N.B.A.

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 10, 2002 9:59 am

La acest post..ti-am dat o replica pe fotbal..cu meciurile ce le vad in acest week end !
......
Si cam cum ti s-a parut meciul ? Pe cine ai remarcat ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

peste 15000 de pase decisive

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 13, 2002 6:56 am

Legendarul John Stockton si-a trecut in cont..a 15 000-a pasa a carierei !
Un record..absolut fabulos !
Ce credetzi..il va ajunge cineva din urma ?
Urmatorul clasat..este Magic Johnson..la vreo 4000 de pase in spate !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BYU » Mie Mar 13, 2002 9:51 pm

Sa-l ajunga cineva din urma? HMMM Nu cred niciodata! El va fi si va ramane legendarul Stockton....iar Malone e taran ca arunca cartile de joc pe jos in avion si le face pe stewardese sa le ridice...
BYU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 04, 2002 11:12 pm
Localitate: Provo, Utah, USA

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 13, 2002 10:00 pm

Adica cum,BYU ? Ce vrei sa spui ? Cum sa arunce Malone cu cartile pe jos ? !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BYU » Mie Mar 13, 2002 10:03 pm

Da ma.... era in avion si a cerut carti de joc, si le-a aruncat pe jos. Si cand s-au aplecat insotitoarele de zbor sa le ridice radea ca bou si facea misto de ele. Nesimtit....LOL
BYU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 04, 2002 11:12 pm
Localitate: Provo, Utah, USA

postul 1100

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 13, 2002 10:08 pm

Ba..ce nesimtit e Malone ! Micutzul John Stockton...nu ar face niciodata asa ceva !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BYU » Mie Mar 13, 2002 10:11 pm

Asta ca sa nu mai vorbim de Handicek...pardon Hornacek...da ala parca e handicapat
BYU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 04, 2002 11:12 pm
Localitate: Provo, Utah, USA

jeff hornacek

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mar 13, 2002 10:17 pm

Cum potzi sa spui asa ceva despre inegalabilul Jeff Hornacek ?? Omul care s-a aparat la Michael Jordan..in doua finale NBA !!
Omul..care a cucerit la All Star Week End...de doua ori consecutiv..titlul la aruncarile de 3 puncte !
De asemenea unul dintre cei mai buni executantzi de aruncari libere..din istorie !.....cu acest gest celebru (un semn secret cu baietzii lui) ..inainte de fiecare aruncare !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BYU » Mie Mar 13, 2002 10:22 pm

Aiurea semn secret...se scarpina pe obraz
BYU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 04, 2002 11:12 pm
Localitate: Provo, Utah, USA

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mar 15, 2002 2:39 am

Mda...lasand gluma la o parte..sa prezantam situatzia la scurgerea a 3/4 din sezonul regulat.

Eastern Conference
1.New Jersey Nets
2.Detroit Pistons
3.Boston Celtics

Western Conference
1.Sacramento Kings
2.Dallas Mavericks
3.Los Angeles Lakers

Ce parere avetzi ?
Cred ca marea surpriza din acest an..va fi Dallas Mavericks ! Acum sunt mult mai puternici dupa aducerea centrului Raef La Frenz,de la Denver Nuggets. Si au si un plus de experientza...odata cu venirea versatilului Nick Van Exell ,de la aceiasi Nuggets.
Acesti doi mari jucatori..se adauga la axul deja existent..Michael Finley-Steve Nash-Dirk Nowitzki !
Acum..sa vedem cum se vor descurca in play-off !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde BYU » Vin Mar 15, 2002 11:52 pm

Vreau sa spun ca azi am vazut pe canalul USA un episod din serialul Nash Brigdes in care a aparut si Malone! Era un politist taran si prost de la emigrari! A fsot tare. Am asteptat toata ziua sa pot sa pun asta pe forum!
BYU
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 04, 2002 11:12 pm
Localitate: Provo, Utah, USA

Mesajde 2PAC » Dum Mar 17, 2002 8:16 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAW
Blink 1 82 subscriu la tot ce ai spus tu. Si eu is fan Utah Jazz de la finala din '97, si de atunci ma uit la toate meciurile (pe care le transmit romanii, si de care aflu la timp) ale lui Utah. Ce sa zic ... am multe poze cu Karl si John, si acum imi aduc aminte de super fazele facute de ei (cel mai tare tandem din istorie)....

ramane sa mai povestim pe tema asta, caci acum ma grabesc la scoala.

Utah Jazz rulzzzzzzzzzzzz
mormonii rulzzzzzzzzzzzzz :p



MMHHH cel mai tare tandem este O'neil si Kobe
Avatar utilizator
2PAC
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

pt. 2Pac

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mar 18, 2002 8:36 am

Cel mai tare tandem..a fost ..si va ramane in istorie...John Stockton & Karl Malone ! Peste 100 de ani..in scolile de basket..cand se va vorbi despre tandemuri...Stockton & Malone..vor intra in discutzie !
.......
Da,NBA semai da la televizor....dar nu in Romania ! In toate celelate tari...pana si pe tot cuprinsul Africii....dar nu in Romania !
Ce tzara imputita avem !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mar 30, 2002 5:28 pm

S-a facut la http://www.nba.com un sondaj : "care este cel mai bun jucator din istorie,de peste 40 de ani ? "
Pana la data la care am votat eu..votasera 220 079 oameni !
Iata rezultatele :
1. Kareem Abdul-Jabbar 61 %
2. John Stockton 31 %
...urmeaza inca 3 jucatori..cu procentaje de 2 si 3 % !
Am dorit sa subliniez...ce mare jucator e Stockton asta....si mai are in contract..inca un sezon in afara de asta ! Deci...o sa-l vedem si la 42 de ani in NBA !!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Onlinesport

Mesajde Vadim » Joi Apr 04, 2002 10:02 pm

Ultimele stiri in limba romana din nba:


http://www.onlinesport.ro/Html/nba/index.shtm

Este un site romanesc care care zilnic de dimineata cele mai noi stiri din NBA. clasament la zi, rezultate, program si statisticile lui Jordan.
Vadim
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:40 pm
Localitate: B

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 13, 2002 3:57 pm

New Jersey Nets ....campioana Estului
Sacramento Kings .... campioana Vestului

Play-Offul incepe pe 20 aprilie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 19, 2002 10:00 am

In postul de astazi vreau sa va vorbesc..de un mare jucator...monumental..probabil in primii 5 din istoria basketului !
Un alb de 1.85 m si 80 kg.....o statura minuscula pentru liga nord-americana.
Este vorba despre John Stockton ....play-makerul celor de la Utah Jazz...omul care joaca la aceiasi echipa din 1984 !!!
In acest sezon...ajuns la venerabila varsta de 40 de ani.....Stockton a jucat toate cele 82 de meciuri ale sezonului regulat !!! O performantza iesita din comun !
Iata statisticile sale pentru acest sezon :
puncte /meci : 13.4
pase decisive / meci : 8.2
Statistici excelnete..pentru un jucator de 40 de ani !

Alaturi de el...a stat intodeauna legendarul Karl "The Mail Man" Malone...jucator despre care am sa va vorbesc cu alta ocazie.

Veteranii de la Utah....au parte de o intalnire foarte dificila in primul tur al play-offului.....si anume : intalnesc campioana Vestului ...Sacramento Kings !
Doar o minune ii poate califica....dar minunile exista,mai ales in basketul din NBA.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 24, 2002 4:45 am

E ora 5:45 in Romania..si eu urmaresc ca un handicapat....in mod text..meciul 2 din seria Charlotte Hornets-Orlando Magic ! Meci ce se afla pe muchie de cutit !
Urmaresc..in mod text..pentru ca fututzii de romani...nu au cumparat drepturile de transmisie pentru meciurile din NBA !
Cred ca suntem singura tara din lume care nu transmite NBA !
Pana si in Ruanda se dau meciuri din NBA !

Asadar..pe calea acestui post..tin sa urez multa muie...celor ce se fac responsabili..pentru acest lucru...privarea romanilor de avedea meciuri din NBA ! Multa muie....idiotzilor ! Sa avetzi parte din plin..de sperma mea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Apr 24, 2002 7:21 pm

Tin sa precizez ca si eu urmaresc ca un handicapat... tot in mod text Steaua - Dinamo pentru ca n-am altundeva unde sa-l vad.

Asta se cheama fanatism?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 24, 2002 11:53 pm

Nu...nu este vorba despre fanatism..si nici ca suntem noi handicapatzi.

Dar viatza e curva..si rareori..ne ofera ceea ce ne dorim ! Asta e !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Turul II,play off

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 12:51 pm

Eastern Conference

New Jersey Nets (1) vs. Charlotte Hornets (4)
Detroit Pistons (2) vs. Boston Celtics (3)

Western Conference

Sacramento Kings (1) vs. Dallas Mavericks (4)
Los Angeles Lakers (2) vs. San Antonio Spurs (3)


Se joaca 4 din 7 ! Pe cine atzi paria ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Finale

Mesajde cristane » Vin Mai 17, 2002 10:21 am

Bai, i need some help...... care stie vreun site cu stiri ceva mai interesante despre NBA? Adica birfe, mondene, dracii de astea?
Problema e ca am nevoie de asa ceva urgent, deci daca stiti vreun site - altul - decit http://www.nba.com, va rog sa dati reply in maxim 2 ore, adica pina pe la 1.30 - 2.00 astazi.
Thank you.

Cit despre finale... cred ca le stiti. Celticii mei, la care am tinut de cind am auzit eu de NBA si alaturi de care am suferit eu anii trecuti prin hatisurile ultimelor locuri, au ajuns acum in finala iar eu sint un om cit se poate de fericit... :)
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 17, 2002 4:29 pm

Am mai scris eu pe aici pe undeva ce siteuri folosesc pentru a ma documenta despre NBA !
In afara de clasicul http://www.nba.com care este si cel mai bun...mai intru pe la http://sports.yahoo.com/nba si la http://www.cnn.com (care sunt mana in mana Sports Ilustrated)

......
Finala Estului

New Jersey Nets vs. Boston Celtics

Finala Vestului

Sacramento Kings vs. Los Angeles Lakers
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Finala NBA 2002

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Iun 04, 2002 7:49 am

Cu pasi repezi ne apropiem de terminarea sezonului 2002. Dar ,totusi,mai este de disputat finala. :p

Los Angeles Lakers vs. New Jersey Nets

Los Angeles s-a impus dramatic in finala Vestului...invingand pe Sacramento cu 4-3. Meciul decisiv a necesitat prelungiri !

New Jersey Nets este pentru prima oara in finala.

Jucatori cheie : Kobe Bryant & Shaquille O'Neal (Los Angeles)

Jason Kidd (New Jersey Nets)


________

Are cineva dintre voi vreo parere ? Mda..stiu ca nu. Basketul nu este un sport pentru toata lumea. Se intelege mai greu..ca doar nu e fotbal.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde DaNuTz » Lun Sep 23, 2002 3:45 am

Moshule ce sa zic ... nu sunt cine shtie ce fan dar imi plac la nebunie meciurile din NBA chiar daca nu le am eu cine shtie ce cu baschetul. Anyway din pacate asha cum ai zis shi tu nu prea se mai pot urmari meciurile datorita unor retards care prefera sa transmita emisiuni in limba x sau y. Pacat ... mare pacat ca nu mai avem la ce sa ne uitam. Mie unul imi plac super mult shaq & kobe dar nu sunt neaparat fan lakers. Ash urmari orice meci cu cea mai mare placere atata timp cat ash avea unde. Despre All Star Game nici nu mai aduc vorba :(


Pacat ... mare pacat ca nu se mai transmit meciuri din NBA shi in .ro.

./dos .ro :D
just a thought ... just a voice
DaNuTz
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Aug 18, 2002 4:00 am
Localitate: :noitacoL

Basket International (pt Oribilul Mosh)

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 24, 2002 5:14 pm

Mda deci sa continuam discutia despre basket aici?

Raptors azi joaca ultimu meci amical cu Utah.

p.s. nu sunt frate cu zapa....suntem numa prieteni :)
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Oct 24, 2002 6:57 pm

Exista deja un thread pentru NBA. Nu de alta, dar din cate stiu, (Toronto) Raptors si Utah (Jazz) evoluaza in campionatul nord-american de baschet.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 24, 2002 7:26 pm

pai si nu e international? Toronto (Canada) Utah (USA) :) nu...da moshu mi-a spus sa vb aici si sa fac un subiect cu basket international.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 24, 2002 8:40 pm

Ti-am zis ca ne intalnim pe subiectul de NBA ! Nu sa faci tu subiect !
Oricum..am unit ce ai scris tu cu vechiul subiect !

Mai..eu nu sunt fan Toronto ! Te-am intrebat de ei..pentru ca am vazut ca esti din orash !
Eu de fapt..sunt fan Utah Jazz de vreo 12 ani ! Idolii mei sunt Stockton si Malone ! Asta cred ca va fi ultimul lor sezon . Au 40 respectiv 39 de ani !
Sper ca Utah sa mearga cat mai departe ! Si mai sper ca Andrei Kirilenko sa faca un sezon de exceptzie ! Si de asemenea astept foarte mult de la Matt Harpin !

Let's go Jazz !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Oct 25, 2002 1:18 am

Mda...heh...Jazz...iar o sa termine pe 7-8 si o sa piarda in prima runda cu Sacramento sau LA.

O sa vezi tu...Toronto in finala contra NJ sau Millwake (Ray Allen :))

ps scuze ca am facut un alt topic...
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori