Regulamente NHL, NFL, NBA

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Regulamente NHL, NFL, NBA

Mesajde m0orph » Sâm Ian 24, 2004 11:31 am

Vreau si eu un site sau ceva de unde sa pot sa vad si eu regulamentul oficial pentru NBA, NHL si NFL.
regulile le stiu in mare da mai sunt unele chestii care nu le inteleg si de aia as vrea regulamentul. ma ajuta cineva???
m0orph
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 20, 2004 10:23 pm
Localitate: Constanta

Mesajde Darth » Sâm Ian 24, 2004 1:10 pm

hai ma frate las-o naibii de treaba...inteleg cu regulamentul NFL, da ce dracu ca tot romanu stie ce-i ala baschet si hochei...
Darth
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Ian 16, 2004 11:02 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 24, 2004 1:44 pm

sa stii,Darth, ca la basket si hockey difera regulamentele fatza de ce se joaca in Europa.

de exemplu in NHL se fluiera icing doar daca pucul degajat in spatele portii este atins de un jucator al celeilalte echipe..pe cand in Europa se fluiera icing doar daca este degajat, astfel nemaidand sansa unui "beat the icing" cum zic americanii.

sau in NBA, unde un atac dureaza 24 de secunde.

sunt destul de multe diferentze.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Lun Ian 26, 2004 5:26 pm

Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm


Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori