate pana acum) dar nu stiam ca ceilalti doi sunt demni de a fi numiti la all star game. Eu tin minte cand Vokoun era rezerva la Montreal acu vreo 5-6 ani iar cand Nashville a intrat in liga l-au luat si iata ca nu au dat gres.

Si trebuie sa mentionez ca alegerile sunt influentate oarecum si de voturile fanilor si daca lumii ii place de Guerin mai mult decat de Naslund eu ce sa le fac? :) Eu l-as fi votat pe Naslund inaintea lui Guerin. Nu inteleg de ce Guerin, care are 36 de puncte, a fost ales inaintea lui Naslund care are 60 de puncte. Eh oricum e bine si asa.

Rick Nash este de asemeni un jucator care m-a surprins. A intrat in liga acu un an sau 2 si deja este unu dintre cei mai buni din liga. De fapt este pe locul 1 la goluri jucand pentru o echipa mediocra (Columbus)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 27, 2004 7:05 pm

Sorry pt. greseala. Acum am corectat.

Dar de ce nu a fost selectat si Miikka Kiprusoff ? Portarul cu cel mai bun procentaj din liga. Ca eu asa am vazut la statistici...ca el are cel mai bun procentaj.

jaxxx, ce concursuri se desfasoara in All Star week-end ? Adica...cum ar fi dunk si 3 p la NBA !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Ian 27, 2004 7:31 pm

Kiprusoff este accidentat. Eu il am in echipa de fantasy la yahoo :)

Pai o sa se joace Rookie All Star Game (Cu cei mai buni jucatori care sunt in primul an in NHL), un meci intre fosti jucatori si sambata seara o sa se dispute Skills Competition. O sa fie tot felul de probe: cine patineaza cel mai repede, cine trage cel mai tare, care are sutul cel mai precis, etc.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Ian 30, 2004 11:10 pm

De'abia astept meciu'. Imi place Nhl Star Game pentru ca sunt selectionati cei mai buni jucatori din editia de campionat curenta...
Fiecare jucator incearca sa faca o prestatie cat mai buna si meciul devine extraordinar de spectaculos...
Sper doar sa fie foarte multe goluri.
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mar Feb 10, 2004 7:36 am

Se pare ca au fost multe goluri...numai ca nu stiu pentru ca n-am apucat sa vad sfarsitul meciului Est-Vest

Cert e ca scorul era 4-3 pt E la sf celei de-a doua reprize...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Mar Feb 10, 2004 10:28 am

A fost interesant Skills competition mai ales pt. mine care l-am vazut pt. prima oara. Totusi parca asteptam mai mult.

Mi-au placut concursurile de putere a sutului si de viteza unde Scott Niedermayer a patinat excxeptional.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 10, 2004 1:43 pm

Wolf, s-a terminat 6-4 pt. East. dar MVP a iesit Joe Sakic de la West, autor a 3 goluri.
Din pacate nu am putut urmari meciul, pentru ca am ajuns acasa beat mort...si desi am deschis televizorul..zaream doar niste umbre care patinau. Poate il mai dau si ei in reluare.

M-am uitat la skills competiotions...dar nu m-au incantat. Parca sunt jocuri de copii. Mai marfa consucrsul de dunk si de 3 p..la All Starul de basket.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Feb 10, 2004 4:19 pm

Mie mi-a placut la skills doar nimeritul de tinte in care Jeremy Roenick a nimerit 4 tinte din 4 suturi! si sutul cel mai puternic (102.2 mile pe ora = 164.5 km/h) reusit de aparatorii Sheldon Souray de la Montreal si Adrien Aucoin de la Islanders.

Probele in care erau 3 jucatori singuri cu portarul sau un jucatori singur cu portarul mi s-au parut plictisitoare.

Meciul de duminica a fost destul de bun dar parca lumea se astepta la mai multe goluri. Sakic a jucat excellent dar la ce jucatori avea vestul ma asteptam sa bage mai mult de 4 goluri. Trioul Sundin-Roberts(de la Toronto) si Alfredson (de la Ottawa) au avut 7 puncte pentru est.

In ansamblu n-a fost rau dar se putea si mai bine.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm


Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron