N.B.A.

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 18, 2003 1:49 pm

Dupa principiul.."fiecare 'si lauda pe ai lui" zic si eu ca Utah a intrerupt seria de 6 victorii consecutive a lupilor de cherestea. Malone 28 de puncte , Stockton 18 puncte.

Iar NY..din pacate au pierdut la Blazers...care are un sezon fantastic.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Mar Feb 18, 2003 3:53 pm

nice touch :D
Only One Man
ca tot de allan houston se vorbeste :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

caut...

Mesajde rady » Joi Feb 20, 2003 4:03 pm

stie cineva poza aia de la allstar game cu christina aguillera, shaq si ming?
era pe nba.com da no- mai gasesc
cine o are, il rog s-o ataseze la un reply

thx, rady :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

caut...

Mesajde Totti » Vin Feb 21, 2003 11:18 am

rady, poza o gasesti la: http://www.nba.com/allstar2003/galleries_020308.html
Am si atasat-o.
Referitor la deal, tocmai am vazut ca Ray Allen s-a dus la Seattle contra Gary Payton. Bineinteles, deal-ul a mai inclus si alti jucatori.
Sa vedem ce mai apare nou.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Forza Roma!
Totti
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 19, 2003 3:19 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Feb 21, 2003 11:30 am

Pai..au venit la Milwaukee Gary "The Glove" Payton si Desmond Mason (ala de a castigat concursul de slam anu' trecut) . Iar contra lor..s-au dus la Sonics ..Ray Allen si inca 2 necunoscutzi.

Nu stiu ce le-a trebuit la Bucks inca un coordonator. Il au deja pe Sam Cassell. In rest...nici nu prea au jucatori de valoare. Mai bine isi luau si ei o extrema...de genul lui Glenn Robinson pe care l-au cedat prosteste pt. Toni Kukuc ..anul trecut.

M-am uitat si pe lotul celor de la Sonics. Vad ca l-au adus si pe Elden Campbell de la New Orleans. Nu e un jucator prea bun...dar nici rau nu e. Undeva sub 10 puncte pe meci.


PS : dar ce este defapt acest dead-line ? o singura zi in care echipele pot efectua transferuri sau ce ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Vin Feb 21, 2003 11:51 am

deadline-ul e data pana cand se pot face transferuri si nu numai

de ex: deadline-ul unui imprumut e data la care tre' sa dai banii inapoi
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde DjJaxxx » Mie Feb 26, 2003 7:07 pm

Cine castiga anu asta mai baieti?

Dallas? Sacramento? San Antonio? LA?

Eu zic ca Sacramento e prima mea alegere sau daca nu...Lakers. In nici un caz estu nu are nicio sansa din cauza diferentei de talent intre Est si Vest.
You can't have everything. Where would you put it?
DjJaxxx
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Feb 26, 2003 6:27 pm
Localitate: Toronto

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 27, 2003 11:31 pm

Hai noroc , ombladom. :p

Bah...ma cutremura gandul ca Lakers ar castiga iar. Vad ca in ultima vreme au facut ce au vrut. Iar Bryant numai cate 40 de puncte da. Lakers au ajuns pe 7. :cry:
Eu sper sa castige Sacramento. Ca de ani buni se tot chinuie.

La noapte Lakers ii intalnesc pe cei mai buni din Est....si anume Detroit. Pistoanele vin dupa 4 infrangeri consecutive.

Ce o fi cu Indiana ? Au 6 infrangeri consecutive !!!!!
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde rady » Vin Feb 28, 2003 9:40 pm

si eu sper ca vor castiga kings
pt lakers de data asta va fi mai greu, prea multe echipe bune in fata lor, sper sa fie eliminati in prima runda
btw: in seara asta in pauza meciului NY - ORL e ceremonia de retragere a maieului cu nr 33 a lui patrick ewing :(
sper sa vad ceva pe cnn/realitatea/protv...
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Ray Allen

Mesajde Vince Carter » Sâm Mar 08, 2003 1:36 am

Se pare ca in sfarsit Ray Allen si-a gasit echipa... Seattle Supersonics - are 27.4 ppg.
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Super!

Mesajde Totti » Mar Mar 11, 2003 4:35 pm

Fiind in Budapesta zilele astea, am avut sansa sa vad aseara pe DSF inregistrarea meciului dintre LA Lakers - Philadelphia 76ers :D. Am trait o senzatie pe care o uitasem de cand nu mai vazusem un meci intreg din NBA. Meciul nu a fost chiar extraordinar, LA s-au bazat ca de obicei pe Shaq (la un moment dat aveau 32 de points-in-the-paint, dintre care 26 erau ale lui Shaq) si s-au impus cu 106-92. La Philadelphia, ca de obicei Iverson joaca singur, desi asteptam mai mult poate de la Van Horn.
Oricum, destule faze spectacol. Sper sa mai vad vreun meci saptamana asta cat mai stau pe-aici. :ham:
Forza Roma!
Totti
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Feb 19, 2003 3:19 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde csor73 » Lun Mar 17, 2003 4:11 pm

Vizavi de castigatoarea de anul asta.... Mizez din nou pe Lakers! Si nu-s' de ce, din nou in finala cu Nets! Poate pentru ca imi place sa vad duel JASON KIDD (pentru care sufar cumplit) - KOBE BRYANT (2nd after Kidd). Sa vad... Impropriu spus. Cine stie cand preia RDS-ul transmisia de TELESPORT!!!!:D
as good as it gets
csor73
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 2:20 pm
Localitate: Romania-Constanta

Mesajde csor73 » Lun Mar 17, 2003 4:13 pm

Si... Totti... Schimba-ti nick-ul in perioada asta de criza pentru Roma! Nu de alta dar s-ar putea sa te vezi cu Mihalcea!!!! Forza INTER
as good as it gets
csor73
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 2:20 pm
Localitate: Romania-Constanta

Mesajde rady » Mie Mar 19, 2003 11:50 am

se pare ca allan houston e in apogeul carierei
50 de puncte acum 3 seri, 36 aseara, si totusi nu impotriva oricui, vorbim de bucks, spurs..
inca putin si prinde locul 8 :D, imi vin in minte amintirile din 98...

____________________
GO NY !! STILL BELIEVE IN YOU !! GO NY
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde dumars » Vin Apr 04, 2003 12:07 pm

Washington cred ca au spus adio la playoff-uri. Mai au doar 4 meciuri de disputat acasa si au pierdut si la Atlanta aseara. Si Bucks tot castiga. Sa speram totusi ca vom vedea playoff-urile la TELESPORT.
Avatar utilizator
dumars
Junior Member
 
Mesaje: 165
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Play-Off 2003

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 17, 2003 12:17 pm

Western Conference

San Antonio Spurs vs. Phoenix Suns
Sacramento Kings vs. Utah Jazz
Dallas Mavericks vs. Portland Trail Blazers
Minnesota Timberwolves vs. Los Ageles Lakers


Eastern Conference

Detroit Pistons vs. Orlando Magic
New Jersey Nets vs. Milwaukee Bucks
Indiana Pacers vs. Boston Celtics
Philadelphia 76'ers vs. New Orleans Hornets


Inca un play-off NBA pe care romanul il va urmari la bec. Asta pentru ca suntem o tzara de nimic..si nu meritam un asemenea spectacol.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

E-mail catre Eurosport

Mesajde Vince Carter » Vin Mai 02, 2003 12:48 am

My name is Robert and I live in Romania. I want to say that I watch Eurosport pretty often and I must agree that you're doing a great job broadcasting motoGP and Snooker. However, I have a question: Why don't you broadcast not even A SINLGE basketball game? I never ever saw any basketball at EUROSPORT. It costs that much? Here in Romania there's no way to see NBA. There isn't any television to broadcast it. I think you could broadcast some good games, like, I don't know, the NBA playoffs or at least the NBA PLAYOFF FINALS. I predict that this would boost the audience anywhere. Basketball is a sport that is beggining to have primacy on other sports. Here people talk about it often and often. I think your choice to broadcast a good basketball game (NBA preferably) would raise your audience and please the public.Try it, there's nothing to lose!

With hope, Robert

Asta am scris celor de la Eurosport, in speranta ca poate vor transmite vreun meci din NBA...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Ayrton » Vin Mai 02, 2003 9:08 am

And the answer is...?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 02, 2003 9:56 am

Vince Carter..iar ne intoxici cu subiecte aberante ? Iar tre' sa stau sa moderez dupa tine ? :mad:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Mai 02, 2003 10:59 am

Hai Moshule, lasa-l si pe el sa scrie...

On-toppic: ce zici de Jason Kidd-ul meu? I-a dat rusinea pe fata lui Payton: 4-2!
Insa imi e tare teama de semifinala cu Bostonul lui Paul Pierce...
Despre Utah, ce sa zic... a trecut vremea lor... Cu cine tii in continuare?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 02, 2003 11:09 am

Mai nene..nu zic sa nu scrie..dar sa nu faca subiect separat pt. toate lucrurile neinsemnate. ayrton , daca vin si eu la tine pe forum..si deschid subiect..ca am telefonat la TVR sa-l scoata pe Alexandrescu de la comentariul curselor de F1 ? Ti-ar place sa fac un asemenea subiect ?
Chiar nu observi ordinea d p forumul de sport ?

on topic : in continuare voi tine cu Sacramento Kings in conferinta de Vest...si cu New Jersey Nets in conferinta de est. Ai uitat ca am maieu cu Kidd....si ca este si jucatorul meu preferat....dupa Stockton si Malone ? :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Mai 02, 2003 12:43 pm

Ca de obicei, ai dreptate!

(Ce surpriza "neplacuta" am avut: unde e oare "marele" comentator D.A.???)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Dum Mai 04, 2003 6:13 pm

pentru Vince
EuroSport = European Sport, ring a bell?
si a fost baschet, dar nu NBA
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde stinger » Mar Mai 06, 2003 10:04 am

Hey. My name is Wojciech Malinowski and I live in Poland. I am looking for TV listings of digital channel Telesport (I am interested in NBA matches). It looks like that this is romanian channel, so if anybody can help (info or links) I will be very thankul. Cheers and have a nice day.
stinger
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 06, 2003 9:53 am

Mesajde Ayrton » Mar Mai 06, 2003 2:48 pm

Hello stinger!

We are also interested about Telesport, just look: http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=4965&perpage=30&pagenumber=1
... 6 pages of comments...
As you don't know romanian language, I will translate for you what is all about in this 6 pages: they start to transmit the signal by satellite:

030414:07:13
Broadcast Type : TV-DIG
Channel Number : 5
Frequency GHz : 12.700
Polarization : V
Channel Name : Telesport TV
Coverage Area : SIR002KC
Mode : MPG2
Symbol Rate : 14685
Forw Error Corr : 3/4
Video PID : 1460
Audio PID : 1420
PCR 4DTV : 1460
Service ID : 7
Transponder ID : 0
Network ID : 1210
Main Language : ROM
Comments : It has started

but for the moment they have financial problem, so I don't know if they have NBA in their program (I'm a cable user, and they posponed the cable transmisson).
In the NBA official page, Telesport is listed as a owner of TV rights for Romania.

PS: What is your NBA favorite team?

By!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde stinger » Mar Mai 06, 2003 7:44 pm

Hey, Thnx for reply. If you could translate most important things from that topic, I would be very thankful.
I am sure that at least 3 times per week they present live NBA Matches. But since I don't have any listings for it and my friend has a satelite with this channel, I can't tape any matches (my friend really has more important things to do that sitting nights waiting for unknown match...)
My favorite clubs - Pistons, Kings and Suns. Favorite player - too many of them, but I love Jason Kidd, Amare Stoudamire and Ben Wallace.
Cheers
stinger
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 06, 2003 9:53 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mai 06, 2003 8:11 pm

Hi , stinger ! I also like Jason Kidd & Amare Stoudamire. Both of them won "the most valuble rokie of the year"..and both of them played with number 32 at Phoenix Suns.
In the picture below...it's me with that jersey. Suns #32 . :p (see the atashament ! )
where are you from ? Warsaw ? Lodz ? :yD

_____

ayrton..daca ai placerea...tradu-i baiatului asta....dar pe PM. :) oare cum ne-o fi gasit aici ? :p
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde stinger » Mar Mai 06, 2003 8:38 pm

Nice :) (about picture). I live 20 km near Warsaw (Legionowo). Did anybody try with e-mailing someone from office of Telesport??? Or Is here a person who can watch this channel???
stinger
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mai 06, 2003 9:53 am

Finals

Mesajde rady » Dum Mai 25, 2003 12:51 pm

se apropie cu pasi repezi finala, avem deja o echipa - nets care a castigat cu 4-0 runda cu pistons
eu as vrea sa castige nets, chiar daca nu-l prea plac pe byron scott, dar a trecut ceva timp de cand a castigat o echipa din est si poate asa si-ar da seama si dolan ce inseamna reconstructie...

go nets
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 25, 2003 1:09 pm

Ultima echipa din est care a castigat a fost Chicago Bulls ..care a trecut in 1998 cu 4-2 de campioana Vestului de atunci...Utah Jazz.

Apoi rand pe rand finalistele din est s-au inclinat in fatza celor din vest. New York , Indiana , Philadelphia si New Jersey.

Iata ca New Jersey au ajuns a doua oara consecutiv in marea finala. Eu nu prea cred ca au sanse nici anul asta. Totusi...sa vedem !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori