Discutii inaintea sezonului 2004-2005 al NBA

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Discutii inaintea sezonului 2004-2005 al NBA

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iun 28, 2004 1:47 pm

Desi mai sunt circa 4 luni pana debuteaza un nou sezon NBA, m-am gandit sa fac acest subiect unde sa mai discutam despre transferuri, despre ce mai fac echipele in vacantza sau despre draft. Sau despre orice alta chestie interesanta referitoare la NBA.

Eu ma declar multumit cu ce au facut Jazz la acest draft. Au avut 3 alegeri in prima runda...pozitiile 14,16 si 21. De pe pozitia 21 au luat un pivot rus..care l-au trimis la Mavericks pt. o viitoare alegere de prima runda. Si bine au facut. Ma gandesc...ca nu e nevoie de un al doilea malau gen Greg Ostertag in echipa.
Ceilalti doi pe care i-a pastrat par a fi jucatori buni, tinand cont de statisticile pe care le-au avut sezonul trecut in campionatul universitar.

Sper sa faca si niste transferuri bune..si la anu sa-i vad iar in play-off. Poate-l aduc si pe Kobe. *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iul 27, 2004 9:11 am

Daca lumea e in vacantza si nu prea mai posteaza pe aici , m-am gandit sa amintesc eu componentza echipei de basket a USA, care va participa la Olimpiada de la Athena. Echipa formata numai din jucatori NBA.

4 - Allen Iverson (Philadelphia 76'ers)
5 - Stephon Marbury (New York Knicks)
6 - Dwyane Wade (Miami Heat)
7 - Carlos Boozer (Utah Jazz)
8 - Carmelo Anthony (Denver Nuggets)
9 - LeBron James (Cleveland Cavaliers)
10 - Emeka Okafor (Charlotte Bobcats)
11 - Shawn Marion (Phoenix Suns)
12 - Amare Stoudemire (Phoenix Suns)
13 - Tim Duncan (San Antonio Spurs)
14 - Lamar Odom (Los Angeles Lakers)
15 - Richard Jefferson (New Jersey Nets)

----

De jucatorul cu numarul 10 nu am auzit in viatza mea.
In rest....ce bine imi pare ca Boozer a venit la Utah.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Mar Iul 27, 2004 4:18 pm

K Moshule hai sa te ajut! Jucatorulo "nr 10", Emeka Okafor( 6.10, F-C), este o speranta (a cata oare? ) a basketului american.In draftul din anul acesta a fost al 2-lea jucator ales de catre echipa nou infiintata Charlotte Bobcats, dupa 3 ani de colegiu.

Cat despre Jazz mi se pare ca s-a intarit foarte bine, avand jucatori tari pe toate posturile, mai ales la capitolul Big Man unde a fost deficitara anul trecut, iar acu i-a luat pe Boozer si pe turcul Mehmet Okur. Ca sa nu mai zic de cei doi rookies draftati!
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iul 28, 2004 1:28 am

Da, poate mai putin la coordonatori de joc. Acolo lipseste o minte luminata precum cea a lui Stockton care aproape doua decenii "a facut jocurile".

Apropos de Bobcats....astazi m-am uitat peste lotul lor. Daca ar juca in campionatul nostru cu jucatorii astia....n-as paria ca prind podiumul la final. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Dum Aug 01, 2004 1:29 pm

Jazz il are coordonator pe Carlos Aroyo, care desi nu a fost draftat creste de la an al an!

Charlotte si-au facut echipa intr-un mod jalnic, nici nu prea am inteles bine: fiecare echipa a trebuit sa le dea cate un jucator, si bineinteles ca pe cei mai slabi! Cum sa faci echipa asa? Sa cumpere Free Agents, care a fost si Kobe o perioada.
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 01, 2004 9:02 pm

De Aroyo stiu si eu. Este un porto-rican. Dar nu cumva este shooting guard ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm


Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori