Sezonul NBA 2004-2005

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde santaclaws » Sâm Dec 25, 2004 3:45 am

citisem si eu asta. si puteam sa jur ca o sa pui linkul ;-)

"So all the blame goes to Bryant, despite the fact the two men he supposedly ran off actually wanted to leave regardless if he was around."

aici o da in bara. jackson si o'neal nu au mai vrut sa stea daca raminea kobe. oricum, parerea mea e ca o'neal nu voia sa plece. voia sa se retraga ca un laker, la fel ca magic, jabbar, chamberlain. de aia e si asa ofticat acum ....

sa vedem ce o fi si cu meciul asta .....
pe cine pariezi kobe, nu ca nu as stii deja ?!?!? ;-) eu il vreau pe wade omul meciului. si sincer, dintre toti, imi plac wade si odom cel mai mult, nici shaq, nici kobe ... si vreau sa cistige miami, care imi plac de cind jucau la ei mourning si hardaway. de ex un 100 - 92 pt miami ar fi convenabil.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 5:03 am

despre plecarea lui carter c parere avetzi?

toronto a avut in 2000 super echipa dar nu a avut sansa,eu zic k dc i-ar fi pastrat pe carter si mcgrady acum s-ar fi batut la titlu...
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde thekobe » Sâm Dec 25, 2004 1:33 pm

n-aveau cum sa-l tina pe tmac
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Dec 25, 2004 3:31 pm

apropos,c parere avetzi se incadreaza bine carter la nets?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Sâm Dec 25, 2004 10:58 pm

chiar si cu carter si tmac, tot nu aveau sanse la titlu. carter pare sa se fi cam plictisit ..... nu are dorinta aia de a cistiga, de a trage tare si de a se antrena din greu pt a fi cel mai bun. are talent dar isi cam bate joc de el.

cred ca kidd, daca il duce mintea o sa ceara in continuare sa fie transferat. chiar si cu carter si nets tot nu au fo sansa. eventual sa inceapa carter sa joace bine si sa il dea in feb (desi nu stiu daca au voie sa il mai transf in urm 6 luni, sunt niste reguli ale nba pe care nu le stiu f exact). lor le tre neaparat un PF pt reb si defense. unu bun, ca pivoti buni .... rari, f rari.

carter are un sezon mizerabil. si nu cred ca s-ar incadra prea bine nicaieri. decit daca isi schimba atitudinea.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Sâm Dec 25, 2004 11:39 pm

Pentru mine e destul de clar ca jocul prost al lui "meu" in Toronto (daca nu cumva am inceput sa joc foarte prost) e un mesaj de genu "nu mai vreau sa joc in Toronto - trade me "out"". Cu alte cuvinte, am inceput sa joc prost ca sa fiu transferat la alta echipa. Sper sa imi revin si sa nu mai continui sa joc "mizerabil".

Pupici... de sus...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Dum Dec 26, 2004 3:10 pm

nu cred ca vince carter a fost prea inteligent daca a abordat asa problema. O data ce si-a facut publica dorinta de a fi transferat, s-au intimplat 2 chestii:

1. raptors si-au dat seama ca nu are sens sa il mai tina, pt ca nu e logic sa tii un jucator nemultumit

2. valoarea lui de trade a scazut (nimeni nu iti mai ofera prea mult daca stie ca esti obligat de imprejurari sa scapi de jucatorul respectiv)

prin faptul ca a jucat execrabil (pt superstarul care ar putea el sa fie, 15ppg e lame rau de tot) si-a scazut sansele de trade. jucind prost a facut ca alte echipe sa ofere mai putin pe el si din acest motiv lui raptors nu prea le-ar fi convenit sa primeasca numai chiftele in locul lui.

pina la urma se pare ca a mai facut o duda, care i-a determinat sa il dea la schimb cu 2 draft picks si bani de piine. ca jucatorii primiti nu se compara ca talent cu carter. si cele 2 draft picks nu sunt de lotery, sunt de la echipe care ajung in playoff. duda de care vorbesc e ca le-a spus adversarilor de la seattle ce schema va juca toronto in ultima faza a meciului. nu pot sa imi imaginez ca mai multi jucatori de la seattle ar zice treaba asta numai ca sa il faca de cacat pe vince carter.

mie carter mi-a placut f mult acum citiva ani. stiu ca si-a bulit genunchiul si ca nu mai e asa exploziv, dar un jucator bun nu se bazeaza exclusiv pe atletism. un fade-away turn-around jumper inca poate sa faca si carter, si inca mai poate face patrunderi si alte alea. mare pacat de el insa ca mi se pare ca e delasator. si de tmac imi pare rau ca si ala pare sa nu prea traga asa tare cum ar trebui. cred ca e mai talentat decit kobe, dar nu munceste la fel de mult. cred ca singurul care munceste mai mult decit kobe e garnett care an dupa an dupa an are statistici din ce in ce mai bune.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde bebeloiul » Dum Dec 26, 2004 3:27 pm

Salut.

SUNT UN NOU MEMBRU si IMI PARE FOARTE BINE ca pot discuta despre baschet cu voi!
U'RE THE BEST !!!

Carter joaca destul de slab, dar eu tot l-am votat pt All-Star Game. Daca se intampla MINUNEA ca astia sa transmita Meciul si in Romania (tara separata de lume cand e vorba de NBA), eu unul vreau sa-l vad pe Vince jucand nu pe alti "ciudati" care joaca urat.
Avatar utilizator
bebeloiul
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Dum Dec 26, 2004 4:17 pm

Si eu la fel. Oricum, o sa vedem la TVR ce o sa se intample... :)
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Pentru VINCE

Mesajde bebeloiul » Dum Dec 26, 2004 4:43 pm

Am vrut sa intru pe site-ul tau si mi s-a cam blocat "rashnitza" :x. Probabil ca e mult prea complex pt compu' meu, care e cam depasit.
Avatar utilizator
bebeloiul
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Dum Dec 26, 2004 5:47 pm

E pai nu e site... doar prezentarea e facuta in Flash... in rest am doar un forum despre detenta, in care-mi scriu articolele. Deci nu e ceea ce ai numi "site".

Daca totusi vrei sa intrii pe forum poti sa intrii aici : http://members.lycos.co.uk/robasket/phpBB2/index.php . Dupa cum vezi e o denumire prea lunga si d-aia am apelat la dot.tk, ca sa o fac mai scurta si mai usor de tinut minte.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Dum Dec 26, 2004 8:09 pm

bebeloi romania nu e chiar asa separata de lume cum crezi. sunt multe alte tari din europa unde nu e nba deloc (printre astea si lituania !!), iar altele au nba doar pe canal cu $$$ (germania etc).
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Dum Dec 26, 2004 8:23 pm

Rog stergerea ultimului mesaj din motive de marketing... Pai ba tu esti nebun sa zici asa ceva? Vrei sa ... schimbe astia socoteala? No fucking way ca sa o zic p-a dreapta.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Dum Dec 26, 2004 10:06 pm

adica al tau ? :)
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Mie Dec 29, 2004 5:29 am

guys, sunt singurul care se mira de cit de prost merg rockets ? cu tmac si yao ming erau vazuti ca pretendenti la titlu. cred ca van gundy ar tre concediat cu tot cu stilul lui mult prea defensiv si prea incet. mai ales acum cind echipele joaca mai mult ofensiv si la un ritm rapid. sau macar sa il dea pe tmac altcuiva care are ce face cu el, ca ritmul de melc in care joaca rockets nu il avantajeaza de loc. lui i-ar trebui un jason kidd sau un steve nash care sa il serveasca pe fast break.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Sâm Ian 01, 2005 8:39 pm

ati vazut cum s-a accientat L James ? adica l-a accidentat altcineva :)
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Dum Ian 02, 2005 12:21 am

Mdeah... pai cine sa-l accidenteze decat Dikembe Mutombo Mpolondo Mukamba Jean-Jacques Wamutombo, ca sa fiu cat se poate de exact. I-a dat un cot in fatza, prieteneste.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde LoveVerde » Dum Ian 02, 2005 3:58 am

nu a fost intentionat. am vazut faza live. nu am crezut ca e asa grav pana nu am vazut ca nu se ridica de pe jos. :(
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Lun Ian 03, 2005 1:10 am

nu e prima oara cind mutombo face din astea ... nu cred ca o face cu rautate, dar e destul de dur. pe de alta parte ..... in finala din 2001 daca nu ma insel cind juca la sixers, l-am vazut cum si-a luat cel putin 3 coate in nas de la shaq si nu a zis nimic.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde LoveVerde » Lun Ian 03, 2005 5:09 am

s-a si zis pe ESPN ca nu face asta intentionat. nu e singurul pe care l-a indoit mutombo.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 03, 2005 6:07 pm

Tare e ca Snow (sau altcineva) i-a zis ca sa aibe grija la coatele lu Mutombo, chiar inainte de meci... Cred ca nu l-a ascultat...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Mar Ian 04, 2005 3:34 am

acum si tu....
ce era sa faca ? cum se apropia mutombo de el sa o ia la fuga ? :))
nu am vazut faza, dar banuiesc ca nici nu a stiut ca e mutombo pe linga el ...

si apropos de faza asta tin minte o alta, cind malone i-a dat un cot in figura lui david robinson. si mi s-a parut oarescum intentionat. parca nu i-a spart nimic, dar robinson, cit era el de mare si de bine facut (era sculptat de-a dreptu') s-a prabusit pur si simplu la podea unde a facut nani fo 2 min.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Mie Ian 05, 2005 3:53 am

in mom asta jermaine o'neal are 43pts si inca nu s-a terminat sf 3. are aproape cit primi 4 marcatori de la bucks impreuna. si mai are si 9rbd. meciul trecut a avut parca 31pts. daca o tine asa o sa intre in carti pt MVP. cred ca ar fi o lovitura (la figurat) ca dupa ce a fost susp de liga pt brawl, sa cistige MVP.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Ian 05, 2005 4:12 am

acum vad ca are 49. peste jumate din punctele echipei sale.
un jucator bun. poate ca ar merita MVP. e un veteran tanar...la 26 de ani...la al 9-lea sezon in NBA.
daca nu ma insel...e cel mai tanar jucator care a debutat in NBA ?

si-a depasit cu mult recordul de puncte al carierei..care era 39. sa vedem cu cate termina.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Mie Ian 05, 2005 3:55 pm

Mdeah... 55 de puncte, Garnett cu 47...

Eu am reusit 31 de puncte, pentru prima data peste 30 de puncte pentru New Jersey... sper sa o tin tot asa. Mai multe informatii mai tarziu, pe onlinesport - nba.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Joi Ian 06, 2005 5:13 am

ar fi bine ca vince carter sa nu se apuce de prostii si sa ii ia din aruncari lui jefferson, ca il am la fantasy, si daca nu mai e om de baza la new jersey, ce dreq fac cu el ???
il vrea careva la schimb ?????
:))

corect mosule .... a fost cel mai tinar rookie.

PS: de asta ai renuntat la el ?? :))))))))))))))))
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Ian 06, 2005 7:32 pm

Moshule, care e treaba cu Utah? Pana si Toronto a castigat mai multe meciuri ca Jazz :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Joi Ian 06, 2005 8:22 pm

A... Andrei Kirilenko? Sau mai bine zis lipsa lui...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dj_jaxxx » Joi Ian 06, 2005 8:34 pm

Mda uitasem ca s-a accidentat Kirilenko. :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde santaclaws » Joi Ian 06, 2005 10:41 pm

chiar si fara kirilenko ... totusi .... macar o victorie la 3-4 meciuri ....
foarte slabi jazz, o mare dezamagire. ii vedeam in playoff FARA PROBLEME. acum .....
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori