Filme Cu Basket/nba/streetball/slam Dunks Etc

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Filme Cu Basket/nba/streetball/slam Dunks Etc

Mesajde Vince Carter » Lun Noi 15, 2004 6:04 pm

Ok, din moment ce vad ca lumea e interesata, o sa pun aici lista mea cu filme din NBA/Basket/Streetball.

NBA:

Documentare cu carierele jucatorilor:

Michael Jordan (6) (excelent realizate, super-recomandate), Kobe Bryant(2), Vince Carter(1), Paul Pierce(1), Kevin Garnett(2), Allen Iverson (1), Dominique Wilkins (1), Magic Johnson (1), Grant Hill (1), LeBron James (1).

Meciuri NBA:

All Star Game 2003, All Star Game 2004, am avut si finala Lakers vs. Pistons da' am sters-o, la fel si alte meciuri cu Michael Jordan. All Star Game 1990, All Star Game 1992, All Star Game 2000 (il trag). Rookie Game 2003, Rookie Game 2004 (super marfa).

Toronto Raptors games (astea de acuma cu Seattle, Jazz si altele (le trag)).

Alte Filme cu Basket din NBA:

NBA Street - Dunks!, NBA Street - Ankle Breakers, Slam Dunk Contest 2000, 2003, 2004 (complete), 3 Point Shootout 2003, 2004, 989 Skills Challenge 2004. NBA Ultimate Player, NBA Greatest Finals Moments. Si mai sunt da' nu-mi vin in cap. In afara de astea, mai am unele filmuletze de 10 minute, rezumate si altea alea cu Vince, Kobe, LeBron, Iverson etc etc etc.

Filme cu basket (Artistice): Above The Rim (Leon, Tupac Shakur - super marfa), He Got Game (Denzel Washington, Ray Allen).

Filme cu streetball:

Slam Dunk Contests : NCAA Dunk Contest 2002, McDonalds 1995-2001, alte rezumate super marfa. Slam Nation DVD (cel mai marfa).

AND1: And1 Vol 7 (pe 1,2,3,4,5,6 le-am sters ca m-am uitat la ele);

Notic: 1 si 2;

German Graham;
Proballers (filmul de la streetball.ro);
SuaveAndSmooth (cu Henry Bekkering, Gary Durrant si alti super-dunkeri (Nintento, adica ala care a dat slam la un cos de 12 feet si altii)).

Alte Filme:

Streetball.co.uk/Streetballzone/StreetballazBible/SlamNation/TheNotic/Nike/AdBallers.com/And1 2003 + inca alte vreo 100 de filmuletze.

Daca vreti un anume meci o sa incerc sa-l trag de pe net, dar nu se stie daca o sa-l gasesc. Am posibilitatea sa va trag filmele atat pe CD, cat si pe DVD, in functie de preferinta. Un MIX de 700 MB costa 50.000 lei. Deci daca vreti un DVD de 4.5 GB va costa in total 300.000, dar intra 6 mixuri pe el.

Un mix inseamna orice vreti voi, dar care sa nu depaseasca 700 MB (1 CD de 80 de minute).

Daca e cineva interesat poate sa raspunda in acest thread. Rog sa fie lasat acest mesaj aici, pentru ca e legat de NBA. Cred ca pe toata lumea intereseaza asa ceva ;)
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde COSS+min » Mar Noi 16, 2004 11:27 pm

Bai eu as fi super interesat da nu mi-o lua in nume de rau nu te cunosc si daca imi dai tampeni si pe urma dispari?
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde thekobe » Mie Noi 17, 2004 11:59 am

si daca vine el la tine acasa sau te duci tu la el si ti le probeaza ? omg
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Mie Noi 17, 2004 4:25 pm

Hahaha... COSS+sec are dreptatea lui. Pana acum am trimis la alte doua persoane din afara Bucurestiului, bine... cam greu ca prin posta si eu nu-s obisnuit/nu-mi place sa ma duc la Posta, asa ca le-a trimis taica-miu :D . Chiar acum mi-a bagat in cont un baiat banii (caruia i-am mai trimis All Star Weekend 2004), ca sa-i dau si All Star Weekend 2003. Daca vrei il gasesti pe forumul tvsport, sub porecla de "pierce". Poti sa-l intrebi ce si cum, daca nu ai incredere, insa ce vreau eu sa-ti zic e ca nu sunt genu ala de om.

Calitatea filmelor este foarte buna, din moment ce initial le-am tras numai pentru mine si oricum, nu le vand asa pe banda rulanta, asta a fost asa o chestie secundara, si m-am gandit ca "de ce nu?" ,nu?

Anyway, daca stai in Buciuresti putem sa ne intalnim si iti dau ce vrei. Tre' sa-i dau si lu SantaClaws de aici de pe forum niste filme, doar ca tre' sa ma intalnesc si cu ala haha. Take care ;)
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Mie Noi 17, 2004 6:10 pm

te-ai pus pe strans bani pt sarbatori ?
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Mie Noi 17, 2004 8:22 pm

Mda... eu si sarbatorile... "fascinant"
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Mie Noi 24, 2004 6:50 pm

da, da
si eu vreau filme cu basket
dupa 17 dec ne intilnim sa imi dai macar alea cu jordan. si probabil ca o sa mai vreau. vorba aia .... ce se potriveste mai bine cu pomul de craciun impodobit si sub care sunt cadouri, mai bine decit niste dunks ale lui jordan peste cite 5 jucatori adversi ?????

alea sunt colindele mele favorite
:)))
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Joi Noi 25, 2004 10:28 am

Ok. DVD sau CD? Pe DVD ar fi cel mai bine, pentru ca fiecare film cu Jordan (care e super-marfa) are putin peste capacitatea unui CD, si din cauza asta a trebuit sa le scriu cu overburn, iar la sfarsit (cand mai sunt vreo 10 secunde) se intrerupe, merge greu etc (cel putin la CD-Romu' meu). Pe un DVD ar intra perfect.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde aimbo » Joi Noi 25, 2004 3:26 pm

Acuma sa nu ma considere Vince Carter ca ii fur afacerea dar ...

1) exista torrent-uri
2) daca ai net non stop cu o viteza diferita de 5Kb/s poti sa iei lejer multe chestii care rar le gasesti pe huburi de DC++ in romania sau prin retele sa zic asa...
3) as da linkuri dar nu stiu cat de legal e sa dau linkuri de un poti lua si soft piratat deci daca doriti link-uri unde gasiti meciuri NBA ziceti

ps ce e cu manopera aia de 40k ??!?!? cd la 10k si 40k profit go planet :)
.ut1 @ #unreal.ro
aimbo
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:46 am
Localitate: Romania

Mesajde thekobe » Joi Noi 25, 2004 4:07 pm

aimbo problema e ca multi au net de la rds cu limita de 12 gb si daca esti cu 5-6 in retea nu prea iti permiti sa tragi meciuri la greu
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde aimbo » Joi Noi 25, 2004 6:19 pm

nu-ti permiti dar nici ele nu-s date free ca tu sa faci pe ele ... aia era una din faze. in schimb sunt si oameni pe evolva pe care nu-i intereseaza de transfer sau alte retele de cartier care pot sa tina calculatorul deschis 12 ore decat sa dea 50 de mii
.ut1 @ #unreal.ro
aimbo
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:46 am
Localitate: Romania

Mesajde thekobe » Joi Noi 25, 2004 6:37 pm

pai si oferta lui se adreseaza celor care prefera sa dea 50.000 in loc sa tina calc deschis 12 ore. care-i problema ? cine nu vrea nu cumpara.
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Joi Noi 25, 2004 10:54 pm

Exact. Eu v-am dat oferta. Voi puteti sa alegeti orice.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde aimbo » Joi Noi 25, 2004 11:12 pm

thekobe eu iti ofeream o alternativa la a da 50 000. Poate sunt uni carora nu le convine. Cum sunt uni care vor sa dea 50k asa sunt si uni care nu vor. Din moment ce e prezentata o varianta cred ca si aceasta ar trebui prezentata.
.ut1 @ #unreal.ro
aimbo
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:46 am
Localitate: Romania

Mesajde thekobe » Vin Noi 26, 2004 12:55 am

aimbo, eu am inteles de prima oara ce ai vrut sa zici si ti-am explicat de ce nu toata lumea isi permite sa ia de pe net. n-am zis ca nu trebuia sa zici nimic. dupa ce tu ai aratat o fata a monedei, eu am aratat-o si pe cealalta si tu tot continuai sa o arati pe prima, intelegi acum ? :D
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde aimbo » Vin Noi 26, 2004 1:46 pm

" care-i problema ? cine nu vrea nu cumpara. " ma intrebam si eu sincer .... care o fi problema... nu e bai ca si eu dadeam 30k pe cd-uri cu soft acum vreo 7 ani cand mi-am luat calculator deci tot timpul vor fi oameni care vor face asta, numai ca acuma cu dezvoltarea internetului poti sa iti si tu ce vrei.
.ut1 @ #unreal.ro
aimbo
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:46 am
Localitate: Romania

Mesajde Vince Carter » Vin Noi 26, 2004 2:43 pm

Hm... asta-i un fel de anti-reclama or something. Sa va zic ceva: pe mine ma doare undeva ca nu vrea nu stiu cine sa cumpere. Am stat pana acum asa, pot sa stau si in continuare. Ce vreau sa zic e ca oferta nu ti se adreseaza tie. Si nu mi se pare normal sa scrii aici tot ce ai scris. Puteai foarte bine sa faci un alt thread, langa asta, in care sa zici : "Iata unde puteti gasi filme cu aia aia aia". Asta mi se parea normal, nu ce faci tu.

Dar daca vrei sa tragi de pe net, nu te tzine nimeni. O sa dureze foarte mult timp, asta-ti garantez. Eu nu m-am trezit azi dimineatza cu 20 GB de filme si meciuri si tot ce vrei de basket. Astea le-am adunat in vreo 2 ani. Si am cautat peste tot, din orice surse, prieteni, prieteni de pe internet etc. Deci daca vrei sa-ti batzi capu si tot n-o sa gasesti tot ce am eu acum. ;)
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde aimbo » Sâm Noi 27, 2004 9:56 am

Pai nu prea pot sa spun de unde le iau pentru ca de acolo poti lua si soft ilegal deci nu merge... si daca am postat aici ce ? deranjez afacerea ? nu cred. cine vrea sa cumpere de la tine isi va cumpara, deci nu ma face vinovat ca inca nu ti-a cerut nimeni cd sau dvd.

Si ce daca nu o sa am tot ce ai tu pe calc. sunt mai mult fan al hocheiului deci poti sa ai cat nba vrei pe calc pentru mine nu va fi ceva asa ... fantastic.
.ut1 @ #unreal.ro
aimbo
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Lun Apr 05, 2004 11:46 am
Localitate: Romania

Mesajde thekobe » Sâm Noi 27, 2004 10:56 am

aimbo, fara suparare, tu pana la urma ce vrei ? de ce tot postezi aici ? cred ca a inteles lumea pana acum ca stii de unde se pot lua meciuri si alte chestii. daca cineva e interesat da-le linkuri pe pm ca sa nu existe probleme. pana una alta nu toata lumea isi permite sa traga meciuri de 5-6-700 mb de pe net si topicul asta se adreseaza lor.
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Gotul » Lun Noi 29, 2004 3:20 am

Ai vreun meci din finala 1996, Chicago-Sonics?

Dar vreun meci din 1995 cu Rockets impotriva lui Spurs in finala conferintei sau impotriva lui Orlando in finala NBA?

Eu as dori sa-ti fiu client dar nu prea vad cum.
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Lun Noi 29, 2004 6:53 pm

Chicago-Sonics am avut. Ultimu meci cand castiga Jordan. L-am sters... ca l-am vazut de doua ori. Da' daca vrei neaparat pot sa-l trag. Faza e ca daca nu esti din Bucuresti (si acolo scrie IASI), nu prea se merita sa trag doar un CD. Macar un DVD de 300.000. Deci...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Gotul » Lun Noi 29, 2004 10:35 pm

Am si eu vreo doua pe care nu le ai tu :), un film cu S. Kemp si All-Star 1998
Mi-as fi dorit un meci in care Sonics cistiga, precum, am impresia, meciul 5 (parca s-a terminat 4-2). Eu sunt fan Kemp :)

Ti-as lua vreo 4 CD-uri. Sau iti iau un DVD - ar fi mai usor la transport - dar mai scazi un pic din pret. Ca doar un DVD gol nu face cit 6 CD-uri goale, nu? Ce zici? Si neaparat sa fie un DVD mai acatarii. Macar un Memorex, nu un Princo! Ca altfel nu il citeste unitatea mea de caca.
Il trimiti prin posta? Si cum platesc? Prin mandat postal?
Avatar utilizator
Gotul
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iun 22, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Lun Noi 29, 2004 11:23 pm

Pai e simplu. Bagi banii in cont (ti-l dau eu prin Private Message). Un DVD-R e vreo 50.000 cam asa. 6 CDuri sunt tot pe acolo (8.000 * 6 = 48.000). Trebuie sa stii ca mai sunt si taxele postale si alte aberatzii. Asta-i faza. Ce e clar e ca un DVD e 300.000 lei (pretzul pentru DVD si taxe postale inclus). Cred ca pot sa fac rost de documentaru cu cariera lu Shawn Kemp, doar ca acuma nu vrea sa se conecteze (bla bla bla).

Cel mai recomandat DVD e ala cu Jordan. Calitatea e exceptionala, din toate punctele de vedere. M-am uitat de vreo 5 ori la toate cdurile alea 6 haha. Alt meci interesant e USA vs. France de la Sydney (cand da Vince slam peste Weis). Ala e cel mai frumos meci care l-am vazut.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 5:11 am

nu accepti si varianta cu venitul hardului?sa vin la tine sau invers?tot p bani bineinteles.
eu sunt din buc :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Sâm Dec 25, 2004 1:42 pm

Ba cred ca merge si asa, de ce nu.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 3:25 pm

acum k sunt sarbatori si alte alea nu te deranjez,plus k nu am prea mult spatiu acum pt cat vreau :D

dar tinem legatura si cred k dupa 5-6 ianuarie e bine,nu?

p.s. as vrea cat mai rpd d la tine pe cd-uri above the rim si he got game.cum luam legatura?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Sâm Dec 25, 2004 7:24 pm

He Got Game tocmai l-am sters ca nu mai am spatiu... :D . Anyway, restu sunt. Imi dau un SMS la 0740906520 cu titlu "cduri NBA" si vorbim pe urma.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 8:04 pm

Vince Carter scrie: Imi dau un SMS la 0740906520 cu titlu "cduri NBA" si vorbim pe urma.

aici m-ai pierdut?banuiesc k trebuie sa iti dau eu un sms ....
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Sâm Dec 25, 2004 9:06 pm

"Imi dai un sms" suna anormal?
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Sâm Dec 25, 2004 9:23 pm

ai scris imi dau, lasa baiatul in pace :D
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron