Sezonul NBA 2004-2005

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 12, 2005 8:40 am

Lasa ca e bine sa piarda Jazz. Acum oricum nu mai pot face nimic. Dar la vara..sa avem si noi macar una din primele 3 alegeri in draft :D

Oare cand se vor opri Suns ? Joaca in 7 oameni...si inscriu puncte ca pe vremurile cand basketul era romantic si nu existau aparari :D
122 p contrea celor de la Heat :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mie Ian 12, 2005 10:58 am

http://www.nbadraft.net - asa ca sa vezi cam cine e prin primele locuri in draftul 2005...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Mie Ian 12, 2005 12:38 pm

exact ce voiam sa zic si eu ... cele mai mari sanse la primele 3 locuri le au hornets, hawks si bobcats.
e adevarat ca si echipa care are cel mai bun record dintre cele care nu au ajuns in playoff poate sa aleaga prima in draft. numai ca sansele ca acest lucru sa se intimple sunt de exact 1:1000. iar echipa cu cel mai slab record are sanse de 250:1000 din cite tin minte .... pe de alta parte oricum drepturile din draft sunt incluse in trades .... de aia se ajunge la chestii gen lakers prin anii 80 cind erau campioni si au ales primii in draft :)

si mai conteaza si cum e draftul. daca e ca ala de anul trecut cu cel putin 5 jucatori cu mari perspective sau daca e sarac in talent. ca nu prea poti compara anul in care au fost draftati olajuwon (1), jordan (3) si barkley (5) cu anul in care pe primul loc a fost joe smith. daca nu ati auzit de el joaca la milwaukee :P
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mie Ian 12, 2005 5:17 pm

Chiar ma eu nu inteleg ceva. De ex., daca tot stii ca nu mai ai sanse sa ajungi in playoffs, de ce nu ... "pierzi intentionat" ca sa ai mai multe sanse sa castigi un pick bun la loteria draftului. Pierzi intentionat, ai foarte multe infrangeri, deci mai multe sanse la un pick mai bun. Am gresit undeva?
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Mie Ian 12, 2005 7:13 pm

onoare, competivitate, experienta, bun simt ...
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Mie Ian 12, 2005 9:04 pm

Altceva? :D
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Joi Ian 13, 2005 7:15 pm

iti zic eu de ce:
BANI
care vin de la PUBLIC
daca pierzi intentionat se vede. si nu mai vine nimeni la arena. si nici nu mai semneaza careva contr de publicitate cu tine, ca daca nu vede nimeni bannerele de la arena ..... nici bani din televiziune ca nu vrea nimeni sa vada o echipa de mumii

si o sa fie jucatori carora nu o sa le convina sa rateze intentionat ca sa piarda, sau sa dea pase gresite, sa nu faca recuperari. pentru ca, mai ales in anii de contract (adica in ultimul an al unui contract) jucatorii dau tot ce pot din ei pt ca sa poata cere cit mai multi bani. vor sa aiba stats cit mai bune si aici intra si recuperari, si ppg, si FG% samd.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Joi Ian 13, 2005 7:16 pm

go BULLS. acum sunt pe locul 8 in est. nu au mai mirosit ei play-off-ull de cind a plecat jordan. daca joaca tot asa ... poate fac o faza gen miami de anul trecut. care dupa ce au pierdut la inceput de nu au mai stiut de ei, au intrat in playoff pe locul 4.

GO BULLS
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 15, 2005 5:49 am

Uite...ca tocmai am vazut primul meci in direct din acest sezon...si sunt foarte bucuros. Spurs - Dallas 98-95. Mi-a placut mult de Duncan...care e asa un fel de Olajuwon, Malone sau Ewing....arunca batraneste si cu folos. Cati jucatori in zilele noastre mai arunca cu panoul de la semi-distantza atat de mult ? Bun de tot si argentinianu...care a dat peste 20 de puncte.
Bun si Nowitzki...cu 36 puncte si 14 recuperari...dar a ratat foarte mult. Sub 50 % din actiune. Ar fi trebuit sa dea 50 de puncte la cat a aruncat.
Un meci frumos. Sunt foarte bucuros ca am vazut NBA !

very important : jaxxx...sa stii ca le-am trimis mail la comentatori de la TVR..ca am maieu cu Kirilenko...si au zis in direct pe post. mi-au dat si nume si tot :D
asa ca sa fii mandru...ca mi-ai trimis maieul ala. uite ca a aflat toata Romania :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Sâm Ian 15, 2005 6:07 am

Da. Acuma astept eu maieul... Dar ma rog sa trecem peste asta... sa nu ma auda "thekobe"... a fost interesant meciul, dar le-am trimis un mesaj de felicitare si unul in care le-am spus ca linia de trei puncte in NBA este la 7m 25cm (adica cu 1m mai mult decat in baschetul "normal"). De altfel, d-aia se si cheama "NBA 3-point-range". Daca nu e asa puteti sa ma contraziceti (se si vedea de fapt ca semicercul de trei e cu un metru mai in spate decat normal).

Pana una alta meciul a fost interesant, Dirk si-a dat drumu la joc mai tarziu dar Finley a participat relativ putin. Nu stiu unde e Marquis Daniels (e accidentat sau nu l-a bagat antrenorul?). Sunt de acord ca Tim Duncan si-a facut treaba, si din cauza jocului sau bun, mai ales la inceput, a atras apararea pe el si i-a lasat pe ceilalti jucatori (vezi Ginobili, Rose sau Bowen) mai liberi, pentru aruncari de trei sau patrunderi in care sa obtina faulturi.

Oricum, transmisiunea mi s-a parut buna iar comentariul a fost natural, chiar daca au fost greseli gen "Detroit au castigat cu 4-0 finala cu Lakers" sau altele. Trebuie sa tinem cont, totusi, ca nu e asa de usor sa comentezi atata timp infailibil si la o asemenea ora. ;)
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Sâm Ian 15, 2005 11:23 am

haha raptor tu inca mai speri la maieul ala mah ? mai bine te gandesti ce model de tricou vrei :P

mi-au citit si mie mailul dar raspunsesera inainte la ce ma interesa pe mine
l-am auzit si pe gabriel cu kirilenko

comentariul e destul de bun, mai ales cand se relaxeaza baietii, poate ar trebui sa ia ceva la bord inainte de transmisie

marquis are glezna bulita
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Dum Ian 16, 2005 4:02 am

au mai fost citeva bube prin comentariu ...
printre ele

cele legate de triple double si double double .... la ei triple double sunt cel putin cite 10p, 10rb, 10ast, iar double-double 10p si 10r
o explicatie simpla si la indemina oricui, mai ales a unui COMENTATOR PROFESIONIST este "cel putin 10 in 3 (respectiv 2) din categoriile statistice de baza: punte, recup, pase, interceptii sau capace"

la un mom dat au incercat o explicatie pt triple double, dar au cam balmajit-o

si faza cu ALLEY OOP pe care multi il pronunta "alei ap" in loc de "alei up". dublu "o" se citeste "u". ar trebui sa ii auda in casca pe comentatorii americani si sa isi dea si ei seama cum e corect.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde K-Dogg » Dum Ian 16, 2005 7:04 pm

A fost frumos meciul! Sper sa fie toate asha! :) Legat de comentariul baietzilor.. ii las in pace, they're green! :D Le-am dat shi eu un mail sa le spun k Detroit a batut cu 4-1 pe Lakers in finala, da' nu cred k l-au deschis! Se corecteaza ei data viitoare! O sa le mai dau un mail sa le propun sa faca shi ei un poll, legat de ziua de duminica ora 21.00... NBA vs. Divizia A :D Daca cashtiga Divizia A, promit k ma sinucid! :D
Poate daca le spun mai multzi o sa avem meciuri shi duminica! Ei saracii se contrazic singuri, ba spun k nu depinde de ei, ba spun k daca au audientza vor face eforturi sa difuzeze mai multe meciuri.. dracu' sa-i mai intzeleaga!
Revenind la meciul de vineri noapte, a avut 2 super faze: prima a fost unde a scos Parker cosh shi fault shi a doua coshul lu' Nowitzki de la jumatea terenului.. ma rog, or mai fi fost shi altele, mie astea mi-au ramas pe retina! :)
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 17, 2005 2:02 pm

Imi pare rau ca trebuie sa te sinucizi, dar din pacate, din cauza nivelului de cultura de la noi, "lumea" prefera mai mult Divizia A, unde se injura ca in codru, unde il vezi pe atacantu X ca suteaza peste stadion de la 5 m si pe urma scuipa si injura "cum am putut sa ratez?". Cu toate astea, sunt mai multi sustinatori ai fotbalului (de proasta calitate), mai multi sustinatori ai barfelor (gen : cine s-a mai drogat, cine a mai divortat etc), mai multi sustinatori ai cantecelor "de incurajare" ce se aud prin tribuna... la adresa echipei adverse etc.

Adevarul e ca nici nu au alta alternativa. Poate cine stie...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Lun Ian 17, 2005 3:03 pm

din pacate divizia a ar cistiga detasat in cazul unui sondaj. chiar si daca se ia numai populatia urbana. daca mai tii cont ca populatia rurala (ca sa nu zic taranii) nu a auzit de basket (e si normal ca sportul lor sa fie fotbalul pt ca pe ala il poti juca pe orice teren cit de cit plat, pe cind pt basket iti tre totusi macar ceva beton) ....

si tre sa fiu de acord cu vince. chiar daca si la basket mai sunt timpiti (vezi basketbrawl = ind vs det), la fotbal la noi parca sunt numai timpiti. ca altfel nu pot sa ii calific pe aia care considera drept stire:

1. ce a mai zis azi gigi becali (legat de orice, numai sa zica ceva)
2. ce fotbalist roman din divizia b seamana din profil (cu lumina stinsa) cu maradona cind statea cu spatele
3. ce manelist i-a cintat/ii va cinta carui fotbalist (si ce anume melodie) - urmata bineinteles de 2-3 minute din maneaua respectiva
4. unde au mai fost fotbalistii romani in quest-ul lor global de popularizare a manelelor.

ex: la 1-2 zile dupa ce s-a produs cutremurul care a omorit peste 100.000 de oameni, asta era stire la protv la sport: cu 3 zile inainte de tsunami, nu stiu care 3 fotbalisti romani erau in maldive unde ascultau manele - la maxim, evident. stirea era ilustrata cu secvente din ce filmasera ei acolo. 2-3 minute ii arata la o masa, nefacind nimic interesant, numai ca auda si spectatorii protv cum urlau manelele de la masa lor. nu prea s-a pus problema ca au scapat de un dezastru. ci s-a povestit cum ascultau ei manele si i-au invatat si pe cei de acolo. probabil ca saracii localnici ascultau si ei manele DE NEVOIE, ca la cit de tare le dadeau astia, se auzeau pe toata insula. oricum despre partea cu supravietuirea nu s-a vorbit prea mult - cine are cap de lemn nu se teme ca se ineaca.

ps: scuze ca am luat-o un pic offtopic, dar simteam nevoia sa ma descarc :P
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 17, 2005 3:35 pm

That's TRUE. Am ras de n-am mai putut cand am citit ce-ai scris :D
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde K-Dogg » Lun Ian 17, 2005 4:06 pm

Well, tru 'nuff homey! Da' totushi, eu am zis sa faca un poll pe site! Catzi dintre tzarani (k sa nu zic populatzie rurala :D) shtiu ce e ala Internet Explorer? K sa nu mai zic de site-uri, poll-uri, etc. Normal k la ei pe camp joaca fotbal cu floarea soarelui shi cocenii de porumb shi probabil nici nu shtiu ce e ala basket, da' avetzi pretentzii? Sunt destui care nu shtiu ce e ala basket nici la orash! Eu sincer cred k ar cashtiga NBA! Poate ma asculta bajetzii de la TVR shi chiar vedem cum sta treaba! :)
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde thekobe » Lun Ian 17, 2005 5:06 pm

k-dogg tu ai bunici la tara ?
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde K-Dogg » Lun Ian 17, 2005 5:56 pm

Loool, am! What's the point in this? :)
K-Dogg
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Dum Noi 14, 2004 8:52 pm
Localitate: Bucharest[RO]

Mesajde santaclaws » Lun Ian 17, 2005 7:50 pm

kobe, dude, da nu vorbim aici de bunici. daca ai bunici la tara, nu te simti jignit. e vorba de oameni de virsta noastra. care, as zice eu, este undeva intre 18-30 de ani. batrinii asa au crescut .... alte vremuri, alta treaba.

insa dintre astia tineri, ii vezi pe multi care chiar daca au acces la internet si informare si educatie, tot nu stiu mai multe decit daca ar trai intr-o caverna ....

eu cred ca se poate documenta stiintific ca jucatorii de basket sunt mai inteligenti (in medie) decit cei de fotbal. si daca stam sa ne gindim ca la fotbal unul dintre cei mai mari jucatori a fost dobitocul ala de maradona (f f talentat, dar un imbecil) ... la basket marii jucatori nu prea fac timpenii din astea. au si ei bubele lor, dar nu in halul asta.

so, daca s-o mai destepta un pic tara asta, daca se popularizeaza mai mult sportul asta in defavoarea fotbalului de divizia c ... poate o sa vedem ceva mai mult basket. noi putem doar sa le scriem televiziunilor care transmit ca sa le aratam ca au audienta. poate asa sa vedem 2-3 meciuri pe sapt.

I :love: this game
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mar Ian 18, 2005 5:44 pm

chicago bulls - 7 in a row

chicago au locul 8 in playoff si un record mai bun decit philly si ny, care se bat pt primul loc in divizia atlantic. daca nu se facea realinierea diviziilor, nici una din ele nu cred ca ar fi ajuns in playoff, dar asa .... o sa se califice pe locul 3. kinda sux. ar cam insemna ca locul 3 o sa si-o fure de la locul 6 de nu se vede :)))
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 22, 2005 9:56 am

Da..ce naspa e cu 3 divizii/conferintza. Oare de ce s-a facut acest sistem ?

Si mie imi plac foarte mult Bulls. Am vazut chiar aseara faze cu ei la NBA Action. Numai debutanti acolo...anu 1 sau 2 in NBA. Imi place mult de Kirk Hinrich....un alb f. bun. Urmasul lui John Stockton...ca tot poarta 12 :D

In alta ordine de idei...argentinianu de la Spurs a dat 48 de puncte....iar Suns au ajuns la 6 infrangeri consecutive. In curand cred ca-i vor ajunge si Kings...care se afla la 6 wins in a row. Au echipa tare de tot de cand a venit si Mobley la ei. Nu ?

Nu puteam sa nu amintesc slamul lui Steve Francis...locu 3 la top 10 NBA Action de saptamana asta. Spectacol total !

Saptamana viitoare ii vad pe Utah la televizor ~p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Sâm Ian 22, 2005 3:25 pm

Si pe Kirilenko... hopefully
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 22, 2005 6:38 pm

Pai se reface pana atunci ? Asa zic doftorii ?
De Utah s-a ales prafu. L-au dat si pe porto-ricanu ala bun care a batut de unu singur USA la Olimpiada.... ~(
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Dum Ian 23, 2005 7:47 pm

ak a jucat deja 12 min in meciul cu grizzlies
si a avut 2 pct si 2 blk. inseamna ca nu si-a pierdut din apetitul pt capace.
cind a fost accidentat avea o medie de peste 4blk pe meci. cred ca nu a mai fost asa o medie per sezon de peste 10 ani in nba.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Dum Ian 23, 2005 9:41 pm

Pai odata mai avea 3 assists si 3 capace ca sa faca un Quadruple-Double... si odata a avut cel putin 5-5-5-5...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Dum Ian 23, 2005 11:35 pm

anul trecut a avut de 2 ori in citeva zile (o saptamina, 10 zile .... cam asa) 5-5-5-5-5.

din bio de pe nba.com

http://www.nba.com/playerfile/andrei_kirilenko/

Registered two 5X5’s on the season (recording five in each of the positive categories), scoring 10 points, 12 rebounds, 6 assists, 6 steals and 5 blocks vs. New York on December 10, 2003 and had 19 points, 5 rebounds, 7 assists, 8 steals and 5 blocks at Houston on December 3, 2003


so, chiar a fost o saptamina intre cele 2 meciuri.

daca nu se accidenta sk, cred ca ar fi stat mosh-ul mult mai bine la fantasy. asa e mosule ?
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 24, 2005 12:54 am

Da...are niste statistici uimitoare. Tocmai d'aia imi place atat de mult...si ma simt mandru ca am maieu cu el :D
Utah ar trebui sa faca treaba buna cu el, Boozer si Harpring. Un guard bun le mai trebuie. Poate-l aduc pe Kirk Hinrich de la Bulls :p

Intrebare : cine retine recordul de quadruple-double ? eu nu am auzit de un jucator sa fi realizat asa ceva in era moderna.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde thekobe » Lun Ian 24, 2005 9:30 pm

pai din cate stiu eu au fost 2 (fara de-aia cu 10 to). unu nu mai stiu cum dracu il chema si celalalt e olajuwon
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Mar Ian 25, 2005 1:59 am

eu parca tin minte ca lu olajuwon i-au anulat un quadrouple-double pt ca i-au scazut o pasa decisiva. cam naspa .....

in rest nu stiu cine a facut dar si eu tot asa stiam, ca au fost fo 2-3 in istorie (numai ca de ex capacele se contorizeaza mai de curind, pe vremea lui bill russell parca nu se numarau)
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron