NBA la TV in Romania?

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 08, 2005 1:59 am

Da...dar tot Bogdan Stanculescu ramane cel mai tare...i-a luat interviu in direct lu' Isaiah Thomas...dublu campion NBA cu Pistons in '89 si '90. :D

Ce sa mai zic ? Abia astept. Am si uitat cum e sa stai in fotoliu relaxat...si sa urmaresti in direct cel mai frumos sport din lume...in timp ce intreg cartierul doarme.

Sunt foarte, foarte bucuros. Mi-am adus aminte de nemuritoarele finale ...Jazz-Bulls...cand plecam la liceu cu ochii carpitzi de somn...dupa o noapte nedormita...dar cu satisfactia de ai fi vazut in direct...pe Malone, Stockton, Jordan, Pippen sau Rodman.
Nu mai zic ce All Star Game-ul din '92...de la Orlando...ca v-am zis de 1000 de ori.
Dar hai sa va mai zic...de faza cu Isaiah Thomas..cand isi trce de 4 ori mingea printre picioare in fatza lui Magic Johnson...dupa care trece pe langa el.....
Sau finala Vestului din '97...meciu 6 cand arunca Stockton de 3 din fatza lui Barkely....si Utah merge pt. prima oara in finala....

Frate...ma duc sa beau apa...ca nu mai pot de bucurie :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Sâm Ian 08, 2005 2:02 am

Da, si eu imi aduc aminte de meciurile care tineau pana pe la 6 dimineatza dintre Sixers si Lakers, cu Iverson, Kobe si Shaq. Le-am vazut pe toate :D . Si imi aduc si eu aminte de Bogdan Stanculescu, comenta adevarat. Oricum, o sa fie super marfa.

PS. Am baut si eu apa... ce naiba faci imi transmiti stari d-astea :D ?
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 08, 2005 2:05 am

Da...si cand era Emil Hossu ofticat ca pierd 76'ers...si a zis pe fatza ca e fan Iverson si Philadelphia...desi comentatorul tre' sa fie partial :D

Abia astept diminetzile calduroase de mai...cu meciuri tari din play-off :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Sâm Ian 08, 2005 2:17 am

Da haha uitasem de faza aia. Si eu tin minte ca a zis ceva de genu ala. In orice caz, sa vedem care o sa fie primu meci... eu zic ca Phoenix cu Indiana, desi 1:35... e cam ciudat pus. Poate ca incepe transmisiunea la 1:35 si meciu la 2... si se face un fel de studio NBA, ca si "Studio Formula 1". O sa fie interesant sa vedem cum s-au gandit ei la organizare.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Sâm Ian 08, 2005 9:04 am

moshu - impartial :)

ba baieti toate bune si frumoase dar acum ca avem nba trebuie sa ne aratam recunostinta fata de tvr asa ca trimiteti fiecare ce puteti (scrisori, mail-uri etc) de multumire, ca asa mi se pare corect.

dept.sport@tvr.ro
tvr@tvr.ro

sper si eu sa dea phoenix cu indy sa-l vad si eu pe freddie jones ca e baiat de treaba si pe baietii din phoenix
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Ian 08, 2005 11:05 am

da..hai ca le dau si eu mail :D
o sa dau unu si pe adresa personala a lu domnu' Emil...cu care ma conversam destul de des acum 3-4 ani ~)


ps : asa....impartial era :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bebeloiul » Sâm Ian 08, 2005 9:44 pm

Nu-mi vine sa cred! O sa vad NBA la TV in 14 ian... n-am mai vazut un meci din NBA la TV de vreo 3 ani. Trebuie sa ma pregatesc sufleteste pentru primul meci. Apropo, le-am trimis si eu un mail de super-multumiri. Le merita! Sunt baieti buni. Awweeeesome!!!!!!!
Avatar utilizator
bebeloiul
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Dum Ian 09, 2005 6:54 am

am trimis deja mail la tvr sa ii felicit :)
meciul e unul dintre Toronto @ Philadelphia, Memphis @ Charlotte sau Phoenix @ Indiana. Toate 3 incep la 7pm ora coastei de est, adica 2am ora Ro.

Pho @ Ind ar fi un inceput superb de sezon NBA la TVR. Chiar vreau sa ii vad pe new and improved Phoenix si pe Nash cu 20 de pase de alley oop.

Comentariile de la TVR nu erau grozave, erau faze la care comentatorul (nu mai stiu care era) nu isi dadea seama de ce posesia era data celeilalte echipe desi era evident si alte faze din astea. Sincer as vrea sa vad meciurile cu comentariile originale, macar citeva. Comentatorii americani sunt recunoscuti pt stilul lor ....

PS: Stiam eu de ce il votez pe basescu, cum a iesit presedinte, cum se schimba lucrurile .... :)))))))))))))))))))))
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Vince Carter » Dum Ian 09, 2005 1:02 pm

Mda... ca te pomenesi ca-l doare pe nea Vant undeva de NBAu nostru... da' ma rog sa nu intram in politica
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde santaclaws » Dum Ian 09, 2005 6:22 pm

it was a joke ....
da poate chiar de aia si-a lasat chelie, ca e mare fan si vrea sa arate ca jordan :))))))))))
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde bebeloiul » Dum Ian 09, 2005 6:39 pm

bine zis santa. Daca s-ar cheli de tot si s-ar vopsi negru ar avea ceva sanse sa-l drafteze in NBA. E si VINA lui Basescu atunci cand se intampla un lucru bun in tara asta!
Avatar utilizator
bebeloiul
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 12:00 am

Mesajde bebeloiul » Dum Ian 09, 2005 6:44 pm

Eu mi-as dori sa-l vad pe Iverson pe ecranul TV-ului vineri noapte.
Avatar utilizator
bebeloiul
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 12:00 am

Mesajde dumars » Lun Ian 10, 2005 12:32 pm

Oribilul Mosh scrie:Da...dar tot Bogdan Stanculescu ramane cel mai tare...i-a luat interviu in direct lu' Isaiah Thomas...dublu campion NBA cu Pistons in '89 si '90. :D



De acord. Bogdan S. chiar stia baschet. (Nu ca si Cosmin Cernat)
La retragerea lui Jordan in 1993 Bogdan Stanculescu a difuzat la stirile din sport un amplu reportaj. Ultima data l-am vazut la antena 1 comentand tenis. Pacat ca nu este apreciat la valoarea lui
Acum am niste DVD-uri cu Jordan(originale) in care relatau televiziunile americane retragerea si zic "It was on national TV even in Romania".

In Tvmania scriu astia meciurile care vor fi difuzate si un interviu cu Bogdan Enachescu.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 10, 2005 12:55 pm

ce meciuri vor mai fi difuzate si cand ?
scrie si tu aici pls..ca eu nu cumpar tv mania....
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Totti » Lun Ian 10, 2005 5:52 pm

Pe site-ul TVR, la programul de vineri pe TVR2 e trcut meciul la 3:00 (nu scrie ce meci. In schimb, sambata dimineata la 11:00 e Dallas-San Antonio (R).
S-ar putea ca asta sa fie si vineri noapte...
Forza Roma!
Totti
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 19, 2003 3:19 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde thekobe » Lun Ian 10, 2005 6:08 pm

vad ca in mai multe locuri scrie ca o sa dea dallas - san antonio la 03:00
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 10, 2005 8:36 pm

dumars scrie:Acum am niste DVD-uri cu Jordan(originale) in care relatau televiziunile americane retragerea si zic "It was on national TV even in Romania".



Stiu perfect ce zici, il am si eu. Zice ceva de genu "The Romanian State Television has hold an ... in his honor" sau asa ceva.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde dumars » Lun Ian 10, 2005 10:31 pm

Oribilul Mosh scrie:ce meciuri vor mai fi difuzate si cand ?
scrie si tu aici pls..ca eu nu cumpar tv mania....



Asadar (si prin urmare):
21 ian IND-MIA
28 ian UTA-MIN
4 feb DAL-IND
11feb DEN-CLE
25feb DEN-MEM
4mar SAC-MIA
11mar DAL-MIL
18mar LAL-IND
25mar PHO-MIA
1 apr SAC-CLE
8apr UTA-NOH
15apr MIL-DET.

Si intreba cineva cum, se face selectia meciurilor de catre TVR. Eu nu cred ca ei au vreun cuvant de spus si meciul transmis este acelasi pt toate tv care transmit NBA.
In urma cu ceva ani (cred ca 8) aveam pe cablu ESPN (pt Asia de SE) si transmiteau vinerea acelasi meci ca si PROTV (dar comentau mai fain) + 1 meci martea si unul duminica + ESPN Sportscenter zilnic.

Referitor la meciul de vinerea asta. In Tv mania la program scrie ca e la ora 3.00. La pag de sport scrie ca e la 3.30, iar pe teletextul TVR scrie ca e la 1.30...
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde thekobe » Lun Ian 10, 2005 11:08 pm

ce marlani mah doar un meci cu lakers :<
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Ian 11, 2005 9:09 am

Bravo lor ca transmit iar live NBA, dar si eu sunt nemultumit: nici un meci cu NETS???!!!??? Sa le fie rusine ca imi dau numai Denver si Indiana...
(Deja am devenit mofturosi, nu? :D )
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde santaclaws » Mie Ian 12, 2005 12:50 am

nici pe bulls nu ii vad nicaieri .... speram sa vad si eu cum joaca cei 25 de rookies de la bulls .... eu inca sper ca chicago va redeveni forta care era o data

poti sa te superi kobe, dar lakers... de cite ori vrei ??? o data e destul ... :P

si vreau sa fie oficial: preferam ca vinerea asta sa ii vad pe phoenix !!!!!!!
echipa cu cele mai multe ppg sezonu asta .... ar fi fost un prim meci de vis. prim in sensul de primul din acest sezon pe care il vad la tv
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde rady » Mie Ian 12, 2005 5:32 pm

nici knicks nici sixers.
asta e, ma multumesc cu nuggets
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde santaclaws » Mie Ian 12, 2005 11:00 pm

rady, ti-am vazut avataru si mi-am adus aminte ....
voi l-ati "auzit" pe marbury ? se crede cel mai bun PG din NBA. talk about self confidence. probabil ca are impresia ca kidd, nash, wade si poate chiar si cassell joaca in europa ..... iar la anu si hinrich o sa fie mai bun PG decit el .....

pina vede si el mai mult de 4 meciuri de playoff intr-un an ......

a, si de cind iverson s-a reprofilat ca PG, si el e mai bun decit marbury
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde thekobe » Mie Ian 12, 2005 11:16 pm

sa nu exageram
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Joi Ian 13, 2005 12:52 pm

cu ce exagerez ?
daca te referi la partea cu hinrich, uite stats anul asta:

marbury: 20.4 ppg, 2.9 rpg, 8.8 apg, 1.51 spg, 3.17 TO
hinrich: 15.9 ppg, 3.8 rpg, 6.9 apg, 1.47 spg, 2.31 TO

marbury are 4 ppg si 2 apg in plus, dar hinrich are 1 rpg in plus si aproape 1 TO mai putin. e adevarat in acelasi timp ca marbury are .464 la FG%, in timp ce hinrich are abia putin peste .400

si daca tii cont ca postul de PG e cel mai greu din cite se spune, si ca hinrich e abia in al 2-lea an in timp ce marbury e la apogeul carierei (intre 27-30 de ani in gen jucatorii au cele mai bune performante).

si daca te uiti la statistici, o sa vezi ca hinrich are acum cam aceleasi stats cu primii ani ai lui marbury. so are sanse sa devina un jucator cel putin la fel de bun.
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde bebeloiul » Joi Ian 13, 2005 4:39 pm

nici un meci cu phila... sunt dezamagit daca asta e programul meciurilor.
Avatar utilizator
bebeloiul
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Dec 25, 2004 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Joi Ian 13, 2005 5:32 pm

Bine, o sa ma duc pana in TVR sa le zic sa nu mai tranzmita.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde thekobe » Joi Ian 13, 2005 7:04 pm

sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

Mesajde santaclaws » Joi Ian 13, 2005 7:08 pm

io zic ca te intreci cu gluma .... :P
cred ca daca chiar ar face careva asa ceva (presupunind ca ar si putea sa ii influenteze pe aia de la tvr) si-ar face ceva "prieteni" printre cei de pe forumu asta
:)
Roses are red, violets are blue, I'm a schitzophrenic, and so am I.
Avatar utilizator
santaclaws
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde thekobe » Joi Ian 13, 2005 8:20 pm

din moment ce au platit drepturile nu cred ca le-ar conveni sa nu mai dea indiferent cine ar interveni (cu cateva exceptii, foarte putine)
sa te impiedici de linia de 3 puncte...
Avatar utilizator
thekobe
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Dum Noi 14, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator