N.B.A.

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 24, 2002 4:22 pm

Tot pe Dallas mizez si eu.

Aruncam o privire pe la nba.com ,pe box-scoruri si am observat ca Dallas joaca cu Dirk Nowitzki pivot. In anii trecutzi,germanul juca small-foward...dar acum poate juca si pivot.
Si nici nu e de mirare,deoarece a mai pus masa musculara. In prezent masoare 2.13 m si cantareste 109 kg. In actualul sezon are o medie de 22.5 puncte si 11.3 recuperari.
Eu cred ca se poate apara la Shaq ,asta daca nu va reveni pivotul de meserie al texanilor, Rael LaFrenz. Pe Bradley nu prea il vad aparandu-se la Shaquille. Desi are 2,29 m si 122 kg pare fragil.

Oricum....anu' asta Dallas ies campioni. Nu-i asa ? :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Dum Noi 24, 2002 4:40 pm

da, seamana putin cu la-ul din 1999
atunci au avut un streak de 19 victorii consecutive
oare anul asta dallas ii va depasi?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Dum Noi 24, 2002 8:40 pm

Cel mai bun inceput de sezon a fost 15-0. sper ca dallas sa depaseasca. Eu zic ca tot Lakers o sa-i bata pe dallas care cu greu i-au batut pe Sonics ieri. Problema e ca Finley, Nash si Nowitzki joaca prea mult. Chiar daca Dallas o sa termine 62-20 sezonu, dar daca in playoffs o sa fie obositi nu o sa faca nimic. Deci ar trebui sa o lase mai moale. LA nu a terminat pe locu 1 ultimii ani si au luat 3 campionate.

Moshule, Kobe este antidotu la cele 3 vedete de la Dallas :) Kobe shi Shaq baga intre 50 si 70 de puncte pe meci daca sunt sanatosi si joaca cum trebuie. Si ei tot timpu au jucat bine cand a contat. Nu o sa-si aduca nimeni aminte ca Nowitzki a facut 50 de puncte sa zicem contra Huston in meciu #20 din sezon dar daca Kobe face 35 de punte in meciu 6 din finala si baga un cos cand mai raman 2 sec si castiga...o sa tina toata lumea minte.
ombladom
 

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 24, 2002 9:36 pm

da,ombladom..de ceea ce spui tu imi este si mie frica ! Iar o sa rupa tot Lakers in play-off.
Dar ce ne potzi spune de Sacramento ? De ce merg asa slab ?

Si poate stii ce e cu Lamar Odom,preferatul meu de la Clippers ! Mai revine sau nu ?

Si acum sa facem asa o mica comparatie : ombladom e cu Raptors , rady e cu Knicks ,iar subsemnatul e cu Jazz !

Raptors are 4-8 ,NY 2-9 ...iar Jazz 7-7 din care ultimele 4 meciuri castigate. :p

Buni si Jazz..locul 6 in West deocamdata. A inceput sa joace Matt Harpring.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Dum Noi 24, 2002 11:05 pm

Sacramento sunt 11-4, locu 1 in divizia lor, au castigat 5 la rand. E chiar asa rau? :)


Iar la Clippers Lamar Odom se va intoarce la sfarsitul lui decembrie. Iar atunci...Corry Magette (care joaca pe pozitia lu Odom) o sa trebuiasca sa faca operatie la genunchi. In alte cuvinte..numa necazuri pt Clippers.

Mda...Raptors naspa de tot :( o gramada de accidentati...azi au pierdut cu Philadelphia pt al 2lea meci la rand si au ajuns la 4-9. Sa speram ca o sa intre in playoffs.
ombladom
 

Mesajde rady » Lun Noi 25, 2002 3:40 pm

rau zici???
cum te-ai simti la 2-10?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Lun Noi 25, 2002 10:36 pm

lasa ca Memphis sunt 1-13 sau ceva de genu :)

Raptors - Knicks miecuri?
ombladom
 

Mesajde rady » Mar Noi 26, 2002 11:19 am

mda, felicitari pentru victorie, ati meritat-o blah blah
sper ca nu se supara numenui ca anticipez rezultatul
dar nu uita, de sezonul 2001-02
NY 3 : TOR 0

am uitat, te duci la meci?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Mar Noi 26, 2002 4:06 pm

Acu 2 ani v-am batut in playoffs :)

Si eu cred ca castiga Toronto pt ca revine Vince Carter miercuri :D

Nu ma duc la meci pt ca in primu rand sunt in sesiune de examene si in al doilea rand sunt biletele destul de scumpe. 80 de dolari pentru un loc acceptabil. Si nici nu vreau sa dau 30 si sa dau cu capu de tavan.
ombladom
 

Mesajde rady » Mar Noi 26, 2002 5:24 pm

pai, din cate stiu eu a fost anul trecut :)
acum 2 ani v-am batut noi, cu 3-0
oricum, au fost meciuri super!!

la power ranking, saptamana asta, NY e pe locul 24 in fata lui toronto cu un sg. loc
http://sports.espn.go.com/nba/powerranking

-----------------------------------------
LeBron, NY is your home!
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Mar Noi 26, 2002 6:15 pm

anu trecut New York nici nu au fost in playoffs iar Toronto a pierdut in 5 meciuri cu Detroit
ombladom
 

Mesajde rady » Mar Noi 26, 2002 7:33 pm

te referi la sezonul trecut nu la anul trecut :)
inca suntem in 2002, iar in playoffs 2001, NYK a fost :(
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Mie Noi 27, 2002 2:57 am

ah ma rog...la mine an = sezon :)

adica in aprilie 2002 knicks nu au fost

in aprilie 2001 i-a batut raptors in 5 meciuri

in aprilie 2000 (prima aparitie in playoffs a Raptorsilor) i-a batut Knicks 3-0 :)

scuze daca n-am fost clar :)
ombladom
 

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 27, 2002 4:52 pm

Tot vorbitzi despre echipele voastre...care se alfa undeva in subsolul clasamentului,fara nici o sansa la play-off.
Ia zicetzi ceva si despre Utah Jazz ! Ce parere avetzi de ei ? Deocamdata se afla pe locul 6 in Vest. Au 8 victorii si 7 infrangeri ! 5 victorii consecutive !!!

As'noapte,contra celor de la Los Angeles Clippers, Matt Harpring a inscris 30 de puncte. Se pare ca in acest sezon este liderul echipei...dupa mai bine de 15 ani....timp in care la carma celor din Salt Lake City s-au aflat John Stockton & Karl Malone.

Ajunge Utah in play-off sau nu ? N-au mai ratat play-offul de aproape 20 de ani. =D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Mie Noi 27, 2002 8:24 pm

eu zic ca sta bine utah, deocamdata
de playoff inca nu ma pot pronunta, dar ar fi bine sa aiba grija la urmatoarele 4 meciuri, deloc usoare, zic eu
sper sa le-o traga tare la spurs si mai ales la lakers
go jazz !! :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Mie Noi 27, 2002 9:58 pm

Utah o sa termine anu asta ca si pina acum...pe locurile 7-8 si o sa le fie greu sa treaca in runda a 2a. Dar pana una alta mai sunt 70 de meciuri de jucat :)
ombladom
 

NY 87 - TOR 81

Mesajde rady » Joi Noi 28, 2002 10:33 am

:) Prima victorie din deplasare
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 28, 2002 11:14 am

...da,dar in fatza unei formatzii foarte slabe..unde nimeni nu prea joaca nimic. Poate doar Antonio Davis. Si tot n-a re-intrat Vince Carter !
Unde este Totonto-ul incantator de alta data ...care facea o semifinala de conferintza incredibila...in compania celor de la Philadelhia 76'ers. Atunci Iverson & Mutombo au reusit sa treaca de Vince Carter si ai lui....dupa 7 meciuri !
Ce e cu Torontoul din ziua de azi ? Si cand va reveni Vince Carter ?

In alta ordine de idei.....desi Bryant a dat 38 si O'Neal 28 de puncte...Lakers au pierdut. :yD Ma bucur nespus !

rady si ombladon.....ia sa imi spunetzi cu cine votatzi pt. All Star 2003. Si o sa va zic si eu...dupa ce vad alegerile voastre.
Atasatzi aici poza cu voturile de la http://www.nba.com :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

what?

Mesajde rady » Joi Noi 28, 2002 1:17 pm

ce vorbesti...? Carter a jucat slab ce-i drept dar a jucat :)

voturile mele: (sunt date de un fan, asa ca nu va suparati :) )

Est:---------------------Daca nu eram fan NYK:
Forwards
McDyess-----------------------J O'neal
Sprewell-----------------------G Robinson

Guards
A Houston---------------------R Miller
Kidd-----------------------------A Iverson

Centers
Thomas

Vest
F
Duncan
Nowitzki

G
Francis
Nash

C
Camby--------------------------V Divac

sper ca ati inteles schema ca m-am cam chinuit la ea :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

alt jucator

Mesajde rady » Joi Noi 28, 2002 1:20 pm

la chestia de dedesubt:
Lee Nailon :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 28, 2002 3:08 pm

Da-o dracului de treaba ,bai rady ! Nu constientizezi ca ar fi un all star game de cacat ....daca ar juca New York Knicks vs. Western All Stars ?

Ce ar fi sa bag si eu la mine ,in echipa Vestului....pe Greg Ostertag sau Chalber Chaney ? :mad:

Onbladom..sper sa aibe gusturi mai bune in alegerea titularilor pentru All Star Game-ul din 2003,care am inteles ca se va disputa in Atlanta.

PS : Reggie Miller ? n-a jucat nici un minut in acest sezon. ma mir ca nu l-ai votat si pe Alonzo Mourning !

.......

Ah,sorry ! Nu vazusem ca a jucat Carter. A jucat destul de bine,pentru inceput. 16 puncte si 7 din 14 din actiune nu e de colo.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Joi Noi 28, 2002 3:48 pm

iti dai seama ca putini ii voteaza pe cei de la knicks
macar eu sa ii votez
la miller, am cam gresit unpic, scuze :)
o sa mai dau o tura de voturi odata, si o sa incerc sa fiu cat de realist pot

ostertag nu e chiar asa de slab la recuperari
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Joi Noi 28, 2002 4:39 pm

___
Est
----

Forwards:

Carter - ca e de la Toronto si oricum e bun

Jermain O'neal (Indiana) - Cel mai bun jucator de la Indiana pina isi intra Miller in mana

Guards:

Tracy McGrady - cele mai multe puncte pe meci...mai mult ca Iverson!

Allen Iverson - Jucatoru cu miscarile cele mai rapide spre cos

Centre:

Ben Wallace - Omu asta e o masina de blocat suturi si de rebounds...cel mai bun centru din liga impreuna cu Shaq (ar fi misto finala Detroit - LA da nu cred ca o sa ajunga Detroit)

___
Vest
------

Forwards:

Kevin Garnett (Minnesota) - este jucatoru #1 la fantasy NBA pe yahoo :)

Dirk Nowitzki - Nu degeaba sunt Dallas 14-0

Guards:

Kobe Bryant - Fara el...ar pierde LA cu cate 30 de puncte pa meci si in plus a facut 2 tripple double anu asta (adica mai multe de 10 puncte, 10 rebounds si 10 pase)

Steve Nash - E canadian!! si de asemenea reprezinta cauza pt care Dallas sunt 14-0 (apropo sambata o sa revina LaFrenz si Van Exel...deci o sa se mai odihneasca Nash si cu Sean Bradely)

Centre:

Erik Dampier (Golden State) - are 11 puncte pe meci, ceea ce pentru un centru e destul de bun si mai ales 41 de suturi blocate (nr 5 in NBA)

Iar la ultimu jucator...in plus...l-am votat pe Keon Clark de la Sacramento.
ombladom
 

Oribilul Mosh asa voteaza :

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 29, 2002 12:15 am

Eastern All Stars

fowards
Jason Kidd (New Jersey Nets)
Tracy McGrady (Orlando Magic)

guards
Glenn Robinson (Atlanta Hawks)
Antoine Walker (Boston Celtics)

centre
Zydrunas Ilgauskas (Cleveland Cavaliers)


Western All Stars

fowards
Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks)
Elton Brand (Los Angeles Clippers)

guards
Steve Francis (Houston Rockets)
Gary Payton (Seattle SuperSonics)

centre
Michael Olowokandi (Los Angeles Clipers)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde ombladom » Vin Noi 29, 2002 3:37 am

Moshule...alegeri bune...sunt prea multi jucatori ca sa spunem definitiv care sunt cei mai buni 10. De acord cu toatealegerile tale cu exceptia unui lucru: Kobe Bryant nu il pui? #4 sau 5 in NBA la puncte pe meci si este un atlet fenomenal. Oricum, sa vedem care o sa fie adevaratele echipe, se anunta pe 23 ianuarie.

Auziti, care este dupa parerea voastra cel mai bun 'rookie' (jucator care este in primul sau an in NBA) pina acum?

Spuneti voi si dupaia zic si eu.

Apropo...Indiana 59 - Dallas 49 dupa 2 reprize, sper sa nu piarda Dallas.

Inca ceva...de cand caut filme cu dunkuri de-a le lu Vince Carter. Am gasiit. Este un site francez. Vizionare placuta. (scuze, calitatea lasa de dorit)

http://raphyyy.free.fr/html/vince_videos.htm
ombladom
 

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 29, 2002 11:40 am

Din pacate Dalllas au pierdut,dar au facut-o in fatza unei echipe magnifice.

Cel mai bun debutant de pana acum ? Pai eu nu imi pot da seama. Nu urmaresc meciuri,nu urmaresc NBA Action,nu urmaresc nimic. Dar uitandu-ma pe statistici ash zice ca Drew Gooden,numarul 0 de la Mmehis e cel mai bun.
In 15 meciuri are o medie de 14.9 puncte/meci si 6.2 recuperari/meci.

Nici Amare Stoudenmire nu pare sa fie rau. Joaca cu fostul numar al lui Jason Kidd,la Phoenix. :) Si e cel mai bun la recuperare dintre debutantzi.

Si nici chinezul de la Houston nu e rau. Mai ales ca in unele meciuri a dat peste 20 de puncte. Intr-unul chiar si 30.

Dar,dupa cum spuneam,una e sa vezi meciuri si lata e sa te informezi numai din statistici. :(

...........

PS : nu am dorit sa pun pe nimeni de la Lakers ,pentru All Star Game. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Vin Noi 29, 2002 11:42 am

bun, hai c-am mai dat o runda de voturi:
EST:
Forwards:

A walker
G robinson

Centers:

Brad miller


Guards:

kidd
iverson

VEST:
Forwards:

duncan
nowitzki

Center
shaq

Forwards:
Francis
Bryant

sper ca e mai buna runda asta de voruri
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Vin Noi 29, 2002 11:48 am

la rookie, cred ca ming.
nu a avut un inceput chiar bun, dar din cate am auzit de pe la altii, o sa devina unul dintre cei mai nuni centri..
si cand ma gandesc, putea sa fie al nostru :(
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Vin Noi 29, 2002 7:39 pm

Mda si eu sunt de acord cu Yao Ming.

Rady...Shaq la centru? a jucat numa cateva meciuri...stiu ca e cel mai dominant dar na..
ombladom
 

Mesajde rady » Vin Noi 29, 2002 8:39 pm

da stiu...
dar crezi ca asta conteaza? :( a revenit, si lakers vor castiga iar trofeul
ezitam intre el si divac, dar totusi ma gandeam ca daca joaca el, va face spectacol
oricum eu il urasc, iar de kobe, na.. sentimentele se afla in avatar! :D
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator