N.B.A.

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 25, 2002 1:33 am

Anu' trecut Toronto au pierdut in primul tur cu Detroit.
Reptilele s-au clasat pe 7 atunci . Anu asta nu au cine stie ce mari achizitzii . Ba chiar le-a plecat Keon Clark ,care dupa parerea mea era un jucator foarte bun.
Acum doua sezoane am vazut vreo 15 meciuri in direct cu Toronto...si mi-a placut enorm de Keon Clark.

Mda..ai zis tu de Voshon Lenard. Era bun acum ceva vreme,pe cand activa la Miami . Acum nu mai e asa stralucit..si nici nu prea mai da de 3 puncte ca alta data !

Eu din Est ii prefer pe New Jersey ! Kidd este printre preferatzii mei. Am si maieu cu el ! Tu ce maieuri de NBA ai ?


Nets ,dupa parerea mea , au cele mai mari sanse la castigarea estului . Au o echipa fantastica : Jason Kidd , Dikembe Mutombo , Kenyon Martin , Rodney Rogers , Kerry Kittles .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Oct 25, 2002 2:33 am

Nu am nici un tricou de la nicio echipa de la basket...ca n-am bani :)

Adevaru e ca mai mult imi place hockey :) am tricou de la Florida Panthers.

In playoffs nu a jucat Carter anu trecut si daca tii minte au castigat vreo 13 din ultimele 15 ca sa intre...si au jucat fara el. anu trecut...daca nu ar fi avut alea 14-15 meciuri pierdute la rand ar fi terminat pe 4-5 si contra Detroit au pierdut cu 3 puncte din cauza ca Childs (bine ca a plecat de la Raptors) nu s-a uitat cum trebuie la ceas si a tras de la jumatea terenului si mai ramaneau 9-10 sec. Acum 2 ani au fost la un sut de finala estului. Oricum...vedem :)
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 25, 2002 10:49 am

Acum 2 ani am vazut LIVE 4 din cele 7 meciuri pe care Raptors le-a disputat cu 76'ers.
Pur si simplu eram extaziat de felul in care joaca Toronto.
Nu stiu daca ma tzi tu minte..dar a fost un meci din acea serie cand Vince Carter a dat intr-un sfert parca 8 din 8 de la 3 puncte.
Se specializase omu pe 3 puncte.
Plus Keon Clark care rupea cu slamurile. Antonio Davis care era fenomenal si chiar si Charles Oakley ! Extraordinar mi se parea veteranul Charles Oakley !
Am suferit atunci ca Raptors nu au ajuns in finala , finala ce s-a disputat intre 76'ers si Bucks.

Ce parere ai de Lakers de anu asta ? Cum vezi conferintza de vest ?
Spune-tzi tu parerea primu..si mi-o zic si eu ! :D


PS : as'noapte in meci de pregatire Jazz a invins cu 89-82 pe Raptors !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Oct 25, 2002 3:07 pm

Ai zis bine "in meci de pregatire" :) JYD nu a jucat :) si oricum sa nu ne luam dupa meciurile de pregatiri...Lakers sunt 3-4 in pregatiri iar Detroit 8-0...asta ce inseamna? :)

Da oricum Jazz sunt un pic mai buni.

Despre Lakers...pot sa termine si pe locu 8...daca Shaq si Kobe sunt sanatosi o sa castige iar campionatu. Si bineinteles Dallas cu Nowitzki (cel mai bun centru din Nba...n-am mai vazut unu de peste 2m sa dea 3p asa de bine). Daca nu as fi locuit in Toronto cred ca as fi tinut cu Dallas. Si bineinteles ca Sacramento, Portland...etc o sa fie pe acolo pe locurile 2-6 dar na...revin...atata timp cat Shaq si Kobe sunt sanatosi si nu se retrag (Shaq-30, Kobe 24 deci macar inca vreo 6-7 ani impreuna pina pleaca Shaq) tre sa se obisnuiasca lumea sa-i vada campioni 10 ani la rand (3 deja castigate + inca 7 :) )
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 25, 2002 3:12 pm

Naaaa ! Anu trecut..stim bine ca au avut noroc. Au fost condusi cu 3-1 de Sacramento in finala Vestului..ca apoi sa revina ei si sa bata cu 4-3 !
Anu asta, la pariu..ca nu mai castiga campionatul !

Kings sunt mai puternici ca niciodata ! Webber,Stojakovic , Mike Bibby (un jucator fenomenal ! ) , Divac , turcul . Plus ca l-au adus pe Keon Clark de la Toronto ai tai ! :D
Si Dallas or sa fie mai sus ca Lakers. O sa vezi ! Eu asa prevad finala Vestului..Dallas vs. Sacramento ! Preferatul meu de la Dallas...nu este Nowitzki ....ci canadianul Steve Nash !
Jucator de peste 2 m care sa dea bine de 3 ? N-ai mai vazut ? Pai...Larry Bird ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Oct 25, 2002 7:56 pm

Da oricum...estu nu o sa castige campionatu in viitoru apropiat..echipele din vest sunt mult mai talentate.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde ombladom » Joi Oct 31, 2002 8:57 pm

Oribilul Mosh => Toronto 74 - Washington 68 :A

New Orleans 100 - Utah 75 :p
ombladom
 

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 31, 2002 10:03 pm

Stiu mai ! Ceea ce nu stii tu e ca pe vremuri Utah erau din New Orleans . Se numeau New Orleans Jazz. Iar in 1979 s-au mutat in Utah.
Acum , dupa 23 de ani au revenit in orashul lor natal . :) Si au fost invinsi .


Ma bucur ca are Lakers 2 infrangeri ! Si ca Golden State i-a batut pe Spurs. Goldens State is one of my favs. Cu acel Antawn Jamison ,teribil...care a dat 36 de puncte !

Iar tu te bucuri degeaba ! Washington in afara de Stackhouse sunt varza ! Oricine ii bate !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Joi Oct 31, 2002 10:42 pm

Hehe da ma bucur ca joaca mai defensiv Raptors...asta pina o sa joace cu kings...ala iar meci gen 120 - 115 :) Mia placut ca carter nu a bagat toate punctele...si noii veniti au ajutat si ei...la rebounds, puncte...(vashaun leonard...10 puncte)

Mda si io m-am saturat sa tot castige Lakers...da cand se intoarce Shaq isi revin ei :)
ombladom
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 01, 2002 9:50 am

Of,iar au pierdut Jazz. Ce ma fac eu ,mai ombladom ?
In afara de Stockton (15 puncte,11 pase) si Malone (20 de puncte,9 recuperari) ...nu prea joaca nimeni.
Doi oameni la 40 de ani..duc echipa in spate !

Nu cred sa mai ajunga in play-off in acest an ! :( Mai ales..in West....unde lupta e asa apriga !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Vin Noi 01, 2002 4:41 pm

Iti zic io ce sa faci...tine cu Kings de acum incolo sau cu Dallas :)

Mda pai Jazz n-au mai facut is ei un transfer de nu stiu cat timp...adica au aceeasi echipa de mult timp...nu au adus niciun jucator important si cand astia 2 o sa se retraga...in 2 ani daca nu la anu o sa se duca de rapa echipa...heh...oricum astea au fost numa 2 meciuri...mai sunt 80...sa avem rabdare :)

Raptors...in San Antonio azi...sa vezi ce bataie o sa ia :)
ombladom
 

pt. ombladom

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 03, 2002 11:20 am

Canadiens v-a batut cu 5-2 !
Rockets cu 88-76 !
Suntetzi varza !

In schimb Utah a batut ! Prima lor victorie. Malone 26 de puncte si 9 recuperari. Stockton 15 puncte si 7 pase !
Buni si ei !
Un fapt amuzant : antrenorul lui Golden State..e mai tanar decat Malone si Stockton !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Dum Noi 03, 2002 7:15 pm

Mda la hockey sunt varza de tot LEafs...heh ce sa le faci...

Iar la basket...Carter a plecat la 6:17 din prima repriza... :( si Davis s-a ranit si el. Si oricum Toronto era in spate cu vreo 23 de puncte si au aduso la 12....lasa ca se descurca ei :)
ombladom
 

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Noi 04, 2002 7:18 am

Pentru prima oara in intreaga cariera (inceputa in 1985) Karl Malone a terminat un meci cu 0 puncte !
Incredibil !

In precedentele meciuri din acest sezon,el inscrisese : 20 , 20 respectiv 26 puncte.

Jazz ..1 victorie si 3 infrangeri pana acum. Au castigat meciul de acasa si le-a pierdut pe cele din deplasare.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Lun Noi 04, 2002 9:48 pm

Mda si Toronto a pierdut 2 la rand (San Antonio si Houston) dar sper sa revina in seara asta si sa-i bata pe Bulls chiar daca Antonio Davis o sa fie pe tusa 1 sau 2 sapt si nu e sigur daca vince joaca.

Malone...e bun el...dar poate sa faca asa? :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ombladom
 

Mesajde rady » Dum Noi 10, 2002 4:16 pm

in sfarsit mi-am gasit casa!!!
de cand cautam niste oameni cu care sa vb nba
echipa mea preferata :nyknicks
ce ziceti de pagina mea?
http://www.NYKFan.8k.com
daca vreti iregistrati-va si pe forumul meu
http://www.nykfan.8k.com/forum/register.html

Go Knicks Go!!
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 10, 2002 6:12 pm

Hai noroc ,fratioare ! De cand asteptam pe cineva cu care sa vb. NBA !? :p

Imi placea Knicks cand era pivot Marcus Camby ! Imi place enorm acest jucator. Pacat ca a plecat la Denver Nuggets.
Cum tzi se pare McDyess ? A facut ceva in noul sezon ?

Preferatzii mei sunt Utah Jazz !

Astept sa vb ! :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Lun Noi 11, 2002 11:42 am

oops, am pus quote! :)
bine ca am vazut

pai, camby era bun pana s-a accidentat pe la inceputul sezonului 2001-02, apoi nu a mai jucat deloc!
poate de aceea am ajuns unde am ajuns
mcdyess a jucat super in primul meci din presezon cu celtics, chiar daca am pierdut
apoi s-a accidentat la genunchi, a fost operat si va lipsi tot sezonul... asta da ghinion
spree e si el accidentat, si e ft. probabil sa fie schimbat
alte inf. ... mai gasiti pe pag mea :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Lun Noi 11, 2002 8:59 pm

ce-ar fi sa avem si noi un forum separat cu NBA??
e cam nasol sa postezi asa mult intr-un sg topic :(
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Mar Noi 12, 2002 10:28 am

mosh-> ce zici, diseara e maci tare
knicks vs jazz

cine crezi ca castiga??? :)
eu cred ca jazz, dar totusi tin cu knicks
dupa meciul de diseara, ai mei vor avea o pauza de 4 zile, dupa care, marele meci cu philly de acasa, cand se anunta ca spree va intra

GO NY!!
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Mie Noi 13, 2002 10:40 am

draci!
stiam eu, asta e...
sa speram ca daca se intoarce sprewell, o sa mai castigam si noi..
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Mie Noi 13, 2002 9:27 pm

lol da a luat-o in barba rau de tot NY ieri :)

Raptors 115 - Orlando 109 :D
ombladom
 

Mesajde rady » Joi Noi 14, 2002 11:31 am

asta e...
traim cu speranta ca o sa pierdem cat mai multe meciuri si la anu' il vom drafta pe lebron james
da macar sambata sa batem pe sixers ca tare o sa-mi bat joc de un prieten din philly ;D
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 14, 2002 6:13 pm

Sorry,dar nu am mai intrat o vreme !
Ma bucur nespus ca Jazz i-au batut pe Knicks !
Dar si mai mult ma bucur ca Lakers a suferit 4 infrangeri consecutive !
Sa dea Domnu' sa nu revina Shaq ! Fara Shaq....Lakers nu prind play-of-ul in acest an !

Forum NBA ? Pt. 3 oameni ? :con:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Joi Noi 14, 2002 7:34 pm

lol, sa nu prinda lakers playofful sau macar finala, cred ca ar fi cea mai buna consolare!!

forum pt 3 persoane: -> facem cat 30 :)
ce zici?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 14, 2002 8:17 pm

Itzi dai seama ca eu ash vrea forum de NBA ! Dar din pacate nu tine de mine ! :(

Am auzit ca a fost suspendat Samaki Walker ! Sunt curios cu cine va juca Lakers ca pivot .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Joi Noi 14, 2002 8:53 pm

din partea mea sa joace cu cine-o vrea atata timp cat pierd :)
vrei sa vezi ceva cool? in special pt fanii lalakers
http://nykfan.8k.com/files/lakerfans.html ;D
ce zici??
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 15, 2002 12:28 pm

Da,rady..interesant ! Este opera ta ? :lol:
................

Aseara am pierdut cu 102-105 la jafurile de Washington ! :mad:
Oricum il remarc pe Malone care a jucat 40 de minute si a dat 26 de puncte ! Toata lumea face referiri la Jordan ca ce mare e el..si ca a revenit ! Dar pe langa Malone e o epava ! Malone nu s-a retras niciodata...si joaca cu aceeasi constantza ca acum 10 ani.
Dupa parerea mea..Malone a fost mai mare jucator ca Jordan..si inca mai este !
Stockton a dat si el 17 puncte si 11 pase ! Si vorba aia are 40 de ani !
Cat de mari sunt acesti doi jucatori !

Pai nu v-atzi intrebat de ce a castigat Jordan 6 titluri ? A fost bun..nu zic nu ! Dar ce echipa a avut in spate ????
Un Scottie Pippen,un Rodman un Kukoc care pe vremea aia era la apogeul carierei !
Pai si daca jucam eu in locul lui jordan la Bulls...tot luam 6 inele de campion ! :lol:

In alta ordine de idei...imi plac de texanii lui Cuban ! Neinvinsi ! Eu zic ca anul asta e campionatul lor !

Voi ce zicetzi ,dragi prieteni de peste ocean ? :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Vin Noi 15, 2002 12:47 pm

malone, e intr-adevar bun, la orice varsta, la fel stockton
ti minte, dupe retragerea lu mj, malone era cel mai bun jucator la ora actuala!
opera, da e a mea, si mai am una similare pt. fanii miami heat

in legatura cu campionatul, lupta se va da intre kings si mavs care de fapt va fi adevarata finala, dar in cele din urma cred ca vor castiga kings, merita, si sunt cei pe care-i admir in vest
in plus, mavs, nu cred ca vor avea forta sa se mentina
...parerea mea...
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 15, 2002 1:33 pm

Eu zic ca si Estul va avea o reprezentanta foarte puternica,in acest an !
Este vorba despre magicienii din Orlando !
Tracy Mac este intr-o forma de zile mari...iar Grant Hill se pare ca a revenit la forma care l-a consacrat.

In rest..ma surprind Detroit. Si anul trecut au facut o figura frumoasa...si acum vad ca joaca foarte bine. Si nu au cine stie ce jucatori. Adica au jucatori buni..dar nu mari vedete. Hamilton,Wallace si Cliff Robinson sunt destul de buni !

Si mai imi place de Seattle. Au inceput foarte bine !

Aaaaa....si mai imi place si de Houston. Sper sa ii vad in play-off.
Steve Francis este unul dintre preferatzii mei !

......

Am intrebat eu si mai demult : ce se intampla cu Lamar Odom ? De ce nu joaca ??????
Dupa Jazz....Clippers este a doua mea echipa de suflet ! Imi place mult de Elton Brand ...dar si de marele pasator Andre Miller.
Si de nigerianul ala....urmasul lui Hakeem "The Dream" . :)

Hai ca ma opresc aici....sa nu te plictisesc. Ash vorbi in comntinuu de NBA ! I love this game ! :lol:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori