NBA la TV in Romania?

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Vince Carter » Joi Ian 13, 2005 9:35 pm

Una din ele sunt eu...

Glumesc bineinteles, insa mi se pare ciudat ca cineva sa fie nemultumit de programul meciurilor (chiar si in gluma), cand noi nu am mai vazut de atatia ani un meci NBA (in afara de cele pe care le trag de pe net). De altfel, meciurile sunt alese foarte bine, daca ma intrebati pe mine.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Ian 14, 2005 9:57 pm

...si, dupa cum ati putut auzi la NBA Action, in Romania vor fi transmise pt. prima oara LIVE....concursurile de slam si 3 p.
oh,boy...oh,boy :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Sâm Ian 15, 2005 12:06 am

Stiu, au zis in NBA Action de vreo 15 ori chestia asta... oricum, as prefera sa lase comentariul original... nimeni nu-i poate inlocui pe Kenny Smith, Ernie Johnson si Charles Barkley, si daca se mai baga si Magic... nici macar nu se poate traduce ce zic, sunt unele expresii 100% americane intraductibile si in-adaptabile in romana, deci ar fi super sa-i lase pe ei sa comenteze. Daca se poate. In orice caz, TVR a facut o treaba excelenta, cel putin la ce se anunta. Acum sper doar sa se si intample asa, si sa fie niste transmisii de calitate.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 15, 2005 11:48 am

Raptore...am inceput sa-mi contorizez meciurile vazute LIVE in NBA ..incepand cu sezonul 1996-1997. Partida de ieri a fost cea de 162-a pe care am urmarit-o in direct :p
Deci...numarul meciurilor pe care le-am vazut live...incepand cu 1992...trece de 200 :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dumars » Sâm Ian 15, 2005 12:38 pm

A fost spuer meciul de aseara. Si comentariul a fost destul de Ok. Le voi scrie si eu la nba@tvr.ro ce am pe suflet. PS faza de pe final cu Tim Duncan se numeste "goal tending". E fain ca le putem scrie in timpul difuzarii live a meciului.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Sâm Ian 15, 2005 1:49 pm

Poate offensive goal-tending. Practic mingea nu trebuie atinsa cand se afla pe "cilindrul vertical imaginar ce trece prin cos".
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde cr3tz » Sâm Ian 15, 2005 11:03 pm

si capacul lui r.horry a fost valabil.mingea nu era in cadere.

bine k au revenit cu transimisiunile in direct.dc ar fi fost si naum si tipul cu care comenteaza turul frantei cred k era mai misto.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Sâm Ian 15, 2005 11:25 pm

Pai a zis cineva chestia asta. Tu ai zis?

Anyway, capacu lu Horry a fost goaltending. Era in cadere.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde cr3tz » Sâm Ian 15, 2005 11:53 pm

nu era in cadere pt k nu prea ii daduse bolta...
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Dum Ian 16, 2005 1:24 am

A... era in cadere ;)
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde cr3tz » Dum Ian 16, 2005 2:21 am

dc ai meciul sunt dispus sa comentam faza :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Dum Ian 16, 2005 3:19 am

Mdeah stiam eu ca tre' sa bag TV TUNERU... si sa-l trag... :D

Faza e ca exact cu putin timp inainte sa faca goaltending Horry, mingea a inceput sa "cada". Deci - GOALTENDING :p
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde cr3tz » Sâm Ian 22, 2005 1:32 am

in noaptea asta e miami vs indiana.sper sa prinda ambele echipa o forma buna si sa vedem multe faze spectaculoase. :)
nu k in meciul d sapt trecuta in care nowitzki a dat 35 d puncte dar parca nici nu a fost p teren

cum o sa fie primul meci in care o sa il vad p Dwyane Wade live sper sa nu fiu dezamagit .

p.s in seara asta este un super meci :san antonio cu suns , pacat k nu il vedem :(
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde thekobe » Sâm Ian 22, 2005 2:53 am

o sa dea wade un slam frumos pt tine
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Sâm Ian 22, 2005 4:26 am

asa e
am vb si eu cu el si mi-a zis acelasi lucru
:)))
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 22, 2005 4:54 am

Interesant meci dupa 3 sferturi. Nu ma asteptam sa conduca Pacers. Tinsley a jucat deosebit in seara asta. E foarte versatil. Auzisem de multa vreme de el...dar cred ca-i prima oara cand il vad in direct.Sa vedem ce se intampla pana la final.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Sâm Ian 22, 2005 5:08 am

bine ca mi-am amintit sa aprind televizorul la 3.00 (ca saptamana trecuta am uitat de meci)...
n-am mai vazut un meci din nba de vreo 4 ani...
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 22, 2005 5:38 am

Bravo, Tinsley ! Mi-ar fi parut rau sa piarta Indiana ! Plus ca nu mi-era somn. Sa vedem ce o sa fie in over-time :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Sâm Ian 22, 2005 5:47 am

minunat meci !
mi-a placut faza cu ,,0,9 secunde,,- miami chiar ar fi putut inscrie in 0,9 sec. , si ar fi evitat prelungirile... :)
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 22, 2005 6:02 am

Meci ca in vremurile basketului romantic :D
Chiar mi-a facut placere...si imi pare bine ca au castigat Indiana. Reggie a avut si el un aport important...cu alea 2 de 3 din prelungiri. Nu e putin lucru sa dai 18 puncte ..pentru un jucator la 40 de ani. Totusi...a fost meciul lui Tinsley...cu 30 puncte, 8 recuperari si 4 pase.

Shaq...4 din 13 de la libere :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde 7vies » Sâm Ian 22, 2005 6:07 am

shaquile si-a facut deja un renume din ratarile de la libere... :)
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Ian 23, 2005 2:34 pm

frumos meci....

care a fost slam dunk-ul ala pt mine?k nu mi-am dat seama
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Dum Ian 23, 2005 7:47 pm

o sa rizi
dar chiar a dat un slam wade. exact cind citea unu din comentatori mailu pe care l-am trimis eu :P ca ma enerva zicind damon james in loc de jones. daca sunt comentatori de nba, ar cam tre sa stie jucatorii.

iar faptul ca indiana a cistigat nu e nici o surpriza. daca nu era basket-brawl-ul si indiana nu ar fi primit atitea suspendari (inclusiv ron artest pt tot sezonul) ar fi avut cam tot atitea victorii ca si spurs si suns. tinind cont ca pistons au mers slab anul asta, iar miami ar tre sa mai faca un transfer-doua ca sa fie la nivel de campionat, indiana ar fi ajuns in finala. si fara artest au ceva sanse, dar cu el aveau sanse reale la titlu.

miami tre sa faca un tranfer pt a avea sanse. de ex sa scape de cele 13 mil/an si 40% FG ale lui eddie jones. daca nici cu shaq in mijloc si o circa de "open looks" nu reusesti mai mult de 40%, clar nu meriti 13 mil.

pina acum pe eddie jones l-a suplinit damon jones, dar si damon a avut un procentaj mai slab in ultimele meciuri.

am auzit ca s-ar vorbi de un transfer sprewell - e. jones, dar cred ca ar fi prost si pt miami si pt minesotta. nici unul din ei nu mai joaca la valoarea lui, nici unul nu isi merita banii. mie imi placea sprewell dar acum ..... oricum miami au nevoie de un aruncator de 3, si nu e sprewell ala.

alt transfer de care se tot vorbeste ar fi sprewell - kidd. nets ar economisi bani pt ca contractul lui sprewell expira in vara asta.

sper ca minesotta sa faca transferuri si sa scape de sprewell si de wally, care chiar daca marcheaza mult, strica defensiv. voi ati mai auzit de vreun zvon de transfer ?
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

TVR isi da arama pe fata din nou

Mesajde dumars » Lun Apr 04, 2005 10:26 pm

Cu toate ca a platit bani buni (din buzunarul nostru) pe drepturile de difuzare pt NBA, nu pot gasi si ei o ora decenta pt a transmite NBA Action. Saptamana trecuta a fost la 3.30, iar asta e la 2.30.
E TVR, ce poti sa le ceri?
Bine ca transmit alte tampenii, unele chiar in reluare multipla.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Thugzta » Mie Feb 22, 2006 3:47 pm

Dumars ai dreptate ... dah romanu de rind shi NBAu' .... nu se prea potrivezk ... GO Heat !
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron