N.B.A.

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde Eufrosin Poteca » Dum Iun 29, 2003 11:05 pm

O minge.Multi negri inaltzi si catziva albi la fel de inalti.Transpiratie.Efort.Spirit de echipa.Tensiune.La final o explozie de bucurie si/sau un val de tristetze.Basket.Basketul este mult mai frumos ca Ileana Cosanzeana din basmele noastre.Basketul e mult mai viteaz decat Stefan cel Mare.Basketul este mult mai incitant ca Gina Pistol.Basketul e ....... basket!(Iata o fraza inteligenta!)
Am citit in postul Oribilului Mosh ca New Jersey a ajuns in marea final.Sa le dea Dumnezeu sanatate si noroc!Daca la ora cand scriu eu aceste randuri marea finala nu s-a jucat, sper ca atunci cand se va juca sa castige echipa adversa.Amin.


PS: Am uitat sa mentionez ceva important.Eu nu sunt un fan al basketului.Eu nu sunt un fan al sportului in general.Randurile de mai sus exprima sentimentele Sarpelui in legatura cu acest sport.M-a pus pe mine sa scriu deoarece el nu are maini!

Va multumesc pentru rabdare si intelegere!
Avatar utilizator
Eufrosin Poteca
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Lun Iun 16, 2003 11:00 pm

!!

Mesajde Ayrton » Vin Iul 11, 2003 10:18 am

Dupa 18 ani la Utah Jazz, Karl "The Mailman" Malone se va muta la Los Angeles Lakers!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Iul 11, 2003 11:18 am

Am inteles ca si Gary Payton va juca la Lakers. Este adevarat ?
Oricum...am devenit fan Lakers. Sper sa ia si Malone un titlu..ca prea s-a muncit mult.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Vin Iul 11, 2003 12:16 pm

Si eu am auzit de Gary, dar inca nu e definitiv. Iar daca nu pleaca Kobe, iti dai seama ce "dream team" fac astia?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Lun Iul 14, 2003 10:36 pm

Stai linistit, Kobe n-are unde sa plece decat la inchisoare... Oricum, nici o sansa sa plece Kobe de la Lakers, iar echipa... :) :) :) rupe cu line-up-ul asta...
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde BRUNETTU_ » Joi Aug 28, 2003 12:24 pm

Cei mai tari sunt cei de la San Antonio Spurs !!!!!!!!!

Traiasca Tim Duncan!!! :)))
BRUNETTU_
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Aug 16, 2003 6:06 pm
Localitate: Romania-Iasi

Right! Eram acolo in 97...

Mesajde nikinba » Joi Mar 25, 2004 11:10 pm

undefined
Oribilul Mosh scrie:Cea mai frumoasa finala NBA pe care am urmarit-o a fost cea din 1997. Chicago Bulls vs. Utah Jazz . Am urmarit atunci unii dintre cei mai mari jucatori din toate timpurile,jucatori cum poate peste 100 de ani o sa mai apara : Michael Jordan,Karl Malone,John Stockton,Scottie Pippen sau Jeff Hornacek. O finala fantastica incheiata cu 4-2 in favoarea taurilor din Chicago.
Chiar daca a pierdut,Utah a facut o figura frumoasa...mi-a ramas in minte senzationala arena din Salt Lake City cu acel public minunat si cu celebra mascota a celor din Utah...The Bear care venea intodeauna la inceputul meciului pe un Harley ambalat la maxim.

Finale urmarite de mine :
2001 Los Angeles Lakers vs. Philadelphia 76'ers 4-1
2000 Los Angeles Lakers vs. Indiana Pacers 4-2
1999 San Antonio Spurs vs. New York Knicks 4-1
1998 Chicago Bulls vs. Utah Jazz 4-2
1997 Chicago Bulls vs. Utah Jazz 4-2
1996 Chicago Bulls vs. Seattle SuperSonics 4-2
1995 Houston Rockets vs. Orlando Magic 4-0



Ai dreptate. Cind s-a terminat ultimul meci (MJ a jucat cum numai el era capabil, dupa ce a avut ceva febra si indigestie, la St Lake) a fost conferinta de presa (era 10.20 am in Rsr) si Jordan a spus ca ofera lui Scottie nissanul primit fiindca el are destule masini. A mai spus ca a venit timpul ca si prietenul lui Pippen sa cistige 30 mil.$/an. Si a mai spus o chestie de geniu: cind eu am venit la Bulls toata echipa valora 25 mil.$, acum eu cistig singur 30 mil. asa ca nu va intrebati ce a cistigat proprietarul echipei in acesti ani... Cam lasa pe ginduri atitudinea asta (unii s-ar putea gindi la sindicalism, dar nu va inselati, un profi ca MJ stie ce si pentru ce face si spune lucruri). Cam atit deocamdata. oricum MJ este clar in Top 5 all time nba. Si oricum va fi greu de inlocuit (vezi ce a devenit Bulls dupa el...). La +....
nikinba
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 23, 2004 8:52 pm
Localitate: where freedom is not too far

Mesajde nikinba » Joi Mar 25, 2004 11:18 pm

Oribilul Mosh scrie:Am inteles ca si Gary Payton va juca la Lakers. Este adevarat ?
Oricum...am devenit fan Lakers. Sper sa ia si Malone un titlu..ca prea s-a muncit mult.

Este... Cit despre titlu, mai ramine de vazut... spre Texas.
nikinba
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 23, 2004 8:52 pm
Localitate: where freedom is not too far

Anterior

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron